Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Njemački ovčar

  1. #1
    oslo
    Guest
    Zanima me u kojem mjesecu njemački ovčar dostiže punu veličinu?
    Kolika je ona?

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    23.806
    Rep Power
    4549
    Obično s nekim 10-16 mjeseci a i kasnije, ovisnom o samome psu. Koliko znači podataka da na specijalkama njemački ovčara ne može prije 24 mjeseca starosti dobiti ocjenu, sasvim je dovoljan.
    Standard kaže da su mužjaci visoki 60-65 cm (idealno 63 cm) a ženke nešto manje 55-60 cm (idealno 58 cm),

    Sretno pri uzgoju.

  3. #3
    narvik
    Guest
    Koliko sam uspio razumjeti ovaj indijanski hrvatski, Blacky tvrdi da njemački ovčar prije navršene godine ne može dobiti ocjenu, što je potpuno pogrešno. Za sve pasmine postoji natjecanje za BOB (prvak razreda mladih), a za agillity je donja granica kod njemačkog ovčara 12 mjeseci.

  4. #4
    narvik
    Guest
    Zaboravih: njemački ovčar se ni ne trenira za agillity...tu "čast" ipak premoćno nosi border colly!

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    23.806
    Rep Power
    4549
    Njemački ovčar više ne podliježe HKS jurisdikciji kao ostale pasmine, jer imaju svoju Zajednicu udruga uzgajača njemačkih ovčara Hrvatske i članica su Svjetske udruge uzgajača njemačkih ovčara WUSV. Prema tome ZUUNJOH se prilagođava WUSV pravilima pa samim time i ocjenjivanju a to znači, kao što sam i napisao, do 2 godine ne mogu dobiti odličnu ocjenu - na specijalkama!!!
    Normalno da je za agility border bolji jer je stvaran sasvim drugačije nego njemački ovčar, drugačiji mu je temperament, mada ima i vrlo dobrig agility njemačkih ovčara.

  6. #6
    josefin
    Guest
    ja imam njmačkog ovčara, sada je 1 godinu i 6 mjeseci i visok je 63 cm,jak, ne debel i htjela sam samo reći da ga obožavam,mnogima je to smiješno i tema sam ismijavanja zbog njega.Ali to je njihov porblem.Volim vas sve.

  7. #7
    josefin
    Guest
    Blacky, vidim da se ti baš kužiš u te stvari, da li i ti uzgajaš,ili ih jednostavno samo voliš?

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    23.806
    Rep Power
    4549
    Uzgajam ih, sudac sam i za tu pasminu,...
    Moja su velika ljubav, iako trenutno vise radim s drugim psima anjih sam malo zapustio (u uzgojnom smislu), ali kad dodjem do navaca sve ce biti po starom.



    I ja vas sve volim, hih hih hi

  9. #9
    Ljubimac
    Guest
    ja bi jednog ovćara..kako doći jeftino do njih...muškog..

  10. #10
    mdrezdjfkjhi
    Guest
    bas ti je dobar pes

  11. #11
    Markonkjhzi
    Guest
    bas ti je dobar pes ) ) ) ) ) ) ) ) )

  12. #12
    sunce
    Guest
    Voljela sam čovjeka koji je volio životinje.Sve.. a posebno svoju kuju njemačku ovčarku.
    Otišao je u jedno subotnje jutro i nije
    se vratio.
    Ostala mi je kuja njemačka ovčarka koja me svako jutro ispraća na posao i čeka me kada se vraćam,
    bez pitanja,žurbe,podizanja glasa,uvijek je tu i uvijek presretna kada imam vremena za nju.

    Nevjerovatna je dubina njezinih očiju.
    Ponekad pomislim da me pita gdje je on,
    njezin gazda. I gleda me dugo,kao da želi ući u moje misli. Tada osjećam da
    tuguje zbog gubitka.
    Ne znam da li ću znati dovoljno,ja žena s asfalta,koju su uvijek više zanimale knjige nego ta divna dlakava stvorenja!

  13. #13
    Vau-vau
    Guest
    Ej Blacky, a tko ti jesi?!Idem dosta po specijalkama s tatom i poznam puno sudaca i ljudi koji su vezani s njem.ovčare! Ja također obožavam njem.ovčare i doma imam uzgajivačnicu!
    . . . !

  14. #14
    Vesni
    Guest
    Imam i ja njemačkog ovčara starog 10 mjeseci i napravio mi je čudo od kuće al ipak ga volim!!!
    Prije njega sam imala isto takvog al njega sam nažalost morala dati uspavati...imao je leukemiju, stvarno nevjerojatno!!!...šmrc al imam lijepu uspomenu na njega

  15. #15
    jaaaa
    Guest
    imam i ja ovcara 65 cm jak ali nekad zna biti agresivan!

  16. #16
    $$$$$$$$
    Guest

    za ovu gore-ovćari su jeftini!štene nabaviš za 400kn

  17. #17
    $$$$$$$
    Guest
    krivo!ovcari su skuplji i stoje oko 600/700kn!!!

  18. #18
    !!!!!!
    Guest
    Imam njemačkog ovčara starog 15 mjeseci i obožavam ga.Možeš ga kupiti za 400 kuna ali nije to to.Ja sam svojeg dugodlakog platila 1500 kuna,a bio je i kratkodlaki za 1300 kuna.Imam jedno pitanje za nekoga tko zna!Ima problema s ušima,svrbe ga i ne može ih držati normalno ravno.Ima prljavštinu u njima i išla sam s njim kod najboljeg veterinara i bilo mu je jedno vrijeme dobro ali je opet počelo sve iz početka.Molim ako netko zna riješenje toga da napiše!!!!!

  19. #19
    psi su zakon
    Guest
    dali ko zna koliko odrasli mužjak postigne max težinu ali molim samo vlastita iskustva da vidim kako se kreču u stvarnosti HVALA...

  20. #20
    Znatiželjna
    Guest
    Zanima me kako mogu saznati da li moj NJEMAČKI OVČAR ima previše kila?

  21. #21
    nista lakse
    Guest
    prebroj kolicinu pive koju popije tijekom jednog mjeseca i podijeli s kolicinom pojedene janjetine s raznja, pojedene tijekom godisnjeg odmora. Pri tomu pojedeni mladi luk daje:::no nesto

  22. #22
    Znatiželjna
    Guest
    KO JE PISAO NA OVU TEMU POD NICKOM NIŠTA LAKŠE JE STVARNO GLUP PA NE DAJEM JA SVOM PSU DA PIJE PIVO! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! KRETEN

  23. #23
    idiot
    Guest
    najpametniji psi koji postoje

  24. #24
    hvaranka
    Guest
    moj jimmy ima godinu ipo,bio je na dresuri jer je bio hiperaktivan jako,sad sve slusa,al ne svih,prekrasan je,dugodlak,obozavam ga!
    istina,najpametnija bestija koja postoji!

  25. #25
    đole
    Guest
    dali netko ima za udomiti njemačkog ovčara imam dvoje djece koja obožavaju pse

Slične teme

  1. Njemački loto
    By gregor in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-10-2002, 18:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •