Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Stranac zna za hrvatsku zavjeru protiv Srba ,decenijama....

shokiran
    Guest
    Zivim na zapadu nikada nisam bio nacionalno opterecen.Znam da ima svakakvih ljudi ali ,ja se druzim sa onim kojima nisu boje i nianse vazne.
    Isao sam od trgovine do trgovine ,trazeci neki dio za popravak u kuci.Udjem u jednu trgovinu , sa zenom i taj trgovac nas pita odakle dolazimo i koji jezik govorimo.Kazem ja ,a on rece malo znam pricati vas jezik jer mi je prijatelj bio iz Cehoslovacke a majka mu bila Srbohrvat.
    Isao sam tamo,prije rata, jako mi se svidjelo, a kad sam otisao prije par godina sa prijateljem vratili smo se prije roka i on je brzo preminuo a ja sam poslije isao kod njegovih u Cehoslovacku.
    dalje; Pita ko ste vi Srbin ili Hrvat ,ja kazem da sam Srbin a majka mi je hrvatica.Kaze on meni hrvati nisu dobri ljudi.Pitam zasto? Zato jer tu ih ima puno i mnogo mrze Srbe ,stalno se nesto organizuju protiv Srba .
    Kazem ja a to i ja znam ovaj rat je donio puno zla tamo.
    Kaze on,, ne ovaj rat ,nije tako,poznam hrvate koji su dosli prije cetrdeset i vise godina i tada su isto mrzili Srbe i govorili svasta ptoriv njih ,cak su neke mitinge drzali i sirili propagandu i zavjeru protiv srba.Ovaj moj prijatelj sto je bio iz Chehoslovacke mi je pricao svasta ,sklanjo se od njih pa su misli da je Srbin ,zato nisam ja bio iznenadjen kad je krenio rat kod vas.
    Jednom davno prije vise od dvadest godina sam upoznao jednog Hrvata ,odma me pitao jesam li ja katolik i idem li u crkvu ,ja sam mu kazao da jesam katolik ali da ne idem bas u crkvu,Reakao mi je pa ti si onda komunista ,kazem ja ne ja sam katolik i zasto je toliko vazno.
    Kaze;
    vazno je onaj ko je katolik on ide na ispovijest i da zna koliko treba voliti svoju vijeru i svoj narod.
    Pitam JA gdje si to ucio ,meni nije to vazno ja sam u svojoj zemlji to mi je najvaznije a onaj kome je to toliko vazno, cuva svoju zemlju a ne bijezi iz nje.On meni rece da ti nisi Srbin,ne ja ne znam sta je Srbin .Kaze to ti je sotona koju treba tuci u glavu i ako kojeg znas reci mi da ga nestane.
    To me je interesiralo pa sam se povukao i sa njim vise kontaktirao ,kad sam saznao koliko tih hrvata ima i koliko u stvarnosti mrze Srbe .,rekao sam tom prijatelju cehu da mi ne laze mozda je on Srbin.
    Bojao sam se za njega ako je srbin da mu nesto lose ne naprave.Dobro znaju sve sakriti i zamaskirati tako da im se ne moze u trag uci.Jaki su ekstremisti i zlokobni ufff ,ne mogu da vjerujem.
    I tako me ta njegova prica kao stranca sokirala ,koji zna vise nego ja a ja mu poceo pricati kako smo svi slozno zivili.

dalje;
    Guest
    Ja se izgubio poceo mu objasnjavati da smo mi ipak bili slozni ali on meni nastavlja pricati kao da je htio sav taj ocaj izbaciti iz sebe ,pa mi prica dalje i uvjerava me da sam imao srece sto nisam naisao na takve svoje sunarodnjake.
    Vidim stariji covjek mislim mozda je to bilo prije dvadest ili cetrdeset godina ali nije vise tako ,onda kazem sebi pitat ce me a zasto je onda sada bio taj rat.Ja to mislim tako a on kao da mi cita misli ,pa me pita ti si dosao poslije ovog vjerskog rata.Kazem nije bio vjerski , kako kad su ratovali Hrvati i Srbi. Ja sam onda rekao da su nas drugi zavadili a on ,kaze taj rat je bio planiran on nije slucajno dosao.
    Ti si Srbin i Hrvat po roditeljima a politicari i ekstremisti nisu razmisljali na vas koji niste za rat.
    nastavlja;
    Kazem, mnogo sam poslije upoznao hrvata koji istom mjerom mrze Srbe ,dok sam upoznao neke Srbe koji nemaju ukorjijenjenu mrznju prema hrvatima.
    Pito sam se zasto je to tako nesto sam nailazio citao ali hrvati istoriski mrze Srbe i puno su im zla nanijeli u proslosti,A sada svijet optuzuje Srbe ,jer Hrvati cine zavjeru.
    Ja sam bio van sebe sta da kazem kad sam i jedno i drugo .Proslo nekoliko vremena od toga razmisljanja ,sjetim se da se nisam upoznao sa covjekom ,samo znam da je domorodac i odem da ponovo malo porazgovaram i da se upoznamo .Kad sam usao u radju ni njega vise nije bilo ,drugi vlasnik ,druga roba.Eto kako se ruzne stvari mogu cuti na svakom koraku.Od tada ne volim sresti od nas niti jednog starijeg covjeka ,jer mislim da su puni mrznje,ali mada su i noviji isti jer imaju od koga da nauce kako se i koliko treba mrziti samo zato sto je druge vjere kao sto je to napr Srbin kojeg ne vole od posa a ne od ovog rata koji je samo maska ili izgovor.
    Sto puta sam se pitao zasto Hrvati i hrvatski politicari mrze i vode politiku mrznje i zla prema srpskom narodu i dokle ,ima li tu kraja.
    Pitam jednog svog prijatelja Hrvata kojeg poznam godinama ,on mi kaze da je nazalost sve to istina a Hrvati kaze kad nemadnu koga mrziti onda ce biti smak svijeta ,to ti ja kao normalan hrvat kazem .Pitam ja njega a sta sam onda ja ,kaze mi i jedno i drugo i blago tebi zato i imas dusu.
    Stranac da mi kaze da hrvati po stranim zemljama kuju zavjeru protiv srba to nisam mogao vjerovati ni sebi doci--- i to vec decenijama.Pa zasto protiv koga cu ja protiv oca ne mogu ,protiv majke isto a slusajuci gadost svaki hrvat ekstrem mi se gadi gore od najgoreg.

Bilo je
    Guest
    tesko citai te Tetkine PUCKOSKOLSKE nebuloze - dakle nivo - dsdo max 10-godisnjaka....

Ipak, Tetko, uglavnom na brzinu procitao - i opet - Jovo nanovo -

1918 - HR na "PREPAD" uleti u srboslaviju... TOTALAN sok, brzinom svjetla ORIJENTALNO/primitivan mantelitet pohara Hrvatskom, prij nego se je nsnasla u icem - I?? popljacka ju za skoro sve vrijednoga - sve civiliziranog sta je do onda vodilo drzavu bude preko noci zamjenjenjenosa tim orijentaknim primitivizmom - a u cijelom tom procesu HR bude BEZGRANICNO PONIZAVANA od nove "VLASTI"... Kulminacija se dogadja 1928 kad SRBIN izvrsava POKOLJ u Skupstini nad 5-oricom hrvatskih poslanika, od kojih trojica umiru, a medju njima vodja najjace HR stranke, Radic... To je bila ZADNJA TOCKA NA I! Osniva se pokret "USTASA" koji za osvetu ubija kralja (sa MAkedonciima VMRO) u Marsillesu 1934...

Guest
    a krajnji cilj je OSLOBADJANJE od tog uzasa i ponizenja koje je preplavilo Hrvatsku - To je oslobodjenje KONACNO stiglo - 1991 (1995), no kako?? JE STIGLO? DA JE STIGLO NORMALNO I CIVILIZACIJSKI - garantirano NE BI BILO TOLIKO MRZNJE PREMA TOJ PRIMITIVNO/DIVLJACKOJ SRPSKOJ SVJETINI... No SVE sta su ti prvi "oslobodioci" Ustase govorili o Srbima se je pokazalo - NAZALOST - potpuno tocnim! I to smo iskusili od 1991 - 1995... I normalno - iz DNA DUSE zamrzili tu divljinu - To je doduse u kontradikciji sa vjerom - ali nazlost - KRV nije voda... NO, sad je sve gotovo, te perverzije i nakaze od "drzave" zvane SFRY vise nema - zauvjek je pokopabna - nema niti "Y" od Yuge - Obruc oko Pasaluka se steze - i uvjeti za trajan mir su postavljeni! HR je u NATO-u, uskoro u EU i netreba imati stalni gard na istoku - moze se orijentirati i koncentrirati na buducnost... a svime ostalima, tako i srbima . neka je LEPA KUCA... mi svojim putem a oni - KAKO ZNAJU i HOCE...

Guest
    Primitivnaq kamuflaza!
    Prostacina se pozna po jeziku, nepismenosti, neduhovnosti!
    Zvhezdice i apostrofi nemaju nozeva.
    A njegova osobina je noz!

Shefe u pravu si
    Guest
    Ova ×××××× sa "nedovoljno" zvjezdica se SRAMI samoga sebe i pokusava da zamete smrdljivi trag do ulaza u STIDNICU vlastite OKOTITELJKE!

a ko je tebi
    Guest
    kriv sto si nepismen i sto zivot prpvodis u beckim stalama. ) Vidi se da nisi nikada nista sem katekizma procitao i kako bi mogao nesto vazno razumjeti.
    Ti da to procitas sto puta do prazne i suplje glave nebi nista doprlo i taj komp,,nije za tako glupe ustashke duduke koji se znaju samo derati i prostaciti , mrziti ,prizivati zlocin.

istina.
    Guest
    Pratite Mesica i njegovu manipulaciju i sve ce vam biti jasno i duduk ce shvatiti da je naslov i tekst potpuno tacan ,jer se uvjeravamo svsakodnevno u dokaze koji pokazuju zavjeru i bolesnu mrznju prema srbima.

Jebi
    Guest
    srbe i objesi ih na vrbe

ali
    Guest
    kod njih i zene i dijeca mrze i preziru druge vjere a srbe narociti.Bas ruzno slusati zenu da mrzi nekog sto nije hrvat. zalosno i mizerno a tek kuda mogu ici takvi samo do svaba i dalje ne a kad se prvi put usprotive svabi ima da prijateljstvo se rastrga u par parcad,Sve je lako dok svabe kupuju otoke i obale za male pare ,ali kad sve pokupuje bice onda prijateljstvo kao i sa srbima.

Ovo
    Guest
    je tacno sto je neko dozivio u stranoj zemlji ,jer se moze na svakom koraku cuti ko putuje kroz strane zemlje da kad nekog stranca sretnes i malo vise porazgovaras da ti kaze sa oigorcenjem kako poznaje hrvata koji smrtno mrze srbe da ne zele cuti da neko pomene Srbin.
    Ja sam isto slucajno sreo neke ukraince u stranoj zemlji koji su mi rekli da poznaju Hrvata ali da mrze srbe i sve najgore govore za njih ,cak rade lose stvari da prave zlo srbima.Pitaju mene zasto Hrvati su toliko ekstremni ,ja sam bas tada isao sa drugom hrvatom i rekao da pitaju hitlerovu organizaciju mozda ih bolje upozna ko su ti po dijasporama.

Neka pita srba
    Guest
    zasto otima hrvatsku grudu?
    ××××× li im mater, cigansku.

A sta je tebi
    Guest
    Tetko CUDNO??

Da li smo ikada rekli da vas ljubimo?

Pa jasno smo vam dali do znanja -da ste jedna od najogavnjih, lazljivih, zlocinackih, podmuklih, primitivnih ... nacija u evropi a i sire...

Sta ti tu otkrovas? Zivi lijepo gdje si i na HR zaboravi - drugo ti ne mogu preporuciti...

HR si zabijao noz(eve) u ledja.. sve si radio ta ti je bilo u moci da HR unistis - nisi uspio...

NESTANI ....

Fekalijo
    Guest
    jel da citiram Bolivijce sta su rekli za vas?
    Nemoj sad da ti krenem redjati sta je ko sve rekao za vas, uzece zaista puno prostora.

Vlasko govno
    Guest
    Idi u ××××× materinu.

ushko idi lijeci se
    Guest
    Pa jasno smo vam dali do znanja ,da ste najogavniji zlocinacki i primitivni nacija u evropi i sire .Tetko i ako ova rijec nema nikakvo znacenje jer si glup da bi slozio recenicu da bi te neko mogao razumijti .Ali posto tebe istina ubi kao ustashkog zlikovca iz dijaspore od tebe se i ne moze ocekivati da ti nesto normalno izneses ,vec ono cega se sramis ) Teto-doro ,ovo da ste najkrvolocniji ,ogavniji i primitivniji ,to je tacno i to je ono cega se ti sramis i zelis se otarasiti ali dokazi su tu Jasenovac i Nova Ndeazija koja je pobila i protjerala kompletan jedan narod koji je je vjekovima uzdrzavao i branio od razni kolonizacija.To je istina tetko-konjusar .Daj cinjenice a ne blebetanja , dokazi su vazni koji demantuju sve vase lazi i ustashke propagande.stranci znaju da ste naciti i svugdje u svijetu gdje se nalazite zabiljezeni ste kao naciti i terorirti.
    Pa ti glamat jos i lazi da ti bude lakse a stvarnost vas prestavlja na svakom koraku da ste nacisticki manipulatori koji svoje ustaske apetite zataskavate bacajuci svoj sram na drugog koga mrzite ,ali dokazi vas ulitase. )

Vlasko govno
    Guest
    Idi u ××××× materinu.

bosanac.
    Guest
    Gkledo sam Latinicu a trebali bi gledati i ovi vanzemaljci koji ne zele ili ne vole stanje na terenu.
    Stvarno u Latinici Hrvati koji su obrazovani su ogorceni na hrvatske medije koji su pod uticajem vlasti i koje uticu na omladimnu koja je ogledalo hrvatske a koja mrzi sve druge rase i nacije .Vidi se u prilogu da hrvati progone navijace ,pale auta ,napadaju turiste,pale automobile u po Zagreba sto Grvati tvrde da to nema niti u jednoj susdjednoj republici gdje se ceto krecu radi polsla ,jedino u hrvatskoj podivljala omladimna ta vreba na svakom koraku.
    Optuzuju vlasti jer nisu sposobni voditi zemlju pa se bave retorikom mrznje i manipulacije suvereniteta za svaki neuspjeh im bacaju eto imate suverenitet ,sta bi vi htjeli.Drugim rijecima imate jednonacionalnu zemlju sto je to nemoguce u 21vijeku ,protjeraqli smo druge narode i sa time trebaju uci u istoriju kao izumitelji progona.

bosancero
    Guest
    nauci se pisati i idi u ××××× materinu.

ZAMILSLI
    Guest
    "protjerali smo "druge narode"...

A koje to "narode"?

koje
    Guest
    od drugog sv rata je ubijeno i protjerano milion i po Srba i 2oohiljada muslimana a da za ostale ne govorimo ,samo su hitlerovci ostali koji su isti kao i ustashe i stplili se i jedno tijelo jednu dushu.

pa vidite
    Guest
    kako mesic manipulise ,svakom pametnom je jasno ,kakav VODJA TAKAV I NAROD ZA NJIH RAT NIJENIKADA ZAVRSEN

pa vidite .
    Guest
    kako mesic manipulise ,svakom pametnom je jasno ,kakav VODJA takav i narod ,za njih rat nije nika zavssen ,njima treba uvijek neko nad glavom da ih lupa da im se ne budi zelja za ubijanjem mucenjem i progonom drugi rasa.

SAMO
    Guest
    SRBO-CIGANE!!!

konjusar
    Guest
    ne pljuj svoje roditelje ,kako vam kaze mesic. )

Slične teme

1. bramerc zaustavio hrvatsku
    By Europejac in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 03-03-2009, 14:10
  2. Srebrenički masakr deo zavere SAD protiv Srba
    By KANADSKI CENTAR in forum Politika
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 10-08-2005, 13:50
  3. Jelena Dokić će igrati za tenis za hrvatsku
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 43