Pobjedom protiv Talijana vatrenima je sve oprošteno, poruka je iz Bjelovara, s nadom da su uhvatili ritam iz Francuske.
U Dubrovniku se nakon svršetka utakmice stvorila neopisiva gužva na ulicama...
- Sreća je bila na našoj strani, jer sreća prati hrabre - rekli su Dubrovčani.
Netko je predložio rješenje za spor oko imena mosta na Rijeci dubrovačkoj:
"Most će se zvati imenom pomoćnog suca, Most Jensa Larsena".
Kolone osječkih navijača slile su se na središnji trg, Trg Ante Starčevića i šire središte grada na Dravi. Posebno se klicalo Slavoncima - strijelcima Oliću i Rapaiću, dakako i Osječaninu Jurici Vranješu.
Fenomenalna pobjeda od 2:1 nad reprezentacijom Italije Pulu je vratila četiri godine unatrag, kada je zbog pobjede nad Njemačkom cijeli grad izišao na ulice i bio paraliziran gotovo dva sata.

KOPRIVNICA

Prazne, puste gradske ulice, puni kafići... To je jučerašnja slika Splita za vrijeme igranja utakmice. Tek pokoji uzdah i dva puta gromovit usklik. Za dva pogotka. Pogotka pobjede. A onda je počelo slavlje...
Već od osam sati ujutro rijeke navijača počele su se okupljati po varaždinskim ugostiteljskim objektima, unatoč uvodnom porazu protiv Meksika. Subota je ponudila potpuno drugačiju sliku.
Sad ili nikad - bio je moto s kojim su Varaždinci dočekali utakmicu s Italijom... Moramo li opisivati radost nakon pobjede? Ne, čini se da je Varaždin vjerovao, Olić i Rapaić bili su dobitna kombinacija.
Pobjeda hrvatske reprezentacije nad Italijom (2:1) izazvala je erupciju oduševljenja u gradu košarke Zadru.
- Hrvatska je najbolja, Hrvatska je slavna... Večeras je naša fešta... - skandiralo se Oliću, Rapaiću.
Zagreb je doslovno poludio nakon pobjede naših reprezentativaca nad talijanskim izabranicima. Od Trga bana Jelačića do najudaljenijih kvartova prolazile su kolone razdraganih navijača i automobili s hrvatskim zastavama, studenti su odgađali najvažnije ispitne rokove, a zaposleni su tih sat i pol zaboravili svoje obveze.
- Mislio sam da ću doživjeti srčani udar nakon prvog gola, ali je Olić sve spasio - rekao je šesnaestogodišnji navijač "vatrenih" Ivan Žgaja.
http://www.vecernji-list.hr/SPECIJAL/2002/06/09/Media/dva-txt2.JPG
ZAGREB

SUPRUGA MILANA RAPAIĆA, ŽANA, VESPOM JE LUDOVALA PO SPLITSKIM ULICAMA
Mužu, hvala ti!
Teško je jučer nakon utakmice Hrvatske i Italije bilo uhvatiti Žanu Rapaić, suprugu strijelaca pobjedonosnog pogotka Mikija. Žanu su razvlačili čestitari, nije se mogla othrvati brojnim pozivima i onda je napravila pravu stvar. S prijateljem i prijateljicom sjela je na vespu i uključila se u kolonu koja je splitskim ulicama ludovala i slavila pobjedu Hrvatske. I Mikija.
- Ništa vas ne čujem - dovikivala nam je s vespe.
- Žana, nećemo ništa pitati. Samo pričajte.
- Asti sto... Što ću pričati?! Dogodilo mi se ono što sam priželjkivala. Hrvatska je pobijedila, a Miki je dao pobjedonosni gol. Sve mi je još kao u najljepšem snu. Stoga nemam što reći nego: "Mužu, hvala ti!" - povikala je Žana i odjurila na vespi.
DJEVOJKA STIPE PLETIKOSE ANGELA I SESTRA MU MAGDA ZAJEDNO SU PRATILE UTAKMICU
Najljepša čestitka za rođendan
U mirnom domu, na mirnom splitskom predjelu Žnjanu, pobjedu Hrvatske nad Italijom teško su proživljavale djevojka Stipe Pletikose Angela i sestra mu Magda.
- Stisnule smo se i grizle nokte. A kada je, Bogu hvala, sve završilo, nazdravile. Hvala Stipi, hvala svim momcima za ove divne trenutke - kazala je Pletikosina sestra Magda.
A Angela je jučer slavila rođendan. Hm, što joj je Stipe poklonio?
- Ma što će mi poklanjati! Zar ova pobjeda nije najljepši mogući poklon. Gledale smo utakmicu same, a sada ćemo s prijatljima, i uz riblji jelovnik, proslaviti rođendan i pjevati Hrvatskoj i Stipi - rekla je Angela. (om)