Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: ’Od Hrvatske je uzalud tražiti sućut i pravdu’

Britanac:
    Guest
    NEKAŽNJENI ZLOČIN:
    OTAC BRITANSKOG VOJNIKA UBIJENOG
    U KAŠTELIMA IZ PORTSMOUTHA STIGAO NA - ODGODU

RAVNODUŠNOST:
    Terry Jeans, otac britanskog a koji je prije deset godina brutalno zamlaćen u Kaštel Lukšiću, ogorčeno optužuje hrvatske vlasti za ravnodušnost prema zločinu
    Smrt Simona Leeja Terrencea Jeansa i dalje je nekažnjena

---------Spriječenost vještaka--------

Jučer su se na Županijskom sudu trebali suočiti vještaci i uskladiti vještva, no zbog spriječenosti jednog od njih rasprava je odgođena. Terry je za odgodu doznao tek nakon što je kupio kartu za Split, pa je ipak doputovao iz Portsmoutha da Terry Jeans ogorčen je na hrvatsko pravosuđe/Ante ČIZMIĆvidi što je sada "zapelo". Gospodina Jeansa čudi kakvo pravo i pravda vladaju u Hrvatskoj budući da nitko ni dandanas nije pravomoćno osuđen.
    — Došao sam ovamo tražiti pravdu i objašnjenje. Nitko ne može zanijekati da je moj sin ubijen od hrvatske ruke na hrvatskom tlu. Moj sin je došao ovamo pomoći vam, a meni sada nitko ne pomaže da se pravda konačno ispuni — kazao nam je Terry.
    Na prvom suđenju na optuženičkoj su se klupi našli Dejan Škaro, kojega se teretilo za ubojstvo, te četvorica mladića zbog sudjelovanja u tučnjavi. Vrhovni je sud zbog zastare mladiće oslobodio optužbi, dok je zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja u odnosu na Škaru naloženo ponovno suđenje.
    Novo suđenju, u kojemu se Škaru tereti za ubojstvo, započelo je u studenom 2003. godine. Iako je došlo do pred kraj, odluka se ne nazire. Problem se pojavio zbog različitih nalaza vještaka. Dok je prvo vještvo utvrdilo da je Simon preminuo od ozljede zadobivene u tučnjavi, novi nalazi ne potvrđuju tu konstataciju.

Ignorancija vlasti
    Guest
    Osim što mu nije jasna sporost pravde, Terry je iznenađen i ponašanjem institucija izvršne vlasti kojima se obraćao za pomoć.
    — Posebno me boli što nitko iz vaše vlasti nikada nije izrazio žaljenje zbog onoga što je učinjeno mojem sinu. Hrvatsko veleposlanstvo u Velikoj Britaniji obećalo je da će me obavještavati o tijeku suđenja, no ovaj je put to propustilo. Dejan Škaro jedini je od optuženih još na klupiObratio sam se i vašem predsjedniku, poslao sam deset pisma i nekoliko faksova. Iako mi je u telefonskom razgovoru rečeno da ću za koji dan dobiti odgovor, nikada ga nisam dobio. Pisao sam i Vijeću Europe, upoznao ih sa svojom situacijom. O mojoj tragediji pišu sve novine, i znaju svi i u Hrvatskoj i u Engleskoj, no pomoći niotkud — žali se Terry.
    Iako već pomalo umoran od svega, ovaj sredovječni i uglađeni tipični engleski gospodin kaže da neće odustati. Izrazio je nadu da ćemo se sljedeći put susreti na izricanju presude.

----Brutalna smrt
    Guest
    i sudski zaborav--------------

Do kobne tučnjave u kojoj je mladi Englez ubijen došlo je kad su se njegovi kolege iz IFOR-a u diskoteci "Mali raj", gdje su se zabavljali nakon humanitarne priredbe na kojoj su sudjelovali, "zakačili" s domaćim momcima. Ovi su ih nakon izlaska iz diskoteke dočekali i nastao je pravi pakao.
    Tijekom tučnjave Simon je stajao po strani s rukama u džepovima i ponavljao "No problem", no dobio je kamenom po glavi. S teškim ozljedama prevezen je u bolnicu IFOR-a, a potom i u Veliku Britaniju, no zbog krvarenja u mozgu nastao je hematom koji je bio koban.
    Upravo tu su nastali prijepori među liječnicima — dok jedni tvrde da do smrti ne bi došlo da je mladi odmah operiran u splitskoj bolnici, drugi tvrde da bi ozljede svejedno bile preteške. Nakon prvostupanjske presude, po kojoj su nasilnici kažnjeni tek minimalnim zatvorskim kaznama, u prosjeku tek nešto više od godinu dana, spis je skupljao prašinu na Vrhovnom sudu.
    Kad su ga suci uzeli u rad, pokazalo se da je za sve, osim za Dejana Škaru, optuženog za sam udarac, nastupila zastara.

@@@@@@@@
    Sudstvu rvata, ili ti pravna hemoroid drzava!
    HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA

KOLIKO
    Guest
    SE JA sjecam, taj Englez (cetnik) (ili jedan iz gruppe?) je provocirao Hrvate na nacionalnoj osnovi - mislim da su skinuli HR zastavu odnekud... nw sjecam se tocno... a da... Oni su i izbjegavali HR zdravstvo i preveli ga u UK, izgubili vrijeme i deckic je umro... Previse gresaka od jednom... jednu, max dvije... a tu je bilo vise gresaka! Da pitanjw jw da li bi umro da su ga nasi kirurzi operirali na vrijeme... PREVISE su gresaka napravili... bili su izgleda predugo u srpskom kantonu - pod njihovim uthecajem, a posto tamo nema nista osim janjetine i Zikinog kola, isli su se zabavljati u HR. i... zaboravili su gdje su, te su napravili toliki niz pogresaka...

ma ne moze se
    Guest
    nikoga "privesti". Svi su obolili od HEMEROIDA, bar tako tvrdi vjestak (ili vjestica!) Prof.Dr.Folnegovic

a sta
    Guest
    srtucnjaci iz medicine za obradu se po novom zovu vjestac ili vjestica . ALAL vam vera hrvati i vaseg jezikoklepca , pa to je humor za pisurije sta vam vranjo ostavi u naslestvo da se sramite svoga pomena.
    Jeli bre ;;;kako ubiste coveka koji vam je dosao pomoci iz daleke zemlje i njega ste svrstali u cetnike , majke vam ga dicljacke tako ste i prema srbima DIVLJI koji su vam davalu hlrb iz ruke , da bi ih kasnije ponovo masakrirali.Cuj koliko se ti secas on je provocirao hrvate na nacionalnoj ossnovi ma sta kazes vi uvek neku istinu znate koja samo vama odgovara i vasem pravosudju jer svi skupa idete na TAompsonove rasisticke i nacisticke koncerte ,trag vam se zatro , nema vas divlji na zemaljskoj kugli vi niste ni za djunglu i za nju te previse surovi.

PITAGORA
    Guest

Pa koliko ja znam PRAVDA je spora, ali dostizna za svakoga...

A koliko me sjecanje sluzi, mislim da su jake snage SFOR-a, same izazvale domace momke. Cini mi se, da se je sve vrtilo oko NACIONALNOG vrijedjanja u pijanom stanju, te skrnavljenju stijega RH-e...

Pa ti vidi ko je u krivu ???

narodna kaze
    Guest
    "pametniji popusta!, zbog toga pustite ovog Pitagoru, on i sam dovoljno ××××××,i to ona sto se ne zna umoriti.×××××× radilo nozem, sada ×××××× radi jezicinom, u oba slucaja bez mozga.

pravda je
    Guest
    dostizna narocito kad zastari.hahahahaha

A razlog za zlocin je "vise nego opravdan" - ubili ga na mrtvo zato sto je vredjao nacionalno osecanje!!!!!
    Alal vera Olivera!

nemojte tako...
    Guest
    Pitagora je jedan jako sposoban i pametan mladic, nemojte ga zajebavati.
    Vi poj(i)ma nemate da je zapremina njegovog mozga tolika da ..... kada bi ga nego pogodio metkom u glavu, ziveo bi bar 2-3 dana, dok mu metak ne nadje mozak! )

za srbskog glupana
    Guest
    Daj ××××te ×××××ne jedan gledaj sebe. Kod tebe nema mozga u glavi zato su ti stalno u glavi nevere i oluje.

de si bre dzukelo?!
    Guest
    ciji si ti mali? )

Da mu je
    Guest
    Englez opsovao krvatu majku, setru, zenu, siguran sam da do tuce ne bi ni doslo, ali vredjati nacionalna osecanja.... strasno strasno, ×××× te!

Stvarno, jbte
    Guest
    pa i u Engleskoj se proculo vase hemoroid sudstvo.

Vi ste bre najoriginalniji u svetu. Evo treba da se nastavi serija "Prison Break", a ja nesto razmisljam kako za tim nema nikakve potrebe kod vas tamo; onaj ko zeli da izidje napolje dovoljno je da jede iskljucivo suvu hranu, od suve hrane eto hemorodia i pa pa strazarima i inmates.
    Naravno, taj zakon samo vazi za govnoljube koji su klali.

Englez
    Guest
    Definitivno NIJE dosao nama pomagati, nego je onm dosao napraviti takav mir (kao sto je i uspio) koji ca za sobom ostaviti klicu buduceg rata (sta je definitivno OPET uspio)- RS!!.

Zamisli - dodje ti pomagati, pa ti skida zastavu i baca ju na zemlju?? TO JE ENGLESKA pomoc! (vadi se da su bili pijani...HAHAHA)...

Englezi imaju najvise krvi na svojim rukama od SVIH naroda na svijetu! Gdje god da su oni bili ostavili su poluratno stanje za sobom... iscenirali su u Srbiji "bolje rat nego pakt" "Bolje grob nego rob" 1941 i doveli su Nedica, Ljotica i CO na vlast, prouzrocili su raskomadanje Yuge i klanje po cijeloj YU.

Napustili su Indiju 1947 i stvorili su Pakistan i (poslije i Bangladesh), 1948 su napustili Palestinu i indirektno stvorili Israel... ITD, ITD....

PITAGORA
    Guest

Da se mene pita, ENGLEZ je kriv i tu nema zbora, a sto ovaj njihov dupelizac pise o hemoroidima, neka pogleda sebe i svoje, OSLOBADJAJUCA PRESUDA ZA OVCARU, pa ko je to tamo pevao, pucao i klao ???

Aleluja !!!

Zato sto je
    Guest
    nekoga tamo vredjao na nacionalnoj osnovi, zasluzuje smrt!!! Alal vama ×××××. E jeste zlocinci, negirat se neda!

Znate li vi manijaci kako se kategorizuje jedan zlocin sa onim drugim, i da su disproporcionalni. Vredjenje po nacionalnoj osnovi ne moze se ni svrstati u zlocin, a ubistvo coveka definitivno DA!

×××× vas caca maloumni.

Da je Englez
    Guest
    Kriv, tu diskusije nema!! a da je mozda cijena te krivnje za njega ispala malo prevelika... tu mi pomoci ne mozemo. Kad se neko potuce, posvadi dogodi se da ima i mrtvih - makar to nije bila pocetna namjera nikog - ...

Englez je jednostavno napravio previse gresaka odjednom... a i VI Srbi ste indirektno krivi! Kad je dosao u BiH kod vas, zderao janjetinu i slusao srpske mitove, povjesne sate i slicne ×××××rije kojima nas nas mazohist tu obasipa - potpuno je krivo protumacio situaciju i stvarnost!! a kad je dosao o nicem pojima imao nije...

Ja bi veci dio grijeha prebacio na Srbe...

Samo nagadjas i
    Guest
    i trabunjas bez veze.

Onaj ko je ubio taj je ubio, i to je zlocin, i on mora da se sankcionise u normalnoj pravnoj drzavi.

Na sudu i istraznim organima je da istrazi da li je imao nameru ubiti ili ne, a ne da se predmet odlozi dok ne zastari.

Dakle, nije rec o ubici i ubijenom, nego o vasem nakaradnom pravosudju.

Koliko ja znam
    Guest
    Slobo, Karadzic i Mladic nisu nikoga ubili svojim rukama (mozda grijesim??) a krivi za KATASTROFU BIBLIJSKIH razmjera!! za zivote stotina tisuca ljudi sto mrtvih sto raseljenih!!

Zato VI SRBI imate velik dio odgovornosti i za ovog Engleza!!

tipicno
    Guest
    katolicko ××××××. Vi koljete a krivite Srbe.

JASENOVAC
    Guest
    gospodo!
    JASENOVAC!
    700000 + 45000!
    Biblijsko razbojstvo, genocid, zlocin!
    Pamti svijet! Razbojstva Karadzica i Mladica su isto tako grozna kao razbojstva Tudjmana i Gotovine...
    Ali, JASENOVAC, gospodo, JASENOVAC
    700000 + 45000!

NOZ ZICA...
    Guest
    Pa ja sam uvjeren da je tih gnjida, gamadi i drugih stetocina bilo vise od 700 000 -sigurno preko 1 milijun, vjerojatnije 1,5 miliuna (neki kazu i 2 miliuna).

Muslimani su onda bili pametniji, mnogo pametniji nego danas! Shvatili su da im je jedini spas od cetnicke kame bio Hrvat, tako da su zajedno stali protiv tih usljivaca! (GNJIDA).

U ovom su se ratu uzdali u JNA - nisu bas najbolje prosli, pa ih OPET zadesi sta ih zadesi: (NOZ ZICA SREBRENICA... razni Trnopolji, Omarske, Keratermi, Foce, Bijeljine, Zvornici i slicna izletista...SARAJEVO 1100 dana ..itd).

Sta ces! PROKLETI SU sRBI KAD NANJUSE KRV! Oni su ko vukovi, ne mogu stati, a pobili cuda i cuda... niti nije za jest, niti plajckat - nista koristi - ali kad Srbinu krv zamirisi - kako rekoh - ne zna stati - dok ga ne uhvati metak i zadesi sta ga zadesi -

Pa onda hitno u traktore i trazi spas... a ×××××i Hrvati ih puste... - samo da bi se opet podsmjehivali, zajebavali i provocirali... i tako opet...u krug, genocidza genocidom! a sRBA POSLIJE SVAKOG GEnocida sve vise...

Po divljackom
    Guest
    ubijanju i proporcijama zlocina, nista se ne moze porediti sa Jasenovcom

gospodo!
    JASENOVAC!
    700000 + 45000!

Daj ti meni
    Guest
    reci KAKO se ti mozes otarasiti gamadi "na pola", "proporcionalno"? KAKO??

Ranu MORAS ili ocistii potpuno ili nikako! opet se razmnozi i nista nisi napravio!

ZASTO po bolnicama mora biti sterilno, dezinficirano, cisto??

Moji preci ocito nisu imali dovoljnu higijenu, cistocu....

Slične teme

1. kiseljačka-zube ceš tražiti po asvaltu
    By ljuta in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-03-2007, 12:57
  2. EU neće tražiti izručenje Mladića kao uvjet za pregovore
    By Dimitrije Rupel: in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 08-02-2007, 17:41
  3. Kad je poceo moralni pad Hrvatske
    By Tomislav KLAUŠKI in forum Politika
    Odgovora: 90