Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: AKTUELNOSTI IZ SRBIJE

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002

VIZOVNIK
    Guest
    "Na žalost, za većinu običnih državljana ostaje nepromenjena procedura za dobijanje vize, koja predstavlja suočavanje sa izuzetnom birokratijom, dugim periodima čekanja i ponižavajućim ispitivanjima u ambasadama", kazao je Kacin, koji je i predstavnik ALDE za Srbiju.

"Ubeđen sam da mi, kao parlamentarci, moramo neprestano i glasno da ponavljamo i upozoravamo - Zapadni Balkan pripada EU. U državama u kojima osuđeni vojni zločinci mogu da se slobodno kreću, gde radikalni nacionalisti uživaju javnu podršku, moramo da učinimo sve, da podstaknemo i okrepimo proevropske snage, koje jedine mogu da prekinu sa takvom prošlošću", rekao je Kacin.

VIZE
    Guest
    Ovom seminaru je prisustvovao i lider srpske Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović, koji je rekao da pitanje viznog režima jeste i pitanje evropskog sistema vrednosti: "Danas u Srbiji je čak 70-75 odsto građana nenaklonjeno potpunoj saradnji sa Haškim tribunalom. Srpsko društvo je suočeno sa velikim brojem problema, a bez kapaciteta vlasti da donese pravu odluku."

On je upozorio da je teško očekivati da će Srbija u 2007. godini biti bitno drugačija nego što je danas. Jovanović je kazao da promene zavisi od svih slojeva srpskog društva, ali je apsolutni imperativ da Evropa podrži mlade ljude u Srbiji: "To su naši borci za demokratiju koji su pobedili Miloševića i koji su tokom nekoliko proteklih godina održali ideju modernog života u Srbiji. Ti mladi ljudi zaslužuju podršku Brisela, oni su jedina šansa Srbije! Ne smemo dozvoliti da taj sloj društva ponovo plati cenu pogrešne politike vlasti, koja se i sada vodi po pitanjima Kosova ili Haga".

Lider LDP-a je rekao da je potrebna jasna agenda poteza kako bi se uz parnerstvom sa EU uspostavili uslovi za slobodan život mladih Srbije modernoj Evropi: "Da putuju, da se obrazuju, jer samo tako će nastati generacija sa energijom, potencijalom, voljom i razumevanjem za novi sistem vrednosti".

Šengenski acquis
    Guest
    Šengenski acquis, predvidja da garantno pismo mora da bude overeno. Izuzev ako sve zemlje Šengenskog sporazuma ne promene ugovor zbog Srbije, teško da će se nešto promeniti.

Zato ti govorim, da je sve zamlaćivanje. Neće da ti kažu, ne želim da ti ukinem vize, jer ne želim tvoje gradjane u mojoj zemlji(zemljama), nego sledi zamlaćivanje sa kao "olakšicama".

No, ako to tebi nešto znači, potpuno je OK.

Chandra
    Guest
    ....pa i sada dobijanje vize zavisi jako od toga gde ides i zasto. za 14 nedelje konferencije u portugalu samo sto krv nisam morao da vadim...

pravo pitanje su turisticke vize. tj. putovanja iz zadovoljstva. ali daleko smo od toga da se makar priblizimo beloj listi.

Recykle Bin
    Guest
    Pri tom, lako se gubi iz vida i činjenica da mi koristimo pasoše sr jugoslavije. Čudim se da nas bilo koja civilizovana zemlja uopšte uzima u obzir kad oćemo da putujemo.
    Zato sto su im, dok je jos postojala notorna SCG, bile potrebne godine da dodju do grba i zastave te "drzave" iako je svima bilo jasno da Crnogorci namerno odugovlace sa tim, i da nisu zeleli da se uopste donesi simboli. A bez simbola nisu mogli da se prave ni novi pasosi. I to tako GODINAMA...

Pogledajte na sta lice "nase" licne karte dan danas, u 21. veku. Kartoncic koji vise lici na sovjetsku propusku nego na moderni identifikacioni dokument. Pasosi su kao iz neke africke banana drzave, sa slikom koja moze da se skine nozicem.
    To sve postoji kao preduslov za ukidanje viza. Drzava nije nista uradila da se to promeni i poboljsa, ali zato konstantno govore kako Evropa ne ukida vize.
    Vojska je i dalje na granicama drzave (a treba da je policija).

Nije sve u Evropi, ima nesto i u nama.

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">
    Mnogo mi je zao masinovodja... Zao mi je to sto oni koji zaista zele da vide nesto od Evrope i uce od nje - to ne mogu. Koliko bi bilo dobro da deca idu na ekskurzije po celoj Evropi, pa da posle pricaju kako je lepo i uredno itd. Pa da pokusaju da preokrenu Srbiju (kad odrastu)... I uopste obican covek. Steta sto ne moze da ode na nedelju dana u Svajcarsku ili Nemacku samo da vidi...

Ali svako "zasto"ima svoje "zato".
    Sve se vrti oko politike. Srbi su nekoliko puta sami birali svoju sudbinu i eto - rezultat je takav kakav je. Pocev od bojkotovanja Slovenije i njihovih majoneza, pa to ratovanja sa svima u bivsoj Jugoslaviji, pa do "kurcenja" sa najjacim silama sveta i najzad bombardovanjem Srbije...

I posle svega toga - oni i DALJE najvece poverenje daju Seselju i SRS.
    I ja da sam Evropa, ne bi vas primio. (Nista licno). Ali, pitanje je, sta cete mi vi uopste? Eto vas tu na Balkanu, samo nemojte praviti vise ××××××, (jer cete ponovo dobiti batine), i sami birajte da li cete se prilagoditi zapadu i evropskim vrednostima, iil orjentalnim (danas preovladjujucim). Pa koliko god to trajalo...

A to sam vizama ce ostati i dalje ovako... Sta cete vi Evropi uopste?
    Onog koga zele, primice (obrazovani) a one koje ne - nece. Cisti interesi.</font>

glupane proustaski
    Guest
    kako ce po tvom "obican covek" doci u Svicarsku i Nemacku, odakle mu lova. Da li je to "obican Covek" iz Hrvatske,BiH,Crne Gore ili Srbije - to je svejedno. Jedini koji to mozda moze je obican Slovenac. Dakle ne seri kad voz stoji i kad si masinovodja ( ovo je jedina rijec koja i u srpskom i hrvatskom jeziku opisuje jednaku glupost. Ustase su je u"strojile"!)

Ma nas
    Guest
    mazohiste.... samo te podsjecam gdje ste... prvo ste unistili SFRY, pa u tom procesu vas zadesi sta vas zadesi...
    ...ovo je samo mali dio blata u kojem se koprcate...

Ti inace
    Guest
    uopce ne citas sta tu pise... To pokazuje kolika sta nakaza, koliko vas niko nece nikud...morate se miljakati vize, ponizavati, ispunjavati papire, odgovarati na pitanja... lagati...muckati... stalno vas s epodsjecuje da ste - ono sta ti stalno govorim, jednom rijecju -

SRBI!

Mashinovodja
    Guest
    Ja sam se baš sad vratio iz grada prolazeći pored austrijske ambasade. Stvarno zaboli kad čovek ugleda one nesrećnike u onolikom broju. Kome to treba i šta se time dobija/postiže?

Mashinovodja
    Guest
    Ako neki gazda u Francuskoj ili Nemačkoj proceni da mu se isplati da za male pare zapošljava ilegalne šljakere, on će to učiniti. Ako to nisu Srbi, biće to Turci, Albanci, Kinezi ili Marsovci, gazdi je sasvim svejedno. Prema tome, problem ilegalne imigracije neće se rešiti tako što će se za jednu naciju uvesti drastična ograničenja dok će za druge filter biti znatno propusniji.

Senior Member
    Datum registracije
    Feb 2006
    To je cela suština: mi smo još uvek na izdržavanju kazne koju smo fasovali za Slobina vakta. Đinđić nam je isporukom Slobe isposlovao uslovnu, ali je Koštunica i njegovo prenemaganje s Mladićem uverilo Evropu da još nismo dovoljno kažnjeni. Zato i nema nastavka pregovora u ulasku u EZ, a ponuđeno članstvo u Partnerstvo za mir je samo mala šargarepica zbog Kosova.

SCEPTICAL
    Guest
    Elem, danas sam se u svom poslu (turizam) po ko zna koji put susrela sa problemom viza ... ovog puta zaista na drastican nacin.

Kao sto ste vec verovatno i culi od 01.01.2007. za državljne Republike Srbije biće potrebne vize za boravak na teritoriji Republike Bugarske ili tranzit kroz istu.

Što se papirologije tiče nisu previše zahtevni: pasoš, kopija, 2 fotografije, zdravstveno osiguranje i voucher hotela.

ALI ... i nakon dugih pregovora neće ni da čuju za grupne turističke vize...i ni po jada to već prilikom apliciranja za vizu u ambasadi se u slučaju da putuje porodica - mora pojaviti cela porodica uključujući i decu!?!?!?!?!?!

Mislim deca.....

Ah da... Bugari primaju aplikacije samo ponedeljkom, sredom i petkom od 10-12h.

Ako medju vama koji ovo čitate ima onih koji su planirali put u Bugarsku ovo moraju imati u vidu da bi blagovremeno obezbedili vizu.

I onda mi neko prica o pregovorima za vizne olakšice... pa naša vlada ne može ni Bugare da namoli da ne maltretira srpsku decu...

Uh
    Guest
    Bas me cudi!?

nedavno je bio neki post "Pravoslavna bratska Bugarska u EU"

A sad traze vize za svoju pravoslavnu bracu iz Srbije,,,,,,,,,,BAS ME CUDI!

pitanje je
    Guest
    ...KAD?? ce Srbija (ako ikad) postati normalna zemlja?? Kad ce se (ako ikad?) rijesiti kompleksa da je neka svetost, nesto veliko?? na "balkanu", preodredjena da vlada.. da je "balkan" njen... kad ce oprati sve grijehe koje je napravila u proslom stoljecu??

A nas EU sili da ukinemo Srbima vize!!! TO!!! je ponizavajuce! Srbija, drzava mafije, mucki, spletki i svih mogucih govana od kojih se EU hoce ograditi vizama - nas sili da ih ukinemo!!!

tako ti je to
    Guest
    igracino! Dobro kazes "nas EU sili"!
    To je samo pocetak, propisacete i krv po nalogu EU. Nema druge. Ali slugama i konjusarima to nije ni tesko. Uvijek ste bili i ostacete sluge, bez pameti, bez kicme, bez obraza, nacija konjusara.

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font size="+1" color="blue">JOS JEDNOM CU OVO PRILIJEPITI - JER?
    GOVORI USTVARI SVE! JA TU NEMAM STA VISE DODATI!

Mnogo mi je zao masinovodja... Zao mi je to sto oni koji zaista zele da vide nesto od Evrope i uce od nje - to ne mogu. Koliko bi bilo dobro da deca idu na ekskurzije po celoj Evropi, pa da posle pricaju kako je lepo i uredno itd. Pa da pokusaju da preokrenu Srbiju (kad odrastu)... I uopste obican covek. Steta sto ne moze da ode na nedelju dana u Svajcarsku ili Nemacku samo da vidi...

Ali svako "zasto"ima svoje "zato".
    Sve se vrti oko politike. Srbi su nekoliko puta sami birali svoju sudbinu i eto - rezultat je takav kakav je. Pocev od bojkotovanja Slovenije i njihovih majoneza, pa to ratovanja sa svima u bivsoj Jugoslaviji, pa do "kurcenja" sa najjacim silama sveta i najzad bombardovanjem Srbije...

I posle svega toga - oni i DALJE najvece poverenje daju Seselju i SRS.
    I ja da sam Evropa, ne bi vas primio. (Nista licno). Ali, pitanje je, sta cete mi vi uopste? Eto vas tu na Balkanu, samo nemojte praviti vise ××××××, (jer cete ponovo dobiti batine), i sami birajte da li cete se prilagoditi zapadu i evropskim vrednostima, iil orjentalnim (danas preovladjujucim). Pa koliko god to trajalo...

A to sam vizama ce ostati i dalje ovako... Sta cete vi Evropi uopste?
    Onog koga zele, primice (obrazovani) a one koje ne - nece. Cisti interesi.</font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Danas sam sasvim slucajno pogledao televiziju kad je pocela emisija o Srbiji, odnosno o 4 srpske djevojke iz Beograda koje su studirale i govorile odlicno Svedski, a samo jedna od njih je bila u Svedskoj. Zainteresirao se i pogledao:

I?? vidio sam 4 najnormalnije i simpaticne djevojke koje opisuju svoj zivot i neku, da je nazovemo, emotivnu vezu sa zapadom, poglavito sa Svedskom. Vidio sam jedan puzzle od Evropskih drzava, koji je bio poklon godine, mislim 2002 gdje je nedostajao komad na kojem je trebala stajati Srbija! Uglavnom vidlo se je kako mladi sanjaju putovati po svijetu i kako prolaze raznorazne "torture" i ponizavanja da dobiju vize... ponekad dobiju ponekad ne... Vidi se da se narod osjeca kao u karanteni. Neki ne zele o tome razmisljati i odluce da nikad nece putovati izvan Srbije. Ono na sta se u skoro nijednoj zemlji ne obraca paznja, ono sta je najnormalnije, je u Srbiji velika stvar!

Uglavnom te 4 simpaticne mlade djevojke su mi pokazale kako otprolike (po mojoj procjeni) zivi i razmislja kojih 40-ak posto Srba, jadnih i nemocnih od seljacina, opancara, nacionalista, sovinista itd, koji aktivo kroji i krojio je politiku koja je Srbiju dovela tu gdje je sad. Djevojke citaju, govore cak i PJEVAJU Svedske pjesme. Poznati su im Svedski obicaji i sve. </font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Jedna od njih slucajno na mrezi naleti na jednu stranicu iz Svedske, o nekoj "medjunarodnoj konferenciji mladih za mirno rjesavanje konflikta", ona se javi i ODMAH dobije odgovor i pozivnicu da je dobrodosla. Sa pozivnicom ide na Svedsku ambasadu... i strepi? hoce li dobiti vizu ili ce je odbiti. Nakon nekoliko dana ide u ambasadu i sva presretna se pohvali prijateljicama da je dobila vizu... slijedi PRVO putovanje na zapad - u Svedsku... tu ona sudjeluje u seminarima, pjeva i sudjeluje u svedsjim obicajima, posjecu povjesne znamenitosti itd...da ne dúljim, ona je prilicno odusevljena i neizmjerno zahvalna tom mladicu koji joj je poslao pozivnicu i omogucio joj da dodje... Priznaje da joj je on ostvario zivotni san, a na pitanje: "Da li je on toga svjestan"? odgovara da "ne vjeruje da je... da on to ne moze shvatiti"...ITD.

Zasto pisem ovo??? Eto, kad vidim normalne ljude, dobre volje, kako se moraju ponizavati, kako se vesele kao mala djeca stvarima koje su u svim meni poznatim zemljama najnormalnije, te kako su pogodjene posljedicama onih gore navedenih koji su krojili i skrojili i njihove sudbine, postajem sentimentalan, cak mi i koja suza izadje... I opet?? Bojim se da te koji im i dalje kroje sudbine, NIKADA nece moci maknuti bez sile! NIKADA! Ostaje im da biraju, pacifizam (karantena, bijeda, izolacija...) ili revoluciju i prikljucak Evropi...</font>

kad vec
    Guest
    sam kazes "..ja tu nemam vise sta dodati !" koji ××××× ××××s dalje.Ti bi se morao vec sam sebi ogaditi da imas bar malo samokontrole ili ukusa!

na VIDI stranici
    Guest
    vijest o debaklu tenisaca u Australiji. Vec sam vam pred dugo vremena savjetovao da kupite Novaka, budete li jos cekali bice preskup, a ona nasa banjalucka srbenda ide kraju. Dosta je izdo Srbiju igrajuci za vas i lovu.I to eto prodje.Trebao bi se Rizlinbegovic pobrinuti za nove snage kako muske tako i zenske.

Melbourne
    Guest
    USTASE DIVLJAJU SVUDA!
    BILO BI PAMETNO DRASTICNIM MJERAMA ODGOJITI IH I VRATITI MEDJU LJUDE, AKO JE TO UOPSTE JOS MOGUCE.

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">"Mrzimo Hrvate i razbit ćemo im glave nakon meča. Znali smo da dolaze, kao što znamo da će sutra doći u još većem broju. Bit će ih 200, ali nema veze, izbost ćemo svakog od njih." - najavljuje anonimni srpski navijač tijekom razgovora s australskim novinarom.

"Nacionalni ponos je jedno, no ovo je neprihvatljivo. Nisam bio u dvorani, no prema onome što sam vidio i čuo Srbi su bili prilično provokativni.", kazao je Starčević, prenosi Herald Sun.

Dodao je da ga je kćer mobitelom nazvala iz dvorane te mu je rekla da su Srbi napali grupu Hrvata vičući "Umrite Hrvati, umrite...".

</font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">"Mrzimo Hrvate i razbit ćemo im glave nakon meča. Znali smo da dolaze, kao što znamo da će sutra doći u još većem broju. Bit će ih 200, ali nema veze, izbost ćemo svakog od njih." - najavljuje anonimni srpski navijač tijekom razgovora s australskim novinarom.

"Nacionalni ponos je jedno, no ovo je neprihvatljivo. Nisam bio u dvorani, no prema onome što sam vidio i čuo Srbi su bili prilično provokativni.", kazao je Starčević, prenosi Herald Sun.

Dodao je da ga je kćer mobitelom nazvala iz dvorane te mu je rekla da su Srbi napali grupu Hrvata vičući "Umrite Hrvati, umrite...".

</font>

Slične teme

1. HAG TRAŽI POMOĆ SRBIJE!!!
    By Kruva? in forum Politika
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 05-12-2008, 18:22
  2. ISTOCNODRINSKE AKTUELNOSTI
    By SLVOMIR in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 05-05-2007, 20:15
  3. NOVE SLIKE IZ SRBIJE
    By sompompirovi in forum Politika