Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 33 od 33

Tema: Hrvati su lijen, neobrazovan narod koji nema radne navike

ljenost
    Guest
    ih prestavlja kao zle , zavidne, ljubomorne, ratoborne, depresivne ,sebicne i proste seljacine koje od svega znaju revati i ponositi se mrznjom prema boljim.

Junior Member
    Datum registracije
    Aug 2010
    jesu ljen smo narod i si sam gledaju kako bi sto manje zaradili ... nase zalaganje u turizmu je zivi dokaz tome .

Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2011
    Točno mi smo narod koji nema radne navike, lijeni i neobrazovani i samo prozivamo druge, a sebe ne vidimo! sami smo sebi krivi i bolje da gledamo u svoj ​​tanjur....

Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2011
    Kada čemo se riješiti ovih istočnjaka? Dolaze pisati ovdje po hrvatskim forumima, a govore da smo mi opterećeni s njima? Frustracije iz turskih vremena još očito nisu zacijelile. Ipak je 400 godina Turske vladavine i pravo begova na "prvu noć s mladom" ostavilo previše turskih gena. Ako računamo 400 godina je preko 20 generacija gdje je rađano prvo dijete Turčin. Danas je teško srbe svrstati u europske narode.

Junior Member hotmariza's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    djelomično točno, jer istina je naučili smo se lagodno živjeti, posljedica konstantnih kredita koji se troše za potrošnju, ali mislim da će se to ubrzo promjeniti. Ako se ne promjeni eto grčke u hrvatskoj.

Junior Member Angel110's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    A da govorite u svoje ime, ako ste vi takvi ne mora značit da su i ostali Hrvati takvi..

miko12
    Guest
    Ja mislim da je većina lijena, a ima i dosta neobrazovanih

Member
    Datum registracije
    Aug 2012
    Zanimljivi podaci iz državnog zavoda za statistiku:

citat

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, nepismenost je u Hrvatskoj 1953. iznosila 16,3%, a u idućih osam godina smanjila se na 12,1%. Popisom stanovništva provedenim 1991. dobiven je broj od 3,0% nepismenih, koji se do 2001., kad je proveden posljednji popis stanovništva, gotovo prepolovio. Naime, prema tom popisu, u Hrvatskoj je registrirano ukupno 69 777 nepismenih osoba, što iznosi 1,8% stanovništva. Postotak nepismenih najveći je u ljudi iznad 60 godina starosti, koji čine 77,62% ukupnog broja nepismenih, dok je najmanji u onih između 10 i 34 godina starosti, koji čine 7,17% ukupnog broja nepismenih. U Hrvatskoj žene čine oko 82% nepismenih osoba.
    Gledajući po županijama, najveća nepismenost je u Šibensko-kninskoj županiji, a iznosi 5,13% stanovništva. U ukupnom broju nepismenih te županije njih čak 92,18% ima 60 i više godina. Najmanja je nepismenost u Primorsko-goranskoj županiji, 0,60%, Gradu Zagrebu, gdje iznosi 0,62%, te u Međimurskoj županiji, 0,87%.

završetak citata

Izvor: http://www.dzs.hr/Hrv/important/Inte.../pismenost.htm

Slične teme

1. Odgovora: 43
    Posljednji post: 04-05-2008, 14:55
  2. Odgovora: 2
    Posljednji post: 11-09-2007, 03:05
  3. Hrvati su najzlobniji narod svijeta.
    By dokazano in forum Politika
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 02-12-2005, 21:18

Pravila postanja