Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: HAAG ZA PONAVLJAČE

Marinko Culojecic
    Guest
    Prvi je dojam da se tema Haaga na velika vrata vraća u Hrvatsku, što će se samo učvršćivati kako se bude približavalo suđenje Gotovini, Čermaku i Markaču (zakazano za početak svibnja, sada odgođeno). Ali, taj dojam zapravo vara. Prava je istina da je ta tema izbačena kroz vrata, a sada se vraća kroz prozor, što je lako objasniti.

Jest da je Hrvatska odvalila veliki posao u odnosima s Haagom, prvenstveno time što haaško pitanje više nije batina u rukama radikalne desnice, kojom je ona godinama tjerala zemlju u kaos i u prevrat, plus onemogućavala joj da haašku priču privede kraju. Srećom, ta vremena su sada prošlost, u koju je povratak jedva moguće zamisliti, barem u najgrubljem obliku i barem dok je HDZ na vlasti – ali to je i jedino na što bi se čovjek usudio kladiti.

Jer, evo, nakon što je Haaško tužiteljstvo priredilo ovih dana neku vrstu pretpremijere dokaza koje će iznijeti na suđenju trojici generala, bilo je potrebno samo dan-dva da se Hrvatska emotivno sjuri natrag u devedesete (što je kulminiralo ovacijama Glavašu na stadionu Osijeka). Zna se, naravno, zašto. Nigdje ne bi lijepa naša mrdnula da je izrečena cijela istina o ratnim zločinima hrvatske strane, uz dužnu počast žrtvama (upravo onako kako sada Sanader najavljuje za Ahmiće, ali nepotrebno prepuštajući to bh-Hrvatima).

Marinko
    Guest
    Da se, dakle, otvoreno priznalo da je takvih zločina bilo – što je nakon desetgodišnje vladavine "doktrine" Milana Vukovića tek napola prevaljeno preko usta – i da oni nisu bili slučajni i izolirani, nego osmišljeni i ciljani. Ukratko, da se radi o pravim, ponavljam pravim ratnim zločinima, a ne o nekakvoj kamilici "zločina u ratu", kako je smandrljano još u poznatoj pravnoj radionici Mirka Čondića, a što je u osnovi bilo i ostalo i stanovište službene hrvatske politike.

I, evo, kada nije bilo toga, sada imamo što imamo. Čim je Del Ponte objavila kostur optužnice protiv trojice generala, pa se vidjelo da se ona bazira na transkriptu razgovora Tuđmana s generalima uoči Oluje, počelo je. Preko noći se okupilo staro društvo rashodovanih političara i ražalovanih generala, i premda barem pola njih ima debelog putra na glavi iz ratnih vremena, ljutito su odapeli strijele u dvije mete. Pola tobolca u Haag, pola u Sanadera.

Haag se okrivljuje da optužnicu gradi na neautentičnom, čak falsificiranom transkriptu, a Sanadera da je toj krivotvorini dao blagoslov, tj. potvrdio njenu vjerodostojnost. Oboje je laž, što i nije nekakva novost. Jer, ako se nešto u ovim stvarima radilo proteklih godina lagalo se na klaftre, tako da je i Carla del Ponte izgleda zaključila da s Hrvatskom ne može izaći na kraj ako i sama ne bude malčice izvrtala činjenice (najviše oko toga gdje se skriva odbjegli Gotovina).

Novo je, međutim, da su te dvije laži danima punile novine i televizijske brbljaonice (najviše se istakla, kao u stara dobra vremena, ona Hloverke Novak-Srzić, ali nije puno zaostala ni ona Sanje Mikleušević-Pavić, očito se prepustivši bujici koja je, kao ponornica, ponovno izbila na površinu), a da nitko, uključujući napadnutog Sanadera, nije to ni pokušao demantirati. Bio je to jedan od onih trenutaka kada ti dođe muka od svega, novinstva, politike, pa da se ne lažemo, i od cijele nacije. Jer, bilo je dovoljno deset sekundi da se na Googleovoj tražilici utipka i nađe potvrda onog što je svatko tko je htio i bez toga znao.

Marinko
    Guest
    To je da je prije dvije godine zagrebačko državno odvjetništvo, na tužbu Gotovininih advokata protiv nepoznatog počinitelja, iniciralo sudsku istragu koja je pokazala da je transkript autentičan. Dakle, da nema nikakvog falsifikata, štoviše da postoji i audio-zapis koji to potvrđuje, a riječ je o dokazu. Ali, dobro. Uzmimo da stoji da transkript nije fotografski precizno preslikao razgovor Tuđmana s generalima, kako neki od njih sada tvrde. Uzmimo, štoviše, i da Tuđman kada je govorio o "nesu Srba" nije mislio na civile nego na srpsku vojsku (u nastavku transkripta zbilja govori i o nesu vojske).

Ali, što to, pobogu, znači? Pa i dalje ostaje najkrunskiji dokaz autentičnosti transkripta – to je da su se kasnije događaji u Oluji u dlaku poklopili s osnovnim tonom razgovora Tuđmana s generalima, ali i s nizom iskaza koje je on davao u drugim prilikama. Zbivanja na ratištu, dakle, najbolja su potvrda vjerodostojnosti dokumenta kojim raspolaže Haag, a ta zbivanja sasvim jasno govore da je jedan od ciljeva Oluje bio i etnički očistiti teren na kojem je akcija provedena.

Istina, to ne znači da je s formulacijom "zločinački pothvat" sve u redu i da nema razloga barem neke njene dijelove pobijati i osporavati. Prije svega, ta formulacija zahvaća toliko široki krug odgovornih da može izgledati kako je Oluja bila rat Hrvata protiv Srba, što ne odgovara ni duhu suđenja koja smo dosad gledali u Haagu. Ali, to ni u peti ne opravdava patetična rodoljubna padanja u nesvijest koja sada gledamo na televizijama i u novinama.

Marinko
    Guest
    Nedavno je bliski Del Pontin suradnik Anton Nikiforov "nacrtao" na HTV-u (u objektivnoj emisiji Josipa Šarića) da "zločinački pothvat" nije nikakva urota, najmanje ekskluzivna urota, protiv Hrvatske, kako se sada naveliko trubi. Ista pravna formulacija upotrijebljena je i za zločine sa srpske, albanske, čak i bošnjačke strane. Prema tome, kada hrvatska patriotska prva liga ljutito riga vatru na nju, trebala bi objasniti da li da se "zločinački pothvat" briše i Srbima i Bošnjacima. A kada Srbi kidišu na tu formulaciju, trebali bi reći da li da se ona skine i Albancima i ostalima s kojima su ratovali.

Ali, OK, recimo da se tu radi o relativno bezazlenoj pravnoj kazuistici, koja nema većih posljedica osim što velike patriotske priče čini i glupljim nego inače. No, zato ima stvari koje se izravno vraćaju u lice i stavljaju flaster na usta. Ovih dana ispisane su čitave plahte novinskih tekstova o odbijanju Londona da izruči Hrvatskoj Milana Španovića, pri čemu su i neki pismeniji novinari ispisali bedastoću da su to Britanci napravili iz osionosti koja tobože dokazuje čak i rasizam bivše kolonijalne sile.

A onda su samo nekoliko dana poslije iste novine vrlo profesionalno izvijestile da je Španović osuđen na sramotnom suđenju u Sisku, bez ijednog valjanog dokaza, a o kakvoj muljaži-blamaži se radi, govori to da je Španovićev branitelj čak prešao na stranu tužiteljstva, tj. priznao krivicu svog branjenika (i malčice prigovorio samo na visinu kazne).

Marinko
    Guest
    Nešto prije gledali smo još veću blamažu u Karlovcu, gdje je sud po treći put donio oslobađajuću presudu Mihajlu Hrastovu, optuženom za ubojstvo trinaestorice razoružanih pripadnika JNA. Obrazloženje je majstorski izbrušeni biser hrvatskog pravosuđa, jer je sud procijenio da Hrastov ne samo što nije kriv za smrt trinaestorice, nego mu ništa drugo nije ni preostalo nego da ih ubije.

Pokušajte zamisliti da se u Haagu dogodi išta nalik tom idiotizmu, i bit će jasno kao dan da Hrvatska ne može nimalo, ali baš nimalo nauditi Tribunalu iz patriotskih puščica koje su, evo, opet izvađene iz soški. Ali, zato može itekako nauditi sebi, jer se glupo gura tamo gdje je treba – da predstojeće suđenje Gotovini, Markaču i Čermaku bude u jednu ruku i proces protiv nje. I da taj proces jadno i kukavno izgubi.

----------------
    Sudjenje Spanovicu Srbinu na jednoj, pa sudjenje Artukovicu i Sakicu - ista muljaza ista blamaza! Pa dokle bre.

E jeste Hag vrag.

Ma transkripti su falsifikat, ahaaaaa. HAHAHAHAHA

Kad vidim
    Guest
    sta nas mazohist tu lijepi, lako je shvatiti njegov ocaj!
    Uvjeren sam da ga je zena napustila ili barem ima velikih problema...

No u ovom prilijepku? Sta si mazohiste htio reci? Da su se i u Hrvatskoj dogadjali zlocini? Dakle ISTI SMO!? HA?
    Ili nesto drugo? Po principu:
    Volim primiti 1000 udaraca - SAMO, SAMO da uzvratim jedan!

Sta se tice onog Hrastova koji je ubio 13 Yugosa - pa i ja sam uvjeren da ih je on u onoj situaciji u kojoj se je nalazio morao ubiti! Yugo/srpski tenkovi su prijetili... ON sam 13 a nije mogao zavezati i staviti im lisice - taman da ih je i imao! Ledja im okrenuti nije mogao... poginuo bi u trenutku...bio je sam samcat! Dakle ako se je htio spasiti morao ih je na neki nacin onesposobiti. A on uopce nije prosao nikakvu obuku, nista - stres da veci mogao biti nije... Nikog za konzultaciju... a znao je 100% da bi ga Srbo/Yugosi ubili da ga se scepaju... i onda, kao po obicaju nikom nista, NIKO ne bi nikad postavljao ikakvo pitanje za Hrastova, niti bi ikad ze njega vise culi, kao niti za 11000 hrvatskih civila i otprilike toliko a... Na stres je reagirao kako je reagirao i eto - prezivio je! Ocito je volio svoj zivot i svoju domovinu vise od Srbo/Yugosa!...
    Stat, zar ne Mazohiste...

E kad se dogodi nesto obrnuto od predvidjanja, dakle SVETI Srbi izginu, EEEEE to se mora sankcionirati... suditi... nasa srpak svetost je poginula...

nas Mazohiste/Vlahu, lijepis iz Feral Trippera... lijepi, pa ces i sam dobiti tripper...

Guest
    pa ustaska budalo, besprimjernih malovrijednosti, ako u boga ali ne onoga ustaskoga vjeruejes onda bi bilo vrijeme da se odlucis za istinu. Muda nemas, pameti nemas, takva ××××××tina ne moze ni matere imati, reci gdje je tvoj problem!
    Nesto bi ti htio ali ne znas sta, mislis da bi i nesto htio reci, ali sta. Ako zelis, a to je najosnovnija `rvackologijska ideja - uci jezik hrvatski, ()ne `rvacki), mozes i engleski , njemacki, francuski ,italijanski ili ruski sto sve shef zna. Ide on toliko daleko da ti mozes cak izabrati na kojem jeziku zelis da te nabije na ×××××. Izaberi jezik na kojem ti nece ispasti oci.
    RAZUNMIS! Bijedo skutorska,neoprana!

Sta
    Guest
    ??? Nisi rekao... Da li se samnom slazes da ih je Hrastov MORAO onesposobiti na neki nacn??
    Da li je mogao drugacije nego da ih pobije??

Sud se dakle slaze sa mnom.

A sta se Sakica i Artukovica tice... Pa Artukovicu su sudili uglavnom Srbi za SFRY, ali o genocidu niti rijeci... koliko ja znam! Genocid se je dogadjao najvise Hrvatima od svih... i oni su od WW2 najvise decimirani od svih!

Sta se pak Sakica tice... Sudjeenje je praceno od EU promatraca te od cuvenog Bulajica... Nisam od nikog cuo da je bilo IKAKVIH nepravilnosti u bilo kojem od sudjnja...
    A ti?

Guest
    na ovom forumu dosada nisam sreo vecu budalu, ti si cak hrvatsko-jezicna nesreca, nego sto si ti. Bez obzira na trabunjanje,baljezganje, tvoja glava i tvoj jezik - to cak i kod ITAGORE, provjereno naj××××××stije spodobe, osim Tudjmana i Stepinca - nema. Ti si zasluzio da ti se da ime najveceg hrvatskog IDIOTA! Bolje nego nista!
    Kako ce jadna Hrvatska sa vama, (ti, Pitagora,) uopste jednog dana izaci medju ljude.

samo meljes
    Guest
    bez veze, a ja te molim, MOLIM da nas koji put prosvjetlis...

Ukazes, POKAZES, DOKAZES, da je krivo sta ja kazem!

Nikad - samo deranje i EKO!!

KAZI da li je ista krivo od ovog sta sam napisao? ISTA???

Guest
    .. e ovaj melje, melje, melje....××××, ××××, ××××...i sam ne zna sta!
    Budalo reci sta si zeljeo kazati, misliti i govoriti ne znas..
    ali mozda
    RAZUMIS! Konju katolicki.

GDJE
    Guest
    Su argumenti??

TO NAS ZANIMA!

MI tu ucimo o srpskom nacizmu, fasizmu, genocidnosti, agresiji, koljastvu i slicnim srpskim kvalitetama...

TO komentiraj!!

Guest
    krvolocna hrvatska budalo, trazis argumente! Zar nisi cuo za
    JASENOVAC,
    GLINU,
    LEPOGLAVU,
    GRADISKU,
    ZEPCE,
    DRETELJ,
    HELIODROM,
    .........
    dobro je za tebe,
    lose za covjecanstvo
    da ne padnes u ruke osvetnika.
    Ali to ne traje vjecno.
    RAZUMIS! Koljacu ustaski!

Ma koji su to
    Guest
    Argumenti??

Deres neka imena - sve u Hrvatskoj - a nista preciznije... nista osim deranja!

daj napisi... i pitaj sta te zanima preciznije od srpskog klanja, zlocina i svih uzasa sta ste nam priredili od 1918 - pa do oslobodjenja 1995!

PITAJ...
    I opisi detaljnije... a ne imena i gotovo!

Guest
    Idiote, sva ta imena su nazalost, hrvatska. Srbi,zidovi,cigani su zrtve Hrvata. Metodi ubijanja, klanja, mucenja su hrvatski.
    A brojke...toswu znamenja covjecanstva u analima paklenoga nacionalizma, promasene ljubavi prema narodu i avanturi koljacai klera.Za vas je cudno, i uvijek vas pratilo:
    KuK (Kaiser und König)
    KUK (Koljaci i kler)
    I to zajedno - 700 godina.
    Razumljivo je da ste ostqali na "rupi" europejstva, cak iza Bugara,m Rumuna, Albanaca. Jadna je i katolicka crkva s vama.
    RAZUMIS! KuK -krvnice!

ARGUMENTIRAJ
    Guest
    Da li ste vi

MAHANJEM TUDJIM QRCOM PO KOPRIVAMA:

pRIMITIVNIM I SELJACKIM DERANJEM PO bGDU:
    bOLJE GROB NEGO ROB
    bOLJE RAT NEGO PAKT

izazavali>>>> SVE STA NAS ZADESI.... POSLIJE... NEDICE, LJOTICE, SAJMISTA bAJNICE, PAVELICE uSTAse, Smetlista J. Partyizane...klanje, >>>pa komunizam, koji nas jos unazadi...

Kazi samo Da li priznajes da ste uvjek i SVUDA i SVE vi prouzrocili?
    SVE i UVJEK!?

Guest
    ×××××ne, pa morao je ne(T)ko na vasem primitivnom, seljackom nivou, reagirati. Nije necasno biti seljak, ali seljak i ×××××× - to vec boli.
    Tad pocinje tragedija, seljacina, blesva, hrvatska, trazi (i nadje!) afirmaciju - kamom, nozem, toljagom!
    I onda veli, seljacina, krvnik, katolik, ercegovac za sve su krivi drugi, Isusa mi! Bar danas bi vam moralo biti jasno vi ste svi JUDA ISKARIOT! IZDAJICE!GOVNARI!
    I kad je tako onda svakome prestaje pamet. Ovo nema u "viri Isusovoj"
    Sudnji dan je strasan dan!
    Tu ce biti jedno odjeljenje pod imenom:
    HRVATSKA - SKUTORI!
    RAZUMIS! Katolice iz one druge grupe!

Ajde reci
    Guest
    Da nije yako??

DA STE VI (KAKO JA UVJEK KAZEM)

UZROCNIK SVEGA ZLA NA "NASIM PROSTORIMA"

Zlo je pocelo 1918... a kulminiralo je izazivanjem Hitlera da rasparca to perverzno ×××××× od "drzave"...

a sve je to dovelo do SVIH zala za SVE... i SVI su ispastali srpsko ludilo, izazivanje rata, klaonice, ... a sve je zavrsilo komunizmom, koji ne samo da nas jke unazadio uzasno (bar HR i Sloveniju), nego je zakapan ratne sjekira na dodatnih 45 godina da se ta perverzija od drzave jednom zauvjek ukine, pobljuje.... i to KONACNO ukidanje te perverzije od drzave nas je kostalo TOLIKO mnogo! OPET...

Da ne duljim...

Hajde bre
    Guest
    idiote, sta si zapeo za 1918. godinu nije mi jasno, sem sto ste vi dosli u Beograd i klenuli ispred cika Ace da vas primi, i on vas sirokogrudo primio. What else?

More trebao je sa vama kao sa gubitnicima, kao sto ste bili, a zna se kako se postupalo sa njima, ××××× li ti materina smrdljiva!

Guest
    Thja, onda se jos nije moglo znati da su "braca" takvi krvoloci.Hrvatsku u to vrijeme jos nisu buli preplavili skutori. A kad je pocelo sa Frankovcima,Pavelicem,Stepincem, bili su Srbi prenaivni, i to im se osvetilo.
    Do danas.

Daj DAJ
    Guest
    Sta se tice onog Hrastova koji je ubio 13 Yugosa - pa i ja sam uvjeren da ih je on u onoj situaciji u kojoj se je nalazio morao ubiti! Yugo/srpski tenkovi su prijetili... ON sam 13 a nije mogao zavezati i staviti im lisice - taman da ih je i imao! Ledja im okrenuti nije mogao... poginuo bi u trenutku...bio je sam samcat! Dakle ako se je htio spasiti morao ih je na neki nacin onesposobiti. A on uopce nije prosao nikakvu obuku, nista - stres da veci mogao biti nije... Nikog za konzultaciju... a znao je 100% da bi ga Srbo/Yugosi ubili da ga se scepaju... i onda, kao po obicaju nikom nista, NIKO ne bi nikad postavljao ikakvo pitanje za Hrastova, niti bi ikad ze njega vise culi, kao niti za 11000 hrvatskih civila i otprilike toliko a... Na stres je reagirao kako je reagirao i eto - prezivio je! Ocito je volio svoj zivot i svoju domovinu vise od Srbo/Yugosa!...
    Steta, zar ne Mazohiste...

E kad se dogodi nesto obrnuto od predvidjanja, dakle SVETI Srbi izginu, EEEEE to se mora sankcionirati... suditi... nasa srpska svetost je poginula...

Da li se samnom slazes da ih je Hrastov MORAO onesposobiti na neki nacn??
    Da li je mogao drugacije nego da ih pobije??

Sud se dakle slaze sa mnom.

A sta se Sakica i Artukovica tice... Pa Artukovicu su sudili uglavnom Srbi za SFRY, ali o genocidu niti rijeci... koliko ja znam! Genocid se je dogadjao najvise Hrvatima od svih... i oni su od WW2 najvise decimirani od svih!

Sta se pak Sakica tice... Sudjeenje je praceno od EU promatraca te od cuvenog Bulajica... Nisam od nikog cuo da je bilo IKAKVIH nepravilnosti u bilo kojem od sudjnja...
    A ti?

Jak si mi
    Guest
    tih stih i tvoje usrano pravosudje, cuveno hemoroid pravosudje.

I koga boli ××××× sta ti mislis? Da li je uopste nekome vazno sta jedna ××××××tina misli.

Pa cak i da nisi takva budelitina kao sto jesi, sta ti mozes da znas kad si pogeo kao ××××× I IZDO ×××××!
    Sta si ti skutore moga da saznas medju eskimima i hvatajuci signal jedne histericne skutorske lazi.

××××× STO SI SKUTORIJU IZDO!

argumenti i VGS
    Guest
    Jaoj bre VGSe (Vreco Govana iz Svedske) kako te ovaj cika mesi! ) U svom besu i nemoci (ludosti) nemas sta jadnik reci nego samo ponavljas jedno te isto kao kakav vremesni ocerupani papagaj! )
    Argument?
    Pitaj za argument onog tvog komsiju iz Svedske koji ti redovno "argumentira" zenu dok se ti jadnice godinama svadjas ovde sam sa sobom! )

Ma nisi
    Guest
    Nam rekao, da li se slazes da je Hrastov MORAO 13 Yugosa onesposobiti??

Da li je IKAKO drugacije nego ste je, mogao postupiti? Eto sud je presudio i ja se koliko sam upoznat sa slucajem - slazem!

Hajde
    Guest
    prolivu skutorski ne prdi vise, razoruzani ljudi su vec onesposobljeni. 13 razoruzane dece protiv skutorskog manijaka ubilackog poriva i naoruzanog strojnicom, nemaju nikakve sanse. Nemaju sanse ni razoruzani profesionalci, a ne deca, ××××× STO SI DOMOVINU IZDO!

To uostalom lici na vas - na decu, na babe, na dede, na nezasticene, i sve to kad ste u coporu - pljunuti shitari!

I ti imas ubilacku klicu, ali si kukavica pa si zbrisao medju eskime. E sad si poludeo zato sto i ti nisi dobio sansu da ubijas. Pa udaraj glavom o zid, ×××××, mani se vise bezveznog trabunjanja, glup si kao noga.

HAJDE SAD ××××× STO SI DOMOVINU IZDO, dobio si odgovor, sada mars u ××××× materinu, voljno si.
    Ako ti nije jasno, e pa nece ti nikad biti jasno zato sto si ×××××n skutorski, i to je van moje moce.
    Hajde ×××××, ja imam svoje misljenje, ti sad samo mozes da jedes govna koliko hoces, koga briga sto neka dzukela laje iz Svedske.

Slične teme

1. SAVO Štrbac - HAAG
    By ARIGGO in forum Politika
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 30-04-2011, 15:44
  2. DEn HAAG - TOPNISTVO
    By OLUJNJAK in forum Politika
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 18-12-2008, 20:45
  3. SRBIJA - BiH - HAAG - GENOCID
    By ANALITICAR in forum Politika
    Odgovora: 11