Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Indirektni volani

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Steely Dan
    Guest
    Zašto većina današnjih proizvođača automobila,izuzev (dokazano)BMW,Alfe,Forda i Peugeota pravi iznimno nekomunikativne volane i time kvare vozački užitak?

  2. #2
    Extreme
    Guest
    Nedirektnost je danak koji plačamo zbog blagodati serva. Postoje tri vrste serva. Prvi stalno koristi snagu motora, najkomunikativniji je i ima najbrži odaziv, no i troši najviše goriva. Drugi također koristi snagu motora, ali samo kad se okreće volan. Njegova je mana što ima prespor odaziv. Treća, i najnovija vrsta je električni servo. On upravljač i kotače povezuje preko elektromotora, najštedljiviji je, no pruža najmanje informacija o cesti. Današnjim je proizvođačima potrošnja važan faktor pa su za potrošnju voljni žrtvovati dio feelinga kod upravljanja.

  3. #3
    EasyRide
    Guest
    najvise volim aute bez serva. servo je za curice i one koji su na neki nacin tjelesno ograniceni (ne zalim nikome)... to je moje skromno misljenje.

  4. #4
    Steely Dan
    Guest
    Molio bih količinu goriva koja se uštedi ugradnjom "superlakih"volana,ako netko zna.(npr.ušteda na 100 km)

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Ne bih rekao da je servo za curice. Naravno da je osjećaj direktnog volana nenad××××v, ali auto sa dobrim servom je jako, jako blizu tome. Uzmi za primjer GTA; auto ima servo, ali je sigurno pre××××n za voziti.
    Za gradske gužve servo je skoro obavezan, pogotovo kad se trebaš brzo isparkirati, a ne da ti se kilavit.
    Dualdrive je jedna od boljih caka kaj se serva tiće.

  6. #6
    EasyRide
    Guest
    girrari imas pravo, ima i dobrih servoa na ovom svijetu, ALI moj je izbor uvijek auto bez serva, bez ABSa i sta ti ja znam kakvih SF stvari. naravno da takve stvarti covijeku mogu spasiti zivot... mozda sam glup ali pitanje je nekakvih principa... kaze se: pametan covijek ne robuje principima. ALI STA OSIM PRINCIPA IMAMO?! te SF stvari samo ubijaju vozacku vjestinu.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •