Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 191

Tema: Motori kao Alfini

  1. #1
    Vittorio
    Guest
    Zašto drugi proizvođači automobila ne prave motore tipa twin spark??Ne znaju ili...

  2. #2
    cuore sportivo
    Guest
    nedavno je to mercedes pokupio za svoju S klasu,ali koliko vidis trebalo mu je poduze vremena da to shvati,dok alfa vec nekih 20 god to radi,ali njemci uvjek kasne

  3. #3
    moto_zg
    Guest
    Zao mi je sto ne znam o cemu pricate, ali bih voleo da saznam.
    U cemu je ta specificnost alfinih motora ?

  4. #4
    Vittorio
    Guest
    Recimo da izvlače iz iste zapremine veću snagu,bolje ubrzavaju...više troše etc.

  5. #5
    pa....
    Guest
    bit twin spark motora je da MANJE troše, dvije svječice po cilindru omogučuju bolje izgaranje smjese, bolju eksploziju, nego po jedna svječica, nešto slično kao jači pritisak kod tdi motora.

  6. #6
    vrs.pa
    Guest
    Bit je očito papirnata,realitet je da troše i do lo% više od "običnih" mono spark motora konkurenata!

  7. #7
    mentor
    Guest
    Dajte molim vas. Uzmi za primjer Alfu sa 1.4 motoro. Ona ima 75kw i možda i potroši više od konkurencije sa 1.4 motorima, ali usporedi ju sa konkurentima iste snage. To su barem 1.6 motori koji opet troše više od Alfe sa 75 kw. U konačnici Alfisti znaju zašto njihovi auti troše - idu ko munja. )

  8. #8
    Delta
    Guest
    Mislim da nije jače paljenje samo zbog dvije sviječice , vec zato sto postoji kratki vremenski interval izmedju okidanja dviju sviječica. Zato se jedan set od 4 komada češče mijenja od drugoga. Inace alfa 1.4 stvarno ide predobro tako da ta litra goriva nista ne znaci.

  9. #9
    Vittorio
    Guest
    Nitko da konkretno odgovori na prvotno pitanje,da ako su motori tehnološki superiorni,zašto i konkurencija ne pravi iste ili bar slične??

  10. #10
    Calibra Zender
    Guest
    A šta da ti se više napiše? Dobro ti je rekao cuore, Mercedes koristi twin spark kod novog Genschera. Kaj da sad prekopavamo cijeli net i pišemo sve modele i proizvođače koji su primjenili tek danas ono što odavno postoji?

  11. #11
    Avus
    Guest
    Vittorio, a kazi ti meni zasto bi pravili ovako ××××××? Da pi popilo tolilo ulja ili se toliko kvarilo???

  12. #12
    EasyRide
    Guest
    ma ljudi ferrari je nasto iz alfe. enzo f. je svoj zanat krojio u alfi. uostalom scuderija i je naziv za trkače iz alfe. ferrari je alfa samo s 500ks, a svi znamo koja je specifičnost voziti ferrari. e, a sad zamislite ferrari u kojega stane 4 osobe... - i dobili ste alfu. alfice imaju predivan zvuk, vrte se ko lude, da ne goovorimo o specifičnoj snazi alfinih motora po litri obujma... alfa ima prije svega tradiciju, uostalom alfini modeli su imali neke detalji u kompaktnoj klasi u 60.tima a koje npr. razvikani golf ima tek danas (golf 4). kao što su diskovi na sva četiri kotača. a posebnosti na mašinama da i ne govorimo. zašto alfa ne proizvodi modele i mašine sa 300, 400, 500, (ili sve češće) 600ks; tko bi tada kupovao ferrari?! ali kažem vam, u alfi je dosta i 100ks a da užitak bude veći negu u modelima drugih proizvođača s dvosrtuko jačim mašinama. prisjetimo se samo alfe 33 boxer 16v, mašinica je nešto naj-naj, unatoč tome što neki i ne vole stare alfine boxere, užitak kojega pružaju je doista na zavidnoj razini...

  13. #13
    mara
    Guest
    ti easyride daj odi doma i nemoj se javljati jer pricas gluposti.alfa najavljuje motor od 300 ks.zasto kad im to ne treba?malo se iformiraj pa onda seri.ne rade jace aute jer ne znaju ili neamju novaca.to znaci da svi koiji rade aute preko 300 ks su ××××××(npr M3 M5).i opet se kupuje ferarri....slow down man!

  14. #14
    mentor odlog.
    Guest
    Daj mara ne kenjaj. Easy je samo isfurao činjenice. To kaj ti nemožeš tako pisati za svoj traktor je tvoj problem. Kupi si Alfu i vozi je nekoliko godina pa ak nevalja - nevalja. Kaj se tiče snažnijih motora u Alfi nisi baš informiran o njihovoj snazi zato ne komentiraj.

  15. #15
    EasyRide
    Guest
    za modele koje trenutačno ima alfa mislim da je 250ks sasvim dovoljno. a činjenica je, da se alfa baš i ne žuri u svoju 166 ili 156 staviti nekakvu 400 konjsku mašinu. uostalom ni ne treba joj. nisu stavljali takve medvjeđe mašine ni u 155 ili 164. a ono što si napisala da su u bmwju ×××××× što stavljaju 400ks u autu... nikoga pa ni tebe mara be smatram budalom kao što ne smatram ××××××ma ljude koji kupuju njemačke automobile, kojima i treba 400ks da uzbude čovijeka. alfi je dosta 250, a to govori o nekakvoj vozačkoj kvaliteti alfe... osim forda nikada ne bih kupio njemački auto, ali poštujem izbor ljudi koji takve aute kupuju, ali smatram da je 400ks u jednom m5 čisto proseravanje i takav auto uopče nije za cestu. eto to je moje stajališe, ako me netko želi popljuvat...

  16. #16
    zonta
    Guest
    easyride, samo za informaciju- mara je muško

  17. #17
    sepra
    Guest
    Aha kužim, Alfa s 166-icom i 250 KS nudi isto što i M5? Znači tak se to računa!

  18. #18
    doc
    Guest
    Alfa 166 jos uvijek nema jace od 226 ks. Ali doci ce i ona GTA sa nekih 270 KS. A ta Alfa ce svakom Alfisti pruzit mnogo vise zadovoljstva od nekog M5. Nije sav bit uzivanja u voznji ubrzanje od 0-100.

  19. #19
    VR6
    Guest
    Gdje ste sada Alfisti, kada neko govori za Alfu pa provali glupost, koga briga, a mene bi napali zbog manjih stvari...

    EasyRide:

    "uostalom alfini modeli su imali neke detalji u kompaktnoj klasi u 60.tima a koje npr. razvikani golf ima tek danas (golf 4). kao što su diskovi na sva cetiri kotaca."

    Moj je Golf GTI, 87 godiste, imao diskove na sva cetiri kotaca, prednji ventilirajuci. Nisu sve verzije Golfa naravno imale diskove, jel su im bili prakticno nepotrebni, diskovi se i cesce trose od tzv. bubnjeva, pa ih treba i cesce mjenjati, zasto ih djabe stavljati kada se moze ok i bez njih.


    "ali kažem vam, u alfi je dosta i 100ks a da užitak bude veci negu u modelima drugih proizvodaca s dvosrtuko jacim mašinama."

    Naravno da ce neka lagana Alfa 33 sa 100 KS bolje ici od Mercedesa S klase sa tim motorom, ali zavisi sve u cemu ko uziva.


    "a ono što si napisala da su u bmwju ×××××× što stavljaju 400ks u autu... nikoga pa ni tebe mara be smatram budalom kao što ne smatram ××××××ma ljude koji kupuju njemacke automobile, kojima i treba 400ks da uzbude covijeka. alfi je dosta 250, a to govori o nekakvoj vozackoj kvaliteti alfe..."

    Govoris tako o BMW M modelima, a vjerovatno nikada nisi ni sjeo u njih.

    Ovo i za doc-a vrijedi: ". A ta Alfa ce svakom Alfisti pruzit mnogo vise zadovoljstva od nekog M5. Nije sav bit uzivanja u voznji ubrzanje od 0-100."


    "ali smatram da je 400ks u jednom m5 cisto proseravanje i takav auto uopce nije za cestu."

    Ko ga ne zna voziti za njega nije, prije jedno 2 godine, dok je Schumacher vec vozio za Ferrari, nasao sam na netu negdje da prodaje svoj Mercedes, cini mi se da je bio model E55 AMG ili neki Brabus, cijena je bila preko 300000 DM. Zasto li je bas njega koristio kao porodicni automobil?? Nemoj mi reci da sada ima Schumacher 156 GTA, znam to, ali to su mu poklonili, a Mercedesa, pa i nevjerujem bas...

    Za sepru: ovdje na forumu i ispada da je tako...

  20. #20
    Calibra Zender
    Guest
    Opaaa, malo se počelo i zaletavati...M odjel je nešto što Alfa nažalost nema. Nikakav GTA nije dorasao M odjelu. I nikakva 166 ne pruža užitak vožnje M5-ice. Nisam vozio, moram priznati, ali uspoređivati M5 i 166 sa niti 300 konja je više nego apsurd.

    A ona konstatacija da je 400 konja bez veze...to bolje da ne komentiram!

  21. #21
    EasyRide
    Guest
    koliko pisane i misaone masturbacije vr6, a skužio nije ništa. provozaj se u miniju (mislim na stari) i imati češ osječaj da si najbrži na svijetu... govorio sam o užitku u vožnji. e da ono o bemvejima: ma buraz bemweju i treba 400ks da bi ti srce jače zaigralo, da nema savrešnog mjenjača u svakom bemveju svaki bi "narodni auto" za vožnju bio od bemveja. šta si ono još piso... da, disk kočnice, gulia alfa romeo godište cirka 66. imadoše diskove na sva četiri kotača, a ti meni vr6 trabunjaš o nekakvom golfu gti sa kraja 80. kak ima diskove... pa to je sramota, sam si sebe uostalom s××××, golf gti ima koliko konja a dobiva koje godine disk kočnice??? alfa, spomenuta gulia, 1966 ima 95ks (iz 1.3litre) i diskove na sva četiri... neda mi se više pisati pa ako imaš još kaj napisati vr6 i ostali vlasnici opela, slobodno napišite, a ako vam se ja ne javim to znači da mi se ne da baviti tim vašim priglupim rasparavama... pusa, čuvajte se

  22. #22
    EasyRide
    Guest
    šta će alfi nekavo M - slovo? svaka alfa pa i najslabija, čak i ona 33TD, na razini je M odjela BMW. čitava ALFA ROMEO je sama po sebi M odjel, ili mercedesov AMG. haha , e sad me ogorčeni vlasnici njemaca možete popljuvati!!!!!
    a sad o "temi teme", twin spark ili dvije svječice znače potpunije i BRŽE reagiranje na gas, pa i sami možete si predočiti na neki logičan način što u cilindru znači veća "vatra"... okidoki

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Čuj EasyRide počinješ zvučati ko INTCP, diskovi još u prvom svjetskom ratu bla, bla, bla... Da ti nisi INTCP? Jer samo je on tako debelo skakao u krajnost. Još samo dodaj u postu i 5. brzinu na Alfi iz '35-te i onda si se definitivno odao!

  24. #24
    mentor odlog.
    Guest
    VR6 i Calibra Zender. Koja je razlika između vas dvojice? Nikakva. Kenjatori.

  25. #25
    sepra
    Guest
    Mislim da je svaki daljnji trud suvišan.

Slične teme

  1. TDI VW Motori
    By Zlatko in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-10-2002, 22:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •