Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Konfiguracija

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2010
    Postova
    2
    Rep Power
    0

    Konfiguracija

    slazem novi pc za gaming, pa da vidim jel tko ima iskustva s ASUS RAMPAGE III EXTREME... jel vrijedi para?


  2. #2
    Member BijeloDugme's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    30
    Rep Power
    0
    Dobra je, ali nisam 100% siguran koliko sada kosta?

    Nemoj birati komponente u zavisnosti od toga da li se tebi 'svidja' ili ne. Gledaj kvalitet, ali nemoj se zaletiti pa dati previse para za neku komponentu. Trazi najbolji odnos kvaliteta i cijene.

    Naprimjer, ako ces dati 100 eura za neku komponentu, trazi onu najbolju za tu cijenu. I tako slozi konfiguraciju.
    Pozdrav i sretno!

  3. #3
    linux freak
    Guest
    = Citat = Izvorno postao BijeloDugme Pregledaj post
    Dobra je, ali nisam 100% siguran koliko sada kosta?

    Nemoj birati komponente u zavisnosti od toga da li se tebi 'svidja' ili ne. Gledaj kvalitet, ali nemoj se zaletiti pa dati previse para za neku komponentu. Trazi najbolji odnos kvaliteta i cijene.

    Naprimjer, ako ces dati 100 eura za neku komponentu, trazi onu najbolju za tu cijenu. I tako slozi konfiguraciju.
    Pozdrav i sretno!
    Slažem se...

    Također, imaš masu podataka o slaganju konfiguracija PC-a u VIDI časopisima...

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2015
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Nemoj birati komponente u zavisnosti od toga da li se tebi 'svidja' ili ne. Gledaj kvalitet, ali nemoj se zaletiti pa dati previse para za neku komponentu. Trazi najbolji odnos kvaliteta i cijene.
















    __________________________________________________ ________

    You can get score highest marks in Testking praxis test dumps exam using and test vmware certification king which are prepared by top certified professionals, Tabor College ccna wireless training; both are marvelous in www.the-bac.edu
    Zadnji uredio razabashir : 12-03-2015 u 12:23

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2015
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Dobar dan... dakle zelim sloziti dobar (gamerski ) komp...

    Komponente sam vec nasao, i sve sam si vec odredio (plaćanja)

    Zanima me hoće li to sve funkcionirati? Bojim se da mi nesto nebude kompaktibilno, npr. Grafička Gigabyte GTX 970 ima duljinu oko 312 mm, a kućište 320 mm max.. Zanima me hoće li moć stati unutra unatoč takoj maloj razlici..



    Evo komponente:
    Matična ploča: Asus M5A97 (AM3+)

    Grafička kartica: Gigabyte GTX970 G1 4GB

    Radna memorija: Kingston Hyper Fury 16GB

    Skladišni disk: West Digital Green 1TB

    Sistemski disk: Seagate Barracuda 1TB

    Napajanje: XFX XXX Edition 850 W

    Kućište: Thermaltake Spacecraft VF-I



    eto to je to.. izgleda mi sve ok, ali nisam bas iskusan u ovome pa zato bi vas molio da mi kazete ako ima neki problem ili nesto...

    HVALA UNAPRIJED

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2015
    Postova
    8
    Rep Power
    0
    Nema potrebe da uzimas dva cvrsta diska od 1TB jer tesko da ces na njima moci izvuci pravu snagu procesora, bolja kombinacija ti je da uzmes jedan dobar SSD, npr Samsung 850 u kombinaciji sa WD Green od 1TB za podatke ukoliko zelis izbalansiranu masinu.
    Mogu ti jos reci i da ce ti faliti procesor, nadam se da si ga ukalkulisao u budzet.
    Pozdrav.
    Zadnji uredio Media : 12-03-2015 u 15:03

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2015
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Media Pregledaj post
    Nema potrebe da uzimas dva cvrsta diska od 1TB jer tesko da ces na njima moci izvuci pravu snagu procesora, bolja kombinacija ti je da uzmes jedan dobar SSD, npr Samsung 850 u kombinaciji sa WD Green od 1TB za podatke ukoliko zelis izbalansiranu masinu.
    Mogu ti jos reci i da ce ti faliti procesor, nadam se da si ga ukalkulisao u budzet.
    Pozdrav.
    U pravu si, koji da uzmem SSD, jel dovoljno 100 - 120 GB ? Koji je najbolji ?

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2015
    Postova
    8
    Rep Power
    0
    To zavisi da od tvojih potreba, ukoliko zelis imati instaliranih 5-6 velikih igara, plus gomilu ostalog software-a, trebace ti komfor i bolja opcija je 256GB.
    Ukoliko igras jednu igru nedeljama pa je obrises uz neke standardne programe, dovoljno ce biti 120GB SSD.

    Preporucujem ti Samsung seriju 850, neces pogresiti.
    Zadnji uredio Media : 12-03-2015 u 15:03

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    Punat, Croatia
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao sljuka Pregledaj post
    Dobar dan... dakle zelim sloziti dobar (gamerski ) komp...

    Komponente sam vec nasao, i sve sam si vec odredio (plaćanja)

    Zanima me hoće li to sve funkcionirati? Bojim se da mi nesto nebude kompaktibilno, npr. Grafička Gigabyte GTX 970 ima duljinu oko 312 mm, a kućište 320 mm max.. Zanima me hoće li moć stati unutra unatoč takoj maloj razlici..



    Evo komponente:
    Matična ploča: Asus M5A97 (AM3+)

    Grafička kartica: Gigabyte GTX970 G1 4GB

    Radna memorija: Kingston Hyper Fury 16GB

    Skladišni disk: West Digital Green 1TB

    Sistemski disk: Seagate Barracuda 1TB

    Napajanje: XFX XXX Edition 850 W

    Kućište: Thermaltake Spacecraft VF-I



    eto to je to.. izgleda mi sve ok, ali nisam bas iskusan u ovome pa zato bi vas molio da mi kazete ako ima neki problem ili nesto...

    HVALA UNAPRIJED
    da definitivno 1 ssd 850 od samsunga je super ali pazi ... 256 gb verzija dode kao naprimjer crucial mx100 od 512 gb kojeg osobno imam (naravno 850 pro je noviji i brzi ali neces osjetit neku razliku ... mozda neku sitnu ... dok razlika izmedu ssd-a i hdd-a je ogromna)
    moj savjet je odredi budet i odi na http://www.nabava.net/ i nadi par modela za taj budet i onda ih usporedis na http://ssdboss.com/. Nekuzim zasto AM3+ i amd ali predpostavljam da si za CPU potrosio dosta manje nego za sta se i5 moze nabavit .... nije da nevolim AMD iskreno nije me briga sta pise na procesoru vec je intel stvarno bolji ... iskreno najvise bim volio da su slicnih performansi pa da se medusobno mlate sa cijenam ... tako bimo mi kranji kupci najvise profitirali (intel jednostavno ima puno bolju infrastrukturu i razvaljuje amd u multitasking i TDP-u iako mozda njihov CPU ima vise jezgri) .... jos nekih 6 mjeseci i skylake dolazi
    Zadnji uredio Ivan Rošić : 06-03-2015 u 18:35

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •