Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Gume...MCHLL.....PRL.GYR....BGS...iskustva.

  1. #1
    Foxx
    Guest
    Zanimaju me kometari za gume...proizvođaći i iskustva

  2. #2
    TRANS AM
    Guest
    Foxx-e, sličan komentar ovome koji slijedi napisao sam ti u prethodnom topicu.

    Ono što mogu reći iz svog osobnog iskustva i iskustva ljudi koji se kuže, sažeo bih u otprilike dvije rečenice.
    1. Ista "šlapa" ne drži jednako na dva različita automobila, a kamo li na više njih.
    2. Potpuno isti model gume od istog proizvođača ponašati će se različito čim promijenite profil.

    Jako, jako diskutabilna tema. Vjerojatno će podići dosta prašine. Da li su bolje ove ili one gume, hm ... fakat se o tome može razglabati danima. Moram priznati da se veselim tome. Razmjena mišljenja i iskustva na kulturnoj razini.

  3. #3
    suljo
    Guest
    koristim gume Tigar-pilot za brzine do 250km/h,ajde da ne ××××m prvise imam na autu pireli p7 i jako sam zadovoljan,ok je drzanje,trose se kao vozis,kisa je ista solidna drzanje

  4. #4
    foxx
    Guest
    Domio sam na serijskoj ugradnji premacy - ja i poderao ga za 30 000 km...sada neznam šta da uzmem..

  5. #5
    111222
    Guest
    Uzmi Goodyear eagle F1, odlicne su i dobro drze cestu, a i izgledaju fenomenalno.
    Jedina mana dosta brzo se trose.

  6. #6
    foxx
    Guest
    ma ja tražim gumu koja dobro drži ali dugo traje...zato i pitam..

  7. #7
    111222
    Guest
    Pogledaj si gume Nokian. Dobro drze, super izgledaju, a i frend ih je kupio napravio nekih 15000 i jos su ko nove.

  8. #8
    foxx
    Guest
    i mchl..je do 25 - 26 000 izgledao kao nov....a onda fiju...
    javi mi kako će izgledati nakon 30 000

  9. #9
    Haki
    Guest
    ja imam bridgestone potenza nisko profilne i jako sam zadovoljan sa njima dobro drze cestu pogotovo na kisi . Kaj je najvaznije dobio sam ih vrlo jeftino .

  10. #10
    111222
    Guest
    bridgestone potenza drzi dobro ako se vozis 30 ali ako volis potegnut to je obicno smece, a za kisu da i ne pricam..

  11. #11
    foxx
    Guest
    ja sam na starim kolicima imao yokohamu...i čini mi se ok....samo kada prvi put prosklizi..odmah mjenjaj..

  12. #12
    Calibra Zender
    Guest
    Evo male zanimljivosti koja će izazvati veliku nevjericu i staviti me na stup poruge. Ali eto...
    Stari je na Vectri A 1.8 GT derao skoro 3 godine jedan te isti set Firestone-ki i napravio ni više ni manje nego 91000 kilometara!!! Niti pola milimetra ripni nije bilo na njima, čisti slik! Glatke ko staklo.
    Bilo jednom i više se nikad ponovilo.

  13. #13
    cuore sportivo
    Guest
    vjerovali ili ne meni na alfi 156 michelin pilot su trajale najvise 25 000 kilomatara,a onda su bile cisti slik,sad dali je do gume ili voznje,nije tolioko od slajfanja vec ulazci u zavoje su mi najvise rubove unistavale,a sad imam na ovoj alfi Pirelli i opet samo sta zice ne vire vani,a imaju 34 000km,dok mome starome traju bez pardona 60 000km

  14. #14
    foxx
    Guest
    Cuore...pirelli je totalna koma...ni po suhom ne drži kako treba...

  15. #15
    Extreme
    Guest
    Jel ko ima iskustva s Michelin Energy XH1. Uvalili su mi te gume s autom iako sam se toplo nadao da ću dobiti Continental PremiumContact. Nisam ih još imao prilike do kraja isprobati (2000 km) ali prokleto su bučne, a čuo sam i da se brzo troše.
    Inače toplo preporučujem Fuldu Carat Assuro!

  16. #16
    alfist_zg
    Guest
    ja kad sam imao 145icu ,kupio sam si Yokohama...super guma, neznam koliko traje jer sam onda brzo prodao auto.

  17. #17
    mara
    Guest
    bas sam htio pitati za te yokohama gume kakva iskustva imate s njima

  18. #18
    alfist_zg
    Guest
    ja moram priznati da se bas ne razumijem predobro u to, ali se pokusavam drzati informiranim.
    nemogu zato reci da su Yokohama najbolje , jer neznam , mozda (vjerovatno) ima i boljih, ali sad pitanje cijena/kvaliteta, to neznam.
    ja sam osobno bio zadovoljan i mislim da su dobro pasale na moju Alficu(jer ko sto kaze Trans Am, jedna guma na jednom autu ,nije ista ko i na drugom).

    Ali, objektivno, mislim , i koliko sam se informirao, da su Yokohama u visem sloju.Ima li neko ko se STVARNO kuzi i koji to prati da me potvrdi ili demantira?

  19. #19
    doc
    Guest
    ja sam za Tipo svojedobno kupi Pireli P5000. To je bio tezak promasaj. Guma je tolko tvrda da sam imao osjecaj da ce se auto raspasti. Ko da su na 5 bara. Izdrzao sam mjesec dana na njima, i zamjenio barem prednje. Onda sam uzeo Kleber, a poslje kad sam mjenjao sve 4 sam opet stavio Kleber. Nije losa guma, sve je osrednje pa tako i cijena. Ali Pireli vise za mene ne postoji.

  20. #20
    cuore sportivo
    Guest
    e a probaj pireli P6 ILi jos bolju P7,inace golfovi 4 imaju seriski P6,mercedes uvjek vec koristi pireli,mislim da takve marke ne stavljaju bilo sta

  21. #21
    doc
    Guest
    ma znam ja da Pireli koriste mnoge marke. Samo cinjenica je da su to jako tvrde gume. A kao takve ne preporucaju se jednom Fiatu jer bi nakon nekog vremena mogla poceti sva plastika skripiti.

  22. #22
    cuore sportivo
    Guest
    ma one p2000, DRAGO ,i neke jeftinije su bile uzas,ali kazem probaj vozit na ovim novijima,meni su skroz ok,a vozio sam neki auto sa nekim sugavom markom TOYO ,nevjerojatno kako drze,ali kaze tip da ne traju nista

  23. #23
    Delta
    Guest
    Dunlop sp 9000 sport i pre zadovoljan sam cc 10000km. Prije njih sam imao fuldu atiro koja ima sasvim drugu namijenu. Jedino sto je na kiši držala jako dobro. Fulde su mekane i brzo se troše največa zamjerka zbog koje sam ih brzo zamijenio dvije su bil jajaste skakale gore dolje.U dućanu su konstatirali isto i nakon bezbroj balansiranja rekli skinite gume pa će mo ih reklamirat pa će te poslije dobiti druge , a za to vrijeme da se vozim na ku....
    Prije fulde je bio pireli p nešto prva ugradnja i isto su bile tvrde ,na kočenju koma. Stvar je u starenju gume. Guma nakon dvije godine gubi veći dio svojih svojstava a kod nas trgovci uvaljuju gumu staru i po 1,5 godinu .
    U jednom sam dučanu našao 3 godine staru fuldu. A u Njemačkoj na 6 mjeseci staru gumu dobiješ popust. Možda zato i ima jeftinih guma u Sloveniji? Sto se deranja tiće sve ovisi normalno o načinu vožnje , pritisku u gumama i špuru. Probajte nakon dobre dionice provjeriti tlak odmah dok je guma još vrela. imao sam priliku ići do Zadra i nazad sa zimskim gumama sava eskimo u 8 mj. Bile su poderane ili mozda prije rastopljene nakon 1000 km.

  24. #24
    cuore sportivo
    Guest
    pise ti ljepo na gumi kad je napravljena i nema te ko sta zajebat,ako znas procitat nema frke,ako su stare hvala i doviđenja kod takvoga

  25. #25
    Delta
    Guest
    Ja znam ali masa ljudi ne zna.
    I šta mislite o vulkanizerima koji prodaju rabljene narezane gume istim takvim normalnim ljudima koji se ne kuže?

Slične teme

  1. Gume
    By Dafe in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 19-03-2004, 14:57
  2. Gume
    By Hidra 1313 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 57
    Posljednji post: 16-10-2003, 15:13
  3. Gume
    By Mrle_ in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 29-05-2003, 09:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •