Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Ubrzanje 0-100 km/h...

  1. #1
    Yokosuka/
    Guest
    U autoblicu br.14 objavljen je usporedni test između: EVO VII-carrera 4S-WRX STi.
    Za EVO VII se navodi ubrzanje od 0 do 100 km/h da iznosi ČAK 6,3 s, dok su ljudi iz auto magazina "MotorVision" koji prenosi TV kanal DSF izmjerili ubrzanje od samo 4,7 s!!, ujedno je EVO VII bio i naj brži na Tracktest-u od svih testiranih automobila do sada!.
    Očito je kod ovog usporednog testa sudjelovao jako zagriženi švabofil koji nije mogao podnijeti to da jedan Porsche 911 carrera 4S padne na koljena kod ubrzanja jednog japanca, jer poršu je trebalo od 0-100 km/h 5,1s...
    BRAVO EVO VII!!



  2. #2
    sepra
    Guest
    Čudi me takva ××××× greška, pa Evo 7 je uvijek radio ispod 5 sek. 4,7 4,6 tu je negdje

  3. #3
    alfist_zg
    Guest
    to je ××××no dobro ubrzanje.

    sta inace mislite o te tri zvjeri?
    koji su vasi favoriti? cisto subjektivno.

  4. #4
    doc
    Guest
    To je sasvim normalno za auto blic. Njihovo jedino pravilo je: pokopaj sve sta nije njemacko. Zamislite tek ovu recenicu iz usporedbe masertti spyder, bmw z8 i sl 55 AMg. "koliko vec na prvi pogled uvjerljivo djeluje BMW, toliko se blijedim cini Maserati"

    Ja bi inace radje Lancera nego Subaru. Subaru mi je ruzan

  5. #5
    Calibra Zender
    Guest
    A kako su samo A3 digli u nebesa!!!
    Pa opisan je ko da je danas izašao u prodaju, a ne '96.! Koje ××××××tine...

  6. #6
    doc
    Guest
    bogma je ta krama od Audia A3 jako dobro opisana. "... i svojim se skladno zaobljenim limenim odjelom isticao medju konfekcijskom ponudom kompaktnog razreda...." Pa ako se za koji auto u toj klasi moze reci da je konfekcija onda je to definitivno AUdi A3. Tolko je bezlican da su cak neki japanci osobniji od njega u toj klasi iz te godine

  7. #7
    _Stevo
    Guest
    ×××× mater ne znam sad tocno dal je u auto klubu ili blicu bil test nekog auta i usporedjivali su ga sa borom. kao kak dobro drzi cestu ko bora blablabla. brijem da je definitivno bilo u auto blicu.

  8. #8
    seyzmo
    Guest
    Auto blic je tekstom vise od 85 % AUTO BILD. Oni uopce ne proizvode novine, oni samo kopiraju fotke i prevode tekstove koje kasnije mjenjaju kako im pase. U Auto bildu je zanimljivo vidjeti da o ubrzanju imaju tocan podatak, koji se izgubio u auto blicu (ocito je Porsche MORAO biti bolji).

    U svakom slucaju ne citam "blic" vise, mislim da je puno pametnije procitati original.

  9. #9
    doc
    Guest
    stevo, to su spominjali Boru u opisu Subaru IMpreze WRX Sti. pise ovako: "... kad prebrzo udjete u zavoj, na dodavanje i oduzimanje gasa reagira gotovo tromo, dok u graničnim situacijama ostaje dobroćudna koa vec spominjana VW Bora. Bravo!..." To vjerojarno misle na Boru SDI koja je po njima vjerojatno u svemu uz bok ovom Subaruu. Stvarno je tesko vjerovati da netko tako nesto moze napisati. Ali u Auto blicu je sve moguce!

  10. #10
    _Stevo
    Guest
    doc a to sam si i mislil ali nisam bil siguran dal bas u tom textu a blic mi je kod babe osto. u svakom slucaju ovi novinari se trude ispast papci, zapravo vec jesu to jer valjda nisu nijedan test samostalno napravili nek sve skopiraju iz bilda. to su valjda nekoj djeci gastarbajtera prepustili urednistvo.

  11. #11
    doc
    Guest
    najgluplje mi je auto blicu kad "testiraju" neke vrhunske aute i onda im kompjuterski naljepe tablice Auto Blic TEST. A siguran sam da auto poput lancera Evo VII nisu niti nikad vidjeli uzivo.

  12. #12
    Yokosuka/
    Guest
    ..automobilima poput EVO VII jednostavno se Nesmiju krasti "super skupe" sekunde, pa čak i desetinke, jer nije to vozilo tipa: astre,fokusa,golfa sa npr. 1.6 litrenim motorom...

  13. #13
    VR6
    Guest
    Mozda je greska, umjesto 5 napisali 6, a mozda i automobil jos nije bio razradjen pa je zbog toga slabiji start.

    Mitsubishi Carisma Evo VII po katalogu ide 5.3 s do 100 km/h, i razvija maksimalnu brzinu od 253 km/h.

    Inace kao automobil za svaki dan, vjerovatno bi prije uzeo Subaru Imprezu STI, nego Evo VII.

  14. #14
    TRANS AM
    Guest
    Sve tvrdnje vezane na Auto Blic stoje! Kopiranje tekstova i fotki Auto Bilda, forsiranje njemačke auto industrije, iznošenje netočnih podataka ...

    U usporedbi automobila, koji čak nisu u istoj klasi, uvijek pobjeđuje nijemac!

    Trude se čak više od svojih njemačkih kolega i idola! Čemu?

    Yokosuka/,

    ipak si previdio, otvarajući ovu temu, jedan bitan detalj. Na usporednom testu, ne nalazi se Lancer EVO VII, već Carisma EVO VII, što pri ukupnom zbroju i razlici bitnih desetinki, donosi neka odstupanja.

  15. #15
    Koko
    Guest
    Charisma EVO VII i Lancer EVO VII potpuno su isti automobili i tu nema nikakve razlike!!! Ime Charisma koristi se na nekim tržištima, kao što je Njemačko jer tamo u ponudi nema Lancera. Ista stvar je bila i s Rally-om prije nekoliko godina kada su nastupali Charisma i Lancer, a u principu je to bio isti automobil... Cista reklama,

  16. #16
    Dr. Strangelove
    Guest
    ne kužim više... pa šta nije Lancer jedan model, a Carisma model za klasu veći... čak nisu ni tolko slični...

  17. #17
    Koko
    Guest
    Da jesu. Charisma je rekli bi, srednja klasa, dok je lancer samo produženi Colt, no kod modela EVO VII, radi se o Lanceru koji je samo za neka tržišta PREIMENOVAN u Charismu. Dakle isti auto, dva imena. Ponavljam ne govorim o običnim Lancerima i Charismi već o modelima EVO VII.

  18. #18
    TRANS AM
    Guest
    Koko,

    bez ljutnje, ali ipak te moram ispraviti. Nerado (jer skoro da si u pravu). Kad sam spominjao sitnice, koje u zbroju donose ili oduzimaju mislio sam na detalj prema Mitsubishijevoj specifikaciji: Lancer EVO VII dug je 4,45m, dok je Carisma EVO VII duga 4,56m, ostali gabariti su identični, kao i mehanika. U testu je riječ o cestovnim verzijama spomenutih automobili, a ne o WRC inačicama.
    No, bez obzira na sve, Carisma je zakinuta na tzv. testu Auto Blica jer njezino ubrzanje od 0-60 mph je 4,7 sec.

  19. #19
    Haki
    Guest
    kaj ne kuzite da nasi novinari ne kuze da postoje bolji automobili od svabe.Pogotovo japanci jer ne razumiju japance i njihovu tehnologiju zaludeni su njemackim automobilima da su oni najbolji automobili .Oko testa carere evo VII i subaru sti .Ja mislim da je evo VII ima bolje ubrzanje od carere i subaru .Ovo sta ste rekli svi to je istina da nasi novinari koriste testove iz auto bilda i onda govore koji je auto bolji a mozda ga nisu ni vidjeli u zivo. )

  20. #20
    doc
    Guest
    Gotovo nevjerojatno je da njemci priznaju japansku kvalitetu po onim ADAC-ovim testovima. Ali ih zato u svim svojim novinama i testovima maksimalno pokopaju, ko i taljane.

    Trans-am, imao si pravo, radi se Carisma GT evo VII. Nisam ni znao da to postoji! mislio sam da su te evo verzije samo Lanceri

  21. #21
    mara
    Guest
    ma ja bi definitvno uzeo mitsubishi evo Vll.auto je mrak i prao bi ove majmune u m3, m5,mercedesi,amg-ovi....i ostala ×××××× sa autom od samo 40000 eura.a oni ×××××× kupili aute od 100 000 i sporiji od mene )

  22. #22
    doc
    Guest
    mara, tu kad si nabrajo ova "××××××" poput M3, M5, amg..., zaboravio si spomenitu najvece ××××××, Audi S....!

  23. #23
    Capri
    Guest
    doc potpuno si u pravu!! ) ) )

  24. #24
    seyzmo
    Guest
    Audi RS6, 4.5 do 100. Na dragu bi pobijedio EVO VII. Na stazi sa jednim ili vise zavojem, AUDI nema sanse.

  25. #25
    TRANS AM
    Guest
    Evo njega opet!!!

    Seyzmo,

    sorry, nije to nikakav osobni atak na tebe, već samo ispravak netočnog navoda (kak bi rekli naši sabornjaci).

    Audi RS6 ima ubrzanje 0-100 4,7 sec, EVO VII 4,7 sec. Stoga o nekakvom pranju na Street-u nema govora. Osim toga RS6 na bilo kojem Drag-u bio bi u otvorenoj klasi s Cobrom, Viperom ... (zbog svog obujma i konjaže), a nikako u klasi EVO VII.


Slične teme

  1. Ubrzanje NSX-a
    By D0mi in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 12-01-2003, 23:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •