Ogorceni Turista ima jako losu uspomenu ,kako kaze iz Turisticke zemlje koja se zove Croatia.
Bio sam tamo po nagovoru prijatelja ,,mojih roditelja koji su bili nekada davno u Dubrovniku.Ja sam posao sa nekim priteljima do tamo i bili smo tu par dana ,bilo nam je skupo pa su nas na informacijama uputili u Brac ,poslije smo zavrsili u Trogir .Mijesta su jako lijepa ali ljubaznost domacina je ispod ljudke razine. Svaku i najmanju uslugu ti gladaju naplatiti a ako im stalno ne dajes baksis onda psuju vrijedjau i ponizavaju.Ja sam se pravio da ih ne razumijem da bi bili prijatniji sa nama ali tu nije pomagalo ,psuju prostace ,vrijedjaju, ponizavaju .Totalno su ne.zadovoljni zivotom i stanjem u kojem zive boje se za sutra.Starci su im jako rastrojeni , mladi su jako isfrustrirani ,nasilni i neodgojeni.Mi smo morali non stop mijenjati plazu jer ih hoda po grupama i po noci napadaju mladice i dijevojke .
Kazem ja" onda ti nisi bio na Hrvatskom moru .Da tako mi i ti prijatelji od moji staraca kazu ali oni su isli prije 23god. Par puta smo izbjegli batine bez razloga,jer nismo bili svima po volji.Kad sam se vrato rekao sam da vise ne idem tamo gdje nema civilizacije.