Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 66

Tema: Kako nekoga odgovoriti da ne kupi VW Boru!?

  1. #1
    LagunasII
    Guest
    Evo, trebam konkretne odgovore, jer smatram da taj auto ne vrijedi te pare, ali ta jedna osoba bas je zapela da uzme bas Boru. Dajte prijedloge koji auto uzeti po vasem misljenju za te novce. S naglaskom da se kupuje benzinac iskljucivo.
    Ajde da cujem!

  2. #2
    GO
    Guest
    Mazda 6,Laguna,Alfa 156,Seat toledo,ma bilo sta .Svaka cast svabama ali fali im maste

  3. #3
    Extreme
    Guest
    Odvedi ga da prvo sjedne i provoza Boru, a zatim neka ode u Renaultov salon i pogleda novu Lagunu. Ako još želi Boru pusti ga na miru, taj je izgubljeni slučaj. )

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    Bora=boring...zato je u USA prodaju pod imenom JETTA!

  5. #5
    Francuz
    Guest
    Stvarno je idiotluk kupiti auto koji po svemu osim po cijeni pripada razredu kompaktnih!Osim toga VW benzinci su u teškoj defanzivi(bar do pristizanja FSI)u odnosu na druge proizvođače.Bačene pare!

  6. #6
    Girrari
    Guest
    U potpunosti se slažrm sa Extremom. Pokušaj čovjeku objasniti da mu se taj auto ZAISTA ne isplati uzimati jer je preskup, a premalo daje (doduše, kao i svi VW-i). Ako i dalje ostane pri svome, pusti ga, možda baš želi taj auto i zapalio se za njega. Ako netko ide srcem teško mu je kontrirati razumom.
    Da ja sad idem kupovati auto klase gradskog, sigurno bi uzeo Punto HGT; uzalud nekom trud da me uvjeri da mi se kudikamo više isplati uzeti Clio Sport. Dobro, tu je računica na mojoj strani jer je HGT jeftiniji 2000 E, ali svejedno, mislim da znate o čemu govorim.

  7. #7
    Calibra Zender
    Guest
    Nema ništa interesantno u Golfu s 4 vrata! Osim šta je još skuplji od ostalih Golfova.

  8. #8
    rale
    Guest
    pa nemaju svi ljudi isti ukus


    po ovom forumu svi bi trebali voziti 156-ice i nis drugo


    svako ima razlicite kriterije kod kupovine auta,pa mozda tip ima troje djece i vazniji mu je veci gepek nego direktan volan

    pa nije sve u ubrzanju od 0-100 i max brzini,ima puno,puno vise kriterija kod odabira auta


    puno se ljudi odlucuje za boru(ili bilo koji drugi auto protiv kojeg se pise na forumu) sto znaci da ima neke prednosti koje su tim ljudima vazne

    meni osobno je ok ali da sada uzimam auto te klase ispala bi iz igre jer je skuplja od ostalih i velika je opasnost od krade

    cim se na ovom forumu spomene,kaj ja znam,polo,skoda,toyota,astra,mitsubishi.....odmah svi skacu

    ali ti se auti prodaju na veliko,kaj to znaci da ljudi koji ih kupuju nemaju pojma?oni samo imaju druge prioritete pri kupnji


    mozda covjek hoce auto za zenu da vozi djecu u vrtic?ak se auto planira vozit normalno vjerojatno mu nije bas vazno kaj bora kroz zavoj prolazi sa 58kmh a 156-ica kroz isti zavoj prolazi sa 64kmh.....ako ima love i svida mu se,zakaj bora ne bi bila dobar izbor?

    napominjem da nisam zaluden autim ni iz jedne zemlje(malo japancima zbog izgradenog imagea dugotrajnosti),samo malo bode u oci kak nis ne valja osim talijana(o kojima takoder nemam lose misljenje)

    i na kraju savjet lagunasuII .....ak se toj osobi auto svida i ima love za nju,nek je kupi.........i uziva u njoj

  9. #9
    Calibra Zender
    Guest
    A kaj bi ti Rale? Da pišemo svi sve varijante? Svatko da svoj stav i gotovo. Pa neću sad valjda reći da mi je Bora ništa drugo nego Golf s 4 vrata i da nije ništa naročito i onda na to dodavati da se ipak nešto proda pa možda onda i nešto vrijedi. Pa nije me briga za to.
    Ako netko nešto pita, onda dobije direktan odgovor i kraj priče.

  10. #10
    rale
    Guest
    covjek je pitao,ja sam dao svoj odgovor


    sto ljudi,sto cudi

    ako se nekome svida bora(laguna,156,bmw 3,octavia,mazda 6,elantra,....)neka ju kupi i uziva u autu koji je zelio i koji mu se iz nekog razloga svida


    ja isto mislim da je bora golf s gepekom,slabo opremljena i preskupa

    laguna nudi vise opreme i dizajn,156-ica vise uzitka u voznji(i opet dizajn).....a nekim ljudima bora nudi nekaj kaj oni zele(a mozda im se svida borin dizajn)


    ja ju mozda ne bi izabrao,ali sad tvrditi da su tipovi koji ju zele kupiti "izgubljeni slucajevi" je too much

    calibra,pa sam si puno puta rekao "kolko para tolko muzike"
    ako se to primjenjuje kod ocjenjivanja korejanaca,zasto ne primjeniti i kod ocjenjivanja ostalih firmi


    opet napominjem da nisam zaluden nekom odredenom firmom, samo kritiziram pristup ocjenjivanju firmi i modela na forumu


  11. #11
    VR6
    Guest
    Laguna ide u klasu sa Passatom, ne s Borom.

    Bora je neka klasa izmedju Golfa i Passata, isto kao i Renault Thalija, produzeni Clio, nijedna klasa posebno.

    Za cijenu ne znam, ako Bora ima cijenu Lagune, onda je Laguna mozda ipak bolji izbor, jel sljedece godine stize novi Golf, a samim tim ce vjerovatno i nova Bora doci, ako odluce pravljenje sljedece generacije.

  12. #12
    Francuz
    Guest
    Oni sa Top geara su testirali Boru 2,8 4 motion.Pa taj auto je bio sporiji po krugu od 206 S16(192 hp:136 hp),a preferira biti sportski auto!O upravljivost bolje da se ne priča!

  13. #13
    alfist_zg
    Guest
    ma malo je glupo postavljeno pitanje, u tome je problem.
    vjerovatno je autor pitanja htio reci da ima bolji(stagod znacilo to) izbor za tu lovu, vjerovatno aludirajuci na Lagunu. slazem se.

    rale, vjerovatno je to autor pitanja - teme htio reci. ok, nesto kao Bora, a da nije Bora (sorry na igri rijeci), u smislu obiteljskog auta valjda.
    mozda da smo dobili neku alternativu Bori, mozda nebi bilo nesporazuma.

  14. #14
    alfist_zg
    Guest
    usput, ako se nekom nesto stvarno svidja, nemas ga sta odgovarati, ×××× ga.
    sto ljudi , sto cudi.

  15. #15
    alfist_zg
    Guest
    joj isprika Lagunas 2, tek sam sad skuzio(bolje procitao) tvoj post.
    zanemarite moj prvi post, ostaje onaj drugi.
    a moj izbor benzinca vec znate.

  16. #16
    LagunasII
    Guest
    Ono sto mene zanima je sta ponuditi nekome, tko si je zacrtao Boru, kao alternativu.
    Problem je izmedju ostalog i sto ce njemu taj auto stajati na javnom parkiralistu ispred zgrade.
    Ja sam razmisljao eventualno da mu predocim Mazdu 6 ili tu Alfu 156, pa cak i Vectra mi se cini daleko bolji izbor.

  17. #17
    M_7
    Guest
    ali nijedan nije auto te klase... a pusti nek si kupi sta oce, nije bora ni los ni ruzan auto, osim kaj ima manje opreme od konkurencije... a ako se nekome svida nek ju kupi, ne kupuje ju sigurno za gust...

  18. #18
    yugo=260hp
    Guest

  19. #19
    Serbia GTi
    Guest
    Lagunas,
    Pre svega, cela ta klasa bore ( astra sedan, megan sedan(?!), focus ...osam,..) katastrofalno ruzno izgleda. I mozda je, sad cu lupiti mnogo jako, bora i najlepsa u klasi. Kazem mozda i to samo zbog toga sto svi ostali izgledaju kao da su nevestom rukom autolimar nakalemljeni gepeci. Kod bore, priznacete, to nije slucaj.
    A druga stvar koja se tice tvog posta, mazda 6, alfa 156 i vectra se nikako ne mogu uporedjivati sa borom cak ni po ceni ( barem je tako u Srbiji

  20. #20
    VR6
    Guest
    To ovi nikada da shvate da to nije ista klasa...

  21. #21
    rale
    Guest
    stvarno ne bi savjetovao da se kupi vw koji ce stajati na otvorenom parkingu pred zgradom,mislim da ne bi potrajao duze od mjesec dana

    znam da bora nije klasa s lagunom,mazdom 3,...(niza srednja)nego sa astrom sedan,toledom,323 sedan...(niza)ali mislim da u hr po cijeni vec ulazi u klasu iznad.....
    ono kaj je vw htio je konkurirat bmw trici(procitano u nekom engleskom casopisu)


    opet da se vratim.....francuz kaze da je vr6 bora po krugu sporija......itd,itd

    ma kolko ljudi ce vozit boru(il bilo koji drugi auto) "po krugu"?
    kome je to i vazno kod kupovine auta?mozda 10-15% ljudi ce to zanimat?
    mene je zanimalo kad sam imao 20 godina,danas trazim neke druge kvalitete kod kupnje auta


    sve u svemu.....ako tip jos razmislja,savjetujem mazdu 6,mozda lagunu,a ako je definitivno odlucio......savjetujem mu ono kaj si zeli,boru

  22. #22
    rale
    Guest
    gledao sam na top gearu jednom jedan test

    u praznoj javnoj garazi,nekakva utrka,slalom pa rikverc,krugovi,.......

    bili su m5,jaguar,mislim s type,i jos neki auti snova i opel(vauxhall) agila 1.0....

    i pobijedila agila

    ono kaj su rekli na kraju ima smisla,da je to pravi test koristenja auta

    ok je to,performanse i lezanje,ali u stvarnom zivotu auto ce bar 3-4 put tjedno(ne kod nas) biti u javnoj garazi,dok na stazu nece izaci (99%)niti jednom


    znam da je ovo extreman primjer(ni ja ne bi uzeo agilu da je ne znam kak "agilna"),ali kod kupnje auta ljudi gledaju na puno stvari a ne samo na vrijeme "na stazi"

  23. #23
    LagunasII
    Guest
    Pazi VR6, ja znam da to nije ista klasa, Bora je u najmanju ruku pola klase nize, ali po cijeni je tu rame uz rame sa Mazdom, Lagunom ili C5. O tome vam pricam, i bas zato mi ga je cilj odgovoriti od te kupnje.

  24. #24
    Serbia GTi
    Guest
    Lagunas,
    onda definitivno C5 !!!
    Ako je on jednak po ceni ( ili slican) sa borom - ××××s i boru i ramiza i lagunu.
    C5 ti je auto sa najboljom standardnom opremom, ima mnogo, mnogo novih resenja ( o svemu tome nadji tacne onfose na netu )
    A i fantasticno izgleda !!!

  25. #25
    Francuz
    Guest
    Moj bi prijedlog bio(mada nisi precizirao do koliko hp je motor):
    1.Alfa 156 1,6(120 hp)
    2.Laguna 1,8
    3.406 1,8(znam da je na zalasku,ali je provjereno dobar i pouzdan auto)
    4.C5 1,8
    Valjda ne"pikira"na Boru od 75 hp??

Slične teme

  1. kupi skutera!!!
    By znam!!!! in forum Osijek i okolica
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 15-06-2008, 11:51
  2. kupi kawasaki!!!
    By neeeee!!! in forum Osijek i okolica
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 30-05-2008, 12:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •