Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Pazinom se orilo: „Ubij Srbina! ”

E sad
    Guest
    za razliku od svecanog proglasenja novog Ustava SR Srbije na kojem je bio prisutan ceo politicki establishment SFRJ, promenu vaseg Ustava kojim ste oduzeli HR Srbima konstitutivnost, niko ziv nije nazocio iz SFRJ van Hrvatske, sto znaci da je nelegalan i nasilan.

Sve je
    Guest
    legalno, sto jedan narod hoce u svojoj zemlji.
    Vojvodina i Kosovo su bile AUTONOMNE pokrajine i nisu imale nikakve veze sa ciganima.
    Ali cigo, nebi bio cigo, da ne posvoji nesto tudjeg.
    Govno cetnicko, idi vec jednom u ××××× materinu.

Vidis
    Guest
    Da niti u takvoj fundamentalnoj stvari pojima nemas -

U ustavu SFRY je pisalo da se YU sastoji od 6 republika i 2 autonomne oblasti - pod Srbijom. One su sa ustavom 1974 takoreci izjednacene sa republikama - i imale su takodjer 1 (jedan) glas - kao i svaka republika....

Dakle Srbija je (posto je NASILNO uzurpirala pod Slobom - u prvom redu Kosovo) imala 3 (tri) glasa.
    Ja ne pamtim detalje kako je sve poslije bilo izvedeno - ali je to bilo ILEGALNO - i TO se od vecine smatra momenat kad je YU srusena.

Poslije su Slovenci - a odmah iza njih i Hrvati napustili skupstinu... YU je defacto PALA! - SRUSENA od Srba...

Meni se
    Guest
    ipak cini da ti nemas blage veze sa mozgom.

SFRJ se sastojala od 6 republika i unutar jene republike dve pokrajine koje nisu bile sasvim izjednacene sa republikama, jer da su bile, i da je to isto, onda bi Ustav SFRJ glasio da je SFRJ bila sastavljena od 8 republika.
    Ustav SR SRbije je bio jasan a glasio je da je SR Srbija bila sastavljena od dve autonomne pokrajine i uze oblasti.
    I kad se kaze autonomija, valjda postoji politicki subjekt u odnosu na sta je ta autonomija, a to je Srbija.
    Sama rec kaze sve, ali gluperdi to nije dovoljno.

Dakle autonomna oblast i republika nije isto, prema tome i dalje lupetas i lazes kao dzukela.

No bitna je stvar da je promena Ustava SR Srbije isla legalnom procedurom a ne referendumima i nadglasavanjem vecine, a najmanje nekakvom "anexiom" (anareksijom).

Za razliku od tog Ustava, vas je izglasan nelegalno:

1) jer ste zaobisli drugi konstutitivni narod;
    2) jer ste oduzeli konstitutivnost prostom vecinom a ne koncezusom;
    3) jer niste dobili potvrdu ni od koga od federalnih institucija

Ah da, ne cini mi se
    Guest
    nego lupas gluposti i neistine 100%.

Evo isecka iz Ustava
    Guest
    iz 1974:

SOCIJALISTICKA FEDERATIVNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA

Clan 1.

Socijalisticka Federativna Republika Jugoslavija je savezna drzava kao drzavna zajednica dobrovoljno ujedinjenih naroda i njenih socijalistickih republika, kao i socijalistickih autonomnih pokrajina Vojvodine i Kosova koji su u sastavu Socijalisticke Republike Srbije, zasnovana na vlasti i samoupravljanju radnicke klase i svih radnih ljudi, i socijalisticka samoupravna demokratska zajednica radnih ljudi i gradjana i ravnopravnih naroda i narodnosti.

Clan 2.

Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju sacinjavaju Socijalisticka Republika Bosna i Hercegovina, Socijalisticka Republika Makedonija, Socijalisticka Republika Slovenija, Socijalisticka Republika Srbija, kao i Socijalisticka Autonomna Pokrajina Vojvodina i Socijalisticka Autonomna Pokrajina Kosovo koje su u sastavu Srbije, Socijalisticka Republika Hrvatska i Socijalisticka Republika Crna Gora.

Ti ne znas osvne cinjenice

Daj nemoj
    Guest
    Tetko kakiti... reci nam KOJOM vecinom su Srbi i (onda!) Crnogorci uspjeli mijenjati ustav?

Kojom su vecinom - isti - sprijecili da Stipe Mesic postane (USTAVNO) predsjednik predsjednistva? Nisu uspjeli! A zasto - glasovanje je bilo 4:4 ! Kojih 4 (cetiri)? Srbija, Kosovo, Vojvodina i Crna Gora PROTIV!

Slovenija, Hrvatska, Makedinija i BiH ZA!

Znas Tetko - toliko mi je sa tobom bez veze debatirati - Izvukao si jedan clancic (mozda?) i ustava - a gdje je milion dodatnih paragrafa - u vezi toga??

Sta se anexije tice - to ste sa Kosovom napraviuli 1912/13, a sa Vojvodinom 1918.

Pa glupane
    Guest
    jedan, nisi valjda ocekivao da ovde postirem ceo Ustav SFRJ?! Zar ne bi bilo malo mnogo?
    Postirem one cinjenice koje ti negiras.
    Tvoje neznanje je frapantno!
    Uostalom, imas google i yahoo, ukucaj "Ustav Srbije iz 1974" pa ces dobiti izlistano na tone o toj stvari. Nemoj da ocekujes da ti se sve crta, pokazuje prstom, i tura pod nos.

Sad kad si ispusio na Ustavu iz 1974, onda se vracas u dublju istoriju i pricas o anksiji Kosova i Vojvodine.

Mislis, Kosovo aneksirano od Turaka? HAHAHAHA
    Pa rekao sam ti, Balkanskim ratovima smo oslobodili Kosova vekovnog ropstva. Posle rata stize mir i crtanje granica koje su se medjunarodno priznale.

Vojvodina nije anektirana nego je na mirovnoj konferenciji u Versaju pripojena Srbiji kao jednoj od pobednica I sv. rata. Pripalo joj je i vise od toga ukljucujuci Slavoniju i Baranju, ali je odluka da se ide na ujednijenje upropstali sve i prakticno anulirala ogromne zrtve koje je Srbija podnela u ratu. Srbija je izisla iz rata umanjena za 1/3 svoje populacije.

No, ne razvodnjavaj, rec je o legalnosti promena Ustava Srbije iz 1974. i vasem nelegalnom brisanju Srba iz Ustava HR.

Ako gledas
    Guest
    Recimo na BBC-u, "pad YU" - za to su TRI kljucna momenta.

* Slobin dolazak na celo komunista u Srbiji - 1987
    * Slobina famozna fraza: "NIKO NE SME DA VAS BIJE" (da bije ovaj narod - poslije cega slijedi EUFORIJA, LUDNICA i potpuno oslobadjanje srpskog LUDILA!)
    * Prisilno mijenjanje ustava iz 1974 - (jer on NIJE bio samo srpski, nego od cijele YU)

Poslije slijedi napustanje sjednice slovenskih i hrvatskih delegata... YU je definitivno pala...

SAD - kad je yu srusena na njenim rusevinama HR (kao i druge republike) provode PRVE demokratske izbore (legalno prema starom ustavu?? ALI?? da li on vrijedi kad su ga Srbi nasilno srusili??)

Na temelju rezultata izbora formira se prva HR vlada! i to 30.05.1990. NO prije toga smo slusali cetnicke horde iz Srbije po Petrovoj Gori, Srbu, Kninu zajedno sa domacim cetnicima - kako pjevaju svoje himne i kako prijete i kako su dosli povuci "zapadne srpske granice"... Sjecamo se - za HR narocito bitno i sokantno -one srpsko/huliganske bande koja je dosla iz BG-a na utakmicu Partizan-Dinamo u Zg-u, (16.05.1990) kad su uz pomoc "HR"?? policije devstirali stadion u Maksimiru i pretukli Hrvate... USRED Zagreba... NO, to je bio zadnji put -

Za mnoge je to bila zadnja KAP Yuge...

To sta ste izazvali ste popusili - ali ste ISTO, kao i za WW1, pa za WW2 i na kraju sad - 1991-95 SVE uvukli u vasa ××××××, rusenja, klanja, ITD, ITD... EEEE necete vise... Sad se koprcajte u Pasaluku i ucite se pameti...

HAHAHA
    Guest
    "HR (kao i druge republike) provode PRVE demokratske izbore (legalno prema starom ustavu?? ALI?? da li on vrijedi kad su ga Srbi nasilno srusili??)"

HAHAAAAAAAAHAAAAAAAAA

E sto me nasmeja sa tim svojim demokratskim izborima. Prvo ste nasilno brisali jedan konstitutivni narod, pa ste onda "demokratskom" prostom vecinom, jel tako?

Izem ti tu vasu demokratiju.
    To nije demokratija, to je nasilje.

E sad, sto se tice Ustava Srbije, tu se nije islo zakonom gomile nego pravno-politickim metodama - sve zakonito, i sve institucije priznale te promene.

Po cemu??
    Guest
    SI ti zavrijedio biti "KONSTITUTIVAN"?

To ste mogli protjerati za YU-komunizma samo zahvaljujuci vasoj dominaciji...

Reci mi zasto onda ne bi Talijani, Cesi, Madjari, Rusini u HR bili "KONSTITUTIVNI".. zasto samo srbi?

Ta tvoja opseseija je nastala novim ustavom za Bozic 1990 - a sta smo mi sve prije culi - i sta ste vi vec od 1989 uradili...

Vama je bilo zagarantirano mjesto potpredsjednika HR - Niste htjeli -

Uostalom?? Kako ti to zamisljas dijeliti moju (JEDINU!!) domovinu sa mnom na 50/50 - a istovremeno moliti da kisa padne u Sumadiji - drugim rijecima rditi SVE za maticu, a HR je nesto sekundarno - ili cak HR sabotirati...?

Kako rekoh - bilo pa proslo! Nikad vise!

prolaznik
    Guest
    Kad gledas hrvate na ŧosonovom koncertu ,vidis da se zaista nisu ni pomakli iz stoljeca sedmog ,divlji ,primitivni ,hoce da jedu srbe )

Pa rekao
    Guest
    ja Tebi - najboljeje - BJEZ... iza D...

Sta sad places oko toga... ?

Prolaznice, grijeska
    Guest
    u stoljecu sedmom nije bilo kanibalstva u Evropi. Oni koji bi da jedu Srbe na Tompusovim koncertima nisu makli od krapinskog covjeka

Da ali
    Guest
    Nije niti bilo Srba...

Nisam odgovorio
    Guest
    "Kako sI ti zavrijedio biti "KONSTITUTIVAN"? "

Moju su zavrijedili tako sto su se vekovima bili bedem protiv turskog osvajanja Evrope. Svih 500 godina ratovali. Zbog toga su dobili zemlju od austrijsih careva.
    Drugo, zato sto ste se prvi put ujedinili u jogoslavensku drzavu kao oblast Hrvata i Srba a ne kao Hrvatska.
    Pa i Vece koje je doslo na pregovore u Bgd, zvalo se Vece Hrvata i Srba, tako nesto.

Ali to nije pitanje na koje sam ja duzan odgovoriti nego oni koji su krojili Ustav buduce zajednicke drzave i odatle treba posmatrati stvar - od cinjenice, a ne kako je stvoreno to cinjenicno stanje.

A ko vas
    Guest
    Je primio i dao vam azil kad ste BJEZALI od Turaka? Onda ste prvi put u pvjesti presli Drinu... Necet ju permanentno niti ovaj put...ovo sad je samo privremeno...

Osim toga protiv Turaka su se borili SVI koje su napadali... i U Sisku i u Sinju, Sigetu, Senju...SVUDA... Nazalost oni su uspjeli osvojiti danasnju BiH... i tako su se uvukli u trbuh Hrvatske... (jer HR je povjesno i BiH)...

kad tebe budalo
    Guest
    CUJEM odma mi se i ××××× javi da te POPISA jos i danas ti govno moislis da imas neka prava u BIH.Prava za klanje.
    i ono malo simpatija ste izgubili rvackim klanjem.
    Majmune katolicki

Govnjaru
    Guest
    srpski, treba tebe na kolac.

Cij ti
    Guest
    Gore... Nismo mi niti Turci niti Srbi - Mi njih na spolovila i katapult na istok! Neka zive u matici... (ako ce im dati azil...?)

Ko nas
    Guest
    je primio? Pa primila nas Austrija a i zna se zasto, da bi imali koga u vatru protiv Turaka.
    Nista nije bilo za lepe oci, i to kod Evropljana nema.

Znas li ti Svede da su Austrijanci zajedno sa Srbima oslobodili celo Kosovo negde hiljadu sesto i nekih godina?

sta
    Guest
    kazu, u hrvatskoj postala najpopularnija rikanja koja se pretvorise u nacionalnu himnu "Ubij Ubij Srbina" i to sve Kosor zove demokracijom koja je na vrhu evropski zemalja ) Joj koja sramota ,sacuvaj boze da se neko moze tolikim sramom ponositi kao hrvati.

Slične teme

1. "Necete vlajda glasati za Srbina?!"
    By BLJAJIC: in forum Politika
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-03-2007, 23:45
  2. Država plaća odštetu za likvidaciju Srbina
    By Dijana Jurasić in forum Politika
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 30-08-2006, 18:42
  3. Samo Sloga Srbina Spasava
    By Raspjutin in forum Politika
    Odgovora: 10