Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: SAVO Štrbac - HAAG

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
    ARIGGO
    Guest
    Na suđenjima Hrvatima u Haagu i, sad u Zagrebu, dobar dio materijala i svjedočanstava sa srpske strane o navodnim zločinima Hrvatske vojske stižu od Save Štrpca, “profesionalnog skupljača” takvih svjedočanstava.

Kakva je “kvaliteta” tog dokaznog materijala pokazuje primjer šestorice srpskih a za koje je Štrbac Haagu i našem pravosuđu ustvrdio da su žrtve HV-a tijekom Oluje. Ekipa emisije Nove TV Istraga zaputila se u Kostajnicu, gdje je otkrila da je čak šest srpskih a ubijeno prije Oluje, a ubili su ih njihovi suborci i lokalni kriminalci.

Protiv ubijanja Hrvata
    Laži Save Štrpca raskrinkavaju originalni “krajinski” dokumenti i izjave svjedoka. Tako je Nenada Marjanovića zvanog Nešo smaknuo pijani sunarodnjak u krajinskoj uniformi.

– Toga kobnog dana bila sam u Banjoj Luci. Javili su mi kako moga sina više nema. Ubio ga je Dragan Japranin. Ubojica nije ubio samo njega nego i mene. Iščupao mi je srce – kaže Danica Obradović, majka Nenada Marjanovića, inženjera elektrotehnike koji je radio u kostajničkoj Tvornici trikotaže Pounje.

ARIGGO
    Guest

Marjanovićevo je ime u publikaciji Udruge Veritas iz Beograda. Marjanović nije jedini ubijeni u međusobnim obračunima Srba tijekom 1991.-1995. koje je Štrbac pripisao “žrvama ustaša”. Prema pričama koje kruže Hrvatskom Kostajnicom, Marjanović je ubijen jer je prigovorio paležu hrvatskih kuća i ubojstvima zarobljenih Hrvata u Kostajnici, koja je dan prije ubojstva okupirana.

Protivljenje je bio dovoljan razlog da tada 43-godišnji inženjer izgubi glavu od svojih sunarodnjaka.

Ubojica bez kazne
    – Ubojicu, Dragana Japranina, nisam vidjela nakon što mi je ubio sina jedinca, kojega sam sama podigla i odškolovala. Vratila sam se nakon Oluje da sačuvam kuću za unučad. Najžalosnije je što nitko ništa nije poduzeo da se ubojica kazni – kaže Danica. Od mirovine šalje dio unucima i snahi, a živi od onoga što joj ostane. Strašno joj je kada čuje neistine o tome kako joj je sin izgubio život.

Savo
    Guest
    Strbac vam je zaprzio corbu.
    Mozete da crknete od muke sto mu Hag veruje, a veruje mu ne bez razloga.

Hvala Bogu te ga je stvorio i namenio mu tu plemenitu misiju za rad PRAVE ISTINE i onih mnogih koji stradase nevini, a sta je vasa lazljiva medija i politika pokusala da zataska.

A gornji
    Guest
    tekst, preuzet iz jednog jeftinog lista kao sto je Vecernjak (ubedljivo najnepismeniji zurnalisti do granice neverovanja), po meni nema nikakvu vrednost jer se pre svega odnosi na par slucajeva tipa "rekla-kazala", kad se ima na umu opseznost optuzujeg materijala Save Strpca.

Glupost najobicnija!

Pa pitam
    Guest
    se ja - KO je najvise najebao?

Sta mislis??

Koga najvise gone?

Gdje su danas Srbi: fizicki, mentalno, materijalno, po renomeu u svijetu...

A sta ti mislis da za ove srpske sprdacine HAAG ne zna? Kao i za masu pokokane Srbadije koja se je poslije pronasla ziva i zdrava...

Ja sam ti priznao da se u jednoj stvari sa vama mjerit ne mozemo:

MUCKA
    LAZ
    SPLETKA
    sirenje LAZI/POLUISTINA
    itd...

SKORPIONI
    Guest
    U SRIJEMSKOJ Mitrovici uhićena su danas četiri pripadnika nekadašnje paravojne jedinice "Škorpioni", a koje se tereti da su sudjelovali u ratnim zločinima počinjenima u Podujevu 1999. godine, javlja B92.

Tada je ubijeno 14 albanskih civila, uglavnom djece. Uhićeni su Željko Đukić zvani Brko, Dragan Medić zvani Guljo, Dragan Borojević i Miodrag Šolaja zvani Zvicko, koji su u vrijeme zločina bili pripadnici "Škorpiona". Uhićenjem četvorice spomenutih okončan je, kako je rekao tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević, postupak u vezi sa zločinom u Podujevu, najavivši pri tome kako više neće biti uhićenja.

Podsjetimo, Vijeće za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu u travnju je izreklo kazne petorici bivših pripadnika paravojne skupine "Škorpioni" zbog ubojstva šestorice srebreničkih muslimana prije 12 godina kod mjesta Trnovo.

Prvooptuženi Slobodan Medić osuđen je na 20 godina zatvora, Pera Petrašević na 13 godina zatvora, Aleksandar Medić pet godina i Branisav Medić 20 godina zatvora. Odlukom Sudskog vijeća optužbe je oslobođen Aleksandar Vukov.

Protjerani iz BL
    Guest

Treba govoriti istinu

= Citat = Izvorno postao ARIGGO Pregledaj post
    Na suđenjima Hrvatima u Haagu i, sad u Zagrebu, dobar dio materijala i svjedočanstava sa srpske strane o navodnim zločinima Hrvatske vojske stižu od Save Štrpca, “profesionalnog skupljača” takvih svjedočanstava.

Kakva je “kvaliteta” tog dokaznog materijala pokazuje primjer šestorice srpskih a za koje je Štrbac Haagu i našem pravosuđu ustvrdio da su žrtve HV-a tijekom Oluje. Ekipa emisije Nove TV Istraga zaputila se u Kostajnicu, gdje je otkrila da je čak šest srpskih a ubijeno prije Oluje, a ubili su ih njihovi suborci i lokalni kriminalci.

Protiv ubijanja Hrvata
    Laži Save Štrpca raskrinkavaju originalni “krajinski” dokumenti i izjave svjedoka. Tako je Nenada Marjanovića zvanog Nešo smaknuo pijani sunarodnjak u krajinskoj uniformi.

– Toga kobnog dana bila sam u Banjoj Luci. Javili su mi kako moga sina više nema. Ubio ga je Dragan Japranin. Ubojica nije ubio samo njega nego i mene. Iščupao mi je srce – kaže Danica Obradović, majka Nenada Marjanovića, inženjera elektrotehnike koji je radio u kostajničkoj Tvornici trikotaže Pounje.
    Nesu Marjanovica sam licno poznavao, isli smo u istu skolu (godinu mladji od mene) i na isti fakultet. Sjecam se veceri kada mi je jedan drugi skolsi kolega, Nesin prijatelj i skolski kolega (isli u isti razred i rodjeni u istom gradu) dosao sa vijesti o njegovoj smrti. Nesu je rafalom ubio Srbin (u to vrijeme mu nisam znao ime), u Kostajnici. Vijest nas je sviju sokirala jer u to doba u Banjaluci jos nije bilo rata.

Kada sam prije nekoliko godina na Internetu procitao izjavu Save Strbca o zlocinima nam Srbima i kada je kao primjer toga zlocina naveo Nesu, nisam mogao vjerovati. Od toliko poginulih u ovom zadnjem ratu on je bas izabrao slucaj osobe koju je ubio pripadnik tadasnje vojske repulike srpske krajine. Ovaj slucaj ocigledno govori koliko se moze vjerovati podacima koje je Savo prikupio. Nazalost, zadnjih dana je ovakvih lazi sa srpske strane sve vise i vise. Zalosno je sto ima onih koji u sve ovo vjeruju.

Slične teme

1. DEn HAAG - TOPNISTVO
    By OLUJNJAK in forum Politika
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 18-12-2008, 20:45
  2. SRBIJA - BiH - HAAG - GENOCID
    By ANALITICAR in forum Politika
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 13-04-2007, 13:54
  3. HAAG ZA PONAVLJAČE
    By Marinko Culojecic in forum Politika
    Odgovora: 41