Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 89

Tema: gume i auto akustika

  1. #51
    Calibra Zender
    Guest
    Pa daj probaj na jedan post s koji se ne slažeš normalno odgovoriti, jedan ili dva argumenta ne bi škodilo. Pa ti si čovječe na××××ni psihopata!

  2. #52
    alfa099
    Guest
    NA FORUM ZENEDER! ODMAH! A psihopat ti je tata!
    P.S. Kaj na ekonomiji nemate daktilografiju?

  3. #53
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa×××
    Prođi moje stavove vezane za Alfu, ako ih ne shvatiš iz prve neka te ne bude sram ponovno pročitati, ponešto čak i pitati da ti objasnim kako sam mislio.

    A onda razmisli i daj svoje stavove. Argumentirane naravno. I to će onda biti kakva takva komunikacija. Jer ti ispadaš totalni kreten sa svojim vrijeđanjima.

  4. #54
    alfa099
    Guest
    Hoćeš i lekturu da ti pošaljem? Moram ić radit, posao čeka. Next time, Calibra, next time!

  5. #55
    alfa099
    Guest
    BTW, Calibra, ti si prvi počeo vrijeđanje! Ako je to tebi doživljaj foruma, pročita ponovno moje postove i uživaj u svemu što sam ti rekao! ) ) )

  6. #56
    Calibra Zender
    Guest
    Ako ćemo razgovarati kao djeca, onda ću ti reći da si ti prvi počeo. Ako se sa mnom ne slažeš ili mi dokaži suprotno ili me igoriraj.
    A uvrede ostavi doma! OK?

  7. #57
    INTCP
    Guest
    Ovdje su tema gume i HI FI, a ne faksevi. Samo bi rekao Calibri da je ekonomija teško ×××××× od fakulteta i pičkin dim u odnosu na tehnički. Meni je žao šta sam upisao ekonomiju a ne strojarstvo (zbog matematike). Uz to bih rekao da je očajno dosadna i doslovno mi suze idu na oči kad vidim nekog u fotokopirnici da kopira crteže motora.

    A za gume. Ovako. Na miniju imam Toyo 330. ---- SMEĆE OD GUME. Mislim da je odlična za peglicu kao i Renault 4. No isto tako sam siguran da je bolja od Michelin Classic - plastika. Ne traje duže (30 000). ali trajnost nije primarna kvaliteta. Po meni guma se kupuje da drži cestu a ne da traje. Tvrda guma dugo traje i niš ne drži, a dobra obrnuto. Kompromis je jako teško postić. Općenito sportske gume imaju kruću osnovu (neudobne, ali čvršće), a mekanu gaznu površinu (brzo se dere, ali i drži isto toliko) dok je sa običnijim gumama obrnuta stvar.

    Najbolja zimska guma je Michelin Alpin čim se pojavila. Imam ih na 75. Sad su na njoj Fulda Attiro 195/60/14 straga, a naprijed Michelin Energy (Michelin je definitivno zasrao sa ovom serijom Energy - stara dobra mxv je bila nenadmašna). Fulda je bolja od navedenog Michelina u svakom pogledu posebice na kiši, na suhom, su tu negdje, a razlika je 300 kuna po komadu U korist Fulde. Usvakom slučaju pohvalio bih Michelin - imaju 50 000 i još ima popdosta profila, al svejedno ću ih mjenjat jer su izgubile elastičnost. Za mini se spremam stavit Yokohama A 539 165/60/12. Nisu baš nešto na kiši, al su na suhom odlične. No drugog izbora u toj dimenziji i baš nemam.

    Isto tako slažem se da je Goodyear F1 odlična guma, vjerovatno najbolja guma na kiši. No ne bih zanemario niti odličnu Michelin Pilot i Pirelli P 700 Zero i P 7000 kao i Dunlop sp 9000. Dunlopice su rijetke loše. Uglavnom bolje od svakog michelina energy. Pilot je totalno druga priča. Fulda pruža najviše za svoju cijenu. Toyo, mislim da kiksa na miniju jer se ne može nositi sa podvozjem.

    Još bi rekao da se guma treba mjenjati svakih 35 000 ili 2 godine, a ne čekati da se potroši do kraja. Starost gume bitno utječe na vozna svojstva. Guma postaje neelastična i tvrda i ne može se više lijepiti za asvalt. Isto tako kvaliteta asvalta utječe na trošenje. Kod nas je sve izlizano pa se guma samo kotrlja ko po ledu. Da je asvalt ko vani ne bi baš michelin classic trajala 80 000.

  8. #58
    alfa099
    Guest
    Mi smo se malo prepucavali na temu akustike, pa je Calibra počeo vrijeđat, pa sam mu ×××× majku itd...
    Zato sorry ostalima.

  9. #59
    INTCP
    Guest
    Alfa o99 vidim da se kužiš u HI FI. Ja zna za 2 o tome. Rockford Fosgate ili alpine je sam vrh - jesam li u pravu.

    Sad savjet
    Imam u Miniju Pioneer 4x 35 w i 2 trosistemska zvučnika Pioneer od 160 w (16 cm) otraga na fiksnoj polici. Reci mi koje pojačalo i koliko jako da stavim i koliki sub, stavio bih još naprijed dva zvučnika, od koliko? Mini nema baš neke velike opcije stavljanja zvučnika jer su vrata a, a otraga preostaje samo polica. Dakle ništa ekstra mi ne treba, ali ako se više isplati mjenjat radio i stavit jače zvučnike pa onda sve ovo samo reci.

    I još nešto, zašto ne valjaju zvučnici u polici otraga.

  10. #60
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP
    Nigdje nisam rangirao fakultete i pljuvao po drugim faksevima pa nemoj niti ti po mom. Valjda imam pravo na izbor i studirati ono što me zanima!

    Drago mi je da potvrđuješ moje (mislim moje???) teze vezane za Goodyear Eagle F1 i Michelin Alpin. Izgleda da ne lupetam toliko koliko bi to ××× htio reći!

    Alfa počelo je s tvojim preseravanjem:
    "Calibra, dijete drago, zapamti ovu: Tko maže, taj i vozi! "
    A moj odgovor nije bilo nikakvo vrijeđanje!!! Ti si to tako shvatio i počeo vrijeđati na svim forumima na kojima si se našao! I za to si dužan veliku ispriku!

  11. #61
    alfa099
    Guest
    A zvučnici na zadnjoj ploči nisu najsretnije rješenje, jer su uši građene da slušaju ono što dolazi od naprijed i sa strane. Ako već nigdje nemreš stavit, stavljaš otraga, ali i nešto u vrata ili na prednju ploču. RF je zakon, ali malo skup. Helix ima isto dobrih zvučnika i pojačala, za manju cijenu. A Minija sam zadnji put vozio prije 16 godina, pa se baš ne sjećam detalja unutrašnjosti i gepeka. Ali mislim da je tu potrebno biti jako racionalan s prostorom. Kad dodješ na kavu, ak dodješ u nedjelju, bumo vidli kaj se da složit. Ak ne, pitat ću stručnjake kaj se sve slaže u minija. Do koje love?

  12. #62
    alfa099
    Guest
    Dragi Calibra, ja ti moram tepat kad si još dijete.
    A izreka "Tko maže taj i vozi" je citat mog dobrog prijatelja s Radija 101. I to smo uzeli kao slogan naše male grupe vozača tuniranih auti. Jer je to velika istina.

  13. #63
    Calibra Zender
    Guest
    Samoinicijativno si rasipao drvlje i kamenje po meni iz tko zna kojeg razloga. Čak se nisi niti u stanju ispričati za sve one uvrede.

  14. #64
    mc
    Guest
    Za pocetak, ispricavam se svima sto cu ovim postom skrenuti s teme topic-a. Do sada sam izbjegavao prepirke bilo koje vrste, ali mi je sada zbilja puknuo film.
    Calibra, ti bi zbilja trebao malo razmisliti prije nego sto napises nesto cime ces uvrijediti ljude koji pokusavaju na civilizirani nacin izmjeniti iskustva na ovom forumu. Vidim iz drugih topic-a da si vec stekao veliki broj "prijatelja", ali tebi ocito nikad dosta. Sto ti je trebalo ono s Ekonomskim fakultetom u Zagrebu??? Za tvoju informaciju, veliki broj mojih prijatelja, moja zarucnica i moja malenkost smo spomenuti fakultet upisali bez ikakvih veza, poznanstava, prijevara, mita, prosjeka 5,0 iz srednje skole ili neceg slicnog, a na isti nacin smo dosli i do diplome. Da nam trud nije bio uzaludan govori i cinjenica da smo zaposleni u najjacim poduzećima u Hrvatskoj gdje dobro cijene nase znanje i sposobnosti. I sada se nasao jedan Calibra da nam kaze kako smo mi svi djeca tajkuna koja su na prijevaru stekla diplome i popljuvao cijelo nase skolovanje i trud nakon njega. Znam da ima dosta ljudi koji se upisu preko veza i mita, ali to ne znaci da treba i posten svijet trpati u isti kos. Zbilja covjek mora biti neotesan da na ovaj nacin vrijedja ljude s kojima ce jednog dana morati poslovati. Zar takvoj komunikaciji uce managere u Osijeku? Ne vjerujem, to si vjerojatno negdje drugdje naucio...
    Jos jednom se ispricavam svima ostalima sto sam ovaj prostor zloupotri××××o na ovaj nacin i nadam se da se vise nece morati ponoviti.

  15. #65
    Calibra Zender
    Guest
    MC
    Opet preuveličavaš situaciju kao i većina do sada. Već mi je preko glave veličanja Alfi i dokazivanja njihove superiornosti u odnocu na apsolutno sve druge proizvođače jer Alfa ima sve o čemu se priča. Auto je jednostavno savršen. A kad se ja na to pobunim i pokušam to dokazati, onda se mene proglašava balavcem i kretenom i to zaslužuje odgovor iste vrste! Dobro vam je netko bio napisao, da ostanete samo dva alfista na forumu svađali bi se oko toga koji je model Alfe bolji. Sa vama nema komunikacije, ako netko kaže nešto protiv Alfe. Jer, ipak je to savršenstvo. I ne samo to. Nego ste i većina zadrti talijanofili, a švabofilima ××××te non stop. Italija radi najbolje sporstke aute, najbolje limuzine, nabolje kompakte. Na taj način je bez veze uopće dolazizi na ovaj forum i diskutirati.
    Da je barem netko probao nešto argumentirati, pa većinu postova pišete srcem, a ne glavom.

    Moji su postovi direktni, možda čak i predirektni pa se vi nađete uvrijeđeni mada meni to uopće nije namjera. Eto tebe koji si apsolutno krivo interpretirao moj post za ekonomiju i sasipao drvlje i manenje! Pa koji ti je vrag čovječe? Pa daj pročitaj postove dva puta pa odgovori. Zašto se djelovi vade iz konteksta i komentiraju?
    Za ekonomiju u Zagrebu debelo stoji da većina upada preko veze, jer navala je ogromna, a mjesta za sve nema. I naravno da dio upisuje i normalnim putem, to vjerojatno ne treba napominjati. I ta populacija se uopće ne treba osjećati prozvanom. S kojim prosjekom ocjena, da li baš mora biti 5.0 ne znam, ali mora biti dosta visok i jaako dobro riješen prijemni. Ne znam kada si ti upisivao, ali danas je situacija očito puno, puno drugačija!

    I prestanite predbacivati moj način komunikacije, jer nije ništa gori od vašeg. S time da je vas većina talijanofila pa je lako svakome malo napisati i spuštati tek toliko da vas se sve čuje. A ti moji "prijatelji" na razim forumima su svi redom talijanofili i alfisti koji nisu spremni prihvatiti drugačije razmišljanje. Postepeno na moje mišljenje počinju uvrede koje naravno idu onda i u drugom smjeru. A onda se javi netko pametan i meni predbacuje način komuniciranja. Stvarno licemjerno i nisko!

    Pa popljuvai ste i mene i moj auto i faks koji studiram. Čak se i Alfa ××× drznuo pljuvati mi po familiji i po poslu kojim se moji bave i proglašavat nas švercerima. I onad imate još obraza meni predbacivati način komunikacije! Pa šta vi uopće očekujete?

  16. #66
    Karl Heinz
    Guest
    Smrc, smrc, .........jadni Calibra Stender, evo je ....paloma....obrisi se.

    Uh, uh srce mi je zatitralo citajuci ovo.

    Nevinasce nase....uh, uh, uh

  17. #67
    mc
    Guest
    Kada kazes da ne citam pazljivo tvoje postove, evo da ih jos jednom procitamo:
    1. citat:
    “A već kad ×××ך za faks, otišao sam u Osijek jer u Zagrebu za upis rade samo veze koje ja nemam. Zato sam otišao u Osijek, doslovno razbio prijemni i sa dosta lošim ocjenama iz srednje prošišao sve odlikaše. Upisao sam naravno redovno, na prvom roku i na teret ministarstva. A u Zagrebu bih popušio jer tu dolaze djeca tajkuna i lokalnih močnika, a ja nisam niti jedno od navedenih!”
    2. citat:
    “P.S.Ja govorim o ekonomije, niti jednom drugom faksu. A onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav! Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje. A ja taj nisam.”

    Eto, ovdje lijepo pise da "u Zagrebu rade samo veze" i da tu prolaze "djeca tajkuna i lokalnih močnika" i da "onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav" jer "Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje".

    Reci ti meni jel' to neka haiku poezija kada sam je pogresno protumacio ili hoces reci da sam te iz cistog mira i razonode pozvao na red.
    Za haiku je predugacko, a iz razonode se bavim drugim stvarima.
    Stvar je u tome da si ti na uvredu svojeg imena, fakulteta i obiteljskog biznisa (u sto necu ulaziti) odlucio uzvratiti istom mjerom, samo sto si osim Alfe××× koga je odgovor isao, udario i po onima koji NIKADA nisu uputili NIKAKVU uvredu na racun tvojeg automobila, fakulteta, obitelji ili tebe samog.
    Moj prijateljski savjet ti je da pripazis po kome "pucas" jer nitko ne voli biti nevina zrtva.
    Jos nesto za one koji razmisljaju o EFZG. Pustite price, na natjecaj se svake godine po inerciji javi jako puno kandidata koji sto zbog klimavog predznanja i ocijena, sto zbog nemotiviranosti nema nikakve sanse, pa poslije, da opravdaju svoj neuspjeh, pricaju kako se tamo moze samo uz veze i novce. He who dares - wins...

  18. #68
    sepra
    Guest
    Ej Girarri daj neki mejl ili mob pa možemo u nedjelju zajedno palit. Ja živim u Poljani B.H.
    Ili se javi na rends44hr@yahoo.com

  19. #69
    Karl Heinz
    Guest
    AMA VIDITE LJUDI STA URADISTE SADA.
    Navikli smo mi na Naseg Calibrasa. nema veze, ide to s godinama.

    Evo sada mrtav forum, pa gdje su svi:
    cccc-eeeeeee
    Calibra
    Jelenko
    Doctor
    Tamo neki sa strane zakuhaju i sta sad nemam s kim da se shprdam.

    Hajde, hajde, na tipkalo...

    M.C. previshe si uozbiljio, mada pametno, pa me tno!


  20. #70
    Dr. Strangelove
    Guest
    Ja sam upao 97-e na EFZG i to visoku, redovno, ali uz plaćanje... i to bez ikakve veze (prosjek oko 4,0 u srednjoj)... nemam razloga lagat jel me ionako nitko ne poznaje... dakle može se i bez veze ali treba rasturit prijemni...

  21. #71
    Karl Hajnc
    Guest
    Ma gdje je taj prijemni, daaaajte ja cu.
    Samo ti sjedi Calibra, neeeeeemas brige!


    By the way, neko mi ukrade nick i jos se registrova na njega i ne mogu sad da budem "in full" aaaaaaa, stvarno nam je postenje otislo u ....c

    eeeee, nakav nick!

  22. #72
    Calibra Zender
    Guest
    MC
    Eto čitaš i drugi puta postove, čak ih i kopiraš i dalje ostaješ na čisto bukvalnom shvaćanju teksta. Jer u suprotnom tvoj napad ostaje bez argumenata! Nije li tako?

    Jedino je u mojim postovima mogućnost legalnog upisa u Zagrebu svedena na manji postotak nego što to možda realno je. Ali i to ostaje diskutabilno. Jer kada sam ja upisivao i kada si ti upisivao praksa se debelo izmjenila. 1998.je bila godina sa najvećim brojem kandidata za jedno mjesto na faksu i to ne samo za ekonomiju nego i pravo. Slijedećih godina je interes nešto pao. A kako je bilo prije, u tvoje vrijeme nemam pojma. Ali je "najezda" na EFZG bila najjača kada sam ja upisivao faks. I logično je da ne pokušavam uopće, ako nisam siguran u prolaz. A iz rezultata se vidi da je odlazak u Osijek bio pravi pogodak. A diploma bi morala biti ista. Jer niti je EFOS bolji, niti je EFZG lošiji. Tek nijanse određuju razliku.

    A osim toga, ti bi kao jedan akademski obrazovan čovek mogao prosuditi da li je koji dio posta napisan u afektu kao prututeža, odnosno kao odgovor na provokacije. Pa možda i ne bi bukvalno shvaćao svaku riječ i osjećao se prozvan tamo gdje tome nema razloga.

    P.S.A zadnji dio svog posta zadrži za sebe. Bez uvrede. Jer nikakve veze nema to što ljudi dolaze nemotivirani ili s lošijim predznanjem kad drugim putevima upadnu, mjesto se popuni, a onaj kome je tamo mjesto fino popuši.
    I nadam se da tvoj "finito" s pričom o neuspjehu ne adresiraš na mene i moj odlazak u Osijek. Bilo bi to stvarno više nego neukusno!
    A ako se i dalje osjećaš napadnutim ili uvrijeđenim (mada se nisi niti trebao tako osjećati), onda imaš moje isprike.

  23. #73
    mc
    Guest
    Calibra, nisam mislio na tebe jer si i sam rekao da nisi pokusao, pa ne mozes ni biti ogorcen neuspjehom, ali su te ocito napunili pricama o vezama...
    Ja sam se upisivao '93. kada je bilo oko 8 puta vise kandidata od slobodnih mjesta, prosjek iz srednje mi je bio oko 4,0 i bilo me je strah, ali sam rasturio prijemni i upao.
    Sto se tvog fakulteta tice, ne daj si nabijati komplekse - bitno je da si ti zadovoljan. Tko nije probao oba fakulteta tesko moze prosuditi koji je bolji, a u krajnjem slucaju sve ovisi i o tome koliko si znanja ti kao student sposoban pokupiti.
    Moj prijateljski savjet ti je da malo poradis na diplomaciji kako bi izbjegao sukobe...
    Nego, za one koji su se sada uklucili, tema je gume i audio oprema - isprika zbog slijetanja niz stranputice...

  24. #74
    Ficho 850LE
    Guest
    Da li ce danas kisa ili ljepota, hmm eno naoblacilo se, haj'd valjda ce se razljepotati.

    Calibra, de ti nama udri koju "RAKETLINU", razbij one oblake, nemoj fulat.

  25. #75
    alfa099
    Guest
    Da sam znao da će se tak zahuktat o faxevima, ne bi ni slovca napisao. A jbg, kad sam iskren i razdražljiv. A i zašto bi se ja ispričavao? To je bio moj obračun s Calibrom, koji mi je uvredio najveću svetinju, moju kćer.

Slične teme

  1. auto gume "Avon-ZV 1"
    By sanjin in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 22-11-2004, 21:07
  2. Auto akustika
    By J.C.A. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 21-08-2002, 01:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •