Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 95

Tema: MISTICIZAM, SPIRITUALIZAM, etc.

  1. #26
    respect
    Guest
    okultno...mmm...mljac mljac...osobno radim reiki,kristale i minerale,bjelu i crvenu magiju....


    spiritizam sma prije radio,ok mi je al kada otkrije magiju nije vise toliko zanimljiv...a o svemu tome bi se dlai pisati romani...


  2. #27
    Ancient
    Guest
    Hvala gostu Trotočju x) i Respectu na podršci.

    Dotaknut ćemo se i magije i psihologije i tantre...ma svega!

    Volio bih kada bis e netko drugi aktivirao, nema veze ako baratate netočnim ili polovičnim informacijama, ovdje smo da se učimo i ispravljamo, sve u dobronamjernom tonu!


    Samo je promjena vječna!

    A sad trčim na faks.

    A.

  3. #28
    Kristina
    Guest
    wouw, ovo zvuci zanimljivo! citam i bas sam htjela pitati dal ce biti sta o psihologiji, mene to zanima. citam knjige o tome i po netu ima zanimljivih stvari... vidim da autor ove teme zna dosta toga!

  4. #29
    KOKICA
    Guest
    MA KAKVIH TE ××××NIH 7 STEPENICA SPOPALO WAHAHAHAHA KOE GLUPOSTI OTTVARATE

  5. #30
    Ancient
    Guest
    Evo malo psihologije!

    PSihologija - naziv potječe iz grčkog jezika - "psukhe", što znači "duh, duša" i "logia", što znači "znanost, nauka o nečemu". (Naš prijevod prevodi zadnju riječ logia kao logos,što će reći "riječ", a engleski kao "logia").

    Psihologija je,znači, studij duha ili duše. Značenje pojma ostaje nepromijenjeno sve do šesnaestog ili sedamnaestog stoljeća, kada mu je pridodano novo značenje u smislu "znanost o svijesti". Moderna psihologija je prirodna i društvena znanost koja se bavi mozgovnim procesima i njihovim izražavanjem u ponašanju.
    Dakle, moderna psihologija više nije mistična kao njezini prapočeci koji datiraju iz starih kultura Egipta, Indije, Grčke, Perzije i Kine. U to vrijeme, psihologija nije bila klinička znanost, već je bila objedinjena u mističnim znanjima samospoznaje.Danas je popularan termin filozofija, iako malo ljudi zna da postoji više razina filozofije, ili jednostavno pred time zatvara oči, želeći što jednostavnije informacije. No, vratimo se na psihologiju kakvu znamo danas.
    Klinički forumu, odnosno klinički pristup poprima u srednjem vijeku pod patronatom Islama, gdje niču prve psihijatrijske ustanove. (znanje arapskih sufija!). Malo sam istraživao i naišao na podatak da je prva duševna bolnica otvorena u Španjolskoj 1409. Vjerojatno prva u tadašnjem katoličkom svijetu. Prvi psihologijski laboratorij osnovan je 1879. u Leipzigu.

    Sigmund Freud utemeljio je početkom 20. st. psihoanalizu, kako bi objasnio duševne procese kao i nastajanje i liječenje psiholoških poremećaja.

    Naime,Freudovo učenje bilo je dogmatsko i nužno nametnuto, koje se obavezno moralo poštovati. (Tako je Freud pokazao veličinu ega na primjeru samoga sebe, ali ne namjerno!)
    I tako, zbog Freudovog šefovanja i nametanja svojeg "nepogrešivog" znanja svijetu i psihologiji kao znanosti, Carl Gustav Jung, švicarski psiholog i psihijatar, Freudov bliski suradnik, krenuo je na svoju stranu. Jung je začetnik analitičke psihologije, u kojoj se razlikuju dva sloja nesvjesnoga : osobno nesvjesno i kolektivno nesvjesno (rjeđe korišteni naziv je "arhetipska psihologija"- no, taj se nazivak rabi i za varijantu jungovske psihologije koju je razvio moderni Jungov nastavljač James Hillman).
    Jung je svoju vrstu psihoanalize razvijao od raskida s Freudom, pa do kraja svog života.

    Dovoljno je za sada, napisat ću još nešto drugi put. Hvala na čitanju, a Kristinu molim da me ispravi ako sam negdje pogriješio.




    P.S. Razjasnit ćemo arapske sufije i neke druge stvari koje su ostale nedorečene, bez brige.

  6. #31
    suuuzzzzzzy
    Guest
    halo danas zbilja ima glupih ljudi znate zaštoi?pa zato jer idu u frizerske i kozmetičarske škole di za zadaću imaju nalakirat si nokte a o povijesti nemaju pojma nemaju pojma općenito o gradu u kojem žive osim di je teo to znaju i preseravaju se ali naći će se kad tad u situacije kad će se malo crvenit kad ih netko nešta pita kaj spada u osnovnu opću kulturu a neće imat pojma pa tak da ti sexy bitch ili kak već odi tamo na teme tipa koje su se to cure pokefale gdje i tak jer ovamo ne pripadaš znaš danas se ljudi više ne gledaju po izgledu već po tome koliko imaju u glavi a ti očigledno nemaš ništa i tu se blamiraš ko neka kakti frajerica a ubiti si toliko zatupljena da si vjerojatno već pala3razreda.ah......

  7. #32
    suuuuuzyyyy
    Guest
    istina je danas se psihologija više bavi čovjekovim ponašanjem nju možemo nazvati i znanost zato što ima svoje ciljeve i metode svi koji misle da se danas ide psihologu jer je netko lud nije točno, ciljevi su predvidjeti promijenniti i proučiti psihologije ima svoje metode opažanja-gdje uvježbani promatrač prati određenu situaciju u strogo kontroliranim uvjetima,zatim samoopažanje gdje mi iznosimo svoje probleme pričamo znaći o sebi ali nedostatak je to što se te informacije nemogu provjeriti i imamo eksperiment gdje se namjerno izaziva neka situacija kako bi se vidjele posljedice i to je jedan od najboljih načina

  8. #33
    Mini me
    Guest
    Ancient, od kud vadiš te informacije? Fakat mi je zanimljivo čitati takve stvari. Eto vidiš, ima još ljudi koje takve stvari zanimaju, tako da ova tema ipak nije otišla u medvjedov guz.
    A šta se tiče tih mističnih stvari, mene najviše zanimaju duhovi i "uklete" kuće. Uklete sam namjerno stavila pod navodnike, jer kad ljudi čuju "ukleto", odmah pomisle na neke loše asocijacije. Na engleskom se to kaže "haunted", a to bi se moglo prevesti kao "progonjeno". To znači da se u određenoj kući zadržavaju duhovi, koji ne moraju nužno biti zli, ali definitivno je dokazana njihova prisutnost pomoću raznih uređaja koji zabilježavaju paranormalne aktivnosti. Nadalje, postoje mnoge stvari koje mogu biti "progonjene" za koje nitko nikad ne bi pomislio. Za stvari se koristi termin "possesed" (opsjednut), a to znači da je duh neku stvar doslovno "uzeo pod posjed". Ovdje je najčešće riječ o lutkama(!). Najpoznatija "opsjednuta lutka" je Robert the doll koji se danas nalazi u The East Martello Museumu u Key Westu, na Floridi. Baš je stravičan... Toliko o tome... Ancient, hvala na linkovima, čim nađem vremena otići ću to istražiti. Evo i tebi jedan, ako te zanima: http://www.hauntedamericatours.com/

    To je moja njdraža stranica, na njoj možeš naći i "uklete" kuće, dvorce, slike duhova itd itd...Tu su i "uklete" stvari, recimo te lutke, koje mogu biti dobroćudne, a opet mogu biti i zle, poput našeg Roberta. Možda neke stvari zvuče suludo (zvučale su i meni kad sam čula za njih prvi put), ali samo otiđite na gornji link i istražite, ako dobro baratate engleskim i ako vas nije strah. E da, prije par godina, ako se ne varam, na Novoj se prikazivala emisija "The most haunted places on Earth", ali su ju ukinuli samo već nakon par epizoda, ne znam zašto. Baš mi nedostaje, šmrc! Pozdrav, ljubitelji mistike!

  9. #34
    suuuzyyy
    Guest
    da to je bilo i na ljeto ja sam to gledala ali meni se to čini previše namješteno i bilo je da je to baš namješteno

  10. #35
    suuuuuzyyyy
    Guest
    pa mislim i da se mene pita i ja bi poslije smrti vrlo rado željela ostat u svojoj kući ,duše možda su svuda oko nas ali nam neće ništa jednostavno nitko ti ništa neće ako ti nećeš ić kopat i dirat njega u tim ukletim kućama ako i nešto ima oni žele imat svoj mir i nikoga nejdu uznemiravat kaj nije tak ?nego ljudi idu gledati kopat i uznemiravat ,

  11. #36
    Mini me
    Guest
    Kad sam već tu...isprike na par malih greški u pisanju iz gornjeg posta..(possessed, a ne posessed).

    Još da s vama podijelim ono što mi smeta. Evo, recimo kad idem na Youtube gledati neke od videa na tu temu (real ghost pictures, paranormal activity, haunted places itd), ne mogu naći neki normalni video, ili su neke parodije, ili kopije drugih videa s neznatnim izmjenama, ili je PREOČITO da su namješteni, ili pokušavaju gledateljima prodati maglu. Ukratko, nema onih PRAVIH videa koje su snimili istraživači paranormalnog (to zanimanje postoji u Americi) ili neki drugi stručni ljudi koji imaju prave instrumente i znaju šta rade. Dobro, nađe se i poneki takav, ali su rijetki. Pa ako je netko slučajno naletio na poštene snimke, neka napiše naziv videa, ja sam sve probala učiniti, ali samo mi izbacuje neke amaterske uratke.

    Hvala unaprijed!



  12. #37
    Mini me
    Guest
    Da, Suzy, dobro si to rekla, slažem se. Ali postoje te neke sile koje isijavaju negativnu energiju, sad se ne sjećam kako se zovu, ali postoji konkretan naziv. Ipak je većinom riječ o onim lošim, jer dobre nakon smrti odu na nebo, dok ove druge imaju nekih "neriješenih računa" (najčešće je riječ o osveti), pa ostaju kod nas dolje. Bar je tako rekao jedan poznati teoretičar. Recimo, Ouija ploča. Sigurno si čula za nju, to je ploča kojom ljudi nastoje doći u kontakt sa mrtvim precima. Takve ploče su jako opasne, jer u 99% slučajeva se javi neki zli duh (zloduh, demon) koji se pretvara da je taj predak i predstavlja se kao on. Naravno, nije sve tako crno i ozbiljno, postoji i ova druga strana, ali ja se slažem s tobom. Bolje se držati postrani i ne izazivati sreću, jer nikad ne znaš s kim imaš posla. Za to služe stručni ljudi a ne laici. Btw. bila sam i na jednom stranom forumu gdje su obični ljudi, a ne stručnjaci, pisali o svojim iskustvima s Ouija pločom i svi odreda su govorili da se od toga treba maknuti. Za ljude poput nas ovdje, tj. za one koje to zanima, je najbolje istraživati preko neta i različite literature, baš kao što i radimo!

  13. #38
    kokica 2
    Guest
    aj pokopajte se koga briga za to

  14. #39
    suuuuuzyyyy
    Guest
    gle od×××× odavde ak te nije briga kaj se opće javljaš to kaj ćeš bit cijeli život zatupljen-a tvoj problem

  15. #40
    suuuuuzyyyy
    Guest
    istina je da oni ljudi koji idu prizivat mrtve da se javljaju zli duhovi KOJIH SE KASNIJE NEMOŽEŠ RIJEŠIT jer se u svako određeno doba ponovno javljaju,naravno da ima načina da se ih riješiš ali ih trebaš znat

  16. #41
    suuuuuzyyyy
    Guest
    zanimljiva je još jedna stvar da je tih različitih prikaza bilo više u vrijeme naših djedova baka.pradjeda nego danas kažu kad je počeo rat da se to jednostavno maknulo.npr.oni tzv,svijećkari kao svijetlo kad si se molio išlo je prema tebi a kad si psovao odaljavalo se

  17. #42
    suuuuuzyyyy
    Guest
    e da još me zanima jedna stvar npr.kad vam netko blizak umre član obitelji npr.baka,djed i kad ga sanjate npr.ja sam sanjala djedov sprovod 3dana prije nego je umro i sve je bilo identično kao i na dan kad je pokopan stravično!jel je meni netko to pokušao javit?ja se i da danas pitam to,uglavnom,sanjala sam ga poslije 6mjeseci svaku noć nakon tih snova bila sam iscrpljena bilo mi je dosta svega da ne govorim da sam ga užasno voljela ja sam u tim snovima s njim razgovarala često sam plakala on bi me grlio i govorio da me čuva.jeli mi to samo podsvijest radi i jenostavno to da se nisam mogla pomirit da ga više nema ili što?ili ipak ima nešto u tome....

  18. #43
    Ancient
    Guest
    Vidim da ste postali aktivniji.


    Što se tiče duhova, zamolit ću kolegu Tehutija sa foruma Galaksija da nam to malo bolje objasni, jer ja nisam načisto sa svim oblicima projekcije ljudskog duha, a ne želim sad tu mlatiti praznu slamu, jel. Tehutija bih nazvati svojim učiteljem, hehe. Čovjek ima kvalitetnijih informacija od mene, dok ja većinom baratam podatcima. Sada ću se poslužiti onime što sam naučio na faksu - podatak je tek dio informacije. Informaciju nikako ne možemo temeljiti (ne bismo smjeli) na samo jednom podatku. Da bismo uopće primili informaciju potrebna je želja za spoznajom. Savršen primjer su vam ovi pojedinci koji dolaze spammati ovu temu. Oni pročitaju sve što je napisano i dobiju samo podatke, a ne informaciju, jer ih to ne zanima (nema želje za spoznajom) pa tako informacija ne dolazi do njih.

    Za Mini me ---> Informacije skupljam njuškajući okolo. Guram nos gdje mi nije mjesto xD
    Treba samo malo vremena i volje. (Treba reć da sam jako lijena osoba )


    Ljudska duša i tijelo jedini su pravi laboratorij mistika (alkemičara). Vanjsko je samo simbol, refleksija unutarnjeg. (Pretvaranje olova u zlato je alegorija!)

    „Alkemija ne može biti u potpunosti shvaćena bez utjecaja njene starije sestre astrologije, i stavovi ovih triju disciplina (alkemija,astrologija, psihologija) moraju se uzeti u obzir pri svakoj psihološkoj evaluaciji svjetala.“ – Carl G. Jung

    Otići ćemo u dubinu i raščlaniti sve što sam ostavio nedorečeno, ali ne sada.

    P.S. Lijepo vas molim da se suzdržite od odgovaranja na provokacije ljudi koji se očito boje vlastite spoznaje pa im ova tema smeta. Kao što je Bruce Lee rekao (filozof, ne fajter!) "Budi poput vode!".
    Budite propusni poput vode na tuđu provokaciju, jer se i provokaciaj može analizirati, a ov ekoje ovdje susrećem, nemaju nikakvog temelja, pa me ne diraju.

    Ili da se poslužim osnovnim pravilom svih borilačkih vještina:

    Na nadolazeću energiju nikada ne konfrontirajte energijom!

    Ili kao što Sun Tzu kaže u Umijeću ratovanja - Radije ću se pokazati manje sposobnim nego što jesam.

    Možda jednom doguramo do neke mistične kafe u kafani
    )

  19. #44
    suuuuuzyyyy
    Guest
    nemogu puno pametovati o psihologiji i filozofiji jer se toga sjećam samo iz srednje ja studiram medadžement tak da su moja stručnost više hoteli ,recepcija i te stvari

  20. #45
    Ancient
    Guest
    Za Suzy ---> Kad netko blizak umre, teško je pomiriti se s gubitkom te osobe. Zašto bi bilo samo psihološki, kao što kažeš? Zašto ne bi bio spoj svega? Tvoja psihološka patnja na rupu koja se stvorila kubitkom osobe, bliska povezanost s osobom stvara i neku energetsku povezanost, pa je moguće da energija umrle osobe ostaje neko vrijeme s vama. Ja sam, eto, izgubio majku. Život je pljuga što se tiče umiranja... jbg. Ali ne bojim se umiranja. NIje to ni toliko loše, kad vidim za kaj su ljudi sposobni, pa me sram što sam pripadnik ljudske rase. S drug estrane, nedostajao bi mi dodir, opip, miris, okus...fizička osjetila koja zahvaljujući svojom sposobnošću samospoznaje mogu mistificirati i uzdići na višu razinu. A svi to možemo, samo ako želimo.

  21. #46
    Mini me
    Guest
    Pohvalno je što si tako voljela djeda, baš si me s time podsjetila na jednu dragu prijateljicu s kojom se u posljednje vrijeme nisam imala vremena čuti. Da, u pravu si, ako ti je tako teško pao rastanak s njim, logično je da ga stalno sanjaš, ali ne brini, nemoj biti tužna ako misliš da je to samo san! Želim reći da ako ti u snu govori da te voli i čuva, onda ti možda zbilja to i poručuje! (Mislim, toliko si ga često sanjala!) Svima nama je jasno da sa smrću život ne završava, nego upravo suprotno, a tako i smrt tvog djeda ne znači da je on zauvijek i nepovratno otišao...Dakle, moguće je da ti se on i u snu obraća i želi te utješiti...I to je baš lijepo!

    I da, nemoj se obraćati na kojekakve komentare, većini današnjih ljudi su na pameti samo hrana, seks, alkohol i spavanje, mnogi uopće ne razmišljaju o ovakvim stvarima, ali one su tu, one POSTOJE i nemoguće ih je ignorirati. Postoji i vrsta ljudi koji čim čuju o smrti, odmah pobjegnu jer ih je strah i nemaju snage uopće misliti na to. Jedna takva cura živi u mom susjedstvu, pa ju nikad ne davim s takvim temama...Ona se baš jako boji, odmah problijedi i uzruja se, i počne govoriti da se to pred njom ne smije ni spominjati. Sve to ti govorim zato da se nepotrebno ne uzrujaš zbog mogućeg nesuvislog komentara nekoga tko će si dati za pravo da priča o stvarima koje uopće nije u stanju shvatiti. A takvih ljudi ima. I koliko god oni bježali, jednom će se morati suočiti sa svojim strahovima, zato što zagrobni život POSTOJI, isto kao što postoji i Bog i još mnoštvo drugih stvari koje su nama ljudima nepoznanica. Pozdrav!

  22. #47
    suuuzyyy-za kristinu
    Guest
    ako te zanima psihologija mogu ti reći dosta zanimljivih stvari iz psihologije,npr.kako naućiti onog jadnog medu u cirkusu da pleše,e pa vidiš medvijedi ti NE PLEŠU to je povezano s psihologijom pod nazivom klasično uvijetovanje,

  23. #48
    Ancient
    Guest
    Ja studiram primijenjenu informatiku pa kaj )

    Kap što rekoh, sve ostaje na vama. Zanati nešto poneka dnije dovoljno. Treba nešto i učiniti.

  24. #49
    suuuuuzyyyy
    Guest
    ma u redu je naime prošle su 3godine i više ga ne sanjam jer ajmo reć pomirila sam se sa činjenicom da ga više nema ali naravno nemogu ga zaboravit.......

  25. #50
    Mini me
    Guest
    Uff, kad čitam sve ovo, spopada me glad za znanjem! Ima toliko toga što bi se dalo učiti, saznati, razumijevati, analizirati, jao meni! Baš sam zainteresirana! Najbolje da se bacim na proučavanje

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •