Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: seat ibiza nova

  1. #1
    594krešoah
    Guest
    hvala svima na savjetu.ima zanimljivih prijedloga.najbliže sam seat ibizi.ima li netko iskustva sa seatom,mislim da automobil od 3,95 m dužine sa osnovnim paketom opreme nudi poštenu cijenu,servo, el.podizači,daljinsko centralno zaključevanje,volan podesiv po visini, djeljiva zadnja klupa...i još par nebitnih stvari.sve to za 77000 kuna.koliko je seat kvalitetan, udoban i slično.što se tiče dizajna mislim da je super jedino kokpit zaostaje zbog jeftine plastike.ima li netko savjet za mene, iako ću u kupovinu krenuti krajem godine nadam se.pozdrav svima i unaprijed hvala.

  2. #2
    seyzmo
    Guest
    Ne znam bas za osnovnu verziju... ali ti mogu sigurno reci da je TDI 130 KS mraaaaaaaaaaaaaaaaaak. Svija asfalt pod sobom...(310 NM na 1900 okretaja !!! ). Jos uz to i odlicno lezi (puno bolje od Pola, Punta, Fabie, Clia i sl.). Definitivno odi na probnu voznju sa vise razlicitih motora (male nominalne razlike u snazi mogu znaciti veliki dobitak (ili gubitak) u brzini)

  3. #3
    Dr. Strangelove
    Guest
    hmm.. hahaha...dada... ima test te Ibize TDI od 130 KS u novom Auto Klubu... pogledajte rubriku cijena... hahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahaha....
    obožavam likove koji kupe tako mali auto za neznam kolko je 18-19 000 € i onda ×××× da troši samo 5 litara... hahahaha... kao ušparali su na bengi... ko zna možda rade milijon kilometara godišnje pa se isplati?

  4. #4
    Luks
    Guest
    Definitivno kupi IBIZU , ja cu vjerovatno uzeti ovu sa 130 KS , 6 brzina , pa to je moj auto snova , samo jos uvijek skupljam , pare jedan dio na kredit , ostalo gotovina , citao sam test u auto klubu , sve je super ali ne moze trositi 5 ili 6 litara ako je ganjas , ako si na svakom semaforu prvi i jos prestizes jadne benzince po gradu, ali auto je super i cim prije cu ga naruciti , zna li neko rok isporuke , cuo sam da su na IBIZU tako navalili da je rok isporuke oko 3 mjeseca.

  5. #5
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ok, Ok vidim da ste navalili... nego koji je skuplji? TDI 130 ili Cupra?

  6. #6
    VR6
    Guest
    Nova Cupra jos nije izasla, sada je top model TDI 130 KS. Cuo sam neke najave, da bi Cupra mogla imati motor od 225 KS i pogon na sva 4. Ako tako bude, to ce biti najaci auto u klasi, vjerovatno i najbrzi.

  7. #7
    594krešoah
    Guest
    ljudi hvala na savjetima, ali ja sam obiteljski čovjek osim toga i cijena igra veliku ulogu.130 ks je puno skuplje od 75 ks.voziti ženu i dijete sa autom od 130 ks te klase nema potrebe a i smisla.iskoristiti svih 130 ks, nije baš bezopasno a sa ženom i dijetetom čak i neozbiljno.hvala na savjetima ali molim vas budite negdje oko 75 ks sa iskustvom i sugestijama.pozdrav iz vinkovaca!

  8. #8
    Scarface
    Guest
    U čemu je to tolikop prednost tdi od 130 ks. Meni uopće nije gušt čupanje asfalta na 2000 ccm. Podsjeća me na kaone islično. Sve u svemu, glup potez. A ti majmune daj mi ibizu koje nema jer su njemci ××××××, od 130 ks bnzinca, pa da te vidim. Šta ti misliš da ti taj moment nešto puno pomaže, e majmune neuki.

  9. #9
    seyzmo
    Guest
    Majmun neuki... Hmmm. ako se to odnosi na mene, e onda stvarno nemam komentara.

    "Meni uopće nije gušt čupanje asfalta na 2000 ccm."

    e ×××× se onda

    "Šta ti misliš da ti taj moment nešto puno pomaže"

    Ako hoces... nudim okladu.. uzmi bilo kojeg benzinca iste snage. Sorry, ali nemas sanse.... jedan neuki majmun koji ne zna voziti sa ×××××skim autom koji nista ne valja ce te ostaviti na BILO KOJOJ STAZI. To ce ti valjda zatvoriti usta.

    Cisto ovako.. kao pitanje... koji ti to auto imas... da je toliko bolji.. i bas me zanima koji moment to tvoje cudo proizvodi pri 2000 okretaja.

  10. #10
    što se ovaj kurči
    Guest
    ××××te me moment sila mi je.....
    druga i ćao....ma zdravo, ma zdravo, ma zdravo....

  11. #11
    Calibra Zender
    Guest
    Ma koji vražji dizel i okretni moment? To je za one koji nemaju za bengu, nažalost možda i ja u njih spadam.

    A za ostale je benzin, visoki okretaji i rad na mjenjaču i onda ti taj tvoj kamionski moment (da izvineš) drek znači!

    A kakve sad staze, kakve su to bedastoće? Pa nismo profesionalni vozači koji zarađuju na utrkama poput McRaea pa da se tu kur...o ko bolje vozi rally. Tu se radi o gradskoj vožnji, otvorenoj cesti, a ne nikakvim stazama. Pa dobro da nisi reko da bolje voziš karting ili formulu, možda i kakav avion... Ma daj molim te!

  12. #12
    bullit
    Guest
    E,tu ste se malo zeznuli. Ja sam oduvijek bioprisatlica benzinaca, ali ovo sad nema veze s tim. Stvar je da okretni moment je puno bitniji od snage,jer to je ono sto osjetite kad nagazite... i to nema veze s dieselima, nego s turbom. Sjetite se recimo Audija S2 s 230 ks, najveci okretni moment razvijao je na 1950 o/min. Ili Integralka, ili Calibra Turbo. To je zakon, za ubrzanja,i feeling u voznji.Svaka cast razvrtavanju, ali nema boljeg nego kad turbo za××××a,i zaljepi.

  13. #13
    Scarface
    Guest
    E pa ti majmunčiću sizmo. Imam Punto HGT. U osnovnoj varijanti išao je oko 8,5 do sto. Kolko znam ibiza je sporija po tome skoro sekundu. A taj moment daje ti turbo. Bez turba stojka te opere. Zašto bi ja auto vozio na 2000 okretaja, kad ga mogu konstantno držat na 5,500 min. I da šaltrat do mile volje, a ti ako hoćeš vozi se u 4 cijelo vrijeme. Joj da još kad pogledaš okretaje, crveno polje na 4,5 užas. Ma možeš se ti jebat s tom kantom, koji je smisao tog auta?? Skup, prema tome neisplativ. , nema zvuka, nema razvrtanja, težak nos i ktome sekundu sporiji od benzinaca iste snage. Taj motor uje odličan ali u sportskom autu hm, hm. Ne mogu reće da su fora dizeli, ali vući paralele izmađu dizela i benzinca ili još bolje turbo benzinca na temelju sporta nema smosla.

  14. #14
    doc
    Guest
    Seat da ima bolje lezanje od Punta? a i da ima, sta ti to znaci kad ces sigurno kupit onu od 50 ks. A a tu konjazu ti lezanje ne treba. Uzmi neku marku s kakvim takvim ugledom. Seat je ××××× od auta, gde su cuo da spanjolci rade aute.
    Kod mene, i u mojem drustvu Seat uvijek izaziva ismijavanje ko i skoda, lada, zastava

  15. #15
    doc
    Guest
    bulite ×××× tebe turbo. Nema lepseg osjecaja kad vozim Alfu u 5. nekih 80. Onda promenim iz 5. u 2. i stisnem gas do 120. E to zalepi za sic kako spada, i osjecaj je daleko lepsi. Ne cuje se nikakvo ××××anje, samo munje i gromovi

  16. #16
    doc
    Guest
    i koji mi je to feeling davat gas u 5 na 2000 okretaja. I sta ako dobro povuce, pa boli me ××××× za to. Vise volim kad auto radi na 6000, 7000 okretaja bez problema. Kad se cuje da radi ko zvijer. A ne ta govna dizelsa, nikad nafta ko benzin. Vec sam negdje napisao: nafta je za kamione, autobuseve, vlakove itd. Auti idu na benzin

  17. #17
    doc
    Guest
    e bas sam danas dosao iz Pule i kad sam vozio natrag cijelim putem me neki novi Toledo zeli prestici. I tamo kad poslje učke me uspio prestici (razgovarao sam mobitelom) i vidim ja iza TDI. I ubrzavam ja polako u 4. i vidim pocne Seat dimit, ali pri nekih 170 je pao. I gjde mu je tu bio moment ili trubo ???? da nebi bilo zabune, bio sam sa Alfom.

  18. #18
    me
    Guest
    svi se vi ovdje ponasate kao da u najmanju ruku vozite porschee ili ferrarije, pa onda ××××te po ljudima koji zele kupiti normalan auto. na meeting ste sigurno doslina golfovima, hondama, alfama, a zvijeri ste ostavili doma da ih ne uprljate. spustite se malo na zemlju.

    a druga stvar, gledajuci objektivno, dizeli su bolji, ne pruzaju sportski uzitak, ali ××××s auto koji moras u gradu voziti u drugoj i koji moras razvrtiti do 4000 da bi normalno povukao. dizeli nisu za grad,a posebno gradske utrke, svaki auto moras zagrijavati, ali su td puno osjetljiviji na divljanje na hladno. zato kupite benzinca. ja cu kupiti imprezu sti i staviti plin. ) ) )

  19. #19
    Seat Ibiza
    Guest

  20. #20
    rale
    Guest
    svaki forum zavrsi na isti kalup

    covjek pita za misljenje o ibizi,za njegove potrebe i financijske mogucnosti je dosta 75 ks

    i onda zavrsi raspravama dizel/benzinac,ubrzanje,lezanje,bolje uzmi onu od milion konja.....

    pa nisu to jedini kriteriji kod kupnje auta
    covjek ima zenu i djete i zeli auto do odredene svote

    inace bilo koji auto se moze tako kritizirat jer uvijek ima jaci,brzi,bolji,....

    nude se razne izvedbe,raznih performansi za svaciji ukus i dzep

    ja mislim da je auto ok,moderan,tek je izasao model...i nemre pogrijesiti ak ga uzme

    sve zavisi od njegovih osobnih interesa...

  21. #21
    sasyu
    Guest
    Rale majstore!
    Ovo je glas razuma.

  22. #22
    bullit
    Guest
    Doc, vidim da si i ti iskompleksiran kao jos neki na ovim forumima. Ja uopce nisam trubio da su dieseli bolji, uvijek sam za benzince,rijec je bila o okretnom momentu, sto je tebi ocito spansko selo.
    Ja sam za turbo benzince, a to kaj tvoja alfa "lijepi", probaj neki pravi auto s turbom (Impreza, Integrale,ili recimo GTV ili 166 V6 turbo) baciti iz 5 u drugu, pa ces onda vidjet kaj to tocno znaci.
    A kaj se tice razvrtavanja, rekao sam svaka cast, moj favorit je oduvijek bio Ferrari ako to nesto nekome znaci, i vozio sam aute koji se vrte preko 9000 o/min, osjecaj je super, zvuk takodjer, ali dok on dodje do prave turaze, turbak je vec jaaaako daleko, posebno u preticanju. Kad narastes i probas, znat ces sto pricam.

  23. #23
    alfist_zg
    Guest
    rale i me,
    u pravu ste decki, ali svako samo govori svoje misljenje, svi imamo pravo na misljenje i svi ga imamo pravo tu staviti na forum.neko ima zenu i djecu , a neko nema.

    Bullit, ja se slazem s tobom u potpunosti vezano za turbake.

  24. #24
    alfa099
    Guest
    TUŽNA VIJEST: NEMA VIŠE GTV TURBO, NE PROIZVODI SE!
    Morat ću se pomirit sa 2.0 TS.
    BULLIT, kaj da radim????

  25. #25
    Calibra Zender
    Guest
    Ima vani godinu, dvije starih GTV turbo koliko god hoćeš. I daleko jeftinijih od tvoje ponude za novu sa bilo kakvim popustom.

Slične teme

  1. nova seat ibiza??
    By INTERCOOLER in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 30-11-2004, 16:56
  2. seat ibiza 1.4 16V
    By znatiželjni in forum Auto servisi
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-04-2003, 22:29

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •