Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: vozačka kultura

  1. #1
    ki
    Guest
    svi vi na ovom forumu,calibre,alfisti,golfisti...,raspravljate o ovom ili onom autu,a jeste li se ikad zapitali na kojem "nivou" vam je vozačka kultura tj.kako se ponašate u prometu?

  2. #2
    INTCP
    Guest
    Ma koji ××××× ti sad oćeš.

  3. #3
    alfist_zg
    Guest
    neznam sta se tu ima raspravljati..kultura ili nekultura sta je tu je...osim toga baci pogled gore na naslov foruma "Talijani , Francuzi ,Njemci-koji je najbolji?"

  4. #4
    VR6
    Guest
    Hm, sto se mene tice mislim da sam tu korektan. Sve vecinom radim po propisima. Prestrojavanje s zmigavcem, preticanje isto, i kad se vracam cak palim zmigavac, kad me neko prestize pomjerim se desno, ili pustim gas, nepritiscem kao sto neki znaju i tako... Ja mislim da se svega pridrzavam, cak ponekad i vise nego sto treba, s te strane sam ok...

  5. #5
    ki
    Guest
    INTCP,nemoj se odmah "pjeniti" ,a ti Alfist i ti si puno puta na ovom forumu skrenuo s teme "Nijemci,FRancuzi...,a postavio sam to pitanje jer me zanima,a i da "razbijem" monotoniju ovog foruma.(ponavljam; ne želim nikoga vrijedjati)

  6. #6
    alfist_zg
    Guest
    dobro stari, ali nevidim sta se tu puno ima raspravljati...ionako ce ti svi reci da se kao pridrzavaju propisa i svi ce se praviti kao ono u stilu :" joj,kojih majmuna ima na cesti bla bla bla" znas vec i sam...mislim da je ta tema malo dosadna i nezahvalna za ovakav forum.....no to je samo moje misljenje...a daj se molim te ti predstavi sa svojim pravim nickom jer vidim da nisi novi, pa da znamo s kim "pricamo"

  7. #7
    dorfmeister
    Guest
    kad vozim slalom ne dajem zmigavac. po Ilici se vozim 150, na autoputu oko 160, stisnem ga samo pol minute na fol gas i micem se svima ko je brzi, nikad ne preticem po desnoj strani, trubim ×××××ma, cesto vozim pijan, ne prolazim kroz crveno...

  8. #8
    ki
    Guest
    Alfist,nisam novi na ovom forumu,pratim ga dugo ali se do sada nisam uključivao u rasprave.Ukratko,imam vozački staž 14 godina,promijenio 6 auta,prošao pola Europe,nikad imao nezgodu i nikad nisam platio nikakvu kaznu. Doduše,ne vozim nikakve "mrcine" poput vas ali se nadam da će i to biti uskoro.

  9. #9
    Calibra Zender
    Guest
    Sad ćemo izgleda svi počet pričati da smo ne znam kako kulturni u prometu. Činjenica je da je Zagreb najnekulturniji grad u RH šta se kulture vožnje tiče! Prevladava čista kaubojska vožnja! Od preticanja po desnoj traci, nekorištenja žmigavaca, nepropuštanja pješaka na pješačkim prijelazima, nepoštivanja semafora! Nema semafora koji se promijeni, a da barem jedan ne proleti na žuto!

    Inače, pješaci na zebri su mi zakon, žmigavac koristim uvijek, brzinu redovito prekoračujem i nadam se da imam dobro šesto čulo ili da nema murije! Naravni ima i dana kad sam totalno na××××n i kad ne poštujem nikog, rijetko, ali i to se dogodi. Ipak i ja sam samo čovjek! U pravilu sam brži od ostalih, ali ako ima brži onda je ili borba ili ako nemam volje puštam nek ide. Mada je ovo zadnje nešto rijeđe, obično kad sam s curom u autu!

    Da zaključim, vozim dosta brzo i trudim se biti korektan prema drugima. Ali kad mi netko upadne iz vedra neba u traku bez žmigavca ili me ne poštuje onda se i ja tako ponašam prema njemu!

    P.S. Pa sad ko je bez grijaha nek prvi baci kamen!

  10. #10
    sepra
    Guest
    uglavnom to je to, ne brza i luđačka vožnja nego recimo progresivna. uvijek koristim žmigu, na svakoj cesti koja ima dvije trake ako sam sporiji vozim se desno (velikogorička, ljubljanska i sl.) i da ljudi poštuju bar taj dio vozačkog bontona svi bi lakše disali. nemam sreće s pandurima, nakeljili su mi već 6 bodova . mrzim iz dna duše tipove koji se na semaforu ubacuju ispred cijele kolone koja čeka i onda stanu na zebru. Ne kužim, možda misle da smo mi ostali idioti kaj čekamo ili nismo takvi frajeri ili čak možda smo preglupi da bi se sjetili tak ××××ne fore? Jednako tako mrzim ljude koji misle da četiri žmigavca opravdavaju sve, odnosno kad u pol osam ujutro frajer pred semaforom da sva četiri da ode na kiosk kupit novine a kolonu od kilometra ko ××××. pješaci su posebna priča toliko su navikli da ih ne propuštaju da kad to i odlučiš napravit njemu treba dobra minuta da dođe k sebi od nevjerice a tad si mogao već pet puta proć.

  11. #11
    Mikula mali
    Guest
    A sta je sa gospodom koja ti iz sporedne ulice ispadnu ispred tako da moras potpisivati gume na asfaltu i onda fino uljudno nastave voziti ispred vas nekih finih 35km/h.

    Ili ugledaju prodavnicu desno i to u prometnoj ulici, dvosmjernoj i fino startaju to cudo tehnologije, svemoguca 4 zmigavca, izadju (otvorivsi sirom svoja/lijeva vrata)i ne znaju zasto trubis ako vec odlucis da trubis, "cudom se cude".
    >sta je pa mo's proc<

    Eee to je nesto sto dolazi evolucijom u narednih 50god. a to sto neki brzaju s tom evolucijom, ×××× ga, o njihove zivce.
    Savjet: cuvaj zdravlje-"take it easy" there is nothing one can do!
    DOKAZANO.

  12. #12
    rampart
    Guest
    "trubim pičkama i često vozim pijan" hahahahaha ovo me baš razveselilo. ××××ga to je to, stara škola.
    aj živio

  13. #13
    alfist_zg
    Guest
    ha ha.....dorf , ti si legenda,,,

  14. #14
    Frenki
    Guest
    Da, da, trubis dobrim komadima, ganjas se gde stignes, ne palim zmigu osim kad moram tj. kad se nekom ubacim, ne vozim mrtav pijan, al poprilicno mnogo puta kad imam preko 0.5 (al onda se ne ganjam, samo polako), obilazim s desne strane, kad vidim da mogu i znam nebrojeno mnogo puta proc kroz zuto, a i dosta kroz crveno...

    Uvek me s×××× tu jedan semafor u sesvetama koji kratko drzi zeleno... a i znate kak se veli... ××××s coveka koji nije prosel na crveno...

  15. #15
    INTCP
    Guest
    Vozim brže, na otvorenim cestama, po gradu ko i ostali, na granici proklizavanja samo u brdovitim i osamljenim cestama. Propuštam pješake, pozdravim kad me netko pusti. Nekad se znam poganjat, al rijetko ja izazovem to ganjanje makar je to jako glupo šta se dam izazvat. Nisam ×××××× i ne pretičem u zavoju. Žmigavac dajem samo kad je nužda, dakle u gradu i kad kod skretanja se moram usporit. Ako nema auta iza mene i ako skrećem istom brzinom kojom vozim ništa od žmigavca (štedim poluge). I to je to.

  16. #16
    cuore spotrivo
    Guest
    e vidim da ste svi "kulturni" vozaci,ali niko od vas nema jos ovoliko kolometara pred sobom kolkio imam ja,bar mislim da sam u pravu,a sta se tice voznje stvari stoje ovako,vozim nekih 7 god,zasada samo jedna totalka(to su bili moji prvi kilometri,ocito je stari mi mkupio prejaku pilu za prvi put),zasad sam promjenio 3 auta(bas moja),inace ih vozim pun ×××××,jer stari ima u firmi malo veci vozni park,a sta se tice ceste,pjesake pokusavam pazit max, pokusavam se drzat ogranicenja tu kod nas jer me jebu ovi s ovim bodovima,dok vani nije neki problem,jer je samo platis kaznu i dovidorno(inace slovenci me jebu maximalno s onim laserima,ima ih svuda i uvjek),obozavam brzu voznju,po ovakvim otvorenim cestam, a jos slađe mi je kad mi se neki macak priljepi na dva prsta,pa ga uredno pustim,da se malo igram za njim,sve u svemu jako zabavno


  17. #17
    Alenko
    Guest
    Nemam baš pola europe, nego nekih 150.000 km, vidim da u zg neznaju što je žmigavac, nitko te ne ×××× pola posto, možeš čekat pola sata ako izlaziš iz sporedne, takve uvijek puštam. Mrzim debile koji mi izlete iz sporedne u nekoj selendri i onda skreće nakon 100 m, idioti. Mrzim kada mi se iza nabiju i onak po crti, To najviše mrzim. Kada vidim takve odmah se vozim po sredini. Ne volim kada mi sjeku zavoj po mojoj strani, ×××× mi pas da imam neku kantu zakucao bih se u njega.
    Mrzim i gadove koji mi kada prođe pored mene uplali duga svjetla po noći a siguran sam da mi kratka nisu previsoka. Mrzim kada staju da kupe kruh ili novine, a znak zabrana parkiranja i zaustavljanja, mrzim i kada na parkingu đubrad zauzme tri mjesta a ja nek se ×××××, mrzim i muriju, ma mrzim se više i voziti u toj đungli. Treba mi bager.

  18. #18
    Dr. Strangelove
    Guest
    Svaka čast Alenko, ko da sam ja pisao, isto sve vrijedi i za mene )

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    Vidim da je po krivim forumima počela rasprava oko načina vožnje ovdje prisutnih (žuto i crveno na semaforu, alkohol,...). Pa tek da podignem opet ovu temu koja je ponovno postala aktualna.

  20. #20
    me
    Guest
    a ono što sada zovu zvučnim preprekama, totalno razvali auto, bolji su ležeći, ali i nesmiju stavljati na frekventnije ceste, pa stavljaju ovo ××××××. ako preko ležećeg pređeš polako nećeš ni osjetiti, a preko ovih možeš brzo ili polako isto je, razvali auto

  21. #21
    INTCP
    Guest
    Ja te stvari zaobilazim preko suprotnog traka pa nek se jebu.

  22. #22
    Ja, Alenko
    Guest
    Da ti vidiš ove lezeće kod nas...mila majko, to je rubnik a ne lezeći, moraš stat i prva i tako tri komada

  23. #23
    Girrari
    Guest
    Dajte se ljudi provozajte Jarunom sa više od 5 banki. Nakon toga možete baciti amortizere u smeče! Sad su još nabili i ležeče na Hrgovičima.

  24. #24
    Dr. Strangelove
    Guest
    E ovo na Jarunu mi stvarno već ide na ×××××... ako oćeš napravit đir moraš ih proć valjda 150 komada... čovječe divim se ekipi u novim sportskim autima koja se tam vozika... meni bi bilo bed da imam neku pilu...

  25. #25
    mc
    Guest
    I ja se ponekad pitam da li bi neki lezeci policajci smjeli biti tako visoki i neugodni. Ima nekih koji ti, bez obzira kojom brzinom predjes preko njih, unistavaju automobil. A da ne govorimo o mini-bazenima u cesti kojih ima na milione po gradu. Nema nista ljepse nego po kisnoj noci otici u nepoznati dio grada pa si lijepo razvalit amortizere. Kod nas bi trebali traktore reklamirati kao gradska vozila... )

Slične teme

  1. vozacka (ne)kultura
    By takkyu in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 06-08-2003, 19:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •