Stranica 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 151 do 175 od 203

Tema: Xantia- Iskustva

  1. #151
    ZEGA
    Guest
    Da ali ta omega je II (99')o kojoj ti pricas i skuplja je od xantija i laguna koje su izasle 94' recimo...
    Stara omega (I) je ruzna i moze se mjeriti duljinom sa tim autima (kraca)...
    Ova nova je vec ok izgledom...
    Ali moze imati koliko hoce litara u prtljazniku, ja furao 250 litarski frizider u kutiji u gepeku od AX-a pazi to je buha od auta, kod vesmasine mozes i vrata zatvoriti, za vece aute sa petora vrata imam jos vece rijeci hvale za tako nesto, probaj to gurnuti u auto sa 4 vrata ili ti sedana?
    Zato ne podnosim aute sa guzicama pogotovo one debilne audije 80 koja smeca neupotrebljiva e koje sam frke imao sa Audijem 80 B4 sa pisljivim monitorom 17" u kutiji e no way dude...
    Taj kljucni trenutak u mom zivotu odredio je moju orijentaciju ka vecim autima sa 5-ora vrata
    ZEGA<br><hr>

  2. #152
    Kyro
    Guest
    Xantia ( 1.8 8v ) je bila moja ljubav.
    Ali i ljubav ima svoje granice.
    Sve bih joj oprostio ali potrosnju nikako ( 12.5 l/100 km benzina bez klime i 15.5 l/100 km plina bez klime ).
    Kako sam prije vozio Opela odlucio sam se i sada i to Omegu karavan (2.0i 16v 100 Kw) B linija.
    Trebam veci auto da ne vozim prikolicu.
    Za sada zadovoljan.
    Potrosnja izmedju 9 i 11 litara po gradu i 8 do 9 van grada.

  3. #153
    DodoRI
    Guest
    Kyro, tvojoj bivšoj dragoj nisu bile sve na broju! 1.8 8v troši 10.5 l bez i 11-11.5 l sa klimom, i to garantirano jer ih vozim DVIJE. Kažem vozim, a ne pužem po cesti...Sretno s Omegom!

  4. #154
    ZEGA
    Guest
    Ma da a kvakac je u tome da u servisima slabo cackaju po autu kad je potrosnja u pitanju, bolje ne diraj jer radi kaj sad litra dvije mozda gazda ima tesku cipelu...
    Tako da ako fakat sumnjas u potrosnju najbolje je sam fino pocet dio po dio...
    Meni je Fiat uno 45, 900ccm trosio 10 po gradu ali nije mi to cudno posto sam ga razvlacio dokle ide i grad mislim svaki dan 10km u sat vremena kroz strogi centar puzi zelenim valom spica, pa vukovarska, savska najgori put koji si netko moze zamisliti u hrvatskoj (mislim pod terminom "gradska voznja")...
    Sad imam XM diesela )
    ZEGA

  5. #155
    hukiXM
    Guest
    ZEGA,tko ti puni kugle?

  6. #156
    ZEGA
    Guest
    Nitko...mislio sam da ti mozes?
    Nego zamjenio sam onaj FDV, i sad vise nemam onaj opisani problem sa servom...
    Nego nabavio sam ga povoljno, neki tip mi je dofurao rabljeni za 250kn (iz zagorja je inace tip) nisam ga niti vidio samo je ostavio to staroj...
    To sam stavio gore i sad je ok...
    Jesam ga preplatio?
    Sad imam stari on ima neka dva filtera (to sam sve ocistio na ovom zamjenskom u nafti i dobro ispuhao sa komprimiranim zrakom, ali zanima me kod starog sam vidio da su ulazi za ove klipice zapresani, jel itko to uspio izbit i reparirat ventil?
    Inace auto je ok nemam zamjerki sad osim nekih sitnica pa sam mislio navratiti da pogledas kuglice ako moze?
    ZEGA:URL=http://citroeny.cz/servis/bxser/rizeni_2.gif:FDV:/URL:

  7. #157
    ZEGA
    Guest
    Eh nasao sam neke upute na njemackom, steta kaj ne kuzim njemacki ali probat cu prevest dio koji se tice rastavljanja ovih kapa sastrane...
    Ako ce bit uspjeha obavjestim te...
    ZEGA:URL=http://f1.grp.yahoofs.com/v1/oBlRQA_Y5NWt-i8Umzs9hMpt19lSMwsTOW-hQ_WbsBVDUC5CnUjd1cV26ht7D9HGUIXrL37cotQ-bAiXicX5fobzadFMtw/Flow_distributor/XM-MT.zip:FDV.zip:/URL:

  8. #158
    Kyro
    Guest
    Hvala Dodori da dobrim zeljama.
    Sa Xantiom sam bio na svim mogucim diagnostikama i sve pet a ona trosi li ga trosi. Sve zivo smo promijenili i opet nista.
    Inace kod Hukia sam ostavio knjigu od Haynesa "Xantia repair manual".

  9. #159
    ZEGA
    Guest
    Ima netko XM repair manual od haynesa?
    ZEGA

  10. #160
    huki XM
    Guest
    ZEGA,mogu ti ispitati i po potrebi napuniti kugle.

  11. #161
    DodoRI
    Guest
    Huki, puniš li kugle pored čepa ili kroz nepovratne ventile? 'Ajde ne boj se, nisam ti ja nemilosrdna konkurencija!!!

  12. #162
    ZEGA
    Guest
    Huki svakakao cu doci na kontrolu ovjesa znaci provjera i po potrebi dopunjavanje kugli...
    A jednom mozda i kupim set novih kugli preko GSFcars ili neke druge firme jer je tamo nova kugla 130-190kn...
    Planiram naruciti set diesel injectora za sebe i staroga (300-380 kn za 4 komada bosch) i nosace motora (sva 3 za cca 250kn) sve plus transport i pdv sto je gore jos 30-35%...
    Tako da za sad nemam namjeru mjenjat kugle i auto se ponasa solidno iako provjera ne bi bila naodmet...
    Trenutno sam jako zadovoljan performansama vozila i ostale su jos samo sitnice koje osjecam za slozit...
    Cujemo se
    ZEGA

  13. #163
    huki XM
    Guest
    dodoRI,pored čepa a ako ima ventil onda kroz ventil.

  14. #164
    ZvvZ
    Guest
    Za Hukija: Sad ne krepava, ali se "tesko smiruje", a kad se smiri onda je to oko 1000-1100 o/min. Takodjer vidim razliku kada sam ga probao u voznji staviti u ler - sporije/postepenije se smanjuju okretaji (ne padne naglo kao prije). Hm, a po pitanju svjetla - otisla su "u nebo", do Metroa su me skoro svi "pozdravljali", ali dobro da tamo ima za kupiti komplet imbusa za samo 7 KN. Odmah tamo sam ih malo spustio i tako produzio do Sv.Helene, ali jos su bile dosta negativne reakcije (od blendanja do paljenja maglenki odostraga). E, tu nakom naplatnih kucica sam ih jos malo spustio i sad je OK. Toliko, kad mi nabavite odgovarajuci ler-ventil, cujemo se.

  15. #165
    DodoRI
    Guest
    Huki, imaš li štogod rabljenih ventila za prodati (barem 5)?

  16. #166
    XM_2.5TD
    Guest
    Imam ti ja repair manual za Xm-a. Dodushe, kopiran...ali je kopija dobra i da se iskoristiti

    Huki, jesi kad radio cruise control na Xm-u?
    By the way, kupim nove kugle kod Radicha u SL. Brodu...ma auto leeeeetiiiii )

  17. #167
    ZEGA
    Guest
    E sad ga hebi izbidao sam na Ebayu jedan manual kao novi za 7.5funti (83kn) cekam da mi dodje...
    Hidraulicne kugle?
    koliko si platio kuglice?
    ZEGA<br><hr>

  18. #168
    XM-_2.5TD
    Guest
    e ebi ga vala bash.
    Nema veze, ako kome zatreba kopja nek mi se javi.
    Za kuglice...ma ja sam ti to svasta neshta mjenjao u komadu kod Radicha ali koliko se sjecham kugle su bile u prosjeku oko 50-70 eura komad. Ovisno o tipu kugle.

  19. #169
    npejo@yahoo.com
    Guest
    vlasnik sam xantije 1.6i 97g.,te na istoj imam problem s neravnomjernim radom dok je auto u leru.To traje par sekundi i nakon toga auto ponovno normalno radi.Stvara mi probleme kada na upravljaču jer je isti težak kada se sešava ta promjena u radu a ato parkiram ili slično.Dobro bi mi došao savjet

  20. #170
    ZEGA
    Guest
    DAj ponovo napisi sto i mislio jer ovo nikak nemrem shvatiti?
    Sto je nemirno radi ali je tezak na upravljacu !?
    Malo bolje opisi te simptome...
    Nemirni ad moze biti od svjecica, filter zraka, pusta negdje na brtvi grane, pusta negdje na gumama usisa iza onog ventila zaklopke i tako...
    Tezak je na servu, da li je hidraulicna tekucina mjenjana, kako izgleda (jeli zelena??) moze biti hidraulicna pumpa, upravljanje servom na volanu svasta (servis zeli definitivno, javi se Hukiju ili ce ti se on sam javit vec)...
    ZEGA

  21. #171
    AX
    Guest
    XM 2.5 TD kako si zadovoljan sa servisom Radich u Slavonskom Brodu,čuo sam dosta negativnih stvari o tom servisu ,ja tjeram svog citrića u Vinkovce kod Čuljka i mogu ti reči da je sve puno bolje.

  22. #172
    XM-2.5TD
    Guest
    AX, iskreno da ti kazem zadovoljna sam bio profesionalnoshchu i odnosom, medjutim, vjerujem da zamjenu potroshnih dijelova moze svako zivi uradti. Kada sam postavio pitanje nefunkcionisanja cruise control-a na autu...odgovor su izvrdali i nisu u principu nishta uradili.
    Istina, sa novim kuglama i sitnicama auto zaista leti i ponasha se kako mu je i namjenjeno...ali ima josh ta detalj oko cruise controla koji me izludjuje i koji bih volio popraviti a zaita neznam kome vishe da se obratim.
    Sve sugestije su dobrodoshle i ako mislish da tvoji momci u Vinkovcima bi to mogli popraviti, vishe sam nego spreman zaputiti se u tvome pravcu
    Ako ti ne bude teshko, napishi mi koju rijech o tom servisu i na wildbeast01@hotmail.com.
    Do pisanja.

  23. #173
    AX
    Guest
    Iz pouzdanih izvora znam da je vlasnik salona totalni idiot i da koristi svaku priliku da te zezne,trenutno je na sudu zbog pet-šest parnica,zato sam i kupio auto u Vinkovcima,tj. u Ceriću i vjeruj mi nisam jedini koji tamo vozim auto na servis.
    U Brodu radi jedan dečko i po meni je on dobar ali vlasnik je lopov nad lopovima,zamjenske dijelove nestavlja original neko kupuje po Brodu,a isto tako zna po njih otiči i u Bos.Brod.
    (Ovo ti je 100% istina,viđen preko u BB kako kupuje ulja i dijelove )

  24. #174
    huki XM
    Guest
    Pozdrav svima,imao sam problema sa PC-om ali sad "šljaka".Odgovorio sam Vam na e-mailove.

  25. #175
    npejo@yahoo.com
    Guest
    Izvinjavam se na onakvom objašnjenju problema.Prvi put sam posjećujem ovu stranicu,a inače sam iz Tuzle.Xantiju sam nabavio prije dva mjeseca i odma sam uradio osnovni servis kod ovlaštenog citroen servisa uTuzli i rekao da mi urde sve što se ima uraditi,a skrenuo sam im pažnju na proble sa promjenom obrtaja motora kada je auto u leru koje traje nekoliko sekundi i onda prestane,te da se auto podje ugasiti ili da podigne obrtaje iznad 12oo i nakon toga smanji na normalno.U toku tih promjena mi se dešava da u koliko su smanjeni obrtaji imam slabija svjetla i da je upravljač težak tj. da servo nema dovoljno struje vjerovatno.Nakon završenog servisa imao sam isti problem i oni su mi rekli da je u pitanju povratni odušak iz rezervoara koji je spojen na neki dio koji sadrži grafit za pročišćavanje para goriva i da se isti zaprljao te da ga je potrebno zamjeniti.Možete li mi reći dal se nekom to dešavalo,ustvari dal neko zna tačno šta može biti problem?Te ako je dio koji sam naveo kako se može nabaviti i koliko košta?Puno bi mi značilo da održavam kontakt sa vama jer sam pročitao da puno znate i volite svoj auto kao i ja sam.Javite mi se sa sim iformacijama u vezi xantija,a i ostalog volio bih biti član.

Slične teme

  1. Xantia Activa 3.0 v6
    By zeNNoN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 10-06-2004, 20:41
  2. Citroen Xantia klub
    By munja in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:43
  3. Xantia
    By munja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •