Stranica 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 238

Tema: MONOPOLY

  1. #51
    DAN
    Guest
    SVE 5 EJ NEMAŠ BRIGE ............ ××××TE TI MENI O TOME DA SAM JA NA FORUMU ČESTO KAO DA TI NISI A ODGOVARAŠ NA PORUKE EEE D...... DOBIT ČEŠ PO PRSTIMA KAO SE T OBRAČAŠ DAMI !!! HA HA HA HA

  2. #52
    DAN
    Guest
    EJ POČELA SAM STALNO ONAKO KAO DA SE PREBACIVAM SIMO TAMO SADA SE TAKO ČUDNO OSIJEČAM FALI MI NJEŽNOSI , ROMANTIKE , FLERT , PAŽNJE , DODIR NEKE RIJEČI NEZNAM NEKAKO ČUDNO I ZNAM SVIJESNA SAM DA JE SVE TO LAŽNO AL BEZ OBZIRA MI FALI ...UASAMLJENA SAM ... SORY NEZNAM ZAŠTO NEMAM RAZLOG TOČAN AL IMAM NEKU POTREBU TO TI NAPISAT !! JEL JA TEBE GLEDAM JEDNAKO KAO SVOJ DNEVNIK SAMO ŠTA SI TI PUNO VIŠE OD TOGA.....

  3. #53
    DAN
    Guest
    KADA BIH BAREM MOGLA NAČI OVE KNIGE AL NEMOGU ××××TE KO DA TRAŽIM NEZNAM ŠTA BAŠ BI MI DOBRO SAD TO DOŠLO ....ŠTA TI NAPRAVIŠ KAD SE TAKO OSIJEČAŠ ??? MOLIM TE SAMO NEMOJ REČ DA NIKAD NEMAŠ TAKVE POTREBE !

  4. #54
    Overboard
    Guest
    ODLOMAK:


    25. Mi smo drevni hodočasnici

    Treba da nađete slobodu na oba načina

    ispitivanjem i istraživanjem.

    Ne hvališite se.

    Nemojte da vas obuzme ljubomora.

    Ne radite iz inata.

    Ne očekujte zahvalnost.

    Ovaj najčistiji napitak saveta

    kojim se napredovanje pet mamaca

    pretvara u bodi stazu

    prenesen je kroz Darmakirti.

    Buđenjem karmičke energije prethodnog vežbanja,

    i vrlinom mog jakog interesovanja,

    Ignorisao sam bedu i lošu reputaciju

    i video uputstva za kontrolisanje prianjanja za ego.

    Sada, čak i kad umrem, neću žaliti.


  5. #55
    Overboard
    Guest
    Web site:www.esotheria.com
    Odeš na lijevi dio site-a i klikneš na ediciju Beli Oblak,to su djela Oshe.Ovo je najjači izdavač knjiga Oshe u ovom dijelu bivše Juge,Bg.Imaš popis knjiga i uz većinu njih odlomak,pa onda peglaj po tim odlomcima,to su najjači dijelovi knjiga,na ekavici,ali ipak je to car!
    Uživaj!

  6. #56
    Overboard
    Guest
    Čovek najviše želi slobodu. Čovek žudi za slobodom. Sloboda je samo suštinsko jezgro ljudske svesnosti: ljubav je na periferiji a sloboda je u centru. Kada se ta dva ostvare, u životu nema žaljenja. A oni se ostvaruju zajedno, nikada odvojeno.

    Ljudi su pokušavali da ostvare ljubav bez slobode. Onda ljubav donosi sve više i više patnje, sve veće i veće ropstvo. Onda ljubav nije ono što je čovek očekivao da će biti, ona se pretvara baš u suprotno. Ona razara sve nade, uništava sva očekivanja i život postaje pustoš – tapkanje u tami, i nikada se ne pronalaze vrata.

    Ljubav bez slobode prirodno teži da bude posesivna. A onog trenutka kada uđe posesivnost, počinjete da stvarate okove za druge i za sebe – jer ne možete da posedujete nekog a da on ne poseduje vas. Ne možete nekoga da učinite robom a da sami ne postanete rob. Šta god činite drugome, učinjeno je vama.

    To je osnovni princip koji treba razumeti, da ljubav bez slobode nikada na donosi ispunjenje.

  7. #57
    Overboard
    Guest
    Bilo je ljudi koji su pokušali drugu krajnost, slobodu bez ljubavi. To su monasi, eskapisti, ljudi koji su se odrekli sveta. Plašeći se ljubavi, bojeći se ljubavi, jer donosi ropstvo, odbacili su sve situacije gde ljubav može da teče, raste, gde može da se desi, gde je moguća. Pobegli su u samoću. Njihova samoća nije nikad postala osama, ostala je usamljenost. A usamljenost je negativno stanje; krajnje prazno, tužno.

    Čovek može da bude osamljen, ali to ne daje usamljenost. Osamljenost je samo fizička samoća, usamljenost je duhovna samoća. Ako ste samo usamljeni... a bićete ako ste se odrekli sveta. Ako ste pobegli od sveta iz straha, bićete usamljeni, svet će vas progoniti, okruživaće vas sve vrste želja. Patićete od miliona noćnih mora, jer sve što ste napustili ne može se odbaciti tako lako.

    Napuštanje je represija i ništa drugo. A što više gušite neku stvar, više vam treba da je suzbijete. I što više nastavljate da je suzbijate, to je ona jača. Provaliće u vašim snovima, provaliće u vašim halucinacijama. Ljudi, živeći u manastirima, počinju da haluciniraju, ljudi odlazeći u himalajske pećine, pre ili kasnije, više nisu u kontaktu sa stvarnošću. Počinju da stvaraju realnost po svom – privatnu stvarnost, fiktivnu realnost.


  8. #58
    Overboard
    Guest
    Hrišćanin će govoriti sa Hristom. U svojoj usamljenoj pećini on stvara Hrista, samo da bi mogao imati nekoga, samo da ne bude usamljen. I ti monasi su razvili mnoge metode haluciniranja. Ako gladujete, lakše dolazi do halucinacija. Telo postaje slabije, počinjete da gubite kontrolu nad stvarnošću. Što je telo slabije, veća je mogućnost za halucinacije. Ljudi u groznici, bolesti, počinju da haluciniraju. Potpuno isto pravilo: mučenje tela, slabljenje tela, izglađivanje tela, i halucinacije će biti lakše.

    Možete imati Isusa Hrista, Krišnu ili Gotama Budu – veliko društvo možete imati, ali to je sve zamišljanje. Hindus nikada neće videti Hrista, a hrišćanin nikad neće videti Krišnu. Videćete samo ono u šta verujete, videćete samo ono što stvorite svojim verovanjem; to je projekcija.

    Bilo bi teško to projektovati na tržnici, jer bi tamo bilo tako mnogo ljudi koji bi poricali vašu projekciju. Odveli bi vas psihijatru, mislili bi da ste poludeli. Ako počnete da govorite sa Hristom na tržnici završićete u nekoj bolnici.

    Ali u himalajskoj pećini nema više nikoga, slobodni ste da kreirate šta god želite, do mile volje. Usamljenost je takav jad da čovek počne da veruje u vlastite halucinacije, da ima društvo. Ali to je ludilo.

    Sa jedne strane je osoba, svetovna osoba, koja je pokušala da nađe ljubav bez slobode i nije uspela. Njen život nije ništa do dugo, dugo ropstvo mnogim, mnogim ljudima, mnogim, mnogim stvarima. Ona je okovana, telom, umom i dušom; nije slobodna ni za najmanji pokret. To je jedan neuspeh, većina čovečanstva je uhvaćena u toj krajnosti.


  9. #59
    Overboard
    Guest
    A nekolicina beži iz sveta: videći bedu, oni počinju da tragaju za drugom krajnošću – slobodom, mokšom , nirvanom. Ali postaju neurotični, psihotični, počinju da žive u vlastitim snovima. Samoća je tolika da moraju da stvore nešto sa čime bi bili.

    Oba ova ekstremna pokušaja su bezuspešna. Stoga čovečanstvo stoji na raskršću. Kuda ići? Prošlost je krajnje neuspela. Svi napori koji su bili preduzeti u prošlosti, pokazali su se pogrešnim, vodili su u ćorsokak. Kuda sada ići, šta raditi?

    Atiša ima jednu važnu poruku da vam da. To je poruka svih buda, svih prosvetljenih ljudi na svetu. Oni kažu: Ljubav i sloboda nisu odvojene stvari, ne možete da birate. Ili ćete imati oboje, ili ćete morati da odbacite oboje. Ali ne možete da birate, ne možete imati jedno.

    Ljubav je periferija, sloboda je središte.

    Čovek mora da napreduje u tako osetljivom balansu, u kome ljubav i sloboda mogu da cvetaju zajedno. I to mogu, jer se kod nekoliko retkih pojedinaca to dogodilo. I ako se to dogodilo samo jednom pojedincu, u celoj istoriji, to se može dogoditi svakom ljudskom biću. To je vaš potencijal, vaše urođeno pravo.

    Meditacija je balans.

    Meditacija je ptica sa dva krila: sloboda i ljubav.


  10. #60
    Overboard
    Guest
    Moj napor u ovom polju buda jeste da vam dam oba krila: budite puni ljubavi i budite slobodni, imajte ljubav i ne budite posesivni. Budite slobodni, ali nemojte postati hladni; ostanite topli, topli od ljubavi.

    Vaša sloboda i vaša ljubav treba da rastu ruku pod ruku, u dubokom zagrljaju, u jednoj vrsti plesa, pomažući jedna drugu. I tada je rođen potpun čovek, koji živi u svetu i uopšte nije od sveta. Onda je rođen čovek u kome se sreću suprotnosti, sjedinjuju i postaju komplementarne; onda je čovek bogat. Samo voleti bez slobode je osiromašenje, ili samo biti slobodan bez ljubavi jeste živeti usamljeno, tužno, u tami. Sloboda je potrebna za rast ljubavi, ljubav je potrebna da biste uzgajali slobodu.

    Moj sanjasin treba neprestano da se seća da ne bira između ova dva. Oboje treba zajedno da se apsorbuju, zajedno da se svare. Ljubav treba da postane vaša periferija, vaša akcija, a sloboda treba da postane vaše biće, vaše središte, vaša duša.


  11. #61
    Overboard
    Guest
    Prva izreka:

    Treba da nađete slobodu na oba načina, ispitivanjem i istraživanjem.

    Ima tri vrste slobode, i treba ih dobro razumeti. Prvo je sloboda od, drugo je sloboda za, i treće je samo sloboda – ni od ni za. Prvo, sloboda od, jeste reakcija. Orijentisana je na prošlost; borite se protiv prošlosti, želite da je se oslobodite, opsednuti ste njom.

    Psihoanaliza pokušava da vam pruži tu slobodu, slobodu od – od prošlih trauma, rana iz detinjstva. Primalna terapija je u osnovi zasnovana na prošlosti. Treba da se vratite unazad da biste se oslobodili prošlosti, treba da doprete do prvog primalnog krika, onda ćete biti slobodni. Zato sloboda znači – za primalnu terapiju, za psihoanalizu i druge terapije – da prošlost treba da se odbaci. Treba da se borite sa njom, treba nekako da uredite da se razrešite prošlosti; onda ćete biti slobodni.

    Dokle god je u pitanju ta sloboda, Karl Marks i Sigmund Frojd nisu u suprotnosti; slažu se. Karl Marks kaže da čovek treba da se oslobodi prošlosti, svih prošlih socijalnih struktura, ekonomskih struktura. Njegov pristup je politički, Frojdov pristup je psihološki, ali oba su zasnovana na ideji slobode od.


  12. #62
    Overboard
    Guest
    Sve političke reforme su reakcije – a kada reagujete, nikada niste slobodni. To treba da se razume. To samo daje izgled slobode, ali to nikada nije istinska sloboda. Iz reakcije, potpuna sloboda nije moguća. Iz reakcije, istinska sloboda nije moguća. A samo potpuna sloboda je istinska sloboda.

    Možete da idete protiv prošlosti, ali u samom stavu protiv nje uhvaćeni ste na zadnjim vratima. Zato se dešavalo ponovo, i ponovo, da sa kim god ste se borili, postali ste kao on. Birajte svoje neprijatelje vrlo pažljivo, jer ćete biti njima određeni! Očigledno, boreći se protiv njih, moraćete da naučite njihove strategije. Moraćete da naučite njihove taktike, moraćete da naučite njihove načine. Polako, polako, neprijatelji postaju vrlo slični – sličniji od prijatelja.

    To se desilo u sovjetskoj Rusiji... Kada je došla revolucija i komunisti promenili celu socijalnu strukturu, car je bio ubijen, i došlo je do čudne pojave. Ljudi koji su ubili cara postali su veći carevi nego sam car. Josif Staljin se pokazao daleko strašnijim od Ivana Groznog. Ivan nije ništa u poređenju sa Staljinom.

    I to je prirodni fenomen. Uopšte ne krivim Josifa Staljina, mogu da razumem šta se u stvari dogodilo. Ako se borite sa carom morate da naučite njegove načine, i dok dođete do pobede postali ste tako vešti, tako efikasni, to su postali vaši načini. Počinjete da primenjujete isto na svoje neprijatelje. Zbog toga je svaka revolucija propala. Osobe se promene, ali struktura ostaje ista, jer je ideja o slobodi od u osnovi pogrešna.


  13. #63
    Overboard
    Guest
    A pazi sada ovo:
    Druga ideja je sloboda za; ona je orijentisana na budućnost. Prva je politička, druga je više poetska, vizionarska, utopijska. Mnogi ljudi su to takođe pokušali, ali to takođe nije moguće, jer orijentisani na budućnost ne možete da živite u sadašnjosti. Ne živite u prošlosti, ne živite u budućnosti, treba da živite u sadašnjosti.

    Vizionari samo maštaju. Lepe utopije su zamislili, ali te utopije nikada nisu postale stvarnost. Ne mogu da postanu stvarnost.

    Ako reagujete na prošlost, određeni ste prošlošću. Ako zaboravite prošlost i pogledate u budućnost, i dalje vama upravlja prošlost, samo toga niste svesni. Gledajući u budućnost sanjate lepe snove, ali oni ne mogu da promene stvarnost. Stvarnost ostaje ista; a snovi su vrlo neefikasni, impotentni.

    Prvo, sloboda od, jeste reakcija. Drugo, sloboda za, jeste revolucija. Treće, samo sloboda, jeste pobuna. Orijentisana je na sadašnjost. Prvo je politička, drugo je poetska, treće je mistična, religiozna.



  14. #64
    Overboard
    Guest
    Meditirajte o dva stanja. Jedno je stanje sna u kome se nalazi veći deo čovečanstva. Ljudi žive kao mesečari; njihovo življenje je mehaničko, njihovo ponašanje je nesvesno. Oni nisu svesni šta su, nisu svesni šta rade, nisu svesni kuda idu. Njihov život je slučajan, drvo koje nosi reka.

    U tom stanju takođe, bodićita – Budina svesnost, ili Hristova svesnost, ili Krišnina svesnost, koje god ime odaberete, možete da odaberete – postoji. Čak i u ovim ljudima koji savršeno spavaju, u kojima nema ni tračka svesnosti, postoji bodićita, postoji budina svesnost, ali je prekrivena smećem. A smeće dolazi od pet čula – vida, sluha i drugih čula.

    Čula nastavljaju da ulivaju u vas svakovrsne utiske iz spoljašnosti. Šta god vidite odmah dopire unutra, šta god čitate dospeva unutra. I vaša bodićita je kao dijamant prekriven slojevima i slojevima utisaka. To je jedno stanje

  15. #65
    Overboard
    Guest
    Šta god vam tih pet čula donesu biće odneto smrću, jer šta god dolazilo iz spoljašnjosti, smrt će vas odvojiti od toga. To nikada ne može postati deo vas, ostaje odvojeno. To ostaje u vama strani element, nikad ne postaje vaša priroda.

    Drugo stanje je stanje probuđenog, bude, prosvetljenog, onog ko je potpuno budan. U njemu se desila transformacija. On takođe ima pet čula, ali sada njegovih pet čula funkcionišu na sasvim drugačiji način. Njegovih pet čula počinju da izlivaju njegovu samilost na spoljni svet.

    Za osobu koja spava, pet čula samo donose utiske iz spoljašnjosti. Za osobu koja je probuđena, istih pet čula počinju da izlivaju njenu ljubav, njenu energiju, njenu samilost, u svet.

    Kada otkrijete bodićitu, kada spoznate unutrašnju svesnost, više niste prosjak. Ne uzimate ništa iz spoljašnjeg. Baš suprotno, postajete vladar, počinjete da ulivate svoje biće u spoljni svet; ulepšavate ga, postajete blagoslov za njega. To je transformacija.


  16. #66
    Overboard
    Guest
    Ako ste budni, daćete nešto svetu, bićete davalac. Upamtite, što više dajete više imate – jer što više ulivate u svet, iz nepoznatih izvora postojanja sve više i više utiče u vas. Povezani ste sa okeanskim. Bodićita su vrata ka okeanskom. Okean je Bog. Iz tog okeana izvori teku u vas. Vi samo delite.

    Isus kaže: "Oni koji čuvaju izgubiće, oni koji daju sačuvaće".

    Delite i imaćete više. Dajte, i dobićete od onostranog. Transformisana osoba neprestano daje. Ona ima tako mnogo da da, iz nje se preliva.

    Ovaj najčistiji napitak saveta

    kojim se napredovanje pet mamaca

    pretvara u bodi stazu

    prenesen je kroz Darmakirti.

    "Moj majstor, Darmakirti", kaže Atiša, "dao mi je ovu tajnu transformisanja energija, uputstvo. Sada pet čula više ne nagomilavaju nepotrebno smeće koje će istrunuti i smrdeti. Već su sada postali prolazi za jedno bujanje božanske energije."

    Buđenjem karmičke energije prethodnog vežbanja,

    i vrlinom mog jakog interesovanja,

    Ignorisao sam bedu i lošu reputaciju

    i video uputstva za kontrolisanje prianjanja za ego.

    Sada, čak i kad umrem, neću žaliti.


  17. #67
    Overboard
    Guest
    On govori: "Mogao sam da nađem Darmakirtija samo zbog mojih prošlih traganja. Kroz mnoge živote sam tragao."

    I ja vam isto kažem: Niste novi ljudi, vi ste drevni tragaoci. Inače, postoje ljudi koji žive u susedstvu, koji me nisu čak ni videli, i koji neće nikad videti i koji neće nikada čuti, i koji neće nikada znati šta se ovde događa!

    A vi ste došli izdaleka, iz udaljenih kutaka sveta. Mora da ste tragali kroz mnoge živote. Sakupili ste određenu energiju koja zna gde je budino polje, i privlači vas budino polje. Znate gde je magnet.

    Buđenjem karmičke energije predhodnog vežbanja...

    On kaže: "To mora biti, jer sam u mojim prošlim životima disciplinovao sebe na mnoge načine, pa sam sakupio određenu karmičku energiju, da mogu da nađem majstora, da sam dovoljno srećan da nađem majstora".

    i vrlinom mog jakog interesovanja...

    ... moja strasna želja da nađem istinu. Samo dve stvari su potrebne: energija da se traga, i strasan interes da se ta energija usmeri u određenom pravcu.

    Ignorisao sam bedu i lošu reputaciju...

    Kada dođete majstoru, i majstor je stvarno majstor, društvo će biti protiv vas, društvo će vam stvoriti muku. Moraćete da patite zbog raznoraznih stvari – loše reputacije.

    Ignorisao sam bedu i lošu reputaciju...

    "To mora da je bilo zbog moje karmičke energije iz prošlosti, to mora da je bilo jer sam kroz mnoge živote tragao i istraživao."


  18. #68
    Overboard
    Guest
    Svako je jedan drevni hodočasnik.

    Ignorisao sam bedu i lošu reputaciju...

    Vrlo je teško ignorisati bedu i lošu reputaciju. Sada ja za moje sanjasine stvaram hiljadu i jednu vrstu teškoća. Svet će biti protiv vas: gde god da odete, imaćete lošu reputaciju, hm? Samo da budete u vezi sa mnom biće za ljude dovoljno da vas osude, da vam se podsmevaju, da misle o vama da ste ludi i slično.

    Samo oni koji su pravi tragaoci biće u stanju da ignorišu svu tu muku i lošu reputaciju. Oni koji su samo radoznali, neće biti u stanju da to urade. Samo srećnici, samo hrabri, samo pravi tragaoci će moći da ignorišu sve, biće u stanju da žrtvuju sve, biće sposobni da stave sve na kocku.

    Jednom kada ste došli u dodir sa živim majstorm, onda je sve drugo besmisleno; onda se sve može staviti na kocku, može se lako žrtvovati.

    I video uputstva za kontrolisanje prianjanja za ego.

    "Odbacio sam ljude, ignorisao šta kažu. Umesto toga, ulio sam svu svoju energiju u jednu stvar: kako da odbacim ovu ideju o egu, kako da odbacim prianjanje za ego."

    Sve ove izreke nisu ništa drugo do cela nauka o uništavanju ega. Kada jednom ego više nije tu, kada jednom više niste odvojeni od postojanja, kada jednom ne mislite da ste odvojeni od postojanja, trenutno ste prosvetljeni. Tu nestaje ego; pojavljuje se Bog – neposredno, odmah.


  19. #69
    Overboard
    Guest
    Sada, čak i kad umrem, neću žaliti.

    Nadam se da će moji sanjasini takođe biti u stanju to da kažu jednog dana.

    Sada, čak i kad umrem, neću žaliti.

    To je moguće samo ako je postignuta bodićita. To je moguće samo ako ste spoznali vaše najdublje suštinsko jezgro – koje nije personalno, koje je univerzalno; koje nije smrtno, koje je besmrtno; koje nema ništa sa vremenom i prostorom, koje je sama večnost.

    Amritasja Putra: mi smo sinovi besmrtnosti.

    Kada ste to jednom spoznali, život nije žaljenje.

    Život je blagodat, blagoslov.

    Meditirajte o Atiši, slušajte njegove savete; to je od neizmerne vrednosti. To nije filozofija, to je uputstvo da disciplinujete sebe, to je uputstvo za unutrašnju transformaciju. To je knjiga koja vam može pomoći da uvećate mudrost. Ja je nazivam Knjigom mudrosti.

    Dosta za danas.

  20. #70
    DAN
    Guest
    TI SI JEDNA PREDIVNA OSOBA ZA KOJU JA NEMAM RIJEČI NITI NAČINA DA TI VRATIM SVE OVO ŠTO MI PRUŽAŠ !!!!

  21. #71
    Overboard
    Guest
    Bok!
    Ono što pišeš oko 18 i nešto h...je ustvari razumljivo,jer se transformiraš,i normalna je potreba za svime time,i normalno je da ti fali sve to jer je to ljudski i potpuno prirodno.Nema čarobnog štapića,ili barem nisam čuo za njega,he,he,he...nego malo prokontaj,razmisli ,nađi si neki ventil,piši,čitaj ili meditiraj,znam da sam papagaj pomalo,ali moram tako...sorry,ali znam da bi ti isto kao i svi mi najradije zadovoljila svoje potrebe odmah i sada,ali ×××× GA,nemre,ma ustvari more,ali uvijek postoji mogućnost za postavljanje pitanja...eh,toga se svi boje,ako nisu hrabri skočiti....Može se,ali ne u ovom svijetu,skuliraj se i strpljivo,sve te čeka...Kako to dobro zvuči,kao RTL televizijska reklama,ili Otvoreni radio....Evo ti za oprost tri zdravo Marije.Ježuš Marijo.Slušaj vamo :zdravo,zdravo,zdravo!

  22. #72
    DAN
    Guest
    JA TI SE DIVIM DOISTA !!!

  23. #73
    DAN
    Guest
    PUNO MI ZNAČIŠ U OVOM RAZDOBLJU JAKO PUNO !!!

  24. #74
    Overboard
    Guest
    Tvoj rad na sebi mi je najveća radost.To je sve.

  25. #75
    DAN
    Guest
    VOLJELA BI MALO VREMENA BIT SA TOBOM AL STVARNO TO NEMA SMISLA VEČ MI JE BED TO ŠTA TE TOLIKO ZADRŽAVAM :::

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •