Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Koštunica-vrednosti-Srbija-Evropa

Petar Lukovic
    Guest
    Koštunica ima sopstveni sistem vrednosti: on prezire uspeh i znanje, gadi mu se ambijent koji proizlazi iz takvih vrednosti.
    On nije protiv svake Evrope: on je protiv one Evrope u kojoj se radi više od 45 minuta dnevno, koliko se radi u Srbiji, on je protiv one Evrope u kojoj se više od deset odsto srednjoškolaca upisuje na fakultet, kao kod nas; on je protiv one Evrope u koju mladi dolaze, draža mu je Evorpa iz koje mladih hoce što pre da odu. Njega ne pogada cinjenica da 90 odsto studenata želi da napusti Srbiju i da više od 70 odsto mladog sveta nema pasoš i da nikad nije bilo u inostranstvu. Ovo više nije borba da dokažemo da je zemlja okrugla, vec da zemlja nije ravna ploca kao što Koštunica misli!
    o Kako ta Srbija izgleda kad covek izade iz Beograda?
    - Naše društvo više ne racuna na uništene institucije: u Srbiji se pravda više ne traži na sudu, zaštita se ne traži u policiji, posao se ne traži na berzi. Postoje neki paralelni svetovi u kojima napušteni pojedinci, mladi i njihovi roditelji, na društvenim ruševinama, sa nebom koje im je palo na glavu, ipak veruju u neki pozitivan cilj i daju sve od sebe kako bi se ova Srbija promenila. LDP je za tek sedam meseci uspela da prede politicki put za koji je drugim strankama pod Miloševicem trebalo deceniju. Zbog toga mi pobedujemo na lokalnim izborima u Srbiji, a da nijednog sekunda ne moramo da transformišemo našu politiku, bez obzira da li govorimo o Kosovu, Hagu, Evropi... naši politicki stavovi su identicni na severu i jugu, medu Madarima, Albancima, Srbijancima u Šumadiji. Medu tim ljudima vidimo poslednje ostatke ljudskosti koja je opstala zašticena u individualnom svetu, što, realno, jeste naša šansa.

Petar L
    Guest
    o Ove se godine Srbija suocava s fatalnim saldom Miloševiceve politike?
    - U lidu te politike jeste Miloševic, ali u njenim korenima je naša nacionalna nedovršenost koja se tragicno prenosi kroz dva veka. Srbija je društvo koje se nikad nije u potpunosti modernizovalo; zbog te svoje nesposobnosti uvek je tražila alibi za odsustvo kompatibilnosti sa svetom. Danas je, recimo, teoretski citava Srbija za Evropu: sever, jug, istok, zapad, Svetska banka, cak i papa može da dode! Samo pod uslovom da se u Srbiji ništa ne promeni, da sve ostane isto od 1945. do 3045! Srbija je, u stvari, veliki megastori na periferiji Evrope, gde ce svako naci nešto za sebe: mi cemo naci Radomira Konstatinovica, drugi ce naci Beckovica, Cosica, Cavoškog; mi cemo naci new wave, oni ce naci zabavljacice ratnih zlocinaca.
    Moramo jasno da kažemo da ne pristajemo na vecni mir izmedu 5. oktobra i 12. marta - a to je zapravo formula po kojoj Srbija funkcioniše: vi koji ste za 5. oktobar skrenite u megastoru levo, vi koji ste bili srecni 12. marta kad su ubili Đindica skrenite desno, a na kasi vas ceka predsednik vlade, akademik ili vladika ili ratni zlocinac koji vam ispostavlja racun. Srbija se nece promeniti konsenzusom, vec tako što ce alternativna Srbija imati hrabrosti da radi posao i za sebe, ali i za druge koji taj posao samo posmatraju.
    o Prica o tzv. demokratskom bloku koji bi trebalo da se suprotstavi radikalima na nekim buducim izborima - opet je aktuelna, makar i zbog cinjenice da je LDP protiv ovakve ideje.
    - Ja sam protiv ovakvog demokratskog bloka jer tu nema nikakvog pozitivnog cilja: jedini cilj tog bloka je da - ostane na vlasti. Mi ne želimo da budemo deo vladajuce, vec reformske koalicije u Srbiji. Osnovni motiv tog demokratskog bloka nije da se afirmiše demokratija, nego da se na

ma i tu vidis
    Guest
    da medju vas i nas nema nikakve razlike, ni u dobru ni u zlu! Svadjali smo se "bratski", to ima i u najboljima familijama, 1300 godina, vrijedjali se, mi smo bili konjusarske sluge, vi ste bili cigani, za 1300 godina nikad nije ni jedan od nas imao medjusobno krvave ruke. Mi smo klali za zapad, vi za istok.Sve divlje, siromasno bjedno. Onda SMO (i vi i mi) zapoceli rat. Prvi pucnjevi, ubijanja,klanja, paljenja nakon 1300 godina,kao u takmicenju ko to zna bolje. Ostalo je jos nerjeseno. Ne dao bog produzetka ili "sudske nadoknade".I niko iz te mizerije, gadosti, straha nije zelio da nauci bilo sta. Proslo je 15 godina. Poklali smo se, ogadili se svijetu, popljackali u ime Hrvatstva i Srpstva sve sto se moglo.Razisli smo se
    razgoracenih ociju od straha, kao pravi divljaci, ne znajuci kako cemo dalje.
    I danas smo isti. Isti lopovi, ista strahovanja, ista opca siromastina, iste bezglave vlasti, ista omladina bez buducnosti....e kazi gdje je razlika??

san je
    Guest
    svakog Srbina da se rat, agresije, destrukicje i sve stavi u istu hrpu sa istim zajednickim nazivnikom - i da smo svi bili isti i svi jednako krivi za sve...

SVI SMO ISTO!! Balkanski DJUVEC!

Tesko da ce se iko drugi osim Srba sloziti sa ovakvom konstatacijom!!

KOGA
    Guest
    VI UOPĆE INTERESIRATE ZA BILO KOJU TEMU
    O D J E B I T E Z A U V J E K

ali i
    Guest
    JASENOVAC!JASENOVAC!
    700000+45000
    picketino koljacka, ustaska!
    Ko bi to magao zeliti da se s koljacima poredi, izjednaci.
    Majmune bezglavi!

ali i
    Guest
    JASENOVAC!JASENOVAC!
    700000+45000
    picketino koljacka, ustaska!
    Ko bi to magao zeliti da se s koljacima poredi, izjednaci.
    Majmune bezglavi!

Jebo
    Guest
    vam pas mater, idite u svoju ciganiju i ××××te se do mile volje.
    Mile lale
    kupio firale
    pa se usro
    u svoje zvalje.
    Ciganska posla.
    Krepavate tu, jer niste naucni na motiku.
    ××××na cetnicka olos.
    )

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Koštunica ima sopstveni sistem vrednosti: on prezire uspeh i znanje, gadi mu se ambijent koji proizlazi iz takvih vrednosti.
    On nije protiv svake Evrope: on je protiv one Evrope u kojoj se radi više od 45 minuta dnevno, koliko se radi u Srbiji, on je protiv one Evrope u kojoj se više od deset odsto srednjoškolaca upisuje na fakultet, kao kod nas; on je protiv one Evrope u koju mladi dolaze, draža mu je Evorpa iz koje mladih hoce što pre da odu. Njega ne pogada cinjenica da 90 odsto studenata želi da napusti Srbiju i da više od 70 odsto mladog sveta nema pasoš i da nikad nije bilo u inostranstvu. Ovo više nije borba da dokažemo da je zemlja okrugla, vec da zemlja nije ravna ploca kao što Koštunica misli!
    o Kako ta Srbija izgleda kad covek izade iz Beograda?
    - Naše društvo više ne racuna na uništene institucije: u Srbiji se pravda više ne traži na sudu, zaštita se ne traži u policiji, posao se ne traži na berzi. Postoje neki paralelni svetovi u kojima napušteni pojedinci, mladi i njihovi roditelji, na društvenim ruševinama, sa nebom koje im je palo na glavu, ipak veruju u neki pozitivan cilj i daju sve od sebe kako bi se ova Srbija promenila. LDP je za tek sedam meseci uspela da prede politicki put za koji je drugim strankama pod Miloševicem trebalo deceniju. Zbog toga mi pobedujemo na lokalnim izborima u Srbiji, a da nijednog sekunda ne moramo da transformišemo našu politiku, bez obzira da li govorimo o Kosovu, Hagu, Evropi... naši politicki stavovi su identicni na severu i jugu, medu Madarima, Albancima, Srbijancima u Šumadiji. Medu tim ljudima vidimo poslednje ostatke ljudskosti koja je opstala zašticena u individualnom svetu, što, realno, jeste naša šansa. </font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Ove se godine Srbija suocava s fatalnim saldom Miloševiceve politike?
    - U lidu te politike jeste Miloševic, ali u njenim korenima je naša nacionalna nedovršenost koja se tragicno prenosi kroz dva veka. Srbija je društvo koje se nikad nije u potpunosti modernizovalo; zbog te svoje nesposobnosti uvek je tražila alibi za odsustvo kompatibilnosti sa svetom. Danas je, recimo, teoretski citava Srbija za Evropu: sever, jug, istok, zapad, Svetska banka, cak i papa može da dode! Samo pod uslovom da se u Srbiji ništa ne promeni, da sve ostane isto od 1945. do 3045! Srbija je, u stvari, veliki megastori na periferiji Evrope, gde ce svako naci nešto za sebe: mi cemo naci Radomira Konstatinovica, drugi ce naci Beckovica, Cosica, Cavoškog; mi cemo naci new wave, oni ce naci zabavljacice ratnih zlocinaca.
    Moramo jasno da kažemo da ne pristajemo na vecni mir izmedu 5. oktobra i 12. marta - a to je zapravo formula po kojoj Srbija funkcioniše: vi koji ste za 5. oktobar skrenite u megastoru levo, vi koji ste bili srecni 12. marta kad su ubili Đindica skrenite desno, a na kasi vas ceka predsednik vlade, akademik ili vladika ili ratni zlocinac koji vam ispostavlja racun. Srbija se nece promeniti konsenzusom, vec tako što ce alternativna Srbija imati hrabrosti da radi posao i za sebe, ali i za druge koji taj posao samo posmatraju.
    o Prica o tzv. demokratskom bloku koji bi trebalo da se suprotstavi radikalima na nekim buducim izborima - opet je aktuelna, makar i zbog cinjenice da je LDP protiv ovakve ideje.
    - Ja sam protiv ovakvog demokratskog bloka jer tu nema nikakvog pozitivnog cilja: jedini cilj tog bloka je da - ostane na vlasti. Mi ne želimo da budemo deo vladajuce, vec reformske koalicije u Srbiji. </font><br><hr>

vidis ti si u pravu
    Guest
    ...NIKAD NISI OTISAO DALJE OD MOTIKE, ETO JADNICE STA SI ZARADIO KAMOM.......

Slične teme

1. MAdjari skandirali hrvatima: Evropa, Evropa, Cigani, Cigani!
    By sompisisajmicmar in forum Politika
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 20-01-2006, 13:23
  2. Hrvatska je za Srbiju Evropa
    By ERASERHEAD in forum Politika
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 02-06-2005, 20:31
  3. Koštunica : Izvanredan rast izvoza
    By sompipompirski in forum Politika
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-05-2005, 13:03
  4. Evropa i CRO