Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 141

Tema: Najružniji i najlošiji automobili svih vremena i sada

  1. #1
    Suxo
    Guest
    Interesira me kakvo je vaše mišljenje o tome koji je trenutno najružniji i koji je najlošiji automobil (mislim na aktuelne modele), te koji automobil zaslužuje te titule općenito, dakle najružniji odnosno najlošiji automobil proizveden do sada?

  2. #2
    me
    Guest
    definitivno najružniji automobil koji se sada proizvodi je RENAULT THALIA (da su ga rumunji izmislili, i njih bi bilo sram!!!)

  3. #3
    je
    Guest
    Renault Thalia, definitivno je najružniji automobil i sada i uopće, on je sramota automobilskog dizajna. FUJ!

  4. #4
    Quadro
    Guest
    mislim da je daleko najlošiji auto svih vremena zaz iz zaporožja - zaporožec, s njim je bio uspjeh preći 30.000 km, a nakon te muke i gnjavaže u smislu posjedovanja i njegove eksploatacije, morao si dobrano platiti nekom otpadu da ga uopće uzme! Ali , bio je to ljepotan prema thaliji!

  5. #5
    alfist_čk
    Guest
    najružniji sada: renault thalia
    najružniji općenita: hmmmm, ne sjećam se ružnijeg auta od gore navedenog
    najlošiji sada: kia
    najlošiji općenito: da, mislim da je to zaporožec.... no, ako se sjetim, dopunit ću se...

  6. #6
    jan reno
    Guest
    DRUGO IZDANJE BOŽICE KOMEDIJE

    Kad smo prvi puta vidjeli Thaliu bila nam je prije svega simpatična. Pomislili smo to je auto koji će u Hrvatskoj uspjeti. I nismo pogriješili. Krajem ožujka počinje prodaja vizualno obnovljene, opremom bogatije Thalie koja je uz to dobila i dva nova motora. Put uspjeha se nastavlja.

    Od pojavljivanja 1999. godina Thalia je proizvedena u preko 125.000 primjeraka i tako je postigla velik komercijalni uspjeh. Vidjevši da se na Thaliu može računati u Renaultu su je odlučili obnoviti po uzoru na Clio. Thalia je kod nas odlično prihvaćena i kupci Renaulta su poslije Clia najviše tražili baš ovaj model. Nova Thalia nije samo kozmetički poljepšana nego nudi veći izbor motora i bolju opremu. Najveći dio proizvodnje bit će ponuđen u središnjoj i istočnoj Europi, bivšim francuskim kolonijama, Grčkoj, Rusiji, Turskoj. Po ovome je vidljivo da će Thalia i dalje zadržati povoljnu cijenu. Clio u limuzinskoj izvedbi, kako bismo mogli nazvati Thaliu, najtraženiji je u Turskoj, a u Mađarskoj i Slovačkoj je najprodavaniji renaultov model. Jedna od važnih stvari pri odluci kupnje Thalie je vrlo prostran prtljažnik obujma 510 litara čime obitelji s djecom rješavaju problem smještaja prtljage. Thalijin prtljažnik je u uz rame s meganovim u Classic izvedbi i uvjerljivo veći od konkurencije. Prednji dio je izmijenjen i sada je identičan s cliovim. Kotači su 14" s novim ukrasnim poklopcima ili aluminijskim naplacima. U interijeru su primjetni kvalitetniji materijali, nove boje i tkanine, te poboljašnja po pitanju dizajna. Armaturna ploča je dvobojna s tamnijim gornjim dijelom. Pretinac za rukavice, donji dio i središnja konzola su svijetliji poput obloga na vratima. Tri su razine opreme (Authentique, Expression, Dynamique) umjesto dosadašnje dvije (RN, RT). Novi upravljač podesiv je po visini kod svih modela, a prekidači za otvaranje prozora ugrađeni su u obloge na vratima.

    Renault kod svih modela posebnu i maksimalnu pažnju posvećuje sigurnosti. Tako Thalia u osnovnoj opremi ima prednje zračne jastuke, sigurnosne pojaseve sa zatezačima i ograničivačima zatezne sile na prednjim sjedalima, te s tri naslona za glavu otraga. Uz doplatu dostupan je ABS i bočni zračni jastuci. Paleta motora je obogaćena s najjačim benzinskim snage 107 KS i 1,5 litrenim dCi. Common Rail agregat sa 65 KS težak je samo 127 kg. Sustav ubrizgavanja razvijen je u suradnji s Delphijem. U usporedbi s atmosferskim 1,9 D motorom okretni moment je povećan za 33% ili 40 Nm. Osjeća se to u vožnji zbog veće elastičnosti i snage pri niskom broju okretaja. Motor je kompaktan i ekološki prihvatljiv. U prosjeku Thalia 1,5 dCi troši samo 4,7 l/100km. Benzinska ponuda počinje s vrlo dobro poznatim 1,4 litrenim motorom, nastavlja se s pogonskim strojem istog obujma, ali s 4 ventila po cilindru i 98 KS. Vrh ponude je dosta snažan 1,6 16V sa 107 KS s kojim Thalia postaje kombinacija sporta i obiteljske limuzine, te postiže vrlo respektabilnih 190 km/h. Potrošnja od samo 7,1 l/100km čini ovaj motor ekonomičnim.

    Nova Thalia će se prodavati u 6 izvedbi. Najslabija 1,4 Authentique košta 8.800 eura, dok najskuplja benzinska izvedba 1,6 16V s paketom Dynamique koji sadrži svjetla za maglu, servo upravljač, daljinsko zaključavanje, električna prednja stakla, alu naplatke, ABS, električno podesive vanjske retrovizore i radio kazetofon s komandama iza upravljača ima cijenu 11,500 eura. Diesel se neće prodavati u Dynamique izvedbi nego s dva siromašnija paketa. Jeftinija izvedba košta 10.300 eura, a skuplja 500 eura više. Početak prodaje je predviđen krajem ovog mjeseca.

    Dubravko Kuleš

    TEHNIČKI PODACI Renault Thalia

    1,4

    1,4 16V

    1,6 16V

    1,5 dCi

    Obujam (ccm)

    1390

    1390

    1598

    1461

    Najveća snaga (kW/KS)

    55 / 75 pri 5500 o/min

    72 / 98 pri 6000 o/min

    79 / 107 pri 5750 o/min

    48 / 65 pri 4000 o/min

    Najveći moment (Nm)

    114 pri 4250 o/min

    127 pri 3750 o/min

    148 pri 3750 o/min

    160 pri 4000 o/min

    Mjenjač

    ručni s pet stupnjeva prijenosa

  7. #7
    Feri
    Guest
    renault thalia je današnji auti? one se jaš i danas proizvodi? nemojte me zajebavati! pa ja sam mislil da je to rumunjska dacia talija it 1973! gnoj od designa!
    a kaj pa se kvalitete tiče, to neznam koji je najlošiji danas, no znam da je jučer to bil moj micubiši pištolj!!! to je groza od vozila - sama hrđa (tu dakle spominjm i design!), troši ulja ko drugi auti benzina, kvari se kak zaporožec (možda i više), a dok ide, bolje bi mu bilo da stoji!
    ja glasujem , daklem, za micubišija pištolja alias kolta - naj (-) auto nekadašnjih vremena! danas je to dacia thalia? - neznam, nisam veroval da se taj auto danas proizvodi, toliko je ružan da ge se ni ne usudim pogledati (odmah me podsjeti na mog bivšeg pištolja)!!!

  8. #8
    smješko
    Guest
    ha, ha, ovo je neka vesela tem, smijmo se onda:








  9. #9
    me
    Guest
    još malo smijeha:

  10. #10
    gost
    Guest
    interesira me jedna stvar. čitajući Vas po forumima vidim da dte više manje sve balavci od16-20 god. pa me zanima koliko godina ste vozili sve te aute kojima se toliko rugate, ili divite, svejedno. A o dizajnu je teško raspravljati, jer se o ukusima navodno ne raspravlja. Zar ne? ) )

  11. #11
    lep ko slika
    Guest
    ma je ta thalia malo cudno skrpana,ko neki grbavac zgleda......

    ali....

    za 85 soma kuna(kaze auto blic) 107 ks,510 L gepeka,puno opreme,prek 190 kmh,manje od 10s od 0 do 100

    ma nije sve u izgledu........

  12. #12
    lep ko slika
    Guest
    inace sam vidio slicne pokusaje....

    fiesta i corsa s gepekom(indija,juzna amerika,...)

    isto tak izgledaju ko da ih je neko dijete sklepalo

    nije bas jednostavno malom autu nakalemit gepek........ali to su modeli namijenjeni nezahtjevnim(citaj jadnim)trzistima i imaju dobru produ.....

    kao ,uostalom,thalia kod nas

  13. #13
    me
    Guest
    o.k. lijepi ko fotografija, sve je to u redu, ali je thalia vrlo RUŽAN (auto?) ... vozilo!
    MEni

  14. #14
    smješko
    Guest
    a kolko si ti star (ili mlad) goste? kakve to ima veze s ukusima i raspravama, pa valjda svi uzrasti imaju pravo reći koji im je auto ružan, a za kojeg misle da nije dobar!!!

  15. #15
    Feri
    Guest
    goste, u velikoj si zabludi, o ukusima se možda ne raspravlja, ali o ljepoti, dizajnu i izgledu svakako! pa valjda imamo pravo reći da je alfa najljepši auto u klasi a thalija jadni pokušaj auto industrije ( kao uostalom i skoro cjelokupni renaultov program)!

  16. #16
    zonta
    Guest
    meni thalija nije toliko ružna koliko je jadno smiješna!

  17. #17
    supra
    Guest
    šta ste, bre, svi zapeli za tu taliju? pa zar ne vidite da to vozi samo pošten svet, yugo nije lep ali je loš! i još nešto, šta vaz bre zabole koji auto ja vozim? ružan ili lep, dabar ili loš ko obuđaveli leb!

  18. #18
    Ustasha
    Guest
    Lepo si to rekao Supra (srpče naše malo)

  19. #19
    Mazda
    Guest
    Nemojte sad tako kritizirati tu taliju, neki ljudi nemaju dosta para da kupe nešto razvikano pa im je taj auto idealan. Pazite da i vi jednog dana ne kupite tu "taliju".

  20. #20
    gucci
    Guest
    Samo vi serite po Thaliji ali taj se auto prodaje ko lud. usporedite thaliju sa drugima pa ce te vidjeti koliko je povoljnija.

  21. #21
    Nemo
    Guest
    Kad smo već kod sramote od dizajna ne mogu ne spomenuti novi POLO. Auto je tolko nemaštovit i neorginalan da potvrđuje sve predrasude o njemačkom dizajnu.

  22. #22
    sepra
    Guest
    Nemo to nije lijepo od tebe, zamisli da tebe netko vidi na ulici i kaže: Gle kako ružno dijete, mora da mu je stari Nijemac.
    Ne treba generalizirati u tolikoj mjeri, VW je ipak konfekcijski, narodni auto i nikad mu nije bilo u interesu biti pionir dizajna, ipak se ide na masu.

  23. #23
    Ministar
    Guest
    Ja kao Ministar za odnose sa curama

    bih rekao da stvarno niste normalni u komentarima za Thaliu. Pa sta ocekujete od auta, super je, odlicna oprema, odlican Renaultov kvalitet a i cijena mu je jako povoljna. To sto se nekima ne svidja linija, to su privatne stvari ponaosob i ne treba raspravljati.

    Odvratno je da se tu javljaju oni koji samo sanjaju neka dobra auta, ALFE I svkojaka ×××××× a ono sto je istina jeA IH UZMES ZA HLACE I OKRENES NAOPAKO NE BI ISPALO NI 20DM IZ NJIH.
    Thaliu mogu sanjati tj ogovarati, toliko.

  24. #24
    Zastupnik ministra
    Guest
    THALIA JE NAJRUZNIJE ODVRATNO GOVNO KAO I CLIO. ×××××× ×××××× I ××××××, RUGLO I DREK OD DIZAJNA !!
    Zbogom!!!

  25. #25
    jao meni
    Guest
    Najružniji je golf,najlošijije trabant i vartburg.

Slične teme

  1. najbolji nogometaš svih vremena
    By nogač in forum Nogomet
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 08-02-2009, 21:14
  2. M. Schumacher - najbolji svih vremena
    By Fresh in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 13-10-2003, 22:11
  3. Najljepši coupe svih vremena?
    By MONZA GSE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 97
    Posljednji post: 19-06-2003, 01:25
  4. Najbolji vozaci svih vremena
    By Koko in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 53
    Posljednji post: 27-11-2002, 14:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •