Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Utrkivanje po gradu

  1. #1
    Extreme
    Guest
    Često vidim da ljudi pišu kako su nekoga oprali na semaforu ili kako im je gušt ganjati se po gradu. Meni se to čini kao preseravanje. Šanse da se dogodi nesreća višestruko je veća u gradu zbog gustoće prometa te pješaka i biciklista. Probaj se ti zaustaviti kad ti izleti biciklist, a ti se voziš 100.
    Meni je veći gušt naći neku praznu cestu (a ne mora čak biti ni prazna) i u lov na zavoje. U gradu ne izlazi na vidjelo vozačka vještina već samo konji. Volio bi se sresti s tim gradskim preseratorima na otvorenoj cesti pa da vidimo ko zna voziti... ) )

  2. #2
    cuore sportivo
    Guest
    prva stvar je na otvorenom to radit,i to jos po nekoj zavojitoj cesti,gdje ne igra veliku ulugu snaga masine,ali jedini problem sta gume trpe i traju jako malo,10 000km i nema rubova a guma je jos sva razderana od klizanja,meni je isto gust zavoje prolazit maximalnom brzinom,neka cvili,gust mi je,ma ko ×××× gume

  3. #3
    kožica XXL
    Guest
    najbolja stvar oprati nekog na semaforčeku.

  4. #4
    Calibra Zender
    Guest
    Sad smo svi odjednom reli vozači i nitko se na ganja po gradu. Naravno da je glupo i rizično, ali ja se ganjam. Ne non stop i manje sad s karavanom jer mi u njemu i nije neki gušt, ali Calibru sam dosta mastio. 166 je bez obzira na težinu i veličinu isto gušt gaziti. Jedino kaj treba daleko više paziti i dosta je sporija. Ne samo radi ubrzanja nego i zbog ležanja. Ali onda i pošteno guta. Na putnom kompjuteru je prosjek od 10-tak kilometara čiste gradske vožnje donio potrošnju od preko 19 litara! Šaltanje je bilo od prve do treće i non stop na granici blokade, a gas non stop zabijen do poda.

  5. #5
    Girrari
    Guest
    I ja se volim malo proganjati po gradu. Doduše nemam neki reprezentativan auto za tako nešto, ali zato se ganjam sa pripadnicima svoje "klase". Najdraži su mi tipovi sa Golfovima SDI koji misle da je njihov auto Enterprise zamo zato kaj ima znak od VW-a. Bože mili koji je to glupi izraz na licu kada ih netko popere s "tal. smećem".
    Izvan grada je poseban gušt, ali to je više meni za dušu nego u vidu kakvog duela.

  6. #6
    Black Knight_
    Guest
    Evo jos jedan se naso prodavat zavoj spike.


    Majmune, da ti auto ide ganjo bi se ti i po gradu ovak si tu doso prodavat zavoj spike. Ako ikad kupis jaci auto onda ces promijenit plocu i zato ti je bolje da sutis do tad.

  7. #7
    cezy_
    Guest
    Preferiram otvorene ceste i zavoje za drapanje.Mislim drapo bi se ja i rado po gradu,samo nemam nis adekvatno za to,vozni park nam je mrak,od tri auta najbrzi treba 15sec do stotke.Tako da imam slicnu taktiku ko Girrari,kad vidim ove neke koji su zreli,te onda perem.A kad mi dode neko sa pravom makinom onda se pravim da nisam zainteresiran za race.

  8. #8
    ŠULE
    Guest
    To je jedan od razloga mojeg postojanja. Uopće mi nije bitno koji je auto do mene. Ako on hoće ja sam uvijek za. Ako spušim dapače, volim se vidjet pobjednika na sljedećem semaforu. Možda neki drugi put.

  9. #9
    Girrari
    Guest
    Meni je fora ganjat se s nekim tko ima približan auto kao i ja. To je fakat gušt; vidi se tko bolje procjenjuje, šalta, i na kraju čiji je auto uistinu brži (npr. Peugeot 206 1.4 ima deklarirano ubrzanje 14.2 do 100, a ja 14.3. Takve podatke volim provjeravati u praksi). Isto kao što mi je ××××× utrka sa Katrićem jer znam da se ne moram ni trudit, toliko mi je glupo ići se drapati sa nekim tko ima duplo bolje ubrzanje od mene. Daleko od toga da ne bih želio imati neku grdu pilu, ali kak se u narodu veli, i nad popom ima pop.

  10. #10
    206-os
    Guest
    Peugeot 206 1.4 ima 13.2 do sto a ne 14.2, tak da tu bas nemas puno sansi

  11. #11
    T-IE
    Guest
    Samo se Girrari hvataj SDI-ja, to je jedino što od VW-a možeš brijat. )

  12. #12
    doc
    Guest
    206 OS, takav 1.4 imam doma sa 75 KS, a frend ima Punto sa 60 KS. Istina je da peugeot ide nesto bolje, ali to ti je gotovo neznatno. U gradskim natjeravnjima ti to bas nista ne znaci. Na autoputu se osjeti ta razlika posto je peugotu krajnja za 15 km/h veca. Ali u gradu te netko moze lako oprat s Puntom, nek je samo malo ludji od tebe. Osim toga peugeot ima katastrofalan mjenjac na kojem je muka brzo promenit brzinu.

    Ja sa bas ne volim ganjat po gradu, ne volim autu u prvoj brzini na semaforima vadit mast i tjerat ga do blokade. Nekako mi ga je zao! )

  13. #13
    doc
    Guest
    t.i.e., a polo clasic 1.4, a golf 1.4, a polo 1.0, polo 1.4.... Ma ima pun ××××× VW-a kojima Punto sa 60 KS moze bez problema parirat u gradu, a od dosta njih je i brzi. Naravno da ima dosta i brzih, ali ti su kod nas jako jako rijetki. Manje vise prevladavaju VW-ovi 1.4 ili SDI.

  14. #14
    T-IE
    Guest
    Doc, ja kad kažem nešto u šali onda obično bacim smailić ( ) ) tako da ne moraš doslovno shvatit ovo za SDi-ja. A nije VW kriv što naši ljudi nemaju love za jače modele (zamisli da većina fura TDI-je od 150ks ili turbake od 180 i više ks). A ne znam kako kod vas, ali tu najviše prevladavaju TDI-ji od 90 i 110ks.

  15. #15
    doc
    Guest
    ××××ga, malo sam previdio smajlic pa sam odmah krenuo u raspravu!
    Ma hocu samo reci da u gradskim natjeravanjima dolazi do izrazaja ko je vise lud. Onda se lako nadoknade sekunde ubrzanja.

  16. #16
    T-IE
    Guest
    Doc, a i na otvorenoj cesti dolazi do izražaja ko je više lud. Prijatelj mi ima Calibru 16V ( cijeli remus i green filter= dakle cca 160ks), pa kad je jednom išao u Rijeku (neznam dal ti je poznata dionica Crikvenica-Rijeka), obrijao ga je tip u Golfu 4 (gume 175, dakle sigurno neki jad od motora), i kad je ovaj krenuo za njim lik je počeo prestizat u zavojima! A iznad Bakra i Bakarca ić prestizat u zavoj ti je ravno samoubojstvu jer su provalije velike. Na kraju mu je toliko odmakao s tim svojim suludim preticanjem da je prijatelj Calibru na prvoj većoj ravnici razvukao skoro do 200 i nije ga stigao. I kasnije se luđak vjerovatno hvalio kako je oprao Calibru 16V.

  17. #17
    cezy_
    Guest
    Sam nek on ××××,ali fiatovih 60 su isti ko vw ovih 70ks.Moj stari ima za po gradu golfa2 sa 55ks 1,3 ,znaci ista snaga ko moj punto.Ali su samo u s×××× isti,inace je AJBART,ferrari za vw-a,mislim na odaziv na gas,dizanje u visoke okretaje,saltanje i ubrzanje.
    Teoretski sam mozda samo brzi od gore navedenih grabusija,ali u praksi derem sve zivo,gastarbajteske passate,jette,venta,i papke iz crkvenice sa gti-om. ) )

  18. #18
    V6
    Guest
    nikog ja ne pustam i nezainteresirano gledam, svaki drugi auto za mene je neprijatelj, svaki put je izazov, svako pretjecanje: RAT ! ) Ima luđaka, istina kada me opere sa duplo slabijim autom ali takve glazim sustavno, jednostavno poludim i prelijećem. TO me totalno ubije u pojam, pa da se dečec poslije ne hvali uokolo.

  19. #19
    Extreme
    Guest
    Blacky, popuši mi auspuh ) )

    Tvoj "uberauto" s puno konja a kočnicama iz Zastave 101 (o čemu najbolje govori tvoja nedavna (ne)sreća) i može nekoga oprati samo na ravnoj cesti.

  20. #20
    passenger57
    Guest
    Poseban gust je kad s××××s nekog na otvorenoj cesti sa autom
    slabijim(55ks) od doticnog Huan Pabla,pa ga gledas u retrovizoru kako cini sve
    moguce ludosti i prekrsaje samo da mu gledas u tablicu
    iako ce ispred tebe voziti 5-10 km/h brze.
    Inace ne dodajem gas kad me neko pere pa makar mi bilo i krivo.
    Inace veoma cesto si stopam poneke dionice puta.
    (poslednja dva iskustva sam imao sa golfom 2 i sa audijem 100td kocka)
    Naravno kad ne vozim 55ks onda nemam respekta ni prema kome osim majmunima sa lizalima i radarima!

  21. #21
    206-os
    Guest
    Doc, druga je stvar kad je netko lud, al da podjednaki vozaci voze 206 i punta, punto nema sanse. 206 ima veci okretni moment a sto se tice mjenjaca kad ga malo skuzis ide to dost brzo.
    Doc, kolko ti je presao 206?

  22. #22
    Black Knight_
    Guest
    Extreme, moj uberauto ima sasvim solidne kocnice. ABS je bio u kurcu, sad je iskljucen. A u zavoju tek vidis moc uberauta kad vec prije pola zavoja stisnes gas do daske pa na pola zavoja uleti turbo kick i katapultira te iz zavoja u kombinaciji sa 4x4 koji ga vjerno prenese na cestu - to drugi auti mogu samo gledat.

    Ahhhhhhh Jos da se ne kvari ko otvoreno mlijeko.

  23. #23
    Kalibra Zender
    Guest
    ma kad ja šaltam iz prve u drugu i ceo Varaždin zna da je Nino u auto. Glavni sam baja u selo. Vidite me. Ovo je slika sa Varaždinskih stranica. Lep sam nema šta!!!

  24. #24
    Dr.Nele
    Guest
    Uzitak nema sta,oprati nekoga na semaforu!Po meni je normalno da se naganjas onim cestama kuda cesto vozis,poznajes put,znas gdje bi mogla da te ceka murija i slicno jer to smanjuje opasnost od nesrece(znas da na odredjenom dijelu ceste postoji rupa koju svi koji znaju za nju izbjegavaju tako da ti se ne moze desiti da se neko ubaci ispred tebe a da te iznenadi).Vise od pola moje voznje je gradska,sto znaci da se redovno naganjam na semaforima,a i na auto-putu ga svakodnevno przim jer se uvijek nadje musterija za obracun.

  25. #25
    mentor odlog.
    Guest
    Ja ne shvaćam gušt ganjanja po otvorenoj cesti, naguziš auto koliko ide i tako čekaš naplatne kućice. Grad...grad je prava stvar. U gradu dolazi do izražaja okretnost auta i reflexi vozača. Naravno samo kad je situacija primjerena natjeravanju.

Slične teme

  1. Sta se vozi u vasem gradu?
    By 206-os in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 69
    Posljednji post: 25-12-2002, 18:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •