NEKAŽNJENI ZLOČIN:
OTAC BRITANSKOG VOJNIKA UBIJENOG
U KAŠTELIMA IZ PORTSMOUTHA STIGAO NA - ODGODU

RAVNODUŠNOST:
Terry Jeans, otac britanskog a koji je prije deset godina brutalno zamlaćen u Kaštel Lukšiću, ogorčeno optužuje hrvatske vlasti za ravnodušnost prema zločinu
Smrt Simona Leeja Terrencea Jeansa i dalje je nekažnjena

---------Spriječenost vještaka--------

Jučer su se na Županijskom sudu trebali suočiti vještaci i uskladiti vještva, no zbog spriječenosti jednog od njih rasprava je odgođena. Terry je za odgodu doznao tek nakon što je kupio kartu za Split, pa je ipak doputovao iz Portsmoutha da Terry Jeans ogorčen je na hrvatsko pravosuđe/Ante ČIZMIĆvidi što je sada "zapelo". Gospodina Jeansa čudi kakvo pravo i pravda vladaju u Hrvatskoj budući da nitko ni dandanas nije pravomoćno osuđen.
— Došao sam ovamo tražiti pravdu i objašnjenje. Nitko ne može zanijekati da je moj sin ubijen od hrvatske ruke na hrvatskom tlu. Moj sin je došao ovamo pomoći vam, a meni sada nitko ne pomaže da se pravda konačno ispuni — kazao nam je Terry.
Na prvom suđenju na optuženičkoj su se klupi našli Dejan Škaro, kojega se teretilo za ubojstvo, te četvorica mladića zbog sudjelovanja u tučnjavi. Vrhovni je sud zbog zastare mladiće oslobodio optužbi, dok je zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja u odnosu na Škaru naloženo ponovno suđenje.
Novo suđenju, u kojemu se Škaru tereti za ubojstvo, započelo je u studenom 2003. godine. Iako je došlo do pred kraj, odluka se ne nazire. Problem se pojavio zbog različitih nalaza vještaka. Dok je prvo vještvo utvrdilo da je Simon preminuo od ozljede zadobivene u tučnjavi, novi nalazi ne potvrđuju tu konstataciju.