Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 89

Tema: gume i auto akustika

  1. #26
    Alenko
    Guest
    Pa bogati kakva ti to vrata imaš ???
    Da ne voziš tenka ? Pa koliko ja vidim svi proizvođači smještaju zvučnike na zadnju policu, šta sada ni to ne valja.
    Pa nemogu da vjerujem čoveće, meni se čini da ti imaš klempava uha, pa ni ne čuješ straznje zvučnike. Bez uvrede.

  2. #27
    alfa099
    Guest
    Ne znam jesi li ikada čitao MAX POWER? Tamo ćeš naći puno korisnih savjeta za audio tunning. A Kvalitetan zvučnik od 13 cm u vratima plus visokotonac u vratima u visini glave, aktivna ili pasivna skretnica i dobro pojačalo i eto ti zvuka. Što nedostaje? Malo više basa. To ide u gepek. Zvučnici na zadnjoj ploči se ne ugrađuju već više od 5 godina. Pogledaj malo natjecateljske modele. Na ZG Auto showu je bio auto s mjuzom za 8000 kuna a izmjereno mu je 138 dB prije distorzije. Tak se to sad radi. I ja sam nekad imao punu ploču otraga. Sad je sve u vratima.

  3. #28
    Ja, Alenko
    Guest
    ok, ono su elektrocentrale a ne muzika, gdje je kraj dobrog ukusa, u kuči imam odlične komponentice, a u autu mi je mp3 dovoljan, ne treba mi razglas, pa ne zovem ljude da je došao cirkus u grad. Što ono znači visokotonac u vratima u visini glave, PA gdje pobogu, u staklu ??? Ili rubu vrata, to na calibri ni nebi moglo, kada vrata nemaju rub oko stakla, ne ?

  4. #29
    Calibra Zender
    Guest
    Svi ti decibeli, to je sve za prištave srednjoškolce. Šta će mi 138 decibela? Pa 120 je granica bola ljudi! Da mi se glava razleti?!? Dosta je kod kupovine novog auta doplatiti za muziku i to je to. Šta fali Bose ozvučenju u novom autu?

    To su sve kurčenja, dođeš u grad, spustiš stakla i nek se na semaforu čuje ko ima jači bas. Jad i bijeda!

  5. #30
    alfa099
    Guest
    S kim ja polemiziram, Bože dragi! Pa naravno da ne slušaš na maksimumu. Ali da bi dobio dobru kvalitetu, moraš ugradit jače komponente da na slušanju u srednjem rangu dobiješ dobru kvalitetu. Zašto imaš auto od 150 KS, kad ih ne koristiš? Zašto imaš auto koji ide 220? A voziš 100, i to kad nema murje? Baš ste djeca! A kod ugradnje zvučne jedinice se postavljaju tako da unutra sve pršti a vani se ne čuje, dok ne otvoriš prozor, a i onda se ne čuje ništa glasnije nego kod običnih ugradnji. Ja puno vremena provodim u autu i želim dobru mjuzu! A vi, ko vam kriv! MP3 mi ne pada na pamet! )

  6. #31
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa ×××
    Pa normalno, sad smo odmah svi postali kreteni jer se ne slažemo s tobom.

  7. #32
    alfa099
    Guest
    Nisi ti, Calibra, idole moj, ne žalosti me, postao! Ti si najbolji u klasi! ponos i dika! I dotegli se na tu kavu idući tjedan da ti ja ne šaljem nekog po tebe!

  8. #33
    zalutali
    Guest
    Bog s vama ljudi, pa kaj se vi mislite tuči na toj "kavi"

  9. #34
    alfa099
    Guest
    Ma ne! Šoramo se tu, na forumu! A na kavi bumo valjda vidjeli ko kaj vozi i kakvu mjuzu ima. Kaj da se tučem s nekim ko je 15 godina mlađi od mene? Pa dobio bi batine ko papak. To si nemrem dozvolit! Kava je izraz prijateljstva i pomirenja!

  10. #35
    mc
    Guest
    Bravo alfa×××, sve sto si napisao je apsolutno tocno - vidi se da se kuzis u Hi-Fi. Ne mislim tu (samo) na odabir marki, vec na nacin kako preporucas smjestaj zvucnika. Tko voli i zna uzivati u kvalitetnom zvuku i spreman je platiti cijenu istog, trebao bi te malo poslusati...

  11. #36
    Calibra Zender
    Guest
    "Zašto imaš auto od 150 KS, kad ih ne koristiš? "
    Bez brige budi, koristim svaki KS koji imam na raspolaganju, a dobro bi mi došao i još koji više!

    A onaj mulac koji nabije 138 decibela je stvarno mulac jer to nikome ne treba. Bolje da u auto stavi pneumatski čekić, on razvija 120 decibela. Tu se krije pravi bas. )

  12. #37
    mc
    Guest
    Calibra, kod muzike ti je dosta vazno da imas veci potencijal od onoga sto stvarno koristis. Kod snimaka sa izrazenim dinamickim razlikama pojacala manje snage nisu u stanju nositi se bez izoblicenja s takvim materijalima. Alfa××× je kao primjer naveo 138 dB bez izoblicenja, kao krajnji domet tog sustava, ali ne vjerujem da netko moze uzivati u slusanju glazbe pri toj glasnoci. To samo znaci da ce takav sustav moci korektno odsvirati i na onim glasnocama koje su ugodne ljudskom uhu bez urusavanja zvucne slike. Kada imas takav sustav, mozes slobodno slusati i na vecim glasnocama bez onog osjecaja da se glazba pretvara u neartikulirano krestanje.
    Kod auto akustike to dolazi do izrazaja pri velikim brzinama kada buka u kabini raste i prikriva glazbu. Ako u tim uvjetima pokusas pojacati nekvalitetniji sustav dobit ces neizdrzivu buku, dok ce alfin sustav isporucivati neokaljani zvuk samo na vecoj glasnoci. Druga stvar je koliko ti je to vazno u zivotu i da li ti to vrijedi tih novaca - hobi kao i svaki drugi.

  13. #38
    alfa099
    Guest
    Ispričavam se kaj malo više trošim na možda nevažne sitnice, i to sada u vrijeme krize u zemlji. Ali ja stvarno volim glazbu, radim kao Dee Jay, i važno mi je da mi je glazba u autu kak spada i pri većim brzinama kad je buka veća. Još jednom, žao mi je ako sam nekog uvrijedio, ako je mislio da je njegov Futachi Hi end sustav u autu najbolji jer ima dva "velika" pod šajbom!

  14. #39
    Ja, Alenko
    Guest
    Sa ovime se potpuno slazem, ali zaista se moze sa cca soma maraka, dobiti super mjuza, a fanatik koji čuje baš toliku razliku između mp3 za 500 dem ili 138 decibela za 10.000 dem, je stvarno idiot, jer razlika između mp3 za 500 dem i kazića MTC sa placa za 100 dem, je golema....

  15. #40
    alfa099
    Guest
    138dB je složeno za 8000 kuna, dakle malo više od soma eura. I to sa centralnom jedinicom, pojačalima, kondenzatorima, kablovima, sistemskim zvučnicima, skretnicama. Dkle, dobro i glasno ne mora biti i skupo! Treba samo znati. Ja sam svoje kompenzirao, pa je tako najjeftinije! )

  16. #41
    Calibra Zender
    Guest
    8000 Kuna za muziku, dvadestek tisuća za tuning... Alfa ×××, jel ti znaš kako ljudi danas žive? Izgleda da u oblacima vlada prava harmonija!
    Pozdrav!

  17. #42
    alfa099
    Guest
    Calibra, dijete drago, zapamti ovu: Tko maže, taj i vozi! ) ) )

  18. #43
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa ×××
    Posotvi su ti ko u osnovnoškolca.

  19. #44
    alfa099
    Guest
    Gle, Calibra. Neću se s tobom prepucavat, bar dok ne diplomiraš, pa da smo na istoj razini što se tiče obrazovanja. A ti si na svojim postovima pokazao i dokazao lucidnost i visoko profinjeni sarkazam, što može samo dobro odgojeni seljačić, sin lokalnog tajkuna, autoprijevoznika koji nije uspio upisati fakultet u Zagrebu, pa sad šizi po purgerima. A o autima imaš pojma ko Mara o krivom kurcu. Daj mi svoju adresu, pa ću te pretplatiti na sve Auto-bliceve, klubove, svijetove, trendove i ostala govna da ih možeš citirat. I dao ti Bog svemogući da se ne sretnemo na cesti!

  20. #45
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa ×××
    Eto, pravi osnovnoškolac! )

    Razlika između tajkuna i "krvi, znoja i suza" je prevelika da bih ti dozvolio da mi tu ×××ך na račun posla kojim se moji bave. Pogotovo mi neće srati jedan "diđej"!

    A već kad ×××ך za faks, otišao sam u Osijek jer u Zagrebu za upis rade samo veze koje ja nemam. Zato sam otišao u Osijek, doslovno razbio prijemni i sa dosta lošim ocjenama iz srednje prošišao sve odlikaše. Upisao sam naravno redovno, na prvom roku i na teret ministarstva. A u Zagrebu bih popušio jer tu dolaze djeca tajkuna i lokalnih močnika, a ja nisam niti jedno od navedenih!

    A tebi peporučam da padneš negdje na glavu i otvoriš oči i drugim markama, a ne samo Alfi!

    P.S. Jel ti to prijetiš? Ako je tako, onda se nadam da ćemo se skoro sresti!!!

  21. #46
    alfa099
    Guest
    Jumferu jadni, pa tebi stvarno ne treba prijetiti! Kazna ti je kaj si iz Varaždina, a studiraš u Osijeku. I još se moraš vozit Calibrom! Bog stvarno ima smisla za humor. I čitam tvoje postove...ohrabrio si se, znaš! Jel ti starci zanju da tak psuješ? U početku si bio pristojan, sad si se drznuo! Kaj si imao mokre snove?
    A to da u Zagrebu za upis rade veze i vezice, kaj sam i ja prek veze upisao i završio tehnički fakultet(nije bitno koji, za sada)?
    Tako razmišlja samo primitivni provincijalac i sin lokalnog tajkuna i švercera! A ti reci da ti stari sa svim silnim kamionima ne šverca?

  22. #47
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa ×××
    Molio bih te da prestaneš srati! Švercom se nikad nismo i nećemo baviti. A da se jesmo sad bih sjedio u 320d i smijao bih se papcima u Alfi 145!

    P.S.Ja govorim o ekonomije, niti jednom drugom faksu. A onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav! Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje. A ja taj nisam.

    A psovke dobije onaj tko ih je i izazvao. Ti si sebi malo previše fore uzeo. Bolje idi pod hladan tuš jer će ti živci puknuti!

  23. #48
    alfa099
    Guest
    A ono, box Marlbora pod sicem?
    Sad sam se čuo s jednim od administratora Vidiauto.com-a. Svi se slažu da bi ti Calibra trebao dobiti nagradu za životno djelo. U 22.godini. Pa da te ubiju! ) ) )

  24. #49
    Calibra Zender
    Guest
    Na tvoje stvarno turbo blesave provokacije nemam više snage odgovarati.

    Da barem probaš nešto argumentirano prozboriti...

  25. #50
    alfa099
    Guest
    Bolje, dečko!
    Otvori si svoj Zender forum, pa kenjaj. Alfiste pusti na miru. I one kaj imaju lovu za dobru mjuzu. ) )

Slične teme

  1. auto gume "Avon-ZV 1"
    By sanjin in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 22-11-2004, 21:07
  2. Auto akustika
    By J.C.A. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 21-08-2002, 01:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •