Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: gume i auto akustika

  1. #1
    q10
    Guest
    zanima me kakav audio sustav imate radio pojačalo zvučne kutije itd.
    gume koje hvalite a koje kudite

  2. #2
    Calibra Zender
    Guest
    Gume? Dosta dobro iskustvo s Firestone Firehawk SZ 40 prije godinu, dvije. "Y" profil, odlična na suhom i mokrom.

    I definitivno preporuka Good Year Eagle F1. Isto "ipsilonke". Stari ih ima na Vectri karavanu. Gume izvrsno drže. Auto se super ponaša za jedan karavan. Uostalom, proglašene su trenutno za najbolju sportsku gumu na tržištu!

    I prokleto loše iskustvo s Michelinom Clasic. To je krama, a ne guma. Jeftina guma(za jedan Michelin) žalosnih performansi!

  3. #3
    Q10
    Guest
    ŽIVO ŽIVO

  4. #4
    doctor
    Guest
    q10, ko te ×××× budalo

  5. #5
    ki
    Guest
    guma Michelin Clasic;90000 km na mom uniću bez ikakvih oštećenja,pa recite vi kaj god hočete.

  6. #6
    Dr. Strangelove
    Guest
    ma bravo! majstore... ajde pređi 100000 km s njom pa ćemo ti dić spomenik! Ti mora da si sa Brača ili možda imaš škotske krvi... ccc... ko ga ×××× kaj bu se razletila na 120 km/h na autoputu glavno da traje dok traje!...cccccc I onda takvi ljudi kao ti ukrcaju ženu i djecu u auto i zapale na more... i fino karlovačka 120 km/h i opa! bum! mrtvi svi na mjestu... a policijsko izvješće glasi... nije prilagodio brzinu uvjetima na kolniku.... ccccc... veći idioti samo su oni kaj protektiraju gume!

  7. #7
    Alenko
    Guest
    Mogu ti reći da sam i ja sa tim michelinkama classic prošao 80.000 km, doduše bez startanja i cviljenja, gume nisu neko ludilo kao pilot mx3, koji ni nemogu toliko trajati, izgleda neki dobri kaučuk....

  8. #8
    ki
    Guest
    Dr.Strangelove,ima i puno boljih i skupljih guma koje su se"razletile",npr ono u Americi s Bridgestone,ali šta češ,unić nije auto za trke pa mu te gume čist fino odgovaraju.

  9. #9
    mc
    Guest
    Michelin Classic je zbilja losa guma, bez obzira na prestiznu marku. Istina je da traje, ali je to tvrda plasticnjaca koja zacas proklize. Dobra je jedino kada je cesta jako vruca i suha, a auto manje snage i njezno se vozi. I njezina nasljednica Energy MXT je prilicno losa guma. Ako hoces dobro i jeftino proci s gumama, probaj Toyo Vario V-1. To je prava all-season guma niske cijene (kao i ova Michelin-ka), 3. godine imas garanciju (?!?), a kada su dosle na mjesto MXT-a, razlika je bila straaasna. Istina je da se brze potrosi (40.000 km), ali sorry, ako ne mozes redovito mijenjati gume, predstavljas potencijalnu opasnost u prometu - pogledajte samo kolicinu lancanih sudara po gradovima. Naravno, buduci da sam gumu isprobao na Twingu, ova preporuka vrijedi za tu klasu vozila.

  10. #10
    Prodje letotrideseto
    Guest
    Ti mc izgleda jedini normalan na ovom forumu, kada covjek cita tvoj koment primjeti se ozbiljnost i shvatanje situacije. Jedini koji ne iznosi nekakve mladalacke gluposti tipa Alfa, lANCHIA, VR999, BLA BLA, uuu jeeee.
    Podrzavam te za Toyo gume, koristio sam ih, dobre su.
    Nek te twingo dugo sluzi bez problema.
    Fini pozdrav.

  11. #11
    Alenko
    Guest
    mc, iz iskustva, all sesion gume, mozda jesu za grad zimi, ali tamo gdje je cesta pedesetak metar uspon, snijeg i -10 stupnjeva, zaboravi na all sesion.
    Najbolje gume za snijeg koje sam imao do sada....goodyear vector 5, a ljetne michelin pilot mxv3 bolje od dunlop, debica, fulda, pirelli.....

  12. #12
    ki
    Guest
    Alenko,znaš li možda cijenu Michelin pilot mxv3 dimenzija 175/65 14(ako ih ima tih dimenzija)

  13. #13
    Alenko
    Guest
    Ki, nema te gume u toj dimenziji, to su gume sa brze limuzine i sportske modele , za brzine iznad 200, večinom niskoprofilne ispod 50, mislim da je najmanja 195/50/15

  14. #14
    Calibra Zender
    Guest
    Najbolja zimska do sada Michelin Alpin, najgora ljetna Michelin Clasic, najbolja ljetna Good Year Eagle F1!

  15. #15
    nn
    Guest
    po čemu to zaključuješ Calibra,po iskustvu??

  16. #16
    q10
    Guest
    e moj doktore dragi pedofilu
    želim što svaka normalna tema te vrijeđa

    slike gole djece imaš na stranici
    www.swenteen.com pa tamo nađi svoje mjesto

  17. #17
    mc
    Guest
    Hvala Prodjeletotrideseto, zivio i ti meni.
    P.S. Uskoro cu se i ja moci ovako potpisati.

  18. #18
    Calibra Zender
    Guest
    q10
    Jel ti to djeliš stranice iz vlastite Favorites rubrike? Nas ti takve boleštine ne interesiraju (zaključujem iz naslova, jer nemam namjeru otvarati te bolesti!)? Malo na forum, pa malo dječica? Nadam se q10 da sam u krivu!!!

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    nn

    Upravo tako. Vozili smo na Vectri A od '91 niz razno raznih guma i kao najgore su se pokazale Michelin Clasic. Čak su se u istom cjenovnom razredu Firestonke pokazale boljima.

    Ove zime vozili smo na Michelin Alpin i zbog toga sve preporuke. Možda ima, ne možda nego sigruno i koja bolja zimska guma, ali ova navedena je definitivno na visini zadatka. Na snijegu odlično drži cestu, a pošto sam s karavanom i tim gumama bez problema po neočišćenoj cesti prošao dionicu Varaždin-Var. Toplice sigurno ju mogu toplo preporučiti. To je zavojita i brdovita cesta koja po normalnim uvjetima zna predstavljati pravu neugodnost (pogotovo onima koji ne poznaju cestu. Vadio sam Kadetta SB tablice iz grabe kod Banjšćinske kasarne, a bio je samo mali zapuh snijega u zavoju!!!). A kamoli po snijegu! Čak sam u Banjšćini morao preticati Okana koji mi je bio prespor!

    Prije dvije godine smo na Calibri imali Firestone Firehawk SZ40 (više se ne proizvodi, nasljednik je SZ45 ako se ne varam). Y profil, na suhom i mokrom zakon guma. Auto je držao ko blesav, stvarno je jako brzo mogao prolaziti kroz zavoje. To su bile tada najskuplje Firestonke. Sada imam na Calibri isto neke Firestone, ali relativno jeftine, cca 450 Kuna neto. Gume su žalosno preslabe za ovaj auto. Možda da su na nekom dizelu s devedesetak konja možda bi bile i dobre. Ali ja na cesti s njima nemam Bog zna kakvu autonomiju. Previše proklizavaju, a gotovo je nemoguć brži start, a da ne prokliže! Zato su, s druge strane, dosta zabavne jer auto svako malo prokliže pa se može igrati na volanu. Samo, j...š ti takvu zabavu!

    Na karavanu sad imamo Good Year Eagle F1, set cca 4500 Kuna, ali vrijedi svaku lipu. Bolju gumu nisam još imao na autu koji sam vozio. Osim toga proglašena je za trenutno najbolju sportsku gumu. Isto tako y profil! Želim tu gumu i na Calibri, želim ju očajno!!! Na felgama od 16", širina 205mm. Nisko težište, tvrd auto bez naginjanja u zavoju i te gume! Pa gdje bi mi bio kraj?

  20. #20
    mc
    Guest
    Alenko, u pravu si - nisam bio dovoljno precizan. Prava dobra zimska guma je nezamjenjiva po snijegu i tu nikakve egzibicije po otvorenoj cesti s all season gumama ne dolaze u obzir.
    Ta guma je dobra za ljude koji po snijegu ne moraju putovati van grada, a u ostalim uvjetima dobro pokriva potrebe nezahtijevnih vozila.

  21. #21
    q10
    Guest
    calibra bre pročiatj promisli
    promučkaj dvaput pa ispeci te reci

  22. #22
    Calibra Zender
    Guest
    HEHE, eto mojih guma u Auto blicu. Izgleda da sam pogriješio kad sam rekao da se Firestone Firehwk SZ40 više ne proizvodi. Eto, to je baš ta guma koju sam vozio, SZ40. Solidna cijena, a odlične performanse!

    A tek Goodyear Eagle F1?!? Eto izašao je nasljednik, eto citat teksta:

    "Good year eagle F1 GS-D3
    Usporedo s promocijom intense, Goodyear je predstavio nasljednika jedne od najboljih sportskih guma, pripadnika elitne skupine pneumatika - Eagle F1 GS-D3. Eagle se odlikuje sportskim odzivom, besprijekornim ležanjem na suhoj i mokroj podlozi te privlačnim izgledom. Izrazito dugi i duboki uzdužni V kanali, One TRED tehnologija (svi elementi gaznog sloja neprekinuti su i spojeni u cjelinu), kruta rebra i trkaća smjesa dovoljna su garancija. Novi je Eagle trajniji (5 posto) od prethodnika s poboljšanim svojstvima na mokrom (do tri posto). Proizvodit će se u 35 dimenzija (od 195/50R15, do 285/30ZR21). Cijena? Pitati za cijenu najbolje gume na svijetu zaista nije pristojno."

    HEHE, gospodo trkači, tko voli nek izvoli!

  23. #23
    alfa099
    Guest
    Što se guma tiče, nisi rekao dimenzije, pa ti nemrem dat savjet kaj da kupiš. Ja trenutno vozim BF Goodrich Profiler G 195/50 15. Guma je odlična za 480 kuna. Vozim je 20 tkm i mjenjat ću ovo ljeto. Guma je važna i treba uvijek bit nova i nepoderana. A vozio sam sve i to po 15-20 tkm.
    Što se tiče mjuze, ovisi o parama. Preporuka je Rockford Fosgate, bilo kaj od njih. Centralna jedinica, pojačala, zvučnici, kablovi i ostale sitnice. I naravno da ti netko stručan složi. "Alex alarm" u Zagrebu slažu najbolje. Nekoliko puta bili su prvaci Austrije sa svojim sistemima slaganja u aute. A imaš i njemačke Helix zvučnike za pola cijene a gotovo ista kvaliteta. Izbjegavaj konfekciju, ne isplati se, a već za 8000 kuna možeš imat sve. I ne ugrađuj zvučnike otraga pod šajbu, to rade papci s fudbalerkama. I Calibrama. Sorry Zender.

  24. #24
    Alenko
    Guest
    A gdje ih onda ugrađivati, u čemu je problem zadnje police? Gepek je zvučna kutija, i zvuk se ravno sa stakla odbija u naše glave.

  25. #25
    alfa099
    Guest
    A kak tebi uha stoje? Kak doma slušaš mjuzu? Kaj okreneš leđa zvučnicima? U vratima ima dovoljno mjesta za dobre sistemske zvučnike i skretnicu, u gepek idu pojačala i eventualno woofer i to u svoju kutiju.

Slične teme

  1. auto gume "Avon-ZV 1"
    By sanjin in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 22-11-2004, 21:07
  2. Auto akustika
    By J.C.A. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 21-08-2002, 01:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •