Prikazujem rezultate 1 do 25 od 203

Tema: Xantia- Iskustva

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    huki-XM
    Guest
    LHM ulje se u principu mijenja svake tri do ćetiri godine,škripe Vam lageri na zadnjim rukama(4 kom.)
    Kugle bi treboa provjeriti da bi mogli dalje(dali su napunjene,odgovarajuče za taj model) o kojem se modelu radi?pozdrav.
    ps.-zbog lufta na zadnjim lagerima xantija če Vam biti sve nestabilnija u zavojima i neravninama.

  2. #2
    Bertone
    Guest
    OK. Hvala na odgovorima. Inace model je 1.6iX, 11/93. Kugle su nedavno napunjene i tip koji mi ih je punio je podigao malo zadnji kraj gore, jer otkako sam ga kupio prednji kraju mu je bio malo vise podignut od zadnjeg. Inace, piitao sam ga da li moze spustiti prednji kraj, ali rekao da je bolje da podigne straznji kraj.

  3. #3
    Bertone
    Guest
    Inace, skripanje se cuje i pri maloj brzini na vecim neravninama, ali samo povremeno, po dan-dva i onda opet sve normalno i po par mjeseci. Inace jedino sto je dirano na motoru (ako se to moze tako reci) je promijenjen stabilizator lera ili kak se vec zove).

  4. #4
    huki XM
    Guest
    Tipično za zadnje lagere na vilicama.
    Dignite santiju u gornji položaj i pogledajte zadnje kotače odostraga s udaljenosti cca. 5 m,vjerovatno stoje u koso(ko na sportskim autima, /-\ )a trebali bi biti okomiti l-l .pozdrav.
    Gdje vam je taj majstor?

  5. #5
    Bertone
    Guest
    Da, u pravu ste sto se tice polozaja kotaca (i svega ostalog ocito). Lijevi straznji je malo ukosen, gotovo neprimjetno, a desni puno vise. Inace rekao sam da je to majstor u Opelovom servisu, pa mislim da on nije kompetentan po pitanju auta s hidraulikom. Inace koliko me otprilike kostaju ti lageri i posao oko izmjene. Hvala!

  6. #6
    huki XM
    Guest
    Kod mene cca.500 kn.pozdrav

  7. #7
    Bertone
    Guest
    OK. Hvala jos jednom na svim odgovorima. Ako ne pronadjem u okolici (cca. 120km od ZG) nikog povoljnog (i strucnog) po tom pitanju, morat cemo se upoznati.

Slične teme

  1. Xantia Activa 3.0 v6
    By zeNNoN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 10-06-2004, 20:41
  2. Citroen Xantia klub
    By munja in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:43
  3. Xantia
    By munja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •