Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 43 od 43

Tema: Gume...MCHLL.....PRL.GYR....BGS...iskustva.

  1. #26
    cuore sportivo
    Guest
    ili kako se to vec zove protektirane gume,ja ih nikad nebi stavio na auto,ako su one dosla do kraja znaci i da je rub dao svoje,nije vjecan iako se ne trosi spuca..a imas u ovim nekim poljoprivrednim centrima protektirane za male pare,a masa ljudi to ne kuzi pa kupuje to ××××××,vidio sam sve do 15 cola prodaju cak

  2. #27
    Calibra Zender
    Guest
    Protektori su za kamione još OK mada je bilo slučajeva da se znao "izuti". Ali kamionu ne treba ležanje. Ali nikada ne bih stavio protektiranu gumu na auto. Na gumama se ne špara i zato NE KUPUJTE FIRESTONE FIREHAWK 700! Niti Michelin Clasic. Smeće jedno veće od drugog.

    Preporuka za Good Year Eagle F1, Firestone Firehak SZ40 i zimske Michelin Alpin.

    Delta, tlak u gumma se mjeri kad je guma hladna, a ne kad je vruća jer će u tom slučaju pokazivati veći pritisak i spustit ćeš gumu na premalo bara.

  3. #28
    Buki
    Guest
    Probaj Michelin Pilot Sport. Imam ih 35000km i mogu reći da su dobre. Ali ipak mislim da je sve stvar u tome kako se voziš.

  4. #29
    TRANS AM
    Guest
    Sve ovisi o potrebama. Da li trebate brzu, univerzalnu, kišnu ili zimsku "šlapu". Kao što sam u jednom ranijem postu napisao, model gume nekog proizvođača može biti dobar, ali čim promijenite profil ili vozilo ispada "šljuka". Iz nekog svog iskustva mogu reći samo to da Pirelli i Michelin su samo jako razvikane, a nikako i dobre gume. Dobra brza guma: Yokohama, Dunlop SP 9000, Goodyear Eagle F1. Ali opet napominjem ovisi o profilu i vozilu. Goodyear Eagle F1 imao sam na Pontiacu, na suhom odlična, kad je pala kiša bilo me po svuda (nije lako obuzdati krutu stražnju osovinu i stražnji pogon bez ASR-a i ESP-a). Problem sam prvo riješio Fuldom Carat Azzuro (u jednom postu netko je preporuča, ali više se ne proizvodi), a sad imam gore Fuldinu Rotego(jako nježna MS guma), odlična na kiši, preporučam je svima koji imaju zadnji pogon. Na Trans Am-u imam Goodyear GT 4, MS s bijelim slovima. Isto OK guma za kišu i snijeg, a dobro drži i suhu cestu.

  5. #30
    sepra
    Guest
    Trenutačno Continental PremumContact. Došle s autom, prešao sam 26000 i spremne su za mijenjanje. Da ih nisam šparao, istina. Po suhom ništa posebno, dok su mi po mokrom odlične. Prije toga na starom BMW-u serijski su bile neke Continentalke - bezveze, nakon toga Pirelli P7000 koji apsolutno nije zasluživao hvaljenje koje ga pratilo. Možda na prednjem pogonu bi to bila druga priča? I onda veliko iznenađenje Toyo Proxes T1S, dva seta sam potrošio i to relativno brzo jer je očigledno meka, ali mi je guma bila nevjerojatno dobra. Dimenzija je bila 205,55,16 definitivno ponovo kupujem nakon trenutačnih.

  6. #31
    Dac
    Guest
    Nokian NRV 205/50-15, asimetrične.
    zasada 20-tak tisuća i jako sam zadovoljan,dobro se ponaša u svim uvjetima. nije se baš ni potrošila (osim rubova ) ). kada sam ju kupovao po ADAC-u je bila prva iza GoodYear Eagle F1,sa istim brojem zvjezdica - to ipak nešto govori

  7. #32
    mara
    Guest
    KRATKO RECENO NIKADA NE ZNAS KAKO CE SE ISTA GUMA NA ALFI PONASATI NA PEUGEOTU ILI GOLFU ILI NECEM TRECEM!
    to je najvece ××××××,tako savrseno a tako jadno!
    i to ti je 21.stoljece
    sve je relativno

  8. #33
    Citatelj
    Guest
    Imam Michelin Pilot 205/55 R16, presle preko 40000 km (nisam ih uopce stedio!!!) i jos mogu sigurno barem 10-15000 km...Sad mi mi je jasno kako su u Cuore Sportiva trajale samo 25000 km ????

  9. #34
    Dac
    Guest
    Mara,jedino što sam dosada primijetio je da razlike u performansama guma rade istrošeni amortizeri. ovo držanje gume od auta do auta mi je jako mutno...
    a mislim da je ipak manji rizik kupiti gumu prema testovima koji su jako opširni (ne samo držanje ceste u raznim uvjetima na više auta,nego i buka i trajnost),nego prema nekom osjećaju ili prema savjetima nekog laika.
    moje mišljenje.

  10. #35
    Dr. Strangelove
    Guest
    svaki auto ima drugačije težište, drugačiji međuosovinski razmak, drugačiju geometriju ovjesa i još puno parametara koji određuju koje fizičke sile i kako djeluju na gumu u vožnji i normalna stvar da će na jednom autu sasvim solidna guma, na drugom biti loša...

  11. #36
    Dac
    Guest
    istina,dottore...
    ali po nekoj mojoj logici drugačije (lošije) držanje je posljedica kvalitete ovjesa a ne gume. no dobro,možda ja to gledam iz drugog kuta
    ajde da budemo precizniji: Nokian NRV 205/50-15 na spuštenoj Lanciji Themi drži jako dobro.
    bolje? )

  12. #37
    doc
    Guest
    Dac, ti vozis Themu?

  13. #38
    Dac
    Guest
    da,zašto?

  14. #39
    cupre sportivo
    Guest
    da trajale su mi samo toliko ,sad imam pireli imaju 33 000km,i za bacit su,a guma je 225/45/17, to rade brzi ulazci u zavoje,rubove dere nevjerojatno,ili neki slajf kad nagazis 50metara tragova pa ti racunaj sta trpi ta guma,ali ne slajfam tako cesto,kad mi dođe

  15. #40
    LagunasII
    Guest
    Meni su uz Lagunu stigle Continentalke i sad bas da sam i zadovoljan i nisam. Mislim da ih skidam pred zimu.
    Na proslom autu sam imao Good Year Eagle, kao neka kisna verzija, nemam pojma nisam bas u gumama, uglavnom bile su odlicne, a na kisi fantasticne.
    Imao sam prije i Michelinke ali nisam bio nesto zadovoljan, nekako je bila premekana, kao da se raspadala takav sam dojam imao.

  16. #41
    Yokosuka/
    Guest
    ..nakon 7500km strašno brze vožnje, rubovi na prednjim gumama marke TOYO proxes T1s gotovo su otišli, sa time da sam bio prilično zadovoljan kaj se tiče držanja ceste, pogotovo po kiši...

  17. #42
    sepra
    Guest
    a valjda je pun ××××× mekana

  18. #43
    Calibra Zender
    Guest
    Malo pregledavam stare postove. Vidim da Sepra i Yokosuka imaju iskustva s Toyo Proxes T1-S. Kupio sam felge i na njima su te gume gotovo pa nimalo potrošene. Dimenzija 215x40 R16. Teško mogu dati objektivan komentar jer sam ih ozvozio samo nekih 50-tak kilometara, ali je razlika između balonki Firestone i njih nebo i zemlja.
    Na čemu ste i kako vozili te gume? Jel se troše brže od Eagle F1?

Slične teme

  1. Gume
    By Dafe in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 19-03-2004, 14:57
  2. Gume
    By Hidra 1313 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 57
    Posljednji post: 16-10-2003, 15:13
  3. Gume
    By Mrle_ in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 29-05-2003, 09:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •