Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: škoda fabia 1,4 vs fiat punto 1,2

  1. #1
    993
    Guest
    kupujem automobil i ovi gore su ušli u konačan izbor. zanimaju me vaša iskustva i mišljenja

  2. #2
    Calibra Zender
    Guest
    Ovo mora da je neslana šala. Pa kakva Čehinja? I to još u kombinaciji s motorom iz Felicije? Katastrofa!

  3. #3
    ajatolah
    Guest
    Ja sam nedavno imao slicnu dilemu. Tu su jos u igri, osim ova dva navedena, bili i Clio, eventualno Yaris itd od kojih sam na kraju odustao jer sam ipak odlucio kupiti nesto oko 8500 eur (ova potonja dva mozes dobiti tek od 9500 eura pa navise). Konacno sam se odlucio za Punta pa evo ti moja razmisljanja:

    Prije svega nemoj odbaciti ni Yarisa i Clia (mislim da ti Clio dolazi sa najvise opreme u cjenovnom razredu izmedju 9 i 10 tisuca eura.

    No moji razlozi za Punto prema skodi (ovdje govorim o cijenama oko 8500 eura) - Punto mi je definitivno bio nekako sarmantniji (iako mi i Fabia ima cist ok dizajn). Uz to Punto ima nesto manju potrosnju, bolje ubrzanje, a nakon sto sam ga dobio vjerujem i da je zabavniji za voziti (nesto bolje ubrzanje a i ponekad odaje dojam kao da ima nesto vise konja nego sto u stvarnosti ima).
    Sto se prostranosti tice Punto je definitivno najprostraniji u konkurenciji izmedju Clia (koji mi se cini najskucenijim), Yarisa i Punta. Fabia je, mislim, nesto prostranija (bar od Punta s troja vrata) ali ako ne ciljas na onu verziju sa produzenim zadnjim krajem Punto definitivno ima veci prtljaznik.

    Sto da ti drugo kazem? Obzirom da moj Punto ima tek nesto manje od 2000 km ne mogu ti vise reci o kvaliteti i pouzdanosti (do sada nisam imao nikakvih problema s njim - pridavio bih nekog da jesam ).

    Nadam se da ce ti bar malo pomoci da usmjeris svoja razmisljanja. Na kraju, mislim da neces pogrijesiti ako uzmes Punta. Doduse mislim da neces pogrijesiti niti ako uzmes Fabiju (sto god ti ovi govorili). Moja preporuka bi bila da kupis auto koji ti vise odgovara stilom - ja dan danas (nakon nekih mjesec i pol) kad vidim svog Punta pomislim: "e bas mi je lijep". Eto.

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    Fabia sa skodinim motorom je totalni promasaj, ak moreas bas Fabiu uzmi s vw-ovim motorom. Skodin motor je stara konstrukcija, uzasno puno trosi za svoju konjazu. Stvarno, ak ti fabia nije izuzetno prirasla srcu nemoj je kupovati - punto je agilniji, prostraniji, sarmantniji i ljepsi, malo trosi (talijani su napravili umjestnost iz male potrosnje) i zabavniji. I ako ti netko pokusava "objasniti" da je fabija volkswagen - nije. Rade je Cesi prema svojim nacrtima, a ne nijemci, to kaj su dijelovi vw-ovi ne zanci nista. To je ko da kazes da je Chrysler PT Cruiser Mercedes zato jer mu ugradzuju mercedesov dizelas. Nitko ti ne garantira da su Cesi napravili najbolji moguci spoj inace (navodno) dobrih vw-ovih dijelova. Mozda ce se Fabijama dogadati kvarovi koji se nikada nece dogadati Polu samo radi krivog razmjestaja komponenti unutar motornog prostora. Ja bih ti preporucio Punto. Mislim da neces imati mehanickih problema s njim, mozda ce te razljutiti pokoja sitnica, ali koga, uostalom, zanima savrsena zena

  5. #5
    sasyu
    Guest
    Izbor je tvoj ali nemoj da padaš na ×××××ךtine. Ja sam kupio Fabiu kombi i za sad se dobro pokazala. Moja preporuka je da odeš u auto salon pa proveri ko ima više mesta tj. naročito obrati pažnju na prostor za noge ispred zadnjeg sedišta Punta. Ja sam to upravo pre par dana sticajem okolnosti uporedio i ako ti neko kaže da je nešto kvalitetnije u Puntu ili prostranije neću reći da laže ali proveri sam! O dizajnu se uvek može raspravljati jer je to stvar ukusa. Škoda je Škoda, to nije Nemac ili VW. To je drugi proizvođač i tako ga treba prihvatiti. Za kraj samo jedna mala anegdota iz prodavnice. Veruj da je istina! Kolega je otišao kod poznanika koji prodaje aute i kod koga je nedavno uzeo Fiat Palio. Pošto mu se Punto jako sviđa želeo je da vidi malo novi model i ko zna šta mu se motalo po glavi. Uglavnom poče on da zagleda jednog Punta kad dođe prodavac koji ga dobro zna i reče:
    Šta radiš to. Sedi namesti se pa izađi i pogledaj nazad.

  6. #6
    Gost
    Guest
    Punto izgleda nekako sportskije,dok bi za Fabiu rekao vise da je elegantnija.Moj bi izbor bio Fabija zbog vece kvalitete,ipak vise prostora,te boljeg komfora,dok je Punto sigurno u prednosti po potrosnji,dok bi za perfomanse rekao da su tu negdje(Fabija je ipak teza za oko 100 kg)

  7. #7
    Calibra Zender
    Guest
    Ja stvarno ne znam kaj je na toj Škodi elegantno!

  8. #8
    Gost
    Guest
    Koliko ja znam svi europski novinari proglasili su Fabiju pravim osvjezenjem zbog orginalnog dizajna kada je izisla(kraj 99').

  9. #9
    mytbyte
    Guest
    Ja samo znam da mi je kolicina fabia, clia i peugeota 206 koji kolaju cestama polako zgadila svaki od tih modela toliko da ih vise nemrem vidjet. I Punta ima pun. k. al mi ga je uvijek drago vidjet. To nesto govori u o dizajnu. hehehe

  10. #10
    sepra
    Guest
    Nisi OK, to je kao da ja vidim tebe i kažem: Zbog ove ružne djece, mrzim djecu općenito!

  11. #11
    ajatolah
    Guest
    Re: "dok bi za perfomanse rekao da su tu negdje(Fabija je ipak teza za oko 100 kg)"

    Cini mi se da Fabia ima i nesto vecu maksimalnu brzinu 162 km/h ili tako nesto dok Punto 1.2 8v ima 155, tako da osim zbog tezine, Punto je nesto startniji i zbog omjera brzina. Meni se cini da ga to cini zabavnijim ali to uvelike ovisi i o stilu voznje koji prakticiras.

    Ono sto sam zaboravio u zadnjem postu je da mi se Punto nekako vise uklapa u koncept gradskog auta. Fabia mi je nekako vise obiteljska.

  12. #12
    Vlasnik
    Guest
    Treba malo realno o ovome, a ja koji posjedujem Fabiu mislim da mogu. Fiata sam testirao kada sam kupovao (negdje prije 4 mjeseca) Dakle sto se ljepote tice, to je individualno, (npr za mene je Punto lijep ali samo onaj sa dvoje vrata i to nebesko plava boja-ne znam joj tvornicku oznaku) i kao takav 2 vrata, otpada.
    Prostranost dakle i naprijed i nazad, Fabia 100% veca, unutrasnji dizajn opet Fabia vodi ima neku klasicnu a opet modernu tablu (kao novi VW).
    Potrosnja Punto vodi mada moja Fabia koja po gradu trosi nekih 8.6 litara sa klimom i nije neka potrosnja( ali ovo je stvarno tacan podatak).
    Obadvoje drze cijenu i kao rabljeni i kao najveci nedostatak Fabie je necija sujeta i neizgradjen stav kada cuju ono "Skoda".
    A na prvom servisu 1000km, imao sam priliku vidjeti u skladistu dijelove i kutije u kom se nalaze, sve su u original VW pakovanjima sa "audi-VW" oznakama. Jest da joj je motor (1.4) skodin ali daleko je to od onog u feliciji, mnogo elektronicki unaprijedjen mada i onaj i feliciji nema nekih nedostataka.
    Dakle Fabia definitivno, a ovi sto pate od Skoda oznake....

  13. #13
    993
    Guest
    zna li tko kaka je zvučna izolacija u fabiji

  14. #14
    sasyu
    Guest
    Preko 150 ima šuma ali nije neprijatno i spada u klasiku za ovu kategoriju. Jedino interesantno je kad ide preko 90 i otvoreni su zadnji prozori javlja se brum od strujanja vazduha. Ovo sam slučajno primetio jer sam imao pušača na zadnjem sedištu i nije mi se ranije dešavalo.

  15. #15
    993
    Guest
    pitanje za vlasnika
    dali je istina da ti fabija u gradu troši 8,6?

  16. #16
    993
    Guest
    auto treba biti malo prostraniji
    pa punto sa 3 vrata definitivno otpada
    i clio je ispao iz izbora zbog premalo prostora. istina da ima malo više opreme ali je premali. ima li netko drugačiih iskustava?

  17. #17
    ??
    Guest
    definitivno punto
    skoda is sheet ) )

  18. #18
    Puntolino
    Guest
    Isuse Bože zar stvarno troši 8,6 litara po gradu? Tako je ljudi samo vi kupujte škode folksvagene i druga ×××××× od auta a nas koji se vozimo u dobrim autima ostavite na miru. Maknite mi se na stranu kad se vozim iza vas da mi nebi smetali kao kakvi kamioni. Usporedbe radi punto mi po gradu troši 6 litara po ljetu. Po zimi se potrošnja poveća za pola litre. Na otvorenoj cesti je potrošnja 5 litara s tim da moram naglasiti da sam dinamičan vozač i vozim se brzo. Ako fabiji oprostimo pola litre zbog klime, ostaje neugodnih 2 litre više od punta. Koma! Toyota corrola od staroga sa 97 konja po gradu troši 8 litara. Bravo naivci samo vi kupujte škodilake

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    SVAKI test Škode Fabie s 1.4 mpi motorom ima 10 litara potrošnju u gradskoj vožnji! Prelistajte malo starije brojeve automoblističkih časopisa, a nemojte gledati tvornički deklariranu potrošnju. To je prahistorijski motor iz Felicije sa neznatnim poboljšanjima.

  20. #20
    993
    Guest
    Puntolino nemoraš vrijeđati škode, samo sam pitao za mišljenje jer se ja dvoumim između fabije i punta

  21. #21
    mytbyte
    Guest
    993,

    ak zelis ozbiljnu fabiju, samo ona sa 100 ks dolazi u obzir, ali, kako si vjerojatno vec skuzio, to vise ne spada u normalni okvir cijena za takvo vozilo. Za tu lovu dobijes nekaj prostranijega i boljega ili nabrijanijega, npr Punto HGT Fabije je jeftina (da li i isplativa, sumnjam)samo s najslabijim zastarjelim motorom i bez opreme!

  22. #22
    ajatolah
    Guest
    8,6 litara je definitivno previse za tu klasu auta. Ali negdje sam vec primjetio da potrosnja uvelike ovisi o stilu voznje.
    K tome sto je vama potrosnja po gradu? Nije isto ak se vozis po gradu kad ides van navecer ili kad uletis u spicu pa provedes pola sata vozeci se od jednog semafora do drugog.

  23. #23
    Vlasnik
    Guest
    Ne znam zasto mi ne vjerujete, ponovicu jos jednom:
    po gradu 8.6 litara sa klimom na 3 podioku i do 3000obrtaja (od semafora do semafora)
    otvoreno 5.6l.

    Bez klime 7.2 gradska, i to je to
    inace mislim da potrosnja do 10l benzinca nije mnogo (sto kod fabije nije slucaj) a ovi ostali :

    NEK SE BACE U DRAVU.

  24. #24
    993
    Guest
    vlasnik,
    kakva je izolacija unutra?
    dali si do sada imao kakvih kvarova
    na fabiji, dali si zadovoljan do sada

  25. #25
    ich
    Guest
    škoda sucks
    škoda is sheet )

Slične teme

  1. prodajem fiat punto 99.g.
    By markom in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 18-10-2004, 10:55
  2. fiat punto jtd
    By pomoć in forum Auto servisi
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-03-2004, 23:36
  3. fiat punto 2002' VS golf III 94'
    By W123 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-10-2002, 11:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •