Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 82

Tema: TOTALNA PROPAST NJEMAČKE KVALIETE !

  1. #51
    q100
    Guest
    doc fala bogu što te stvori inače ne bi znao koliko sam sretan što nisam kreten

  2. #52
    VR6
    Guest
    doctor odakle tebi ta informacija??

  3. #53
    doc
    Guest
    iz jucerasnjeg Večernjeg lista.

  4. #54
    znatizeljkan
    Guest
    samo pitanje,dali je doc i doctor jedna te ista osoba???

  5. #55
    doc
    Guest
    da, ja tj. "doctor" sam jedna osoba, samo mi se neda svaki put logirat pod "doctor" pa pisem kao gost pod "doc".

  6. #56
    Ja, Alenko
    Guest
    VELIKI OPOZIVI IDU DALJE !!!!!!!

    U SERVIS JE POZVANO 56.000 vlasnika luksuznog X5 radi mogučeg propadanja papučice kočnice(!)

    PHAETON IMA OZBILJNE TEŠKOĆE VEĆ NA SAMOM STARTU PROIZVODNJE.
    Na zakazivanje rada elektronike i rada elektronike upravljačkog sustava nadovezali su se i problemi u funcioniranju stražnjeg sklopa sofisticiranog zračnog ovjesa !
    Cjelokupna proizvodnja već je sada u zaostatku dva i pol mjeseca u famoznoj
    "staklenoj tvornici"


    Do sljedećih vijesti....

  7. #57
    Club Italia
    Guest
    meni je jučer propala papučica kuplunga na mercedesu, propišao cilindar, majku mu ××××× novi košta 290 kn! pa ti vozi mecu!!

  8. #58
    rale
    Guest
    bez zlobe,samo tvrdim da niko nije imun...

    ...Maserati Has Recalled the 2002 Maserati Coupe and Sedan because the power steering hose may leak causing a fire...


  9. #59
    doc
    Guest
    BMW - OPOZIV

    "BMW AG opozvao je 20500 vozila serije 3 kako bi popravio suvozačev zračni jastuk. Otkriveno je da se jastuk može aktivirati bez prometne nesreće, a ovo je drugi put da je BMW suočen s opozivom zbog problema sa zračnim jastucima. Raniji opoziv odnosio se na 34701 vozila serije 3 proizvedeno između lipnja 1998. i ožujka 1999. godine."

    Večernji List, 27.08.2002., prilog Auto

    i šta ćemo sad? Opet isto, to se danas svia doagađa, to je normalno....švabo je švabo, idalje je to nepogrešiva njemačka kvaliteta i preciznost koja nikom nije dostižna.

    Šta je sljedece? Za Mini i seriju 7 sam dobro prognozirao da je pitanje dana kad ce opoziv. X5 i serija 3 su i mene iznenadili. Znači sad još može Z4 i serija 5....

  10. #60
    DKW
    Guest
    Mislim da je problem što su švabe, u toj pohlepi za osvajanjem tržišta počeli otvarati tvornice bilo gdje, pa zapravo švapski auto se proizvode u ogromnim količinama bilo gdje. Npr. Polo se uopće ne radi u Njemačkoj. Nijedan, nego u Barceloni i Krakowu. (to je samo jedan primjer koji mi je prvi pao na pamet). Njemačka radna snaga je preskupa (origigi, oni koji žele imati 2000 eur plaće), pa VW i ostali otvaraju tvornice gdje god mognu. I tu se, vjerojatno, događa da nemaju potpunu kontrolu kvalitete.
    Drugi problem je "napraviti što jeftiniji automobil sa što više opreme". Štanceraj bez provjere. i onda je sve poluproizvod. i Švabo i talijan i japanac. Samo je pitanje na kojem sklopu će se što ispoljiti.
    I zato, NAZAD U GARAŽU! Spuštat fiću i ugradit duplu frgu, pa fijuuuu po šrek po zavojima!

  11. #61
    seyzmo
    Guest
    da.. sve je poluproizvod.
    SVE je danas poluproizvod.

    Lijepo receno, vidi se ko zaradjuje kruh pisanjem.

  12. #62
    sepra
    Guest
    Ipak nakon svega bi ubo novi X5 bez razmišljanja. Naravno moram smanjit te kavice inače nikad neću skupit. )

  13. #63
    TRANS AM
    Guest
    DKW,

    švabi su očiti primjer, no ne i jedini! Tržišna utakmica u kojoj svatko ima svoje adute (talijani dizajn, francuzi udobnost i avantgardnost, njemci robusnost, japanci mehaniku, korejci cijene), postaje sve žešća i brža, stoga se, proizvodnja ubrzava, poseže za nedorečenim i nedorađenim novim modelima, otvaraju nove tvornice (kako kažeš bilo gdje) s nedovoljno educiranom radnom snagom i lošijim sustavom kontrole i samokontrole, posljedica čega su pomanjkanja kvalitete, brojni naknadno uočeni nedostaci i česti opozivi velikog broja novih modela. Kako reče moj pokojni prijatelj i mentor, a ponovi Seyzmo: "Danas su svi automobili poluproizvodi!".

  14. #64
    Girrari
    Guest
    Apsolutno se slažem sa Seprom. Da imam para X5 bi sigurno već bio u mojoj garaži bez obzira na greške (otpelam u servis, poprave i mirna Bosna).

    To me čak kod BMW-a toliko ne nervira jer nisam imao dojam da su se oni toliko isfuravali na besprijekornu kvalitetu kao npr. Mercedes, VW i Audi.

  15. #65
    DKW
    Guest
    I onda se događa hamletovska dilema: Ubost auto koji je novi model, in, koji neće izgubit na aktualnosti za pet godina (recimo novi Megane kad se pojavi) ili kupit auto koji se već radi neko vrijeme (Focus) na kojem su dječje bolesti uklonjene, ali za pet godina pušiona. Govorim o razdoblju pet godina, jer to je obično vrijeme "klanja" s kreditom ili leasingom. Muka živa.

  16. #66
    mytbyte
    Guest
    Ma neka se BMW, Mercedes i Audi isfuravaju na kvalitetu, njima to pristaje (a na kaj drugo se mogu isfuravati?) ali VW ili Opel?...ne daj bože...

    Doc, što se tiče njemačke preciznosti spojeva i izrade, i tu su dobili konkurenciju u japancima za dosta manje pare...pa najbolje da mi Merc ili Beamer od 50000 DEM škripi i krči...isto kada govorimo o materijalima...kolko para tolko kvalitetnog materijala, što nema veze sa preciznošću izrade...

  17. #67
    Dr. Strangelove
    Guest
    napokon je netko ponovio ono što tupim već neko vrijeme... kvaliteta materijala i kvaliteta izrade su dva sasvim različita pojma... znam da će sad skočit mnogi... al boli me k.... jedan od primjera je baš moja Felicia... plastika je jeftina da nemre bit jeftinija, ali je tak kvalitetno spojena i izrezana da ni nakon 5 godina nema cvrčaka... postoje i primjeri za obratan slučaj...

  18. #68
    seyzmo
    Guest
    Svaka cast Skodilaku ako si ti s njime zadovoljan, ali daj zamisli automobil proizveden '67 u kojemu je unutrasnjost ko prvog dana. kozaaaaaaaaaaaa, drvo... da ne nabrajam.
    Zovem, zovem, zovem, covjek kaze da ne prodaje. Ubio bi nekoga.
    Ali to nije sve, naravno. Nasao je trans jednoga tu kod nas. Prodan naravno.

    Dodje mi da masakriram malo oko sebe.

    Mjenjam tri auta u voznom stanju (i puno vise od toga) za krntiju staru 35 godina. Ma nek joj fali krov i dva kotaca i getriba, ali da je Shelby, i da je Mustang i da je vise od 349. )

  19. #69
    doc
    Guest
    evo malo njemačke kvalitete snimljene u selu pored varazdina!

    ili ako nemas slike onda :URL=http://www.italiancars.batcave.net/ostalo/bmw01.jpg:je ovdje:/URL:

  20. #70
    _Stevo
    Guest
    doc nema tu nikakve slike, niti na ovom linku il kaj bi vec trebalo bit. ak je uopce trebala bit slika ?

  21. #71
    doc
    Guest
    a meni se tako lijepo vidi.
    probaj ukucat
    www.italiancars.batcave.net/ostalo/bmw01.jpg

  22. #72
    Black Knight
    Guest
    To sto oni opozivaju aute nije nista lose nego dobro.
    Uzmi na primjer alfu 1.4 ts. Motor ima dokazani problem s varijatorom faze i stalno se mora mjenjat. Dio koji bi sprijecio unistavanje varijatora faze ja mislim da kosta 15 kuna(neakav gumeni ventil cini mi se) al za ugradnju treba generalka. Alfa naravno nije opozvala niti jedan auto.
    Jaguar na primjer je najvece smece pa nista ne pise o njemu.

    Mercedes je 2. na listi najpouzdanijih automobila(toyota prva, honda treca cini mi se). Ovo su gluposti i zloba.

    Istina, japanci su najpouzdaniji al ostatak se bas nema cime pohvalit.

  23. #73
    Calibra Zender
    Guest
    Chrysler opozvao 88.000 Sebringa
    Zbog povećane vjerojatnosti od zaglavljivanja sustava gasa američki je proizvođač opozvao velik broj kabrioleta Sebring.

  24. #74
    Calibra Zender
    Guest
    Iz General Motorsa opet stižu vijesti o pozivu u servis njihovih modela. Ovaj put riječ je o oko 65.000 primjeraka modela Chevrolet TrailBlazer i Oldsmobile Bravada, proizvedenih od početka rujna do sredine studenog prošle godine. Na njima je uočena mogućnost problema sa sustavom za napajanje goriva, točnije s konektorima filtera za gorivo.

  25. #75
    Calibra Zender
    Guest
    BMW je odlucio da pozove u servise 15 hiljada vlasnika najnovije i najluksuznije limuzine, serije 7. Ovo je ucinjeno da bi se ispravila dva problema vezana za softver koji upravlja elektronskim sistemom motora.

Slične teme

  1. NJEMAČKI LOVNI TERIJER
    By LOVAC LUKA in forum Psi
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 08-02-2016, 07:37
  2. KUPUJEM NJEMAČKOG OVČARA
    By zox in forum Psi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2009, 21:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •