Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Wikipedija hoće postati spomenik UNESCO-ve svjetske kulturne baštine

  1. #1
    Administrator IgorS's Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Postova
    24
    Rep Power
    10

    Wikipedija hoće postati spomenik UNESCO-ve svjetske kulturne baštine

    wikipedija je uz 10 godina postojanja pokrenula tetalno neočekivanu peticiju. Naime, Jimmy Wales i ekipa pokrenuli su peticiju koja bi trebala natjerati UNOSCO da je uvrsti kao prvi digitalni spomenik na listu svjetske baštine.
    Mislim da je ovo totalno pretjerivanje, jer ako znamo da se na UNESCO-vu listu uvrštavaju spomenici koji su monumentalna djela od posebnog značaja za ljudsku vrstu, pa ako se Wikipedija stavi uz Kineski zid, to bi po meni bilo potpuno izrugivanje.
    Što mislite, hoće li ikada na tu listu doći nešto u digitalnom obliku?

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2011
    Postova
    9
    Rep Power
    0
    da da uz kineski zid wikipedija! smiješno! nek potpisuju peticiju za nešto drugo! ovo je previše za njih!

  3. #3
    Administrator IgorS's Avatar
    Datum registracije
    May 2011
    Postova
    24
    Rep Power
    10
    Mislim da veću šansu ima Facebook

    A jel ima kategorija za ljudsku monumentalnu glupost?

  4. #4
    Zverko
    Guest
    Fora marketinška inicijativa ali ne znam koliko je smislena jer taj presedan bi značio da svaka baza podataka može postati nematerijalnom bašitnom vrijedne Unesco zaštite?

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2011
    Postova
    11
    Rep Power
    0
    Pa što je tu tako čudno? Možete se kladiti da je samo pitanje dana kad će nešto digitalno biti proglašeno svjetskim spomenikom. Recimo World of Warcraft

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Rovinj
    Postova
    46
    Rep Power
    0
    Ma to je ništa drugo nego jedan jako dobar marketinški potez, znaju i oni da nemaju šanse ali lijepo je i korisno kada se o vama piše, stoga udri po medijima jer njihova uloga je pretežno u funkciji senzacionalizma, stoga je Wikipedija postigla što je htjela, dala je sebi na važnosti ))

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2011
    Postova
    11
    Rep Power
    0
    Ne bih se kladio da je nemoguće. Teško, možda je još mrvicu preuranjeno, ali je pitanje dana, pazite što vam kažem.

Slične teme

  1. Kako postati Alfist
    By Forum Master in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 48
    Posljednji post: 04-04-2003, 20:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •