Stranica 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 214

Tema: ponukan vjestima pitam se dal je živjet prekršaj

  1. #51
    Murko u zoološkom
    Guest
    Subota je možemo se malo opustit

  2. #52
    ajatolah
    Guest
    Gle sto sam nasao na mup-ovim stranicama (u periodu 2001-2003 treba smanjiti):

    - Udio sudionika prometnih nezgoda pod utjecajem alkohola smanjiti sa sadašnjih 6% na 3%, a udio poginulih sudionika pod utjecajem alkohola smanjiti sa 17% na 9%.

    - Udio vozača koji su sudjelovali u prometnim nezgodama bez položenog vozačkog ispita, smanjiti sa sadašnjih 10% na 5%, a udio poginulih vozača bez položenog ispita smanjiti sa 29% na 15% od ukupnog broja poginulih vozača.

    Oce reci da se ljudi u tolikoj mjeri voze bez da poloze vozacki, da ih izadje 29% poginulih od ukupnog broja poginulih. Kaj su oni zdravi? Sad tu povecavaju kazne za brzinu? Koj je tome smisao? Mislim kaj ne uvedu zatvorsku kaznu za voznju bez polozenog vozackog ispita? Ili popravni? A postene ljude puste da se voze.

  3. #53
    ajatolah
    Guest
    .. nastavak:

    Ovdje navedene mjere i aktivnosti, operativno će razraditi radna skupina Nacionalnog programa:

    - Smanjenje brzina i poštivanje najviših dopuštenih brzina kretanja
    - Mjere zaštite najugroženijih sudionika u prometu
    - Alkohol u prometu
    - Saniranje opasnih mjesta na cestama
    - Nabavka tehničke opreme
    - Uvođenje GIS-a
    - Povećanje razine tehničke ispravnosti vozila
    - Mladi vozači
    - Meteo-uvjeti
    - Poštujte naše znakove (Djeca u prometu)
    - Pojas
    - Zakonske izmjene potrebne za postizanje ciljeva Nacionalnog programa.
    - Izrada projekta "Hitna medicinska pomoć s posebnom razradom helikopterska medicinska pomoć stradalim u prometnim nezgodama".

    A jel se netko sjetio da bi mogli poostriti mjere prema ljudima koji se voze bez vozacke?

  4. #54
    me
    Guest
    calibra: ovo je forum o autima pa cu biti iznimno kratak, mislim da je amd stvarno brz, ali imaju malo zastarjelu tehnologiju. ja sam isto htio kupiti amd, ali nakon svih tih coolera i porasta cijene ddr-a jednostavno više nije imalo smisla, a uz to ti nitko ne garantira da se ipak neće istopiti. ovako mogu pržiti cd, raditi mp3, igrati cm2 i skidati sa neta sve u isto vrijeme. ×××ך multitasking ako ga ne možeš iskoristiti. nadam se da je ono "jal" bilo "ja!" jer inače nisam skužio. pozdrav

  5. #55
    mara
    Guest
    ja mislim da je glupost ovo sa kaznama jer nisu primjerene za nase uvjete.
    gledajte ova nasa vlast je digla kazne zbog djepa a ne sigurnosti.tu su odmah donijeli zakon a kad te netko zatuce na semaforu jer ne vozis kako bi on htio onda dobije 2 mjeseca i to je to.ali to nema smisla jer od toga se ne dobije novac.od prebrze voznje ipak odmah dobiju
    Calibra posteno su te sprzili.navukli su te i ti si zagrizao.vidi se da decki imaju godina i iskustva.ovo je klasican primjer kako mladi covjek reagira(to ne znaci da ja nisam mlad).ja se sjecam da sam negdje rekao da je neki auto ×××××× i da se na njega ne lijepe ni jeftine ××××× a ti si to odmah shvatio bukvalno i rekao da je meni stalo samo do toga i da sam kreten.negdje sam kasnije procitao da si nesto slicno rekao.dakle imas dvostruka mjerila

  6. #56
    Calibra Zender
    Guest
    Stvar je u tome da vi svoje felere skrivate ko zmija noge, a onda u situacijama poput ovih glumite nevinašca koja pojma nemaju što je to prekršaj. A po meni koji kažem konkretno odmah paljba.

    Mene nije sram napisati ×××××riju koju napravim na cesti. Moje bar nikoga ne koštaju love ili života. Ili nisu do sada.
    Žalosno je fakat kak se svi odmah pravite fini, puni iskustva i prometne kulture pa tu pametujete.

    Ankica, ne trebaš čitati između redaka nego probaj shvatiti bit posta, a ne vaditi djelove iz konteksta i čuditi se ko picek dreku! A odgovaram dosta direktno pa ispada da napadam ili vrijeđam, mada to nije namjera. Vrijeđam Đurića i to previše i za to sam mu dužan ispriku.

    Moji stavovi oko novih kazni još nisu bili pobijeni na ovom forumu. Kazne su preoštre za banalnosti i tu nema priče. Ne znam čiji će život spasiti kazna od 600 Kuna za 15-tak km/h previše.

    Vaše krasne kritike idu u smjeru dvostrukih mjerila, a to nema veze s novim zakonom i novim kaznama. Po vašem ja nemam pravo ni beknuti kad se niti ovih zakona ne pridržavam. A svi isto tak vozite, samo kaj nitko ništ ne veli. Mudro šutite i pametujete.

    A kad smo već kod razmaka između vozila. Vozio sam cca 200 km/h na autoputu od Zagreba prema Varaždinu i to na nekih desetak metara od bembure ispred mene. Tip se nije jednostavno htio maknuti, a osim mene i njega nema niti žive duše. Na pristojnoj udaljenosti još sam počeo blendati, ali tip u petici s dvije koke u autu ne trza. I da ga prođem u desnoj? Hvala ne! Lijeva traka je za preticanje, nek se makne. Nakon nekog vremena je skužio da se mora ipak maknuti.
    Dakle, kad kažem kako sam bio vozio više nemam pravo reći da ljudi ne drže razmak i da je to fakat stvar zdravog razuma? Znači to su dvostruka mjerila? To nisu nikakva dvostruka mjerila, vrijede za mene isto ko i za vas. Samo što ja ne vozim uvijek po zakonu, isto ko niti vi. Iste takve stvari je bar jednom svatko od vas napravio i zato nemojte srati o dvostrukim mjerilima. Meni ××××te za stvari koje i vi svakodnevno radite. To je licemjerno, to su dvostruka mjerila!

    Nadam se da će me se netko sjetiti kad bude vadio iz novčanika tih prokletih 600 Kuna za prekršaj od 15-tak km/h.

  7. #57
    ajatolah
    Guest
    Ma mene najvise izludi to sto se neki (mnogi) slazu s novim kaznama a kad za godini dana ustanovimo da ljudi ginu na cestama isto kao sada, nitko se nece sjetiti potegnuti pitanje koj su nam k... trebale takve kazne za banalne prekrsaje kad nikakve koristi od toga. Umjeso da voznju bez vozacke tretiraju kao nosenje vatrenog oruzja bez dozvole, oni podizu kazne za pogresno parkiranje i smijesnih 10 Km/h viska.
    Sto ce onda biti? Onda ce opet ovi koji oce lincovati bilo koga, bez da analiziraju problem detaljnije, traziti jos ostrije kazne i niza ogranicenja brzine. A ljudi ce se i dalje ubijati samo zato sto gomila nesposobnjakovica odredjuje zakone i linearno reze problem po sistemu "ajmo sve srezat na pola". Kada se uspostavi da je 1,2% ljudi jelo cevape prije nego su poginuli u saobracajki, onda ce zabraniti voznju nakon cevapa. A ovce ce teoretizirati kako je to tako jer "mi socijalni slucajevi tko zna kada smo zadnji put bili na cevapima a jos k tome s autom".

  8. #58
    ajatolah
    Guest
    Da ne pricam o tome koliko ce cevapa s ovim novim zakonom moci pojesti murijaci od mita koji pokupe usput. Kad gledas mup-ove stranice na temu korupcija, onda pricaju o tome kako treba imati strpljenja i dokaze (nista o akciji "posten drot i na vasem krizanju"). Sad ti vidi kolko para se da namlatiti "u fusu" ak si prometni murijak i ako je kazna 600 Kn. Za jednu vecer odradis mjesecnu placu. Dok te ulove vec si tajkun.

  9. #59
    alfa099
    Guest
    ××××TE Calibra! Kaj Gnojpel ide 2 glave????

  10. #60
    alfa099
    Guest
    Čuo sam iz provjerenih izvora iz vrha MUP-a da je bio prijedlog da se kategoriziraju vozači po godinama i snazi automobila. Tako bi ograničili da vozači prije 25 godina ne smiju vozit auto jači od 120 KS. To je bio prijedlog, ne znam kak je prošao jer niti ovo još nije usvojeno, pa nisam pratio nove brojeve Narodnih Novina. A kad tamo izađe, to je zakon. E, da. Bilo je i prijedloga da se zabrane nebulozni spojleri na zastarjelim autima. Tako bi Calibra izgubio dio nicka! To nije zeka, stvarno! Kao, stariji auti ne mogu izdržat dodatna opterećenja, prikriva se hrđa (kod Opela jako česta) itd,itd,itd...

  11. #61
    zalutali
    Guest
    kak se to neko može voziti 200 po autocesti,pa ograničenje je 130!!

  12. #62
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa ×××
    Ti se stvarno pretvaraš u mulca s ovakvim glupostima koje pišeš.
    "Bilo je i prijedloga da se zabrane nebulozni spojleri na zastarjelim autima"
    Niti je auto zastario, niti su spojleri nebulozni. Tvoja Alfa nije niti malo modernija od moje Calibre pa bi prema tome i tebe trebalo maknuti s ceste pogotovo zato jer ti je auto tuniran i predviđen da nekoga ubije. A još je tu i kombinacija divlje muzike koja debelo podiže adrenalin i tempo vožnje. Sad mi te već polako žao.


    Zalutali
    Kako vozim 200 km/h? Vozio sam i 220 km/h kad smo Doctor i ja išli u Zagreb kupiti mobitele. I šta sad? Imaš u nekom forumu Doctora koji je vozio skoro 200, Cuore je oprao isto nekog u tatinom A8 sa isto debelo preko 200 km/h! I zato se nemoj ponovno čuditi ko picek dreku kad ja to napišem!

  13. #63
    mara
    Guest
    ajde nemojte sad pretjerivati.pa sta onda ako se vozio 200,vi se kao ne vozite brze od 130.oprali ste ga li ne morate sad jos i srati.samo se ti vozi brzo i oni se voze samo malo ×××× .pa u italiji je ogranicenje sada 150 po auto putu.po autoputu po statistikama ima malo sudara.ali kako je rekao jedan engleski novinar nije problem brza voznja jer ima malo sudara i u gradu od brze voznje nego je problem brza voznja i ALKOHOL. postotak alkoholiziranih vozaca koji su napravili sudar je daleko veci od onih koji se brzo voze.i onaj tko se potuce na cesti treba mu odmah uzeti dozivotno vozacku ili ti izadje na semaforu sa pistoljom.za to ih boli djon od toga se ne dobije lova

  14. #64
    alfist_zg
    Guest
    bravo Mara

  15. #65
    alfist_zg
    Guest
    i opcenito...nasilje se ne sankcionira dovoljno u ovom drustvu(ako se u najboljem slucaju uopce sankcionira).
    jer, pazi , ako ja nekog nokautiram (ili neko mene) ili razbijem tek do tocke da se ne kategorizira kao teska tjelesna ozljeda ,nego laksa( a sad sta je sta , to je vec sklizak teren) , u principu budes prekrsajno prijavljen i platis neku sitnu kaznu za remecenja reda i mira ..a za krivo parkiranje po novom zakonu , platicemo vecu kaznu!!!
    pa jel to logika?
    mislim, nisam pravnik, pa nisam siguran da li to ide tocno tako , ali mislim da nisam puno fulao ,ako i jesam poanta je valjda jasna.

  16. #66
    alfa099
    Guest
    Žderi se Calibra kaj ti nemaš love za dobru mjuzu! Kaj ti tata ne da? Ili ima ugovor samo sa Zenderom? No dobro, to je bila zeka na koju si nasjeo! Ali 2 glave, to je ludost mladih vozača! Podržavam zakon! A pijane bi trpao u zatvor pogotovo ako skrive nesreću. Samo kaj nema dovoljno mjesta! )

  17. #67
    Calibra Zender
    Guest
    Mara
    U čemu su me oprali? Još nije nitko argumentirao nebulozne kazne za sitne prekršaje. A dvostruka mjerila očito svi imamo kad se javljamo u ovaj forum, a nitko ne poštuje zakon!

    A ti Alfa ××× isto divno zboriš. Pijance u zatvor, a tebe koji divljaš bi valjda trebalo pohvaliti. Ista si opasnost (ko i ja kad brzo vozim) ko i pijanac za volanom kad razvlačiš to svoje tunirano čudo od tehnike!
    Ja sam se davno pobunio protiv pijanaca u forumu koji je bio otvoren s tom temom pa sam bio kritiziran zbog brze vožnje. A kritike su bile na mjestu. Tako su i sada!

  18. #68
    ajatolah
    Guest
    "..nego je problem brza voznja i ALKOHOL.."
    Onda bi trebalo zabraniti brzu voznju u kombinaciji s alkoholom a ne sniziti ogranicenja za sve.
    Ja bi to napravio tako da ako si prekoracio brzinu za 10 km/h potpuno trezan, platis 100 Kn, ako si pijan i vozis se dopustenom brzinom, platis 100 Kn a ako si pijan i vozis se preko ogranicenja ides u zatvor na 6 mj.
    Isto tako za ove koji se voze bez vozacke - odmah u zatvor i tocka.
    Ogranicenja brzine bi ostavio kava jesu. Ovako ispada da si pogresnim parkiranjem napravio prestup kao netko tko se vozi pijan bez vozacke i 100 km/h preko ogranicenja.

  19. #69
    dragstar
    Guest
    Znate kako se kaze-ako hoces uvesti red samo udari po dzepu, to vecinu ljudi vise boli nego udarac preko ledja.Al da u prijedlogu novog zakona ima gluposti i nelogicnosti , to se potpuno slazem.Ponekad se zapitam u kojem to svijeti, u kojoj dimenziji zive ti predlagaci novih propisa!Posebno ona glupost o pratnji iskusnog vozaca za pocetnike!Oprosti im Boze, ne znaju sta cine!!!!!!

  20. #70
    Girrari
    Guest
    Ma dajte ljudi nemojte niti uspoređivati pijanice i one koji brzo voze! To fakat nema smisla. Ja sam pet godina vozil karting i imam reflekse ko mačak. To kaj si ja tu i tamo potegnem s Alfom ne ugrožava nikoga, jer je taj auto predviđen za bržu vožnju, pa stoga ima i izvrsne kočnice, ovjes koji super drži cestu itd. A gdje zakaže tehnologija, uskače znanje, iskustvo i refleksi. Ako Alfa××× ima super reflekse i kuži vonju, onda ne ugrožava nikoga. Pijanice pak nemaju nikakvih refleksa, percepcije i svega onoga što omogučava sigurnu vožnju. Drugo je pak kada se netko drapa u nekakvoj stojki ili sličnom, koja niti koči niti drže cestu tj. nije predviđena za takav tip vožnje. To je sasvim druga stvar, zato se ja recimo dok vozim Beštiju vozim apsolutno po propisima (plus-minus 10% ovisno o uvjetima na cesti) jer znam koji su limiti tog auta.

  21. #71
    Calibra Zender
    Guest
    Girrari
    Nije to baš tako. Pijanci jesu opasniji, ali ne toliko puno koliko ti impliciraš. Mojih 220km/h na autoputu jednako je barem lagano pijanom čovjeku. Jer nema tu mjesta za reflekse niti iskustvo, jedna greška i amen. Ideš s nogama naprijed.
    Isto je i s divljanjem po gradu. Ti jesi siguran u sebe, ali nisi u druge. Previše nepredvidivih ×××××× se može dogoditi. I tu preuzimaš rizik na sebe. Isto ko i ja kad ga razvučem po Varaždinu i Osijeku.

    E, to u ta dva ekstrema koja bi trebalo oštro kažnjavati, a sredinu ostaviti kakva je.

    P.S.I Calibra je predviđena za brzu vožnju. To je isto znao i onaj tip koji je prije godinu, dvije sa minimum 150 km/h preletio kroz crveno u Zagrebu i doslovno na pola prepilio Unića (nisam sto posto siguran da li je bio Unić) koji je fino išao na zeleno svojim putem!

  22. #72
    alfist_zg
    Guest
    tocno , slazem se ovdje s Calibrom.

  23. #73
    Girrari
    Guest
    Pa, sad, koliko ja znam, na svakom civiliziranijem autoputu postoji sa strane zaštitna ograda koja onemogučava pretrčavanje životinja (pa i nas dvonožnih) preko ceste (u Aut ima čak i pleksiglas umjesto ograde kod žbunja). Tako su šanse da mi netko pretrči minimalne (gotovo ne postoje). Kod takvih brzina koncentracija je na maksimumu, radio ugašen i cvike na nosu (iako je dioptrija mizerna, problem je sa astigmatizmom koji pak ima utjecaja samo na čitanje). Također nužno je i predvidjeti potencijalnu opasnost puno, puno prije nego što se ona uopće može realizirati (tu uskače iskustvo i dani provedeni na karting stazama). Naravno da sam se vozio na autoputu čak i dosta preko 200, ali se zato po kiši vozim kao zadnji papak, jer znam kaj znači mokra cesta, aqua planing etc.

    Vozio sam se u životu stvarno brzo, ali uvijek s odgovarajučim autom (koji je, ponavljam podešen za to) i nikad, ali nikad nisam prošao kroz crveno, propustio pustiti pješaka preko zebre (ili čak tamo gdje je nema), nepoštovao prednost itd. Dakle ja ne ludujem, samo se brže vozim kada to prilike, cesta i vozilo dozvoljavaju. Nemam niti jedan kazneni, nikad blizu nesreče, čak mi nikad nitko nije potrubio (osim kada zaspem na semaforu).

  24. #74
    alfist_zg
    Guest
    Girrari, fratello, ne radi se tu o tebi...nemoras se ti nikome objasnjavati...ovdje je spika opcenita , ne govorimo o pojedincima.

  25. #75
    mara
    Guest
    ma kuzimo mi tebe Girrari ali kad se neki ludjak zaleti na tebe sa 150 okaci ti svoje znanje i iskustvo macku o rep.to ti je kao kad bi dosao kauboju bruce lee.on njemu kruzni a ovaj njemu metak u celo.kuzis?protiv ×××××× se ne moze.kuda bi otisao kad bi stajao na semaforu a tip se sa 100 zaleti u tebe?nigdje.nije problem u tebi nego u ××××××ma
    a osim toga brza voznja po autoputu nije nikakav problem.danas je puno elektronike koja te drzi sigurnom:gume koje se ispuste za 2 minute, kontrola tlaka u gumama...vidite da svabe i dalje na nekim dijelovima utoputa nemju ogranicenje brzine.oni bi to brzo ukinuli da je brza voznja tolika opasnost.a ovo sa alkoholom i brzom voznjom i veca kazna je super!!!!

Slične teme

  1. pitam vas pitam šta ima dobrog u osijeku
    By mare 5 in forum Osijek i okolica
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-02-2007, 11:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •