Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: INTEL vs. AMD

  1. #1
    Alphawill
    Guest
    Mislite li da su bolji Intelovi ili AMD-ovi procesori? Mislim općenito ne sve modele. Ja sam za Intel. Skuplji su, ali i bolji.

  2. #2
    Dragon_4
    Guest
    Odi na www.tomshardware.com
    nadi procesore na testu pa pogledaj koji je bolji.
    Ja imam Athlon Thund. 1000, prije njega sam imao Celerona 400, pa ih nemogu usporediti.

  3. #3
    Andjelko
    Guest
    Eh, sto ce vam navijacke strasti. Ovo je tehnika. Jos u vrijeme 8 bitnika su se svrstavali u "Spektrumase" i "C64kase" Svasta.
    Procitajte o tim procesorima, ima jako puno stiva...
    Cemu emocije oko chipova? Koji su dobri i zli momci, he, he!

  4. #4
    UZO
    Guest
    AMD procesori su mnogo bolji od Intelovih.Kao prvo daju bolje performanse.Mnogo su jeftiniji od Intelovih procesora.Primjerice Athlon 1600 košta samo 588 kn,a daje performanse Pentiuma 4 2Ghz.
    Jedina im je mana grijanje koja se može riješiti kupnjom dobrog hladnjaka.
    Velik je izbor, a cijene nisu strašne.
    Za 200 kn se može dobiti odličan hladnjak(po mogućnosti za overclock!)

  5. #5
    Trocky
    Guest
    Mislim da je to osobna stvar izbora. Ili voliš Intel ili AMD. Što se tiče grijanja svi se griju otprilike isto, a teperatura koju podnose prije izgaranja je otprilike jednaka. Ja imam Intel ali da sad kupujem novi stroj bio bi to AMD.
    Intel se vodi globalističkom i prepotentnom politikom pa mi je nekako mrzak u zadnje vrijeme.

  6. #6
    Grga
    Guest
    Amd rulz celeroni su najvece smece koje se ikad pojavilo do sada intel ima prevelike cijene za nikakve performanse radio sam na xp1800 i p4 1.8Ghz amd je brzi za 30% a da ne govorim o celeronu iste brzine jedino sto zamjeram amd-u je sto lazu ljude oko pravog takta procesora ali su ipak puno bolji i jeftiniji P.S. takoder se mogu kupiti i bolje maticne za amd nego za p4

  7. #7
    Spectrum
    Guest
    Ovo su inače uvijek vrlo glupe rasprave. Kompjuter radi i sa AMD-om i Intelom, a sigurno i s mnogim drugim procesorima za koje večina ljudi nikada čula nije. Neki su stabilniji, neki su brži, neki imaju dobru podršku (matične, software, etc), neki troše više struje. Opčenito niti jedan procesor nije najbolji za sve, prvo pitanje kod kupnje računala je "Za što ću ga koristiti?", a sukladno s tim uzimaš procesor koji ima više ili manje L2 cache-a, koji ima bržu ili sporiju sabirnicu, koji ima bolje ili lošije chipsete i tako u nedogled. Zaključak: najbolji procesor je ???

  8. #8
    mega_t
    Guest
    Općenito mislim da su AMD-ovi procesori bolji od Intelovih. Intelovi donekle imaju prednost u aplikacijama koje su optimirane za SSE2 dok u većini ostalih testova, posebice igara AMD-ovi procesori razvaljuju Intelove procesore.
    Što se tiče grijanja AMD-ovih procesora (osim Thunderbirda) Palomino & Thoroughbred-B nisu baš skloni grijanju.
    Osobno posjedujem AMD Athlon 1700+ procesor na 1466 Mhz i temperatura mu nikad nije prešla 50 °C. Hladnjak je Thermaltake Volcano 6 Cu+. Stabilno radi na čak 1595 Mhz i opet je ispod 50°C.

  9. #9
    Grga
    Guest
    samo jedna stvar frend mi je kupio atlona na 1.8 Ghz (ima titanov kuler)i bez beda ga je digao na 2.3 GHz a tenperatura se podigla za 5 stupnjeva
    kad ce to moc intel NIKAD )

  10. #10
    Pogodi tko je
    Guest
    DECOOOOOOoooOO!!!
    Meni je čika iz AMDove fabrik reko da je AMD bolji od Intela i ako širim tu vest širom planeta, Božić-Bata će da me daruje iz AMD-a

  11. #11
    xax
    Guest
    BMW ILI MERCEDES?
    A NEKIMA BI BATA MOGAO DAROVATI I NEŠTO DRUGO...OSTATI ĆU KULTURAN.

  12. #12
    ADIDAS
    Guest
    AMD svakako,po cijeni su pristupačniji, po preformansama na istom taktu daleko bolji i prvi će na tržište izbacit 64 bitni procesor pristupačan cijenom nama krajnjim korisnicima!
    Ako neznaš šta je kvalitetno uzmeš šta je skupo! Intel insaid idiot outsaid!

  13. #13
    Grga
    Guest
    u potpunosti se slazem s adidas-om atlon 64 rulz

  14. #14
    SKI
    Guest
    Definitivno AMD

  15. #15
    329
    Guest
    Sun Ultrasparc procesori na blade stanicama su definitivno best a poslije toga rijec ima intel na kucnim racunalima

  16. #16
    329
    Guest
    i jos nesto 64bitni procesori su izbaceni jos prije 5godina AMD tad jos nije ni znao sta je to kvalitetan procesor.

  17. #17
    pirat
    Guest
    Moje spravice rade barem 18 sati dnevno przeci novitete a pogone ih athloni na 750 mhz a dve sa intelovim su riknule definitivno i to posle kratkog vremena, osobni comp mi goni xp 2000+ i ubija .....konacni zakljucak AMD - kvaliteti cijena ; intel - samo ime....ostatak se ne primjecuje

  18. #18
    kiklop
    Guest
    Budi bez brige oko grijanja za AMD. imam 2100+ i Spire falkonrock hladnjak koji ga drzi na oko 40 C i nakon sat dva igranja. usput dignuo sam ga na 1948 MHz

  19. #19
    kiklop
    Guest
    Budi bez brige oko grijanja za AMD. imam 2100+ i Spire falkonrock hladnjak koji ga drzi na oko 40 C i nakon sat dva igranja. usput dignuo sam ga na 1948 MHz

  20. #20
    diablo VT
    Guest
    Što se tiče AMD vs. Intel, zakon glasi:
    AMD je dobar za igrice i nabijanje scora u 3DMark-u, a za sve ostalo je bolji Intel. (vlastito iskustvo)

  21. #21
    PsyCho
    Guest
    Pa šta vam je ljudovi. Zna se da INTEL AMD-u ne može pera odbit. AMD RUL'Z )

  22. #22
    Grga
    Guest
    <font face="Impact" size="+1" color="blue">Kao sto sam vec napisao prije mnogooo vremena AMD rulz to govorim iz iskustva i rada na oba dvije platforme
    P4 je jos i dobar prcesor ali tvrtka koja radi celice (Inhell) ne zasluzuje moju naklonost A intelovi TOP modeli su kao prvo astronomski skupi a kao drugo toliko su nabrijani da se previse zagrijavaju
    Sto se tice ocite razlike u MHz
    'Nije najjaci onaj koji pobijedi, nego onaj koji svoju snagu zna najbolje upotri××××ti'
    'Ja 2004 godine ) Vidilab forum'</font><br><hr>

  23. #23
    Grga
    Guest
    <font face="Impact" size="+1" color="blue">Kao sto sam vec napisao prije mnogooo vremena AMD rulz to govorim iz iskustva i rada na oba dvije platforme
    P4 je jos i dobar prcesor ali tvrtka koja radi celice (Inhell) ne zasluzuje moju naklonost A intelovi TOP modeli su kao prvo astronomski skupi a kao drugo toliko su nabrijani da se previse zagrijavaju
    Sto se tice ocite razlike u MHz
    'Nije najjaci onaj koji pobijedi, nego onaj koji svoju snagu zna najbolje upotri××××ti'
    'Ja 2004 godine ) Vidilab forum'</font><br><hr>

  24. #24
    koleis
    Guest
    Imam Bartona 2500+,množitelj mu nije zaključan tako da mi radi na 2.1 GHz i odličan je,temp mu ovako clockanom nije prešla 50 a i stavio sam još jedan hladnjak na kučište i uzeo napajenje sa dava ventilatora tako da je temp. i manja.Košta oko 750 kn,pa sad ti za te novce kupi približno takvog Intela.

  25. #25
    rendula
    Guest
    Ja sam ta AMD jer je Intel bezobrazno skup a XP2500+ za 700kn ima slične, u igrama i bolje performanse od duplo skupljeg P4 2.4C.<br><hr><font color="red">www.2crowded.com</font>

Slične teme

  1. AMD ILI INTEL
    By djnix in forum Računala i internet
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-07-2009, 18:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •