Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 115

Tema: RANG LISTA

  1. #1
    fatiga
    Guest
    Kako bi ste rangirali sljedece automobile:
    opel vectra
    vw pasat
    renault laguna
    alfa 156
    citroen c5
    mazda 6

  2. #2
    Extreme
    Guest
    Ovisi jel ti više znače performanse i karizma ili odnos uloženo/dobiveno. Ja bi ih poredao ovako:
    1.Renault Laguna
    2.Mazda 6
    3.Alfa 156
    4.Opel Vectra
    5.VW Pasat
    6.Citroen C5

  3. #3
    VR6
    Guest
    Nisi naveo kriterije, kada bi sebi uzimao novi auto, uzeo bi Passata najprije i to 4 Motion, prvenstveno zbog toga.

    Inace, da uzimam karavan, od ovih uzeo bi najradje Lagunu, najljepsi karavan, ili jedan od najljepsih u toj klasi.

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Ne bi ih rangirao jer su svi osebujni na svoj način i jako, jako dobri. Prije bih nave ono po ćemu se svaki model izdvaja.
    Renault Laguna- inovativan i najsigurniji
    Mazda 6- prokleto pouzdan
    Alfa 156- fenomenalan dizajn i osjećaj u vožnji
    Opel Vectra- ne bih znao
    VW Pasat- izvrstan 4-motion pogon i pedantna švabska završna obrada
    Citroen C5- strašno udoban i najavangardniji.

  5. #5
    EasyRide
    Guest
    dobro pitanje, evo odgovora?
    1. alfa 156 - ipak je u vožnji nabitnija vožnja
    2.C5 - ima nešt u tom autu... rado bi ga...
    3. renault laguna - auto iznimnih kvaliteta, vjerojatno naj u klasi
    4. opel vectra - auto koji bi poklonio (čitaj: kupio) ženi ili curi
    5. mazda 6 - odvratan auto. izgleda koji bi želio zadiviti... alfa je ipak samo jedna
    6. vw pasat - zašto da poželim ovaj auto? nema ni jednu kvalitetu... ni po čemu poseban...

  6. #6
    mara
    Guest
    girrari ovo sa opelom mi je ludo.ne kenjam po opelu samo je smijesno.
    a sto se tice easyride i VW -necu komentirati.
    mogu skuziti da je VW ne vrijedi te novce ali da bas VW nista ne valja to je glupost.
    po meni bmw i mercedes imaju jos vece greske s obzirom na marku pa su jako dobri.ma mos si mislit!ali nema veze

  7. #7
    asl
    Guest
    1. mazda 6
    .
    .
    .
    opel vectra
    vw pasat
    renault laguna
    alfa 156
    c5

  8. #8
    alfist_zg
    Guest
    1. Alfa 156
    2. c5, laguna, mazda 6
    3 i 4. ostatak ekipe (ipak mrski mi passat prije vectre jer je nova vectra nesto odvratno bezlicno)

  9. #9
    -Mazda-
    Guest
    1. 6
    2. 156
    3. laguna
    4. C5
    5. pasat
    6. vectra

  10. #10
    Haki
    Guest
    1.opel vectra
    2.vw pasat
    3.alfa 156
    4. renault laguna
    5.mazda 6
    6.citroen c5

  11. #11
    Calibra Zender
    Guest
    Pa jeste li vi imalo normalni? Ima li tu netko s barem 20 dekagrama mozga?

    Pa gdje je bilo tko od vas vozio, vidio, testirao Mazdu 6 pa da može toliko kenjati o njoj i dizati ju na 1. ili eventualno 2. mjesto?

    Niti jedna Mazda 6 još nije prodana kod nas, ali VI SVE ZNATE! KATASTROFA!

  12. #12
    -Mazda-
    Guest
    Kada si očito "zenderu" prvi puta čuo za 6-ticu japanci su je već doveli na pistu skupa sa mondeom, A4, BMW 3...zaboravil sam još koje aute i testirali ih razni novinari, gdje se 6-tica pokazala naj boljom na pisti!.

  13. #13
    M_7
    Guest
    1)opel vectra - ipak je sad najnovija, ali znamo da novi modeli nose i greske, 2)laguna - samo sigurnost izgled mi je za nulu, 3)passat - samo ako je tdi v6 sa 150 ks 4)mazda - izgled gotovo savrsen moze se doratiti lijepo po zelji a i ne mora s tim da sad konkurira alfi 156 po sportskom izgledu 5)alfa 156 tolko pricate o njima da cu si ju kupit jos, ovaj redizajn mi se svida, ali gta sa ovim spojlerima jok, to dolje druge gore 5)c5 a sta rec izgleda mi ko neki lijepo izvedeni oklopnjak. cak mi se i svida auto...

  14. #14
    CLIO SPORT
    Guest
    alfa laguna i mazda......a ovo ostalo su kenjare a ne auti! )

  15. #15
    mc
    Guest
    E, ovo je zbilja tesko ptanje, ali cu probati napraviti uzu selekciju. Najprije bi eliminirao Vectru jer ne vidim niti jednu prednost nad ostalima i totalno mi je neprivlacan taj auto. Passat 4 motion bi bio dobar izbor, ali nikada ne bi kupio auto s vrha top liste lopova, pa bi tako i on otpada. Ovi ostali su svaki prica za sebe i bio bi presretan s bilo kojim od njih. C5 je prekrasan "direktorski" auto, 156 mladenacki auto naglaseno sportskog stiha, a Laguna i Mazda 6 udobne limuzine s odlicno doziranim sportskim elementima. Prema onome sto mi treba i pase, odabrao bi Lagunu ili Mazdu 6, a cini mi se i da pruzaju najbolji odnos ulozeno-dobiveno.
    Calibra,
    Mazda u zadnjih par generacija nije napravila nekvalitetno vozilo. Mozda im dizajn i unutrasnjost nisu bili na visini, ali je kvaliteta onog najbitnijeg izvrsna za te novce. Ono sto znam o Mazdi 6 je ono sto sam vidio, a to je odlican dizajn i sjajna unutrasnjost (alfisti, da li prepoznajete otvore za ventilaciju), a ako su makar zadrzali kvalitetu prethodnih modela, mislim da je auto vise nego dobra kupovina. U svakom slucaju, prije bi riskirao sa Mazdom nego s nekom drugom markom koju necu imenovati...

  16. #16
    Calibra Zender
    Guest
    MC
    To tvoje zaključivanje se stručnije zove illicitus procesus, potraži termin u kojoj knjizi iz logike.
    Po takvome Opel više nikada neće napraviti dobar auto jerbo mu zadnjih par godina baš ne cvatu ruže.

    A niti Mazda nije toliko pouzdana i bezgrešna koliko ju tu dižete. Mazda je jedan čisto prosječan auto što se kvalitete tiče, a dizajn im je oduvijek bio nakaradan. Tu ju Opel zasigurno šiša, barem do nove Mazde 6 koja je ipak daleko ljepša od Vectre.

    A donositi zaključke na osnovu testova kosookih je u najmanju ruku bez veze. Auto za njihovo tržište nema veze s europskim jerbo su standardi tamo sasvim drugačiji. Dovoljno je spomenuti samo ergonomiju i unutrašnjost auta koja je prilagođena sićušnim kosookima i neće biti (barem prostorno) niti slična europskoj varijanti!



    A da usput odgovorim na pitanje topica. Da kupujem auto za lovu koju koštaju ovi navedeni primjerci ipak bih rađe zavirio među godinu, dvije stare polovnjake pa skoknuo i klasu više i vozio kakvu lađu. A ako baš moram birati jedan od navedenih onda pošto me i sad zanima isključivo 2.4 jtd onda je 156 moj izbor. Vectra nikako jer je ogavna, a i kombi C5 mi je strašno gadan pa otpada. VW nikada nije i nikada neće dolaziti u obzir. Precijenjene i još k tome lopovima popularne VW-ene ne bih niti badave uzeo. Mislim bih, ali s tim odmah na sajam jer su dobri samo za prodaju. Laguna mi se baš sviđa i bila bi na 2. mjestu, a Mazda 6 je za jednu Mazdu vrlo osvježavajuća, ali za koji mjesec imam osjećaj da će postati isto tako bezlična. Imam dojam da je to nešto kao Peugeotov skok s 405 na 406. I sve prepuno reklama onih kraj ceste, ako se sjećate "Pogled kroz prozor", a vani 406 parkiran. I super mi je bio lijep, a za mjesec-dva ga više nisam na cesti primjećivao. A za svakom, ali svakom 156 koju vidim obavezno se okrenem. A auto je već podosta u godinama. To je meni se čini svevremenski dizajn. Nešto kao i 406 coupe samo po meni još stepenicu iznad.

  17. #17
    mc
    Guest
    Bok Calibra,
    Latinski nisam nikad ucio, a trenutno nemam nikakvu knjigu koja bi mi pomogla u odgonetavanju navedene fraze. Ali nema veze, moja pretpostavka je da mi hoces reci kako sam iz labavih pretpostavki dosao do nelogicnog zakljucka. Slazem se u potpunosti. Medjutim, u odnosima proizvodjac-kupac logika u vecini slucajeva nije na prvom mjestu. Proizvodjacima cesto treba puno vremena ne bi li stekli povjerenje kupaca (narocito u automobilskoj industriji), a isto mogu prokockati u trenu. Prije desetak godina ljudi su slijepo vjerovali u pouzdanost i kvalitetu njemackih automobila, a Mazde je kupovao "tip" ljudi koji danas kupuju npr. Hyundai. Danas je vec Mazda auto od povjerenja, a njemacki auti su sve cesci predmet preispitivanja (kako ce biti s Hyundai-em ovisi o njima). Na zalost, Opel u zadnje vrijeme prati zao glas i trend pada kvalitete. Ja sam konkretno imao losa iskustva s tom markom i za mene je njihovo povjerenje prokockano. Sada ce im trebati bar par generacija dobrih automobila kako bi se to povjerenje vratilo i tu nikakva logika ne pomaze.
    S druge strane, ne zivim u iluziji da je Mazda bezgresna marka (takve nema), ali je za sada statistika na njihovoj strani, a i osobna iskustva su vise nego dobra. Upravo zbog toga tu marku dozivljavam kao kvalitetnu i pouzdanu.
    Znam da branis cast marke svog automobila, ali nemoj moj osvrt shvatiti osobno. O Calibrama ne znam bas nista, a i ne tvrdim da su bas svi Opeli losi. Dapace, ako me netko pita za Calibru reci cu mu da znam jednog koji je s njom prezadovoljan...

  18. #18
    Calibra Zender
    Guest
    MC
    Ne branim i ne mislim braniti čast Opela, ne pada mi to na pamet. Niti sam to ikada radio na ovom forumu. Već su se dešavale situacije da kada komentiram neki auto (bez obzira na marku) onda se svi odmah late mog auta i počnu pljuvanja i slično. Ne mogu dati svoj sud, a da odmah moj auto ne bude uspoređivan s onim koji je bio predmet rasprave. Stvarno jadno. I ne samo auto nego i proizvođač općenito.

    Uostalom nema tu baš neke časti s obzirom na zadnje godine i plivanja u mutnom. Mogu jedino reći svoja iskustva s 3 primjerka tog proizvođača i dodati da sam više nego zadovoljan.

    Ali vrijeme je za promijene. Ne mislim doživotno krstariti u jednom proizvođaču. Treba i ostalo isporbati. Trenutno se krpa lova za 2.4 jtd. Već dugo planiram kupovinu i pokušavam zatvoriti financije za jednu crnu po mogućnosti sa sport paketom opreme. To je odličan auto. Koštat će, ali će i vrijediti. Mada bih rađe 2.0, ali u studentskom buđetu će se lakše živjeti s 2.4 jtd nego s 2.0. S Calibrom radim 700 km sa 60 litara i kada bih znao da je isto moguće i s 156 2.0 ne bih niti sekunde dvojio, ostao bih na benzincu.
    Jedino me zanima da li je netko vozio 2.0 i kakva su iskustva s potrošnjom? Da li je u (recimo) prosječnoj vožnji moguća takva potrošnja, potrošnja od cca 9 litara?

  19. #19
    do bola!
    Guest
    Ovako, kaze Calibra "vec se krpa lova za 2.4 jtd"

    i "lakse ce se zivjeti u studentskom zivotu sa jtd"...

    Covjece kakve ti nebuloze kenjas, eto hajde kazi slovom i brojem: KOLIKO NOVACA SI TI >SAM< ZARADIO? da bi se "krpao" za novu Alfu (ili polovnu).

    NEVIDJENO LICEMJERJE, NA ZEMLJU COVJECE.

  20. #20
    Girrari
    Guest
    Calibra moram priznati da mi takvi kao ti nisu baš jasni. Pljunuti cca. 26 000 E na auto i to još k tome na Alfu, za koju se zna da rapidno gubi na vrijednosti i sve to u svrhu uštede, nije mi baš logično.
    Ajde još bi shvatio da si išao na 1.9 JTD koji je ipak svojih 3000 E jeftiniji, ali ovako...

    Jednostavno mi nije jasno da ti nije problem dati 26 000 E za auto, a problem ti je cijena benzina. Daj, prosim te, pojasni!

  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Ja kupujem proizvodnju '97 ili eventualno '98 i cijena je daleko manja od 26000 DEM, a kamoli Eura. Kakva nova 2.4 jtd?
    Benzinca nađem bez frke za cca 20 000 DEM, svejedno da li 2.0 ili 1.6 (kad je u pitanju benzinac), ali za 2.4 jtd će trebati koja tisućica više, a i dosta je to rijetka polovna zvijerka.
    Više od pola potrebne love trenutno još vozim, a to će naravno ići u prodaju, a ostatak je moja briga. Nešto ću platiti ja jerbo štedi se, tu i tamo nešto se zaradi. A ostatak će starci platiti. Mada je to još diskutabilno jer samo 2 ispita fale mi do upisa 4. godine, a nakon tih ispita ću prijeći na kakav full time job pa možda budem sam mogao plaćati ratu krede za tu potrebnu razliku.

    A i kad realno pogledam nije mi nikakav bed ili problem plaćati benzin i da uzmem 2.5 V6 jer će starci to bez problema pokrivati. Ali je stvar u tome da mi ih je žao jer ih i ovako dosta "cijedim" i rađe ću sam unaprijed kresati nepotrebne troškove pa se zato i stavljam u razred onih koji nemaju za bengu barem tako dugo dok ne završim faks i ne počnem svoje račune plaćati isključivo sam. Zato za sada sve preko 9, 10 litara u prosjeku automatski odbacujem. Radi sekundu, dvije ubrzanja mi TRENUTNO ne odgovara 5, 6, 7 litara veća potrošnja.

    Do bola!
    Šta tebe boli k...c odakle meni lova? Šta se to tebe tiče? Tebi može biti svejedno da li sam jučer u kockastom dresu opljačkao banku u Zagrebu, dobio na lotu ili od staraca! Šta se ti brineš za stvari koje te se uopće ne tiču? Tko ti je kriv šta te jal izjeda jer neki imaju, a drugi nemaju? Za svoju nesposobnost sam si kriv. A kriv si i za to što nisi u stanju shvatiti par redaka teksta nego se gubiš u vremenu i prostoru! Adios luzeru anonimni!

  22. #22
    Ludy
    Guest
    Calibra, zvučiš kao prepotentna seljačina !!!

  23. #23
    Girrari
    Guest
    OK Calibra, apsolutno poštujem sve kaj si rekao. Mislio sam da planiraš novu, no ako je o polovnoj riječ onda je sve u redu.

    Kaj se staraca tiće, apsolutno te kužim. Ja isto nekaj štedim, muljam i petljam kako ne bi cijedio staru do ibera. No popizdim na činjenicu kaj znam da ima za GTA, ali ja vozim Punteka jer auto po njenom ionako služi za prijevoz od A do B. I to maltene najosnovnijeg. Ali ×××× ga, šta je tu je.
    Na starog ne računam jer nisam s njim u najboljim (zapravo, u zadnje vrijeme, u nikakvim) odnosima.

    Dakle, ako mi neki drugi auto ne padne s neba, vozil bum Punta još barem 3.5 godina dok se ne zaposlim ili mi stara ne kupi nekaj novo. Vjerojatno opet nekog novog Punta isto SX, pa se ti sine ××××.

  24. #24
    LUdy Ludy
    Guest
    pa pusti čovjek da priča prepotentni idiote, nemogu više čitati kretene poput tebe sa suvuslim komentarima, krepaj seljo !

  25. #25
    mara
    Guest
    ha ha ha ti si girrari lud skoroz )
    ja imam golfa i vec mi je muka od penzionerske voznje.ali budi sretan barem imas novi auto!neki nemaju ni za stari.ja si sam krpam za neki novi nadam se.sreca mi nije bas naklonjena ali valjda i meni jednom upadne novi auto.moramo se zaposliti kod alfa××× salim se alfa ×××

Slične teme

  1. TOP LISTA NAJGORIH FORD SERVISA
    By FocusForever in forum Auto servisi
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 01-10-2013, 09:46
  2. TOP LISTA PC IGARA
    By GeRovith in forum Računala i internet
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 02-05-2009, 10:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •