Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ekotest

  1. #1
    Andre
    Guest
    Bio sam na tehnickom i pao sam na ekotestu!Imam Kadetta 87g.sa 1.6i motorom i reguliranim katalizatorom!Nemam novaca za noviji auto pa me zanima kakva cu tudja iskustva sa stelanjem motora koji imaju regulirani katalizator,koliko su to platili i kod kog su isli!Hvala

  2. #2
    Nako, prijateljski
    Guest

    Mani se svih servisa, tabi je najbolje da provjeris sta taj sto radi na tehnickom ima u svom dzepu i tamo slucajno ostavis/zaboravis $$$$$$$$.

    ako ne znas, nista zato on ce ti pokazati kako.

  3. #3
    Feri
    Guest
    baci kadetta i kupi fiata!!!!!!!!!!!!
    nikad nećeš imati problema s eko testom

  4. #4
    tidala
    Guest
    Andre, možeš li dati podatke iz printa sa eko testa ( CO, CO2, HC, O2 ) iz toga se može vidjeti
    Što ne valja u sistemu !!

  5. #5
    Andre
    Guest
    Tidala,e ovako,nije dobar prazan hod(840),sto pretpostavljam utijece na vrijednosti iz praznog hoda,a to su:
    1.Prazni hod
    CO-min.- max.0,50=0,71
    CO2-min.13,00 max.17,00=14,74
    HC-min.- max.100=255
    O2-min- max.0,5=0,73

    2.Poviseni hod
    CO-min- max.0,30=6,90
    CO2-min.13,00 max.17,00=10,79
    HC-min.- max.100=474
    O2-min.- max.0,5=0,53
    LAMBDA-min.0,970 max.1,030=0,820
    a iz prilozenog,ni lambna sonda nije kak treba,pa pretpostavljam da je i to jedan od uzroka pojedinim,meni iznenadjujucim vrijednostima jer nisam ocekivao bas tako lose!Istina,auto je star i presao je puno kilometara ali...
    Vizualna kontrola je dobra.
    Unaprijed ti zahvaljujem,pozdrav

  6. #6
    mc
    Guest
    Bok Andre,
    Ako sam dobro shvatio, iduce godine ces morati zadovoljiti samo kategorije CO i CO2, a s ovim ostalim ces se moci provuci. Ja sam se sokirao kada sam prije par tjedana isao registrirati maminu Z-128 iz '89. i prosao po skoro svim kategorijama - jedino su okretaji bili mrvicu previsoki. Auto (fergazer) sam dao srediti prije tri godine (dok sam ga jos vozio) u Autoelektrici, Zgb., Savska 100 (Stefano Androsic). Remont fergazera i podesavanje rada motora bez dijelova je tada kostalo oko 350,00 kn i kao sto vidis isplatilo se i zbog potrosnje i zbog eko-testa.

  7. #7
    tidala
    Guest
    Andre bok!
    Iz priloženoga se vidi da ti je smjesa prebogata (L=0,820), imaš vrlo visoki sadržaj neizgorjelih ugljikovodika HC i u leru i na povišenim okretajima.
    Mogući uzrok može biti L-sonda (kompjuter za dijagnostiku je ne mora indentificirati kao neispravnu)
    Ako imaš dobar sluh, digni haubu i digni broj okretaja na otprilike 2500, drži konstantan gas, ako je sonda ispravna moraš čuti laganu ritmičku promjenu broja okretaja iako je gas konstantan (ovo je vrlo lagana promjena i moraš dobro slušati).
    Ako toga nema trebalo bi izmjeriti L-sondu direktno na priključku (u radu motora na radnoj temperaturi oko 5 min. napon treba skokovito varirati između 0,1 i 0,8 V).
    Ako je L-sonda u redu, mogući uzrok povišenog HC-a može biti i loš ili neprimjeren temperaturni senzor ali idemo korak po korak.
    Ovo si moraš što prije riješiti jer će ti ovakva smjesa uništiti katalizator.
    Pozdrav!

  8. #8
    Andre
    Guest
    Decki bok!
    MC,vjerujem ti u potpunosti,jer imam frenda koji ima Yuga Korall 55,te je i on prosao na ekotestu,na sto mi je skoro gebis ispao!Ali to je tako,jer kad auto ima malo ili manje elektronike,elektrike i sl. stvarcica,manje su i mogucnosti da nesto nevalja!Ja jedino znam da mi stari pizdi jer nemre na tom autu skoro nista vise sam napravit,kao sto je bio prije naviknut!Sam se mota sa nekim alatom oko auta ali stanga!Htio je vidjet dal ce motor bolje radit(i manje trosit)ako postela ventile,nemoguce,sami se podesavaju!Ali meni se cini da moj stari ipak ima odredjenog udjela u svemu tome jer kad pogledam s jedne strane,meni je masina rastelana!A znam da vecinom kad prcka po motoru,orijentira se po zvuku!
    Tidala,vjerujem da tu informaciju nezna,ali znam da kad je motor bio u praznom hodu,radio je tako neravnomjerno(barem je tako bilo prije ,vise ne obracam pozornost na to).
    U svakom slucaju,pokusat cu to sto prije napravit,te slusat sve promjene na motoru i nadam se sto prije rijesit taj problem!Jos kad bi mi jos malo potrosnja pala...
    Hvala na odgovorima,javim se kad nesto napravim,pozdrav








  9. #9
    gardista
    Guest
    Za svaki automobil vrijede eko norme prema godistu proizvodnje,zato tako lako prolaze jugici

  10. #10
    tidala
    Guest
    gardista, samo si djelomično u pravu.
    Vrijednosti za eko test ovise o sistemu koji koriste (tipu rasplinjača ili injection sistema) i o tipu motora.
    Na primjer golf II 90-ta ima dozvoljeni CO 1 - 0,5%, a Dacia nova 99-ta sa katalizatorom 3,5% !!!
    Pozdrav!

  11. #11
    trap
    Guest
    Bok decki!
    Moj frend ima Yugo 60 sa 60-ak tisuća km ali nije prosao na eko testu. Ja vozim Kadetta 1.4S iz 90. i ni ja nisam prosao na ekotestu.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •