Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Zločini nad Srbima u Sisku i drugim gradovima nekažnjeni

Prag
    Guest
    PRAG - Dok Amnesti internešnel zahteva da jedan od uslova hrvatskog približavanja Evropskoj uniji bude procesuiranje ratnih zločina, procenjuje se da je samo u Sisku 1991. i 1992.godine ubijeno 100 srpskih civila za šta još niko nije odgovarao, objavio je danas Radio Slobodna Evropa.

"U Sisku vlada zakon šutnje, jer je toliko zločina učinjeno. U jednoj noći ubijeno je 15 ljudi, od 3.00 do 5.00 sati u jutro", izjavila je tom radiju Vjera Solar, majka jedne od žrtava i osnivač Udruženja ubijenih srpskih civila.

"Kada bi jedan nešto progovorio, došlo bi se do vrha na kojem su bili Bobetkov sin Ivan, koji je bio glavni ovđe, Milanković i Brodarac", dodala je ona.

U vrijeme kada su počinjeni zločini Ivan Bobetko, sin pokojnog generala Janka Bobetka, bio je šef tamošnjeg Kriznog štaba, načelnik Policijske uprave bio je Djuro Brodarac, a zapovjednik pričuvne postrojbe MUP-a, Jadranko Garbin.

Zajednica Srba u Hrvatskoj podnela je Državnom tužilaštvu i kaznenu prijavu protiv cjelokupne ondašnje ratne vlade, na čelu sa Franjom Gregurićem, i zatražila da za zločine u Sisku svi članovi odgovaraju po komandnoj odgovornosti, naveo je Radio Slobodna Evropa.

"Cijeli kompleks suda u Sisku treba izuzeti jer oni, u odgovoru na to, tvrde da u Sisku uopšte nije bilo zločina, a nekadašnji predsjednik Ustavnog suda, Vidović, na samom početku je intervenisao, zaključno do Tuđmana", izjavio je predsjednik zajednice, Svetozar Livada.

U Amnesti internešenelu ukazuju da je glavni državni tužilac za nerešena ubojstva u Sisku 1991. i 1992. godine tek pre dve godine stavio oznaku ratnih zločina.

Predsjednik Građanskog odbora za ljudska prava, Zoran Pusić, naveo je, kako prenosi radio, slične neprocesuirane zločine, a jedan od najstrašnijih počinili su u novembru 1991. godine pripadnici Hrvatske vojske u Novskoj, gde su pobili i izmasakrirali tri tamošnje porodice.

Oni su osuđeni, ali su vrlo brzo Zakonom o oprostu iz 1992. godine, i amnestirani.

"To su bila bas monstruozna ubojstva sa silovanjem i sa rezanjem prstiju, da bi se skinuli prstenovi. To je sve ustanovljeno na Vojnom sudu 1992. godine. Presuda je, po mom mišljenju, katastrofalna i počinioci, koji su priznali to delo, oslobođeni su, jer su se pozvali na Zakon o oprostu, tvrdeći da se radilo o padu Vukovara", rekao je Pusić.

Prema njegovim rečima, obrazloženje sudske presude pri oslobađanju počinitelja tog zločina može se nazvati samo najgorim cinizmom.

"U sudskom pisanom obrazloženju stoji da je ustanovljeno da su zločin počinili hrvatski vojnici u uniformi HV-a, ali posle radnog vremena, te država nije odgovorna. Kada imate takve presude, celu teoriju o našem zadovoljavanju međunarodnih konvencija možete baciti u koš", rekao je Pusić, a prenosi Radio Slobodna Evropa.

mi se cehi
    Guest
    .....................
    mi se cehi ne bojime
    ces ho prhne mi bezime
    mi ne damo srat po hlave
    a mi gubec postavime.
    .....................
    veliha pomok za srbi.
    uuuuuuuuuuu......EU!

NAGARI MILEVA
    Guest
    sve, sve ali u EU sa ovakvom reputacijom...hm, nece biti lako....
    ISUSA MI!

Milevo
    Guest
    ×××× te Mile-Dupetar.
    Glupi Mile+××××× Mileva=Glupi cetnik.

NAGARI MILEVA
    Guest
    pa kad si bas s tim Milom (Miletom!!) Dupetarom navalio, jer je taj Mile izgleda tvoj spasitelj iz seksualnog manijastva, daj reci bre, gde da nadjem coveka. Iz puste radoznalosti sta ce on da mi kaze o tebi kao budali.

Vi nasa
    Guest
    Tetko u Sısku nıste mnogo toga pogodilı granatiranjem (osim zeljezare) jer smo mi prilşcno dobro neutralizırali srpsku petu kolonu u Sisku... Tamo je sef bio Brodarac...

A ı Bobetko je ız tih krajeva...

Vı ste cuda pokokali po Baniji... mı ocekujemo uskoro jednog VELİKOG Kapetana da se vrati na mjesto zlocina... Uskoro Tetko - USKORO...

NAGARI MILEVA
    Guest
    ma pusti bar vaseg "viteza" Bobetka da sa ostalim ljesinama po grudi rvackoj trune i gnjije nakon sto je pocinio tolike zlocine. I misli na buducnost:
    Gotovinu,
    Cermaka,
    Norca,
    Glavas,
    i
    ostale
    koljace.
    ........
    To ce sada doci brzo.
    Imas pravo.
    Kretencino!

Jos malo
    Guest
    i kapetan se vraca!

A ono sta se pokokali, protjerali, porusili - to je sad PROSLO SVRSENO VRIJEME Tetko...

Bilo i prohujalo s vihorom... to je bio vrhunac vaseg srpstva, vase srpske moci, snage, - vasih orgazama...

GOTOVO...

NAGARI MILEVA
    Guest
    Drzi se mMileva, govana i Mile...tu ti ne trebaju argumenti.A ako treba da se nesto tvrdi mora se znati i sta i kako i zasto. Sto je proslo proslo je i pitanje je samo u kojoj ce se formi i sa kakvim nesrecama vratiti.
    U svakom slucaju BIT CE to tvoja propast - ×××××ne.

Ja imam
    Guest
    podateke iz PRVE ruike sta se je u Sisku dogadjalo. OSOBNO znam covjeka (koji mi je i dobar prijatelj) koji je pregledao one poklane Hrvate koje su nasi dopremili traktorom un komadima! KOMADIMA - njih 27! Kod detaljne obdukcije se je ustanovilo da ste im izrezali testise koje su im pronadjeni u ZELUDCU! Nasa tetko...

10-ak seljaka ste zarobili (sakrivakli su se po kukurizistima sa lovackim puskama), te ste im zarezali malo ispod rebara kozu te tu natrpali soli zasili, zatim ih zavezali za stabla (bilo je ljeto 1991) i pustili da na suncu umiru u NAJGORIM MUKAMA!

EEEEE nasa Tetko... nemoj mi o Sisku, nemoj mi o NICEMK! Gadis se i bogu... koji te pusta da vegetiras i tako u toj muci i ocajanju docekas svoje posljednje dane... kao??? Sta?? Apartid?
    mrzitelj svoje domovine! a druge nemas... prezreni otpadnik...

NAGARI MILEVA
    Guest
    ...kad sve to imas, nadji nekoga koji je jezika vican i sve to pred sud u HAAG-u. Kao sto se ustaski krvoloci moraju kazniti moraju se kazniti i njihova braca po nozu.
    Velim, nadji nekoga, jer takav kakav si blesav, ucinit ces vise nezgode nego koristi i sebi i svojima.

MILEVO
    Guest
    Jedi govna

A koga
    Guest
    Da HR tuzi?? (za ovaj konkretan slucaj)Svjedoci su pobijeni. NEZNAMO TOCNO ko je to napravio...

Za to treba svjedoka! a iz srpskih se redova niko do sad nije javio i ispricao KO je to napravio!

Mozda bi nam ti Tetko mogao pomoci u resvjetljenju tog slucaja??

Onda je cuveni "KAPETAN" darmarao tim podrucjima... ali i JNA je bila prisutna.. bilo je i Arkanovaca, Seseljevaca... onda je jos vilo sta za pljacku, ali je bilo pri kraju.... onda su svi bili tamo kao lesinari...

....a Srbija nije bila u ratu!

NAGARI MILEVA
    Guest
    ...pa upravo si tvrdio da imas dokaze, nepismena budalo. Prije nego sto üpocnes trabunjati, trazi da te neko nasavjetuje.....
    ×××××NE USTASKI.

CETNICKA MILEVO
    Guest
    Jedi govna

ma seljacino
    Guest
    kad imas mrtva tijela, sasjecena sjekirama - imas dokaz - DA JE NEKO POCINIO ZLOCIN`! Kad komade obduciras, i vidis da su svima odjecena spolovila i testisi, a testise pronadjes obdikcijom u zeludcima - onda znas sta se je dogodilo! A znas da je to bila srpska cetnicko koljacka ruka! To je i dosta tipicno srpski nacin...
    ILI??

Trebas samo naci te Srbe, uhapsiti ih i osuditi ih!

A ti ne bi pomogao da ga (ih) se nadje?? HA?

NAGARI MILEVA
    Guest
    Nepismeni, sve je to uglavi nekog perverznog bjednika moguce. Ta cetnici nisu ni za sitnicu ni bolji ni gori od ustasa, balkanska braca!
    Ali ti tvrdis da imas dokaze!
    Bravo!N S tim dokazima u Haag, kao sto postoje dokazi za ustaske zlocine.
    Sa dokazima, sve te zlocince na vjecitu robiju, kao Gotovinu!
    Ali izgleda da ti samo kao i uvijek ××××s da bi u rvackoj gostoljubivosti ponudio govna drugima.

Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2012
    Prvi post je netacan, u Sisku je pobijeno oko 600 srba civila uglavnom od starne tzv "Handzar divizije" koja je harala tuda. Ja zivim u Beogradu, i zivim i radim sirom Srbije vec godinama pa i tih godina kada je rat zahvatio bivsu SFRJ....ono sto vam mogu reci da niko u Srbiji od hrvata nije stradao, niti sam licno to video a imam komsije hrvate, muslimane i siptare...
    Ali imam nove komsije srbe koji su bezali iz Hrvatske jer su bili ubijani, da li imate vi komsije hrvate koji su bezali iz vecih gradova Srbije? Da li iko od vas zna licno nekoga, pustite tv i stampanu propagandu.

Problem je u tome da su svi cinili zlocine na sve strane kad je rec o mestima gde se rat desavao, a jos veci je problem to sto su skoro svi srpski zlocinci odgovaraju sto nije slucaj sa hrvatskim, bosnjackim ili siptarskim...problem nije nas to je vas problem jer vi zivite sa tim koljacima i ubicama, oni gaje decu i vaspitaju vasu mladez...i imacemo opet za koju deceniju slican problem

Zelim svima dosta zdravlja, srbin iz Beograda koji ne mrzi hrvate, ali mrzi vasu vlast i ono cime se ona dici.

Slične teme

1. Šta će Srbima Kosovo?
    By ALEKSANDAR TIJANIĆ in forum Politika
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 25-10-2006, 14:20
  2. Odgovora: 12
    Posljednji post: 01-02-2006, 21:52
  3. Iskrene Zelje Srbima
    By X Samouki in forum Politika
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 11-01-2003, 17:43
  4. poruka Srbima