Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Trećina Srbije bez zanimanja!

PROFS
    Guest
    Blizu dva miliona ljudi u Srbiji starijih od 15 godina nema zanimanje, odnosno, bilo kakve radne veštine koje odgovaraju sadašnjim potrebama tržišta rada. To predstavlja skoro trećinu radno sposobnog stanovništva, prenosi "Blic".

Ovaj frapantan podatak iznet je u strategiji Vlade Srbije za razvoj obrazovanja odraslih usvojenoj krajem prošle godine.

Po rečima pomoćnika ministra prosvete Bogoljuba Lazarevića znači da su promene u našoj ekonomiji u poslednjih pet, šest godina doprinele da veliki broj ljudi, koji se školovao ranije, sada ima znanje koje je bez dodatnog obrazovanja praktično neupotrebljivo. Sledeći u ovoj velikoj grupi su oni koji se nisu ni školovali, kao i ljudi koji su prekinuli školovanje.

Na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, navodi on, mnogo je ljudi koji na posao čekaju više od pet, pa i više od deset godina. Pitanje je, kako kaže Lazarević, koliko njihova znanja vrede posle tolikih godina čekanja i promena u ekonomiji koje su se u medjuvremenu desile.

PROFS
    Guest

"Imamo, recimo, izmedju 15.000 i 20.000 ljudi sa zvanjem opšteg ekonomskog tehničara, za koje se ozbiljno postavlja pitanje upotrebljivosti njihovog znanja. Jer, poslodavci sada umesto njih traže finansijske i poslovne administratore, bankarske službenike. Ljudi moraju biti svesni da jednom stečeno znanje ne može biti dovoljno do kraja života i da se stalno moraju sticati nova znanja i veštine. Oni koji to ne shvate, mnogo su bliže gubljenju radnog mesta" objašnjava Lazarević.

Trenutno, kažu u Ministarstvu prosvete, postoji pet regionalnih centara za obrazovanje odraslih i to u Beogradu, Nišu, Kragujevcu, Zrenjaninu i Boru. Dok programi obuka i osposobljavanja ne postanu masovniji i dostupni većem broju ljudi, nezaposlenima na raspolaganju stoji Nacionalna služba za zapošljavanja.

Njihove programe, kaže za "Blic" Ljiljana Lutovac, načelnik odeljenja za dodatno obrazovanje i obuku pri NSZ, lane je prošlo oko 10.000 ljudi. Za nezaposlene obuka je besplatna.

sta bi
    Guest
    to znacilo da su 2/3 SA ZANIMANJEM???

Ne vjerujem! Maximalno 20% bi se po mom moglo prilagoditi i obavljati neki moderan posao...

TU sam se je malo zahebao...investirao u srpske fondove...ali!! nikako da se ista pokrene iz mrtve tocke... NEMA ljudi... i izgleda da je sve sta je valjalo imalo pobjeglo.... POPUSAK! u Srbiju se ne isplati ulagati...jos barem 15-20 godina....

lako je
    Guest
    moguce da je u Srbiji jedna trecina ljudi bez zanimanja, i da kao takvi ne mogu ni naci zaposlenja. Ali mora se reci da u Srbiji nema zanimanja kao su klanje,pljacka, silovanje, otimanje, laz. Srbija nije tako moderna zemlja kao sto je Hrvatska.

A bas si
    Guest
    sad pogodio ona glavna srpska zanimanja... A ste je tim Srbima bez pravog zanimanja ostalo??? (U HR je "srpstvo" prije moglo biti zanimanje) ...

BAS ovo sta si naveo! Plajcka, otimanje, mucke itd....

da podsjetim
    Guest
    Jos dosta se dugo u Srbiju nece isplatiti investirati!

I to upravo zbog navedenog faktora - LJUDI po ulicama ima koliko hoces, vjerojatno bi i radili, ali nemaju ZANIMANJA koja bi mogla zadovoljiti danasnje potrebe. NEMA!! Ima ih po

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1">Što je najteže u našem porazu? To što mu nema kraja, što se propadanje nastavlja? To što nam se Havijer Solana u ime EU povremeno obraća novinskim tekstovima koji su intonirani poput saopštenja uprave u zavodima za retardirane?
    Ne. Najteže je to što poraz odbijamo priznati. To što se ovdje ne pravi razlika između onoga čega se treba stidjeti i onoga čime se valja ponositi. To što se ovdje najveće zablude sistematski proglašavaju za dogme, zločinici promovišu u svece a brane se jedino ideje koje valja sa stidom napustiti. Zbog svega toga, Evropa za nas nije nešto čemu se "možemo nadati". Ona je ogledalo kojem istovremeno zavidimo i mrzimo ga. Ogledalo u kojem se ogleda istina o nama, naš pravi lik. U koji odbijamo pogledati. Jer, samo dok ne vidimo imaćemo najvećeg pjesnika, najboljeg fudbalera i najčasnije i najhrabrije ljude. Cijena naše veličanstvene predstave o sebi samima je sljepilo i tupost. Tu cijenu smo ne oklijevajući mnogo puta platili. Vidi li iko razlog zašto je ne bismo platili ponovo?</font>

PITAGORA
    Guest
    E tako je to EX braco...

Ceo svet vas ×××× i neda vam mira, oh da umalo da zaboravim:

Situacija ide otprilike ovako - Ode SLOVENIJA, pa onda HRVATSKA, pa onda MAKEDONIJA, pa onad BOSNA, pa onda CRNA GORA, pa onda KOSOVO, uf umori se od ovolikih odlazaka, a brate niste bolje ni zasluzili...

I nije valjda da nisi skuzio da nesto ne valja sa svima koji su vas napustili, i prepustili bombardiranju NATO - saveza, sram ih bilo kako su samo mogli jadnu i malu srbiju napustiti ???

Aleluja, Bog je velik i sve vidi...

kad nakon
    Guest
    PORAZA SVE PROPADA TUZNO JE I SHVATLJIVO DA NI KRAJA NEMA I TO BOLI. jOS STRASNIJE JE KAD SE ONAJ KOJI SMATRA DA JE POBJEDNIK SVOJE POBJEDE STIDI.
    I KADA SHVATI DA SU GA U "POBJEDU" PRORACUNATO VODILI NELJUDI, LOPOVI, PROFASISTICKE SLUGE I KLEROFASISTICKI NACIONALISTI ONDA MORA DA SE ODLUCI - ILI COVJEK ILI HRVAT.

Kako tebi
    Guest
    Mazohiste - NIKADA da postane/bude jasno da smo se mi Hrvati (kao i Slovenci) botrili samo za samostalnost i NISTA!!! vise!!

A vi upravo suprotno - za otimanje, dominaciju....

Mi smo svoj cilj postigli!

A vi??? ne samo da ga niste postigli, nego ste izgubili mnogo, mnogo vise nego sta bi izgubili da se nista tako agresivno, prepotentno, zlocinacki ponasali. I kad procitas onaj text gore... Bit cete u AGONIJI dok jednom konacno sami sebi ne priznate poraz! i ne krenete ISKRENO drugacijim putem... Ali to od Srba ocekivati???

Pa di ste svi
    Guest
    otisli, ××××× li vam materina, nije valjda da ste svi zbrisali na mars. E nisu Srbi takve srece, bar sto se ×××××ta tice.

A sto se tice kvalifikacija, ja mislim da u ×××××tskoj nema ni pola onih sa kvalifikacijom. Ovo sam saznao iz pouzdanih izvora. Sve stizete u ovu zemlju kao najobicniji klineri praveci konkurenciju jedino Kinezima.

Cuj, usrasa i skola, kao dupe i oko!
    Nikad nije islo jedno s drugim da ga ××××s.

Picko ustaska
    Guest
    da li si se ti a tvojim koljacima borio za samostalnost Hrvatske u Zepcu, u srcu Bosne, u Mostaru, Sarajevu....
    OTIMATI I PLJACKATI STE HTJELI I ZATO STE KLALI....a borba za Hrvatsku slobodu je najbolje definirao vas predsjednik Stjepan MESIC 10."RUJNA":
    "S moje strane mogu reci da se ispricavam svima onima kojima su gradjani Hrvatske u bilo koje vrijeme nanijeli bol ili stetu radeci protivno zakonu i zloupotrebljavajici svoju poziciju !"
    ON JE HRVAT ALI NIJE USTASA !

svak bi
    Guest
    nas mazohiste volio (kao nas pokojni Francek) da smo samostalnost stekli u rukavicama! NIKOME draze! vjeruj mi!!

Ali to nazalost u rukavicam nije moglo biti ostvareno... a Francek se je nekako do zadnjeg tako ponasao - dok onda u finishu KONACNO! nije lupio batinom! pitanje je na koji bi nacin bilo najmanje zrtava?? !! TO JE PITANJE!! Ja sam skolon vjerovanju da su Hrvati trebali lupiti po kasarnama kad je odande JNA isla na Sloveniju! Vjerujem da bi proces bio onda mnogo kraci i da bi zrtava bilo mnogo manje...

budalo
    Guest
    ako se vec o vjerovanj radi kome si ti kako sam kazes sklon, vjeruj u poznatije absurde( da li je gospa kroz uho zanijela ili nije, zvanicna katolicka dogma!) i kani se vjerovanja koji vode klanju. Ne mozes vjerovati i klati u isto vrijeme. To mogu samo hrvatski katolici.
    I da nakon toga pokusavas bezazleno staviti svoju glupost na tapet neduznosti, to je vec perverzija koja i hrvatstvo prevazilazi.

znas nas
    Guest
    mazohiste... tu je sad sto je! Za nas je najbitnije da je HR oslobodjena cijala! A ako su u tim koracima i napravljene neke manje nepravilnosti... hebi ga blaz... Nepogresan nije bas skoro niko.

Utjeha mi je da te ev. nepravilnosti nisu ni kap u moru onoga sta smo mi morali prolaziti!... dakle NULA prema istrpljenoj agresiji od vase strane i sve sta je ona sa sobom donijela...

TITO i MESIĆ
    Guest
    su za HRVATE isto zlo. Neka se on ispričava kome hoće ali u svoje ime.Tito i Mesić su najveće izdajice hrvatskog naroda. Ako vi (SRBI) mislite da ste imali pravo podržavat svoju bratču u Bosni onda smo i mi (HRVATI) imali isto to pravo učinit. Za vašu propast samo znate krivit druge umjesto da si priznate svoje greške. Zašto se nismo mogli raziči kao što su to napravili Tšesi i Slovaci? Zato što nebiste imali šta za jest i na drugima vladati. Naučili ste druge iskorištavat i to si više nisu dali dopustit i zato je izbio rat. Sad blečite da su vam HRVATI krivi koliko hočete. Sad su vas i najbliža brača napustili (CRNOGORCI) a i skoro če te ostat bez Kosova! Svi su vam za vaše zlo krivi samo ne vi sami sebi!!!!!!!!

Ja sam ti vec
    Guest
    jednom postavio pitanje zasto se nismo mogli razici kao mi i Makedonci, mi i Crnogorci, ×××× Cehe i SLovake.

Pa odgovor je meni sasvim jasan, ne znam tebi, ti si duduk da shvatis:

U Makedoniji i Crnoj Gori nije bilo:

1) opkoljavanje i napada na kasarne JA,
    2) nije bilo hajke na Srbe, njihovog progona, njihovog brisanja ia politickog zivota;
    3) u tim bivsi republikama nije bilo izazivanja rata (jer ga nisu ni zeljeli), putem stvaranje opsteg haosa i nesigurnosti u zemlji i napadima fizickim i verbalnim na pripadnike srpske nacije;
    4) nije bilo otpustanja Srba sa posla (isterivanje sa posla bez razloga je lisavanje sredstava za opstanak);
    5) nije bilo masovnog bezrazloznog streljanja srspkih civila;
    6) nije bilo zlocinaca poput Norca, Brodarca, Glavasa, Spegelja, Mercepa, Gudelja i uvezenih Ajdemija, Cehua....

Da li dalje ima smisla nabrajati?

Titu da podignete
    Guest
    spomenike do neba.
    Taj vas je od porazene i osramocene drzave, najvernijeg satelita Hitlera, spretno prebacio na pobednicku stranu.
    Tito vam je podario skoro celu jadransku obalu sa otocima.
    Tito vas je sacuvao od kacusha i ruskoga kurca onoga kojeg su Berlinke dobro upamtile.
    Tito vas je spasio od autonomija, a trebale su je dobiti bar Talijani i Srbi.

A Francek, vreme cini svoje, pa i vi uvidjate sta je zito a sta kukoilj, pa tako onaj spomenik Franceku ne doceka citav ni jednu zoru.

Osvescivanje polako ali sigurno.

U Crnoj
    Guest
    je gori bilo 44,5% koji su glasali za SiCG!

U Hrvatskoj je bilo 5,8% za YU, 94,2% za Hrvatsku!!

Ali se niste usudili lupiti po Crnoj Gori jer znate da bi vas crnogorci samljeli!!

Kameni spavač
    Guest
    Ma kakvi to ,,,,,,srbi nemaju sa cime udariti po Cenoj Gori. Ostali su bez oruzja, novaca a najvaznije od svega toga su bez hrabrosti. Jedino habro bjeze i niko ih ne moze zaustaviti.

kazi ti
    Guest
    meni, nasa mazohisticka seljacino, Gdje su bili heroji Bobetko, Norac itd 1990/1991, dok ste vi poceli gaziti po Hrvatskoj, pljuvati, provocirati i na kraju 1991, pucati granatirati, rusiti, ubijati rastjerivati narod?? Ti heroji su stali u OBRANU naroda, nacije i drzave 1991!!

17.05.1991 je bio referendum u Hrvatskoj. 94.2% je glasalo za samostalnost!

U C.G. je 55,5% glasalo za samostalnost! No to je bilo dosta, niste se usudili na njih udariti jer znate da bi vas samljeli, a Beograd bi vam bio malen!

U BiH je 63% bilo za samostalnost (Srbi bojkotirali)...

Gde su bili
    Guest
    Brodarac, Norac, Glavonja, Mercep i ostali zlocinci pre rata? Pa na svojim radnim mestima - klali Srbe i izazivali rat.

Sve ono za sta se doticni zlikavci optuzuju uradili su pre rata.

Ni Crna Gora ni Makedonija nisu imali takve. Srbi su na miru i sugornoscu mogli racunati da ce docekati zoru. To vec nije bio slucaj u Hrvatskoj.

Sta hoces majmune, izazivali ste rat jer vam je trebao.

Hajde jos jednom procitaj sta sam napisao od tacke do tacke, pa malo razmisli.

Nego rekao
    Guest
    sam ti, ×××× Cehe i Slovake, oni nisu imali CASE za rat, niti su klali jedni druge u proslosti. Ogranici se na primere u bivsoj Jugi.

Hrvatska
    Guest
    nema niti 1 promila psihijatara da bi pomogla jednom toliko izludjenom, paranojicnom dijelu svoje populacije!

Najbolje je da ta populacija ide tamo gdje moze mirno spavati -i!! da se nikad -NIKAD - ne vraca! M I K A D!!!

PITAGORA
    Guest
    E vece ××××××, ja nevidje...

Ma o cemu ti zboris ravnogorce smrdljivi... od vas su otisli svi koji su mogli 91. a poslije i svi ostali. Uopce nije vazno ko i kako, vec ZASTO ???

Ma vi ste YU smatrali svojom " velikom srbijom ", jebla vas ona... nama hrvatima, a bome i ostalima bila je kamen oko vrata i tamnica crnja da crnja nemoze biti...

I nemoj se uopce opterecivati razlozima, vec se posvetite svojim problemima i svojoj maloj srbiji, ha,ha,ha

... jer kad ode i kosovo, ostaje ono malo na brdovitom balkanu...

Slične teme

1. Aktuelnosti iz Srbije
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 62
    Posljednji post: 13-02-2007, 22:15
  2. Novi Fiati iz Srbije
    By BRE BRE BRE in forum Politika
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 03-06-2006, 15:00
  3. U ime velike Srbije
    By SompaPompa in forum Politika
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 18-10-2004, 09:58
  4. CG odvojeno od Srbije u EU
    By FRANKO in forum Politika
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 11-09-2004, 18:38
  5. Auto oznaka Srbije i CG :-)))
    By SB in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 18-03-2003, 05:23

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •