Stranica 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 203

Tema: Xantia- Iskustva

  1. #26
    ki
    Guest
    Huhi,hvala lijepa! Pozdrav!

  2. #27
    Zeleni zub
    Guest
    Večeras mja Xantia nije htjela da se podigne u povišeni položaj za vožnju. Najviši položaj namjenjen promjeni točkova postiže bez ikakvih problema. Da li netko može naslutiti o čemu se radi, tj. gdje je problem? Prije 6 tjedana promjenjeno je svih 5 kugli. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

  3. #28
    Kyro
    Guest
    Zubu mislim da bi igra mogla biti oko regulatora visine auta koji se nalazi ispod auta između zadnjih kotača.
    Mali crni plasticni poklopac i cijevi za hidrauliku oko njega.
    Huki ce to sigurno bolje znati.
    Njemu sam dao jedan link za Xantiu
    pa ti mozda to bude koristilo.
    http://www.andyspares.com/discussionforum/FORUM.asp?FORUM_ID=3
    To je forum večinom samo za Xantiu, BX i XM.

  4. #29
    Zeleni zub
    Guest
    Kyro, najljepša hvala! BTW, prisutan sam na navedenom forumu.

  5. #30
    huki XM
    Guest
    Zubu,dali se xantia nije htjela dignut cijel ili samo prednji odnosno zadnji dio?Kada je zadnji puta mijenjan LHM i dali su ikad čiščeni filteri u posudi LHM ulja?Pozdrav svima.

  6. #31
    Zeleni zub
    Guest
    Tada se nije htjela dići cijela. Od tada sam bar 15 puta "podizao" Xantiu i nije bilo većih problema, sem što se iz najvišeg položaja ne spušta u povišeni položaj. Ako iz povišenog ili najvišeg položaja vratim nivo automobila u normalni položaj - hidraulika "sluša" zapovijed. Od kako je zahladilo, prakticiram uvesti je u kuću (u istočnoj Slavoniji koristimo izraz Ajnfort - ulaz u sastavu kuće; u mom slučaju zamjena za garažu). Pa zbog toga moram koristiti povišeni položaj uveče i ujutro prilkom parkiranja i isparkiravanja vozila (povišeni prag na ulazu u kuću).
    LHM je mjenjan proljetos, par puta u zadnjih nekoliko tjedana probao sam prst staviti u LHM razervoar i ustanovio sam da je boja još uvijek bistro zelena iako kada gurnem kažiprst, gotovo da ne dodirnem LHM - Kada je Xantia podignuta u njaviši položaj a mjerač pokazuje da imam sasvim dovoljno LHM-a u sistemu - širi obod plovka u visini gornjeg prstena mjerača. Od kada sam vlasnik 11/2000 mislim da nisu mijenjani filteri u LHM rezervoaru.
    U zadnje vrijeme imao sam problema sa cviljenjem kočnica. Danas su mi promijenjeni svi diskovi i pločice, no auto ne koči kako treba (ujutro ga vozim ponovo u servis po dogovoru) jer pri kočenju događa se nešto što mi je problem opisati. Naime, prilikom kočenja iz zadnjeg kraja (mislim da je zadnji, misli i poslovođa u servisu - skupa smo išli u probnu vožnju) osjete se jake vibracije i čuje se zvuk sličan zvuku kada veš mašina završava program cetrifuge rublja. Naravno cijeli automobil se trese. Ujutro Xantiu vozim na dodatno testiranje zbog problema (bez naplate!!!).
    Posebno bih zamolio Hukia i Kyru da mi odgovore što bi u slijedećem slučaju moglo biti loše na mojoj Xantiji (hidropneumatski sistem sa 5 kugli - 1993. godina 1,8i). Nakon voženje te parkiranja vozila zadnji kraj "drži" visinu još oko sat vremena (parkiran na ravnoj, horizonatalnoj podlozi). Kad istekne sat, zadnji kraj je spušten u najniži položaj pri kom, ilustracije radi, donji rub blatobrana je dva prsta (3 -4 cm ) udaljen od najviše točke ratkape. Naravno, govorim o pravcu povučenom kroz središte točka vertikalno na gore. Prednji kraj Xantie "drži" visinu još satima. Nakon 6 - 7 sati vozilo je u najnižem položaju ovjesa. Da li je u pitanju korektor visine zadnjeg trapa, ventili kočnice na zadnjem trapu ili nešto drugo te koliko bi me ovaj popravak koštao? Napominjem da mi je početkom godine zamijenjen korektor visine prednjeg trapa i predloženo mijenjanje uložaka prednjih amortizera (ovo nije izvršeno). Prije 6 tjedana zamijenjeno je svih 5 kugli. Stotinu puta Vam hvala na odgovorima! Izvinjavam se zbog dužeg posta, te ujedno pozivam Xantiaše iz Osijeka ili Vukovara (ako ih ima na ovom forumu) na rundu pića i razmjena iskustava "uživo".

  7. #32
    Zeleni zub
    Guest
    Odmah ujutro serviser je riješio problem sa kočenjem. U pitanju je bila grašaka na jednom od novih zadnjih diskova. Prodavac je uredno zamijenio isti. Xantia sada koči onako kako to već duže vremena nije bio slučaj.
    Pod pretpostavkom da je kugla - akumulator OK (promjenjena prije 6 tjedana) na što ukazuje uključenje hidraulične pumpe svakih 17 - 19 sekundi u "leru" - vozilo npr. na semaforu ili parkirano dok motor radi. Da li mogu biti ventili kočnica ili nešto drugo (veza s prijašnjim postom)?
    Unaprijed hvala na odgovoru / mišljenju.

  8. #33
    huki XM
    Guest
    Ako zadnji kraj brzo padne ima više mogučih razloga.U Vašem slučaju možda je visina zadnje kraja podešena prenisko,u normalnom položaju donji rub blatobran trebao bi biti cca. dva prsta iznad gornjeg ruba felge pod uvjetom da su standardne gume.Može propuštati koji hidraulički cilindar kroz povrat LHM-a,zadnji regulator visine ili je greška u kočionom cilindru,znači sve su to propuštanja kroz povrate LHM-a.Teško je ovako reči gdje je greška,dok je auto u radioni onda se to brže ustnovi.
    Filteri u posudi LHM-a se operu netreba ih mijenjati.
    Zanima me dali su diskovi koje su mijenjali bili marke BREMBO?pozdrav

  9. #34
    HYD
    Guest
    Jel' to podesavanje izvedivo po sistemu "uradi sam" ili ne. Ako da, za koji dan mogu uploadati sliku tog korektora visine (ili kako se vec zove) koji se nalazi izmedju zadnjih kotaca, pa jel moze netko na ovom forumu pojasniti detalje oko podesavanja visine prednjeg/straznjeg kraja.

  10. #35
    Zeleni zub
    Guest
    DA, diskovi su Brembovi a pločice su Lockeed (valjda se tako piše). Inače, u servisu mi kažu da se previše ne uzbuđujem oko "brzog padanja" zadnjeg kraja. Mene to malo nervira, iskreno rečeno. Volio bih da rješim taj "problem" što prije.

  11. #36
    HYD
    Guest
    Jel' to taj mali crni (u mojem slucaju zmazani) poklopac. Kako se skida i sto je sto konkretno pod njim.

  12. #37
    HYD
    Guest
    Sorry, nisam bas previse smanjivao i kompresirao sliku, pa ce mozda nekima koji imaju nisku rezoluciji biti po cijelom ekranu i dugo se otvarati, jos jednom isprika, ubuduce cu smanjivati slike na 20-50k.

  13. #38
    huki XM
    Guest
    I mislio sam da su brembo diskovi,neznam tko je dobavljač i proizvođač jer imam loša iskustva s tim diskovima(sumnjam da su orginal brembo),več u startu su ovalni.
    Da podesite visinu treba neke stvari znati predugo bi trajalo da to objašnavam na forumu.Kad bude malo više vremena možda.
    NE DIRAJTE REGULATOR VISINE.pozdrav

  14. #39
    Zeleni zub
    Guest
    U mom slučaju prodavatelj je Auto Krešo u Osijeku.

  15. #40
    Zeleni zub
    Guest
    Pitanje za Hukia!
    Kakvi su simptomi kada na Xantiji ventili kočnica nisu OK i na što njihova neispravnost može utjecati?
    Unaprijed hvala na odgovoru

  16. #41
    huki XM
    Guest
    Na koje "ventile kočnica" mislite?

  17. #42
    Zeleni zub
    Guest
    Ne znam gdje se nalaze i kako izgledaju. Pretražujući internet i sve što je na njemu vezano uz Xantie naišao sam na podatak o ventilima kočnica na hidraulici kod Citroena uz šturo objašnjenje da su dio hidrauličnog sustava i da mogu biti u lošem ili dobrom stanju. Prilikom kupovine polovnog Citroena treba obratiti pažnju na njihovu istrošenost jer ista može uzrokovati "udarac po džepu" vlasnika automobila. Ponavljam, ne znam što su i kako izgledaju te koja im je funkcija. Zbog toga sam uputio moj prethodni post ovome forumu. Hvala na odgovoru. Pozdrav iz Osijeka.

  18. #43
    huki XM
    Guest
    Vjerojatno se misli na takozvani kočioni cilindar jer kod citroena je u biti to ventil koji propušta tlak ulja na kočione čeljusti.Na njemu može curiti LHM,može imati propuštanje LHM-a kroz povrate pa je kočenje slabije,može se čuti zvuk protoka ulja itd.Usljed gubljenja tlaka ulja kroz "kočioni cilindar" može zadnji kraj vozila brzo pasti kod ugašenog motora.

  19. #44
    Zeleni zub
    Guest
    Danas sam u vožnji iskusio kako je kada ti nestane, odnosno kada se potroši sredstvo za pranje vjetrobrana. Iznenadio sam se jer sam očekivao upozorenje lampice sa kontrolne table prije no što se tekućina potroši. Ostali Xantiaši - slična iskustva?

  20. #45
    woo
    Guest
    pozdrav svim xantiašima na forumu. danas sam tek saznao za ovako nešto i mogu reći da je super stvar. zapravo se javljam jer trebam hukija. rado bih došao do njega u zg sa svojom xantiom na jedan pregled (1.9td-94 godina). auto radi ok, ali htio bih da ga vidi stručnjak. inače sam iz varaždina a auto servisam u zagrebu (sesvetama- na crno).
    moj emai je dubravko.bilic@vz.tel.hr

  21. #46
    huki XM
    Guest
    Woo napiši mi samo ime majstora u Sesvetama.Javit ču ti se emailom.pozdrav

  22. #47
    woo
    Guest
    hi, huki
    majstor je zlatko z. sigurno ga znaš.
    nego, sinoć sam ao ful rezervoar euro dizela i nakon toga auto mi ne vuče - ne može nabiti više od 3000 okretaja. do jučer je išao super. ne znam koji je šit u pitanju.
    inače imam problema s paljenjem - malo teže se pali a grijači su ok.
    javi se - mislim da bi mogao imati posla.

  23. #48
    huki XM
    Guest
    Woo sigurno si ga natočio do čepa.
    Javi mi se na hukman@net.hr
    Zlatka znam i o njemu mogu reči sve najbolje.pozdrav

  24. #49
    Zeleni zub
    Guest
    Huki interesira me koliko otprilike koštaju kočioni cilindri i ugradnja na Xantiji 1993? Za par dana bih odvezao auto na servis (120000 km) pa ako nije veliki trošak htio bih ih zamjeniti na zadnjoj osovini. Naime kada uveče parkiram auto u garažu, nakon 10 - 15 min zadnji kraj počne padati. Pošto je u garaži tišina istovremeno se iza zadnjeg lijevog točka čuje neobičan zvuk (nečujno na ulici) kao kada kišne kapi padaju kroz rinu ili oluk. Kap po kap i tako sve dok zadnji kraj ne padne na najnižu razinu (to traje oko 20 - 30 minuta). Htio bih rješiti padanje zadnjeg kraja u stanju mirovanja, najviše zbog toga jer auto ne izgleda lijepo dok je prednji kraj na normalnoj visini. U servisu su mi par puta rekli da bolje da se ne upuštam u to jer nije sigurno da se padanje zadnjeg kraja događa isključivo zbog jedne stvari. Pored toga da li mi možeš reći okvrinu cijenu novog Valeovog ventilatora za isti model (nemam klima uređaj). Huki mnogo, mnogo, mnogo hvala na odgovoru! Ostali također mogu odgovoriti na ovaj post. Pozdrav svima iz Osijeka!

  25. #50
    huki XM
    Guest
    zašto bi mijenjali zadnje kočione cilindre?!
    Može se nabaviti rabljeni ventilator za male novce,zašto plačati novi?!
    Ako budete ikad išli u Zagreb javite mi na tel.2005-043 poslije 17h radnim danom,možemo se dogovoriti da sredimo zadnji kraj. pozdrav

Slične teme

  1. Xantia Activa 3.0 v6
    By zeNNoN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 10-06-2004, 20:41
  2. Citroen Xantia klub
    By munja in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:43
  3. Xantia
    By munja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •