Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: TOTALNA PROPAST NJEMAČKE KVALIETE !

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    doctor
    Guest
    "Veliki opoziv u Volkswagenu"
    " Zbog lošeg materijala u dovodu servojačivača kočnica Volkswagen će u servise pozvati VIŠE OD MILJUN automobila Lupo i Polo. Na udaru su modeli proizvedeni 1998. i 1999. godine kod kojih je potrebno sve jače i jače pritiskati papučicu kočnice"
    izvor - "autoonline"

    "BMW povlaci tisuce sedmica"

    "Greška na jednom od najsuvremenijih i tehnolški najdotjeranijih automobila današnjice nije banalna kao što se prvi čas mislilo. Tvornica je objavila da problemi s dotokom goriva mogu uzrokovat trenutno gašenje motora što u konačnici može predstavljati daleko vecu štetu. Ukupno prema procjeni BMW je isporučio 23 000 novih neispravnih automobila s tvorničkom greškom. U odnosu na ukupan broj proizvedenih, 35 000, greška se dogodila u nevjerojatno velikom postotku ovog autmobila"

    izvor - "autoonline"

    Nakon mnogobrojnih opoziva Mercedesa (A - klasa, SL AMG, Smart), Forda (focus), Audia ( TT, A4) i VW (Golf 3, Saharan) njemačka autoindustrija je danas vrlo daleko od najkvalitetnijih automobila. Toliko opoziva kolko su oni morali napravit u posljednjih godinu dana nisu imali ni svi oni "nekvalitetni" taljani, francuzi i koreanci zajedno!
    Mislim da je ovo najbolji izraz kvalitete njemackih automobila. Daleko realniji od nekih ADAC-ov isforsiranih rezultata, ili Autobilda.
    Ali bez obzira na sve to, mogu oni biti truli, neispravni, opasni za vozit, gasit se u vožnji itd itd. i dalje vrijedi ona stara izreka naših gastarbajtera: ŠVABO JE ŠVABO. Samo je pitanje dokle još..... ????

  2. #2
    točno tak
    Guest
    kosooki će ih prestići (već ih jesu samo švabofilima to teško pada)

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Dottore, to sve je istina, ali ovakve grške događaju se apsolutno svima (iznimke su u pravilu samo super ekskluzivne marke automobila koji se sklapaju ručno poput De Tomasa, TVR-a, Paganija itd.).
    Ne tako davno i FIAT je povukao X modela Punta radi greške na servu. Naravno, ovo kod Pola i Lupa bi moglo biti ozbiljnije jer je riječ o kočnicama. No ni to ne mora biti tako, jer je prije negdje 2 godine Ferrari opozvao određeni broj modela zbog greške na kočnicama, a nakon pompoznih naslova ispalo je da se radi o nekoj greški koja može uzrokovati probleme samo u suludo ekstremnim uvjetima.

    Dakle, ovo nije odraz opće nekvalitete njemaca, već situacija koja je vrlo lako može desiti pri tako masovnim serijama proizvodnje.
    Ja i dalje vjerujem da su japanci daleko najkvalitetniji, ali to nema veze sa ovim opozivima.
    Jednostavno, shit happens i to svima.

  4. #4
    mara
    Guest
    ja se slazem sa girrarijem!
    NIKAKO NE OPRAVDAVAM OVE OPOZIVE,POGOTOVO NE ZA SKUPE AUTE KOJI SE NE PROIZVODE U MILIJARDAMA PRIMJERAKA.MISLIM DA JE TO KOMA U CIJELOJ AUTO INDUSTRIJI!
    ALI GLEDAJTE TO I OVAKO, sto vise elektronike to vise problema.svabe rade aute sa puno elektronike pa su ZATO greske "normalne".ali opet s druge strane platis auto 120 000eura i umas godinu dana garancije na motor.koma!
    u elektronici je vrlo lako da podatak 1 postane podatak 0 i obrnuto uslijed recimo razlicitih klimatskih uvjeta i tolerancije komponenata od kojih je sam uredjaj sastavljen
    p.s. nadam se da kuzite o cemu govorim,ako ne pozovite nekoga sa FER-a.salim se!
    p.s. ruznoci ipak nema kraja.jeste li vidjeli novu bmw peticu?

  5. #5
    zonta
    Guest
    Svaka čast mara !
    Konačno jedna pametna od tebe. Meni je samo u kurcu stvar da svi idu u tom smjeru krcanja auta sa svakakvim elektroničkim sranjima od kojih pola nikad nećeš koristiti. Koji će mi ××××× sve te elektronske pomoći pri kočenju, proklizavanju…………..ako ne znaš voziti, onda ne vozi i gotovo. Čini mi se da su svi novo auti totalna ××××××, samo za babe i stare ×××××e. Žalosno !

  6. #6
    Jam on it
    Guest
    Tu se radi o tome da će se u budućnosti cijeniti auti koji dolaze iz tzv. siromašnih zemalja. Pogledajte VW koncern. Škoda nikad nije imala nekih grešaka, samo uhodavanje i povećanje kvalitete. Oni si to ne smiju dopustiti, a stvar je i u cijeni rada. Naime inženjer u češkoj i u Njemačkoj nema istu plaću. Samim time u Češkoj auto može proći strožu i stručniju kontrolu nego u njemačkoj za iste novce proizvodnje. U budućnosti ćemo tražiti poznate marke napravljene u "trećim" zemljama. Jer će tamo gotov auto imati nekoliko kontrolnih pregleda, sklapat će ga živa radna snaga i bit će s manje grešaka. Prije nekoliko godina, jedan njemački časopis je objavio istraživanje o kvaliteti njemačkih automobila napravljenih izvan Njemačke. Pokazalo se da su puno kvalitetniji i s manje pogrešaka složeni i takvi se auti plasiraju na njemačko tržište.
    Ne znam kaj je s proizvodnjom u BiH, ali ovi u Portugalu i drugim zemljama stvarno dobro sklapaju VW, stalo im je do posla i renomea...

Slične teme

  1. NJEMAČKI LOVNI TERIJER
    By LOVAC LUKA in forum Psi
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 08-02-2016, 07:37
  2. KUPUJEM NJEMAČKOG OVČARA
    By zox in forum Psi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2009, 21:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •