Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 203

Tema: Xantia- Iskustva

  1. #1
    Kyro
    Guest
    Dali netko ima iskuststva sa xantiama

  2. #2
    huki
    Guest
    pitaj Kyro.

  3. #3
    Kyro
    Guest
    Huki interesiraju me naprosto tudja
    sa Xantiama.
    Što se kvari na što treba obratiti pažnju, dobar mehaničar gdje se kupuju dijelovi itd.

  4. #4
    huki
    Guest
    Sve zavisi od predhodnog održavanja,koji su motori,koliko km.U principu na hidraulici curenje LHM ulja na regulatorima,pumpa,razni povrati,naroćito letva volana(hidraulična),kugle hidraulike.
    Razni luftovi na ovjesu prednjeg kraja,Istrošenost diskova i pločica.
    Motori su OK. ali treba obratiti pažnju na curenje ulja,vode(kiler).Sve su to zapažanja u popravljanju xantija u zadnjih 7 god.

  5. #5
    Zeleni zub
    Guest
    Pozdrav svim Xantiašima!
    Interesira me da li se standardna visina prednjeg trapa može podesiti proizvoljno u ovlaštenom servisu ili je ista određena te ne podliježe promjenama? Unaprijed hvala

  6. #6
    huki XM
    Guest
    može se podesiti ali u određenim granicama,inače dolazi do smetnji u radu hidraulike.

  7. #7
    Bertone
    Guest
    Da li treba i kada mijenjati (nakon koliko km) LHM ulje. Ja sam sa svojom Xantiom 1.6i presao 45tkm (sad ima 170) i nisam mijenjao ni dolijevao ulje. Kupio sam 1l (da se nadje za silu), ali stalno je na istom nivou i boja mu je kao i nerabljenog ulja. Takodjer me zanima skripanje prilikom spustanja zadnjeg kraja (ne uvijek). Prijatelj iz Opelovog servisa mi kaze da je to skripanje selen blokova i da je to potpuno bezopasno. Da cujem odgovore, mozda ce me potaknuti na jos pokoje pitanje, unaprijed zahvaljujem.

  8. #8
    exclusive
    Guest
    molga i pitanje za hukija. prije godinu dana promijenio sam sve kugle hidraulike, ali sad osječam da je opet tvrd i dosta je bučan kod neravnina i rupa. kaj bi moglo biti? hvala.

  9. #9
    huki-XM
    Guest
    LHM ulje se u principu mijenja svake tri do ćetiri godine,škripe Vam lageri na zadnjim rukama(4 kom.)
    Kugle bi treboa provjeriti da bi mogli dalje(dali su napunjene,odgovarajuče za taj model) o kojem se modelu radi?pozdrav.
    ps.-zbog lufta na zadnjim lagerima xantija če Vam biti sve nestabilnija u zavojima i neravninama.

  10. #10
    Bertone
    Guest
    OK. Hvala na odgovorima. Inace model je 1.6iX, 11/93. Kugle su nedavno napunjene i tip koji mi ih je punio je podigao malo zadnji kraj gore, jer otkako sam ga kupio prednji kraju mu je bio malo vise podignut od zadnjeg. Inace, piitao sam ga da li moze spustiti prednji kraj, ali rekao da je bolje da podigne straznji kraj.

  11. #11
    Bertone
    Guest
    Inace, skripanje se cuje i pri maloj brzini na vecim neravninama, ali samo povremeno, po dan-dva i onda opet sve normalno i po par mjeseci. Inace jedino sto je dirano na motoru (ako se to moze tako reci) je promijenjen stabilizator lera ili kak se vec zove).

  12. #12
    huki XM
    Guest
    Tipično za zadnje lagere na vilicama.
    Dignite santiju u gornji položaj i pogledajte zadnje kotače odostraga s udaljenosti cca. 5 m,vjerovatno stoje u koso(ko na sportskim autima, /-\ )a trebali bi biti okomiti l-l .pozdrav.
    Gdje vam je taj majstor?

  13. #13
    Bertone
    Guest
    Da, u pravu ste sto se tice polozaja kotaca (i svega ostalog ocito). Lijevi straznji je malo ukosen, gotovo neprimjetno, a desni puno vise. Inace rekao sam da je to majstor u Opelovom servisu, pa mislim da on nije kompetentan po pitanju auta s hidraulikom. Inace koliko me otprilike kostaju ti lageri i posao oko izmjene. Hvala!

  14. #14
    huki XM
    Guest
    Kod mene cca.500 kn.pozdrav

  15. #15
    Bertone
    Guest
    OK. Hvala jos jednom na svim odgovorima. Ako ne pronadjem u okolici (cca. 120km od ZG) nikog povoljnog (i strucnog) po tom pitanju, morat cemo se upoznati.

  16. #16
    huki-XM
    Guest
    OK.

  17. #17
    huki XM
    Guest
    Bertone oprosti provjeri sam cijene lagera pa to diže cijenu sve ukupno na 700 kn.Ispričavam se još jednom,pozdrav.

  18. #18
    q100
    Guest
    ja imam fiču 78g nisam 20 godina doljevo ni mjenjo ulje ako ne vjeruješ još mi stoji u vrtu

  19. #19
    Bertone
    Guest
    OK. Bolje znati prije, nego "na licu mjesta". Inace jos svrljam po okolici, dosad sam jedino zakljucio da su ovlasteni servisi ultra-preskupi...

  20. #20
    Zeleni zub
    Guest
    Prije tri do četiri tjedna zamjenio sam u ovlaštenom servisu kugle na mojoj Xantiji 1.8I iz 1993. Tjedan, dva auto je "držao" visinu satima nakon parkiranja. Nakon toga više ne. Jednu noć prtljažnik je ostao napunjen sa par kofera. Da li je to uzrok gubitka visine vozila nakon sat vremena (u principu samo zadnji kraj). Pored toga rilikom kočenja dolazi do "cviljenja" pri kočenju. Mislim da jue u pitanju zadnji kraj. U Aprilu sam mjenjao pločice u ovlaštenom servisu (ca 1100 kn). Sada mi u drugom ovlaštenom predlažu zamjenu pločica i diskova kako bih se rješio neugodnog zvuka (drugi ovlašteni servis upoznati sa prethodnim radovima). Da li je možda u pitanju ventil kočnice? Zaboravio sam napomenuti da su u servisu promjenili 5 kugli na autu. Da li moj model (VF7X11AOOO21A2245) posjeduje anti-sink kuglu, možda su je u ovlaštenom servisu previdjeli pa zbog istoga dolazi do brzog spuštanja zadnjeg kraja vozila. Unaprijed hvala na odgovoru!

  21. #21
    huki XM
    Guest
    Zubu zeleni stavi JURID disk pločice i neče više cviljeti,zbog diskova sigurno ne cvile.
    Kugle treba sve redom provjeriti pa bi tek nakon toga moglo dalje.Znao sam naiči da su nove kugle na pola prazne.Što se tiče ovlaštenih servisa imam loša iskustva pogotovo sa vozilima koja su bila službena znači od raznih firmi.Filteri,sviječice,ulja nisu bila mijenjana desecima tisuča kilometara,vjerovatno su ih samo oprali nalijali tekučinu za stakla i preparkirali a o računima da ni ne govorim.pozdrav svima.
    ps.Sad čete čuti kad se javi neki "ovlašteni"
    ) )

  22. #22
    Zeleni zub
    Guest
    Hvala na odgovoru. Možeš li mi reći koliko Jurid košta i kako ih nabaviti. Još jedom hvala.

  23. #23
    huki XM
    Guest
    cca. 400 kn,kod Tokiča u Zagrebu.

  24. #24
    ki
    Guest
    huki, možeš li mi dati adresu tog Tokića, i usput reci mi kakvi su to motori u AX 1.4D (treba mi drugi auto "za po doma")

  25. #25
    huki XM
    Guest
    Tokič dučana ima više,ja kad trebam nešto od Tokiča koristim dučan u Sesvetama kod sajmišta (uz prugu) tel.2002-051 ili kod okretišta tramvaja u Dupcu tel.2994-594.
    AX-1.4 d ima živahan i štedljiv motor,treba paziti da nije pregrijavan jer se javljaju problemi sa brtvom (dihtung) glave pa gura vodu tj. nabija tlak u sistemu hlađenja(nabrekla crijeva).Otvorite čep na "kileru" upalite motor,mora se zagrijati na radnu temp. i nesmije biti nikakvih mjehuriča.Obavezno provjeriti zupčasti remen.pozdrav

Slične teme

  1. Xantia Activa 3.0 v6
    By zeNNoN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 10-06-2004, 20:41
  2. Citroen Xantia klub
    By munja in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:43
  3. Xantia
    By munja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •