Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: TOTALNA PROPAST NJEMAČKE KVALIETE !

  1. #1
    doctor
    Guest
    "Veliki opoziv u Volkswagenu"
    " Zbog lošeg materijala u dovodu servojačivača kočnica Volkswagen će u servise pozvati VIŠE OD MILJUN automobila Lupo i Polo. Na udaru su modeli proizvedeni 1998. i 1999. godine kod kojih je potrebno sve jače i jače pritiskati papučicu kočnice"
    izvor - "autoonline"

    "BMW povlaci tisuce sedmica"

    "Greška na jednom od najsuvremenijih i tehnolški najdotjeranijih automobila današnjice nije banalna kao što se prvi čas mislilo. Tvornica je objavila da problemi s dotokom goriva mogu uzrokovat trenutno gašenje motora što u konačnici može predstavljati daleko vecu štetu. Ukupno prema procjeni BMW je isporučio 23 000 novih neispravnih automobila s tvorničkom greškom. U odnosu na ukupan broj proizvedenih, 35 000, greška se dogodila u nevjerojatno velikom postotku ovog autmobila"

    izvor - "autoonline"

    Nakon mnogobrojnih opoziva Mercedesa (A - klasa, SL AMG, Smart), Forda (focus), Audia ( TT, A4) i VW (Golf 3, Saharan) njemačka autoindustrija je danas vrlo daleko od najkvalitetnijih automobila. Toliko opoziva kolko su oni morali napravit u posljednjih godinu dana nisu imali ni svi oni "nekvalitetni" taljani, francuzi i koreanci zajedno!
    Mislim da je ovo najbolji izraz kvalitete njemackih automobila. Daleko realniji od nekih ADAC-ov isforsiranih rezultata, ili Autobilda.
    Ali bez obzira na sve to, mogu oni biti truli, neispravni, opasni za vozit, gasit se u vožnji itd itd. i dalje vrijedi ona stara izreka naših gastarbajtera: ŠVABO JE ŠVABO. Samo je pitanje dokle još..... ????

  2. #2
    točno tak
    Guest
    kosooki će ih prestići (već ih jesu samo švabofilima to teško pada)

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Dottore, to sve je istina, ali ovakve grške događaju se apsolutno svima (iznimke su u pravilu samo super ekskluzivne marke automobila koji se sklapaju ručno poput De Tomasa, TVR-a, Paganija itd.).
    Ne tako davno i FIAT je povukao X modela Punta radi greške na servu. Naravno, ovo kod Pola i Lupa bi moglo biti ozbiljnije jer je riječ o kočnicama. No ni to ne mora biti tako, jer je prije negdje 2 godine Ferrari opozvao određeni broj modela zbog greške na kočnicama, a nakon pompoznih naslova ispalo je da se radi o nekoj greški koja može uzrokovati probleme samo u suludo ekstremnim uvjetima.

    Dakle, ovo nije odraz opće nekvalitete njemaca, već situacija koja je vrlo lako može desiti pri tako masovnim serijama proizvodnje.
    Ja i dalje vjerujem da su japanci daleko najkvalitetniji, ali to nema veze sa ovim opozivima.
    Jednostavno, shit happens i to svima.

  4. #4
    mara
    Guest
    ja se slazem sa girrarijem!
    NIKAKO NE OPRAVDAVAM OVE OPOZIVE,POGOTOVO NE ZA SKUPE AUTE KOJI SE NE PROIZVODE U MILIJARDAMA PRIMJERAKA.MISLIM DA JE TO KOMA U CIJELOJ AUTO INDUSTRIJI!
    ALI GLEDAJTE TO I OVAKO, sto vise elektronike to vise problema.svabe rade aute sa puno elektronike pa su ZATO greske "normalne".ali opet s druge strane platis auto 120 000eura i umas godinu dana garancije na motor.koma!
    u elektronici je vrlo lako da podatak 1 postane podatak 0 i obrnuto uslijed recimo razlicitih klimatskih uvjeta i tolerancije komponenata od kojih je sam uredjaj sastavljen
    p.s. nadam se da kuzite o cemu govorim,ako ne pozovite nekoga sa FER-a.salim se!
    p.s. ruznoci ipak nema kraja.jeste li vidjeli novu bmw peticu?

  5. #5
    zonta
    Guest
    Svaka čast mara !
    Konačno jedna pametna od tebe. Meni je samo u kurcu stvar da svi idu u tom smjeru krcanja auta sa svakakvim elektroničkim sranjima od kojih pola nikad nećeš koristiti. Koji će mi ××××× sve te elektronske pomoći pri kočenju, proklizavanju…………..ako ne znaš voziti, onda ne vozi i gotovo. Čini mi se da su svi novo auti totalna ××××××, samo za babe i stare ×××××e. Žalosno !

  6. #6
    Jam on it
    Guest
    Tu se radi o tome da će se u budućnosti cijeniti auti koji dolaze iz tzv. siromašnih zemalja. Pogledajte VW koncern. Škoda nikad nije imala nekih grešaka, samo uhodavanje i povećanje kvalitete. Oni si to ne smiju dopustiti, a stvar je i u cijeni rada. Naime inženjer u češkoj i u Njemačkoj nema istu plaću. Samim time u Češkoj auto može proći strožu i stručniju kontrolu nego u njemačkoj za iste novce proizvodnje. U budućnosti ćemo tražiti poznate marke napravljene u "trećim" zemljama. Jer će tamo gotov auto imati nekoliko kontrolnih pregleda, sklapat će ga živa radna snaga i bit će s manje grešaka. Prije nekoliko godina, jedan njemački časopis je objavio istraživanje o kvaliteti njemačkih automobila napravljenih izvan Njemačke. Pokazalo se da su puno kvalitetniji i s manje pogrešaka složeni i takvi se auti plasiraju na njemačko tržište.
    Ne znam kaj je s proizvodnjom u BiH, ali ovi u Portugalu i drugim zemljama stvarno dobro sklapaju VW, stalo im je do posla i renomea...

  7. #7
    doc
    Guest
    Girrari, shvacam ja da se greske svima dogadjaju. Ali cinjenica je da u zadnje vrijeme najvise njemackih auti se poziva na servise. Ako je jedan Polo NAJKVALITETNIJI (po mnogima) u klasi, a nakon 3 godine mu kocnice blokiraju, onda to bas nije i neka kvaliteta. Jest da je veca mogucnost da se dogode problemi na auto krcatom tehnike, nego na nakoj škodi bez ičega. Ali ako auto kosta, kako mara kaze, 120 000 Eura, e pa za te novce su morali malo bolje testirat tu silnu elektroniku. Takve grešku su jasan odraz kvalitete i brige koju posvecuju prilikom pravljenja automobila. Ako na novom vec ne valja, kako ce tek biti nakon 10 godina....

  8. #8
    mytbyte
    Guest
    KAJ SE ONO "NJEMACKA KVALITETA" NE ODNOSI SAMO NA KVALITETU (I CIJENU) MATERIJALA U KABINI? Sorry morao sam zavikati hehe

  9. #9
    MACIMUDAN
    Guest
    EH ETO TALIJANI SU DOBRI, JE$O VAS ONI

  10. #10
    mara
    Guest
    Jam on it, moram ti reci da se ne slazem jer bi onda kia bila najbolja.
    ali ima valjda i u tome istine.
    ma meni i ne "smeta" toliko kad auto klase lupa,pola, golfa(mislim na sve aute te kalse i stilo i 307 i alfa 147.....)ima gresku.to je auto koji se radi na tone i tu nema govora o nikakvoj kvaliteti.to su auti za masovnu proizvodnju!ali kad ja kupim bmw za 120 000eura i taj auto nije u masovnoj proizvodnji proda ih se oko 100 000 primjeraka i naprave novi model svakih oko 8 godina.tu ne smije bit greske!skup je , imaju dosta vremena, i ne radi se u puno primjeraka!i to su skupe greske a ne neke male!
    imaju vremena i za ono sto kaze Jam on it,da ga testiraju i u afganistanu!

  11. #11
    mali mate
    Guest
    SL 55 AMG nije pozvan u servis radi kvara, vec zbog povećanja snage! zato molim te ne seri...

  12. #12
    Calibra Zender
    Guest
    Ali greška i opoziv i dalje ostaje za SL 55 AMG!

    Trebalo je na vrijeme vidjeti kakve su performanse SL-a i ne se tako usrati pred cijelim svijetom! Sve se to pamti, isto ko i daleko jeftinija A klasa i "sjeverni jeleni"! Eto, hoćeš konfekciju, ekskluzivu... Sve ide natrag u servise. I bez obzira na zemlju porijekla. Svi povlače aute natrag u servise. Samo je pitanje broja, koliko tisuća ili stotina tisuća ide natrag u bazu!

    Masovna proizvodnja, porast prodaje, kresanje troškova, maksimiziranje profita-to je na kraju jedino što se gleda-cifra neto dobiti nakon oporezivanja. Pa koga više briga za ostalo? Nikoga, jer se inače propada!

  13. #13
    VR6
    Guest
    To sa SL AMG 55 je neka vrsta marketinga. On je i onakav imao bolje performanse od Ferrarija 550 Maranelo, vrlo brzo znaci. To da Mercedes nije zelio uraditi, nebi ni uradio. Mogli su samo pojacati noviji model, ubaciti mu jos koje slovo u ime, i imas jaci SL, ili samo pojacati sljedece Sl-ove AMG a ne navesti razlog, svi bi to pozitivno shvatili, ali ovako ce dobiti reklamu, jeli sve te greske i povlacenja objavljuju sve vijesti, dok pojacani model auta ne. Imaju oni u marketingu zaposleno na stotine ljudi, nemoras se ti za to brinuti, ako neko kao ti to shvati kao gresku, njima to nije bitno, jel takvi kao ti nikada ni nece kupovati SL-a.

    mara sto kazes za BMW 7, pa nema to veze sa malom proizvodnjom. Po izlasku novog modela, odmah nakon 1-2 godine vec se pocne razvijati sljedeci model/generacija. Vjerovatno su oni isprobali sedmicu u svim uslovima. Nije to problem sa proizvodnjom, da se u proizvodnji desila greska pa da kazes to je zato sto se proizvodi veliki broj, greska je bila znaci negdje u razvoju. BMW je u svoju novu sedmicu utrpao mnoge nove sisteme, za koje se nikada prije nije ni znalo, pa vjerovatno nisu ni znali za neke male greskice koje bi to moglo proizvesti. Prvi su, nemaju iskustva...

    Inace, nisu samo njemci povlacili svoje modele, skoro svi proizvodjaci su imali neke greske...

  14. #14
    ajatolah
    Guest
    Bas zato sto su nakrcali nove stvari, trebali su vise paznje posvetiti kontroli kvalitete, testiranju sustava i sl. Nije to nuklearna fizika - ako stavis hrpu novih stvari koje nisi nikad prije isprobao ZNAS da ces imati problema s njima. Zato se orjentiras na to da sto vise stvari istestiras negdje drugdje (pojedinacno) i gledas kako se ponasaju.
    Problem je s druge strane u tome da se kupci sve vise pale na sve te dodatne sustave/podsustave za ovo i ono (vecinu kojih nikada ne vide na djelu) i proizvodjacima se isplati nakrcati aute sa stvarima koje nisu dovoljno provjerene jer vecina ljudi kada kupuje auto sve to uzima zdravo za gotovo i ne razmislja je li najnoviji MUSICATRONIK sustav za sprjecavanje zabijanja musica u vjetrobransko staklo provjeren ili ne i moze li dovesti do pucanja vjetrobranskog stakla u kisnim uvjetima.

  15. #15
    neutralni
    Guest
    Svima se događaju propusti,ali neki šute a drugi priznaju.Bolje da priznaju nego da se neko ubije.

  16. #16
    Calibra Zender
    Guest
    VR6 mesarski fenikse

    Nema te nema, ali kad se vratiš onda ga lupiš u samo tebi svojstvenom stilu!

    1. Ne budi papak i ne uspoređuj Ferrari i Mercedes. Čak niti podatak o ubrzanju. Jednostavno, ne budi glup.

    2.Nemoj, ali nemoj pisati ovakve gluposti o nekoj kao anti reklami SL-a i prodavati nam spike o marketingu. Barem tako dugo dok ne upišeš i ne odstudiraš koju godinu faksa koji ima nekakve veze s marketingom. Ili barem uključi malo zdravog razuma. Jer su ti i sami pojmovi strani, a ti uvlačiš i neke paralele.
    Nikakvi stručnjaci nikakvi zaposlenici Mercedesa nisu plasirali radi reklame tu informaciju nego je u pitanju čista blamaža i veliki propust Mercedesa. Trenutno najsportskiji model je trebo biti i najbrži, a kad vidi ti E55 AMG s istim agregatom ga šiša. A to treba ispraviti. To je propust, greška, zajeb... Nazovi kako god hoćeš. A nikakva vrsta reklame. SL nije i nikada neće biti proizvod koji bi se mogao reklamirati na takav način. Čovječe, pa to je notorna glupost, apsurd. Nije mi jasno kako ti je uopće takva bedastoća pala na pamet.

    3.Nemoj lupetati šta su oni mogli. Kao mogli su ubaciti slovo, pojačati slijedeći model... Pa nije to TAS i Golf dvojka. Pa tu je riječ o skoro pa milion i pol Kuna vrijednom autu koji ne tolerira kompromise. To mora biti najbrže i najbolje bez i naznake o kakvim propustima. I jedini način da se greška ispravi je pozvati vlasnike u servise i pojačati motor i na taj način dići performanse. A to su upravo i napravili.
    Znaš li ti uopće šta je to AMG? Šta to znači? Jel ti misliš da su ta slova tako malo ubacili pa bi sada mogli "pojačanoj" verziji napisati recimo AMGT? Nije to oznaka TcrvenoDcrvenoI pa da sada bude crvenoTcrvenoDcrvenoI!

    4.Ne razvija se novi model nakon godinu, dvije od izlaska starog nego čim je završen novi model odmah se počinje s razvojem nasljednika. Nema tu nikakve pauze od godinu, dvije.

    5.Stručnjaci iz BMW-a nisu neškolovani i bradati papci iz TAS-a s Kuranom ispod pazuha i popodnevnom pauzom oko 17.00. za molitvu! I BMW sedmica je testirana u svim mogućim uvjetima bez obzira na silnu tehniku i tehnologiju. Ali očito se previdjelo, pogriješilo, premalo testiralo da bi auto te cijene bezprijekorno funkcionirao. Da, da Fenikse, pogriješilo se!

  17. #17
    Girrari
    Guest
    Sve se slažem sa Calibrom, ali ovo vređanje tipa "Kuran" i "molitva u 17" zaista nije korektno.
    BTW kaj misliš tko radi i u BMW-u? Turci, sinko.

  18. #18
    Calibra Zender
    Guest
    Girrari
    Pa mora biti malo sočnije. Da bude pitko!

  19. #19
    Z GUZA
    Guest
    Calibra za prethodni post imaces dok si prisutan ovdje krasne i socne komentare.
    Takav bolestan i fasisticki post moze samo od poremecenog uma kakav jesi, doci, a ne znam, na koga se ti baci
    :OTAC LOPOV, SVERCER
    MAJKA, KRHACICA, PRIMA GA I U GUZOVE,
    primila bi i odjednom dva ali vec se pestarala pa je niko nece.
    a ti, greska jednog nocnog jebanja kad ti je stari umjesto usta kao inace svrsio u guzove mami pa se ona posrala i dodje na svijet ti.

  20. #20
    rale
    Guest
    calibra,vrlo "neukusan"post

    kakvo god da ti je stajaliste(a svi imamo razlicita,normalno)to nije nacin...pogotovo ne na vjerskoj bazi,
    tome tu nije mjesto

    inace,kaj se tice reklame.....

    jedno poznato ime s hrvatske auto scene mi je reklo,nakon povratka s predstavljanja esp-a na poboljsanoj a klasi,da on smatra da je cijela stvar sa"sob testom" namjestena da bi se digla veca buka i privuklo vise pozornosti oko predstavljanja esp-a,jer bi inace proslo neopazeno da su samo napisali"dio opreme:esp"


    kaj se tice opoziva,mislim da su danasnji kupci "osjetljiviji "nego prije 10-20 godina

    prije je bilo lakse presutiti greske i vijest se nije mogla tako brzo prosiriti

    danas se prek neta sve sazna za par sati i auto industrija mora reagirati brzo i efikasno........a najbolja metoda je 'sorry,usrali smo,dovezite auto i mi cemo ga srediti...

    ovo sa mercedesom mi nije bas jasno jer i prije je amg ubacivao istu masinu u vecinu mercedesovih modela i naravno da je onaj manji i laksi bio i brzi...ne znam zakaj je sad postalo vazno da je sl brzi od e klase kad ionako ta cijena koja se placa za sl nije bazirana na performansama


    kome je do performansi,moze za nekoliko puta manje novaca dobiti....da ne nabrajam sada


    sl je statusni simbol i to se najvise placa




  21. #21
    sepra
    Guest
    Ej Calibra zakaj si tako prost? Vidis da ima nekih guzoperaca kaj su se uvredili.

  22. #22
    alfist_zg
    Guest
    joj rale daj molim te...mislim oprosti, ali : "jedno poznato ime sa hrvatske auto scene..."
    malo zvucis ko Butkovic u Globusu : "jedan visokorangirani hrvatski duznosnik..."
    mislim , prvo , ko je da je to "poznato ime", kako on moze uopce znati tako nesto , to da je istina nebi niko znao osim najuzeg kruga u Mercedesu.A , drugo , to mi je malo ××××× i pateticna i prije svega jako jako neuvjerljiva spika da se nesto "reklamira " na taj nacin.
    s ostatkom tvog posta se slazem.

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Šta ste skočili ko hijene?
    Post je više nego izvanredan, ako se zažmiri na vjerske provokacije koje nisu na mjestu. Ali su tu toliko da isprovociraju, da zašarene malo podužu priču. Pošto VR6 mesarski Feniks ne prihvaća argumentiranu raspravu onda nek barem dobije redak, dva na njegovom nivou. Mada je to bez veze.

    A ti Rale pročitaj ponovno onaj moj poduži post i decidirano komentiraj i opovrgni moje riječi, ako si u stanju. Ne kažem da si glup pa da ne možeš, ali stvar je u tome da je post apsolutno na mjestu.

    Osim toga, nemam se ja šta ispričavati glede vjerskih stavova koje iznosim, stajao ja iza njih ili samo provocirao. To je moja stvar. A vi je shvaćajte kako želite. Samo je žalosno da se lovite svi samo za tu nazovimo je vjersku uvredu, a ostatak posta koji je više nego na mjestu preskačete.

    Svaka čast Girrariu koji je bio barem toliko korektan pa je pri davanju svog osvrta prokomentirao i ostatak posta!

    I na kraju, tu je pun ku..c anonimusa koji mene i moj auto non stop vrijeđaju, psuju familiju... Pa čisto me zaboli, na to se ne osvrćem. Nek govori i piše tko šta hoće. Ali da barem kojriste svoje originalne nickove, a ne da kenjaju tu pod anonimusima, a super su fini pod svojim originalnim nickom.

  24. #24
    VR6
    Guest
    "1. Ne budi papak i ne uspoređuj Ferrari i Mercedes. Čak niti podatak o ubrzanju. Jednostavno, ne budi glup."

    Eto opet se javljas, mislio sam u smislu ubrzanja i brzine, ako su te performanse dostojne jednog Ferrarija, cak i bolje od njega, zasto bi se to mercedesu uzimalo kao mana. Pa navedi mi auto brzi od SL AMG 55 sadasnjeg modela, naci ces rijetke, mozda: 911 Turbo, Murcielago i jos par njih...

    "Nikakvi stručnjaci nikakvi zaposlenici Mercedesa nisu plasirali radi reklame tu informaciju nego je u pitanju čista blamaža i veliki propust Mercedesa. Trenutno najsportskiji model je trebo biti i najbrži, a kad vidi ti E55 AMG s istim agregatom ga šiša. A to treba ispraviti. To je propust, greška, zajeb... Nazovi kako god hoćeš. A nikakva vrsta reklame."

    Pa znas li ti da novi E55 jos nije ni izasao?? Ja sam vec rekao, prvo ti koji razmisljaju kao ti ne zanimaju Mercedes, jel oni nece kupovati SL. Onda, da su htjeli, E55 jos nije prezentovan, mogli su umanjiti njemu performanse, da stave stotinku bolje ubrzanje za SL on bi ostao brzi, ali nisu. Isto tako, ako SL nije ovim dobio reklamu, onda to jeste E55, jel ako je brzi od SL, znaci da ide 4.* s do 100 km/h, a to je velika reklama, jel jedini automobil u toj klasi koji postize takvo neko ubrzanje je Audi RS6. I jos, da nisu zeljeli, opet nebi objavili da je E55 brzi od SL, nego bi to nazvali kao sto sam vec napisao, nekim dodatnim pojacanjem i slicno, i to bi im svi smatrali kao prednost. Ali nebi sve vjesti to objavile, kao sto sam vec pisao, da ne ponavljam opet...

    Na ostatak ovog posta, i da kupcima SL-a nisu najbitnije performanse procitaj u postu koji je napisao rale, da ne ponavljam, jel iznjeo bi slicno.

    "I jedini način da se greška ispravi je pozvati vlasnike u servise i pojačati motor i na taj način dići performanse. A to su upravo i napravili."

    Vec sam odgovorio, mogli su to uraditi na drugi nacin, da neobjave da ima neko brzi i slicno, ali...

    "Znaš li ti uopće šta je to AMG?"

    Oficialni Mercedesov tuner, kao M kod BMW-a, S odjel kod Audija...

    "4.Ne razvija se novi model nakon godinu, dvije od izlaska starog nego čim je završen novi model odmah se počinje s razvojem nasljednika. Nema tu nikakve pauze od godinu, dvije."

    Zasnivam svoju konstataciju na prilogu iz Auto Blica ili Auto Kluba... Mislim da je bio i primjer Opel Vectre... I glavni covjek za razvoj novim modela u Opelu kaze, odmah nakon 1-2 godine po izlasku (predstavljanju) novog modela, pocinje razvoj sljedeceg. Ne kazem da je to obaveza kod svih kompanija da tako rade, ali vjerovatno rade, jel da bi pravili novi model moraju znati sta se ljudima ne svidja na starom modelu, pa da to poboljsavaju na novom, a za te prve primjedbe im bas i treba onih nekih 1-2 godine, da vide gdje im fali kvaliteta i sl...

    "5.Stručnjaci iz BMW-a nisu neškolovani i bradati papci iz TAS-a s Kuranom ispod pazuha i popodnevnom pauzom oko 17.00. za molitvu! I BMW sedmica je testirana u svim mogućim uvjetima bez obzira na silnu tehniku i tehnologiju. Ali očito se previdjelo, pogriješilo, premalo testiralo da bi auto te cijene bezprijekorno funkcionirao. Da, da Fenikse, pogriješilo se!"

    Ovo dosta govori o tebi, a i ti u TAS-u nisu sigurno toliko neskolovani, i ako jesu, njih sve prate njemci, a njemci nece dopustiti sebi gresku. TAS-ovi Golfovi se smatraju medju kvalitetnijim, eto opet bi ovog ljeta trebala poceti ovdje proizvodnja Golfa 4, sljedece godine i Golfa 5, da ta kvaliteta nije zadovoljavajuca, nebi se VW opet ovdje vracao...

  25. #25
    Calibra Zender
    Guest
    A kaj da mu sad velim? Normalan čovjek bi shvatio da je u krivu, da je ruknuo bedastoću. Ali NEEEE!

    VR6 mesarski Feniks se opet diže i mlati praznu slamu, tjera po svome. E pa radi tako neukog i tvrdoglavog stava dodajem sočne detalje jer ionako post pročita i odgovori čistu bedastoću. Pa nek onda i ima pravu bedastoću i u mom postu! Da se ima barem na nešto pozivati.

    Već sam desetak puta napisao da mu neći više odgovarati. Svi su više manje zauzeli takav stav, a eto je sam očito blesav pa udaram glavom u zid i mislim da će se srušiti. Ali ne možeš ti protiv bosanske tvrdoglavosti i neukosti pa uzdignutog čela i nakon još jedne pobjede napuštam sve rasprave s VR6 mesarskim Feniksom!

    Uživaj u svom neznanju i svim čarima Auto blica!

    Pozdrav!

Slične teme

  1. NJEMAČKI LOVNI TERIJER
    By LOVAC LUKA in forum Psi
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 08-02-2016, 07:37
  2. KUPUJEM NJEMAČKOG OVČARA
    By zox in forum Psi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 05-05-2009, 21:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •