Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 62

Tema: Zašto nikog ne zanima POSAO na internetu ?

  1. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    9
    Rep Power
    0
    usput sam htio reći svakako se klonite raznih MLM shema....to je totalna prijevara!

  2. #27
    Member
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Rovinj
    Postova
    46
    Rep Power
    0
    Je da...... u svakom slučaju se radi o prijevari

  3. #28
    Junior Member alyciavandon's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Postova
    9
    Rep Power
    0
    onaj ko radi pametno na netu zaradit ce vise nego onaj ko crnci 10 sati na dan i cvili nakon par otklikanih reklama kako je sve muljaza
    Zadnji uredio alyciavandon : 13-04-2012 u 17:58

  4. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2012
    Postova
    24
    Rep Power
    0
    Četvorocifrena zarada preko neta

    Izvor: Dojče vele Veliki broj ljudi rado bi zarađivao novac od kuće. To je moguće ako posedujete računar i internet. I ako postoji fleksibilnost onih koje traže i koji nude posao

    Spisateljica Nikol Rensman radi kod kuće. U trenucima kada ne piše roman, novac zarađuje radeći preko interneta.
    Na taj način spisateljica postaje „klikvorker“, dakle, neko ko je plaćen po broju klikova. „Na internet-stranici nađem ikonicu sa nacrtanom stolicom, kada to otvorim, nađem određeni link, obradim tekst, pošaljem ga i preuzmem sledeći tekst.“
    "Koliko redova morate da napišete za tu 'stolicu'“?

    "Ovde imam 50 do 110 reči, ne znam koliko je to redova, šest, sedam, osam, otprilike.“

    "I kako ste plaćeni za taj posao?“

    "75 centi po 'stolici'. To naravno nije mnogo, ali se brzo radi.“

    Pre nego što neko stekne pravo da radi kao „klikvorker“ mora da položi različite testove na internetu. Od tih testova zavisi koju će vrstu zadatka dobiti. Naravno, što je zadatak zahtevniji veća je i zarada. Danijel Marc iz „Klikvorkera“ kaže: „Imamo saradnike koji svakog meseca zarade trocifrenu, čak i četvorocifrenu sumu.“
    Ovakva vrsta rada ne podrazumeva rad sa kolegama, određeno radno vreme, naravno, nema ni socijalnog osiguranja. Zarada iznosi od osam do 18 evra po satu, u zavisnosti od brzine kojom Nikol Rensman radi. Do sada nije imala priliku da upozna svoje poslodavce.

    Jedan od njenih klijenata je Klikvorker. Kompanija je upravo otvorila kancelariju u SAD. Koncept njihovog poslovanja veoma je tražen, kaže direktor Kristijan Rozenih. Za kompaniju širom sveta radi veliki broj saradnika. Cela ideja se zove "Kraudsorsing“ (Crowdsourcing).

    "'Kraud' znači gomila, a 'autsorsing' - izmeštanje (poslovnih procesa). Ideja podrazumeva da se proces rada ne odvija u jednom preduzeću koje zatim traži saradnike nego je reč o velikom broju saradnika koji se nalaze svuda po svetu“, kaže Rozenih.

    Novac za tu vrstu posla dolazi od privatnih investitora koji smatraju da takva organizacija rada predstavlja budućnost. „Za sada radimo samo jednostavne zadatke, postavljamo tekstove, preporučujemo slike, prevodimo tekstove. Može se pretpostaviti da će zadaci biti u nadležnosti velikog broja saradnika i na taj način će nastati sasvim nova forma rada.“

  5. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    U potpunosti se slazem sa Vama g. alyciavandon
    Zadnji uredio Adisut : 06-06-2012 u 02:17

  6. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Jos bih dodao da se u svakom slucaju slazem sa svima onima koji kazu da postoje korektne kompanije i korektni poslovi na internetu.
    Vec desetak godina sam u internet poslovima od cega je istina prvih par godina proslo u ucenju, a od prije 5..6 godina posao na internetu
    je moje jedino i GLAVNO zanimanje od cega zivim i ja i moja porodica. Nije bilo lako u pocetku moram da priznam jer na netu ima svega,
    ali zaista nisu u pravu koji sve poslove i sve ponude trpaju u jedan kos.

    Pokusao sam prije nekih 5..6 godina na nekim forumima da objasnim nasim ljudima da nije sve prevara, ali sam vidio da je to onima koji
    ne vole da rade i kojima je lakse reci,,,ma daa,,to znaam,.,to je prevara.., prosto nemoguce objasniti, tako da sam od tada odustao da
    se ubjedjujem...neka svako radi i misli i odlucuje za sebe, a oni koji su me tad poslusali danas im je posao preko interneta glavno
    zanimanje isto kao i meni.

    Nije mi potrebna reklama, niti se ovim putem pokusavam reklamirati. Ja imam uhodane poslove, imam zaista veliki broj onih koji su posli
    mojim putem, onih koji su se uvjerili u ono sto sam im govorio ali sam ovim postom htio samo da iznesem istinu. Sa skepticima i onima koji
    misle da se dovoljno negdje registrovati i cekati da im padnu pare sa neba, niti imam namjere niti imam potrebe da polemisem..hehe,
    i jedino sto nikada jos nisam saznao od takvih te koristim priliku da ih pitam: Kakav bi to posao po njima trebao da bude pa da ne bude prevara??

    Eto volio bih da mi neko od onih za koje je sve prevara objasni ali realno kakav bi trebao izgledati taj posao, sta bi se radilo u tom poslu itd,
    a da oni kazu, e to nije prevara....to je supeeer..heheh

    Spostovanjem i lijep pozdrav!
    Zadnji uredio Adisut : 06-06-2012 u 02:22
    Za SVAKI problemcic, postoji Rjesenje:
    Onaj ko HOCE - taj Pronadje Rjesenje,
    Onaj ko Ne zna, a HOCE - taj PITA, a
    Onaj ko NECE - taj Uvijek Nadje Izgovor...


  7. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Nisam programer i nemam puno informatičkih znanja, u zadnjih 2 godine radim PTC Pay to click, to je jednostavno pregledavanje reklama za što si plaćen. Nemožeš se obogatiti od toga jer mjesečno ako radiš sat vremena dnevno možeš zaraditi 50-100 dolara kako koji mjesec. Uz to postoje i ozbiljne stranice koje plačaju za ispunjavanje anketa, kažem ništa specijalno, ali eto za đeparac. E da ima i jedna igra koja isplačuje eure... Linkove zasad neću ostavljati jer kad to napravim uvijek me izbace s foruma, kažu da reklamiram... bilo što ako vas zanima pišite mi na PM
    Zadnji uredio admin : 02-07-2012 u 12:13 Razlog: postanje mail adresa nije dozvoljeno

  8. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    Jul 2012
    Postova
    11
    Rep Power
    0
    Svi kompliciraju oko tog online posla, koji god da bio. Naravno da treba bit skeptičan prema skupljačima referala, ali to ne znači da je svaka online aktivnost povezana sa piramidama, matrixima, itd... Razlog zašto nitko ne govori puno o tome je jednostavan - stvari koje djeluju ne izlaze u javnost kako bi što duže funkcionirale. Nitko vam neće reć klikni tu, tu i tu i čekaj da sjedne lova.
    Zadnji uredio 12sati : 20-07-2012 u 18:17

  9. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2012
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    ja bih bježao od toga.
    too fast to live,
    dokunmatik telefonlar
    too young to die...
    Tablet Bilgisayar

  10. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2012
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    Zato sto su to sve PREVARE... pa tko zeli biti prevaren neka proba..
    too fast to live,
    dokunmatik telefonlar
    too young to die...
    Tablet Bilgisayar

  11. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2012
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    pristati~~!:Smile04:
    Zadnji uredio emitchan : 19-09-2012 u 09:47
    too fast to live,
    dokunmatik telefonlar
    too young to die...
    Tablet Bilgisayar

  12. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2012
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    Probajte ovo, ne košta ništa, a može da Vam promeni život.
    http://www.tripleclicks.com/11893008
    http://www.sfi4.com/11893008/FREE

  13. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    Nov 2012
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Moguće je zaraditi na internetu, ali vaša zarada ovisi o tome koliko ćete truda uložiti u vaše internet poslove. Internet zarada se ne razlikuje previše od zarade u stvarnom životu, da bi nešto zaradili morate uložiti puno truda, rada i vremena. Jedina razlika koja postoji između posla u stvarnom svijetu i na internetu je ta što vam se na internetu kako radite zarada kroz neko vrijeme sve više povećava i što je najbitnije sam ste svoj šef, dok se u stvarnom poslu vaša zarada ne mijenja ili što je gore u ovo recesijsko doba vaša zarada pada, a uz to vas još nervira vaš šef.

  14. #39
    Junior Member
    Datum registracije
    Nov 2012
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Ja vec 2 godine pokusavam naci posao preko inerneta probao sam od bux . to-a ad sensa svega, nevidim nigdje brzog i stabilnog napretka di je isplata jednostavna i brza bez provizije.


    Nasao sam uz pomoc svojih prijatelja koji su mi preporucili www.zaradaodkuce.ws ( na web stranici nalaze se sve bitne informacije i upute )
    SAda trenutno tjedno imam ispladu u prosjeku 180 - 500 dolara ( TJEDNO ) na paypal racun i na svoj ziro racun otvoren u Banci.

    Jedina mana je sto paypal skine proviziju od 3 dolara. Zato od prije 1 godinu primam samo na ziro racun. Kad sam iskalkuliro koliko puta su me isplatili i svaki puta sam 3 doalra dao paypalu dobio sam veliku cifru.

    posto sam ekonomista i teski stedisa nedam nikome ni 3 dolara

    Necu odugovlaciti probajte 7 dana je potpuno besplatno registrirajte se preko mog sitea, www.zaradaodkuce.ws . Ako zelite i dalje koristiti nakon 7 dana ce vam skinuti 10 dolara i tako ce vam skidati svaki mjesec po 10 dolara, naravno mozete prekinuti kad god pozelite u 2 klika...

    u tih 10 dolara dobivate web site,hosting,domenu,dizajn web sitea kao sto je moj email. naravno to dobivate i u testnom periodu od 7 dana.

    Vjerujte mi probajte nemate sto izgubiti, novac samo raste i iz dana u dan sve vise i vise primate. ( opis je na mome web siteu ) nema nikakve prodaje, samo reklamiranje.

    ja sam izgubio okladu od prijatelja jos dok nije bilo testnog perioda on mi je rekao platiti cu ti ja 1 mjesec ako ti se neisplati nista a ako se isplati sav svoj mjesecni prihod dajes meni, moram priznati da sam izgubio 320 usd a to je bilo samo 1.mjesec danas imam puno vise mjesecno.

    p.s : Njima dajete 10 dolara mjesecno za hosting,domenu,web site,email, a oni vama daju mogucnost na neogranicenu zaradu organizaija je Najstabilnija organizacija na internetu vec 12 godina. Vise info na mome web siteu www.zaradaodkuce.ws ili email: croatia.pro@gmail.com

  15. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Tako je dederr. Sve ste dobro rekli.
    Ja se ne javljam cesto jer nemam vremena a ni potrebe za raspravama.
    Ranije sam vec pisao i napominjao da mi reklama nije potrebna jer sasvim dovoljno imam onih koji su se uvjerili i koji zaradjuju.
    Dakle ovaj link ne postavljam zbog reklame vec zbog onih koji tvrde kako je sve prevara. http://tinyurl.com/79es8sk To je statistika koju vise i
    ne vodim, ali sam spreman svakom od Vas putem Skype Live pokazati te ali i novije zarade u svom accountu, kao i isplate istih, jer to nije samo
    puki prikaz nekakvih laznih brojki, vec zarada koju mi je kompanija sve do zadnjeg centa i ISPLATILA.

    Napominjem da je to dokaz iz samo jedne od 3 kompanije za koje radim, i sve 3 kompanije su i vise nego korektne.
    Dakle, nije istina da su svi ljudi i sve kompanije prevaranti. Onima kojima se ne radi i koji nisu nikada u svom
    zivotu nista ni postigli najlakse je reci,,,ma da..to znamm..to je prevara..hehehehe....

    Imaju skeptici pravo na svoje misljenje hehe, imaju se pravo bojati prevara, lijencariti i traziti od koga ce se ogrebati za cigare i pice,
    a mi koji se ne bojimo, uz korektne kompanije i Boziju pomoc idemo dalje.

    Neka nam Dragi Bog svima da svako dobro!
    Spostovanjem i lijep pozdrav!

    Za SVAKI problemcic, postoji Rjesenje:
    Onaj ko HOCE - taj Pronadje Rjesenje,
    Onaj ko Ne zna, a HOCE - taj PITA, a
    Onaj ko NECE - taj Uvijek Nadje Izgovor...


  16. #41
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    14
    Rep Power
    0
    nemam pojma

  17. #42
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2013
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    LJudi su se opametili i shvatili da od takvog 'posla' nema ništa

    Čak i oni lakovjerni sada znaju da je to čista prevara, ako su se jedanput opekli više sigurno neće. A oni koji istinski zarađuju putem interneta (mislim na ozbiljnije stvari) na takve teme uopće ne ostavljaju komentare

  18. #43
    Member
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Rovinj
    Postova
    46
    Rep Power
    0
    Valjda čovjek ne želi otkriti o čemu se radi

  19. #44
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2013
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    Ma učite web dizajn, programiranje, grafički dizajn, obradu podataka i slične vještine i onda možda i zaradite putem interneta

    Ali vjerovatno ne na internetu, neka vam internet samo posluži kao veza sa poslodavcem - od klikanja niko nije vidio eurića

  20. #45
    Junior Member Flyby's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Postova
    19
    Rep Power
    0
    Netko od klikanja zarađuje, samo ne onaj zadnji u lancu.

  21. #46
    Junior Member
    Datum registracije
    May 2010
    Postova
    6
    Rep Power
    0
    Evo vam objašnjenja što je posao na internetu!


  22. #47
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    4
    Rep Power
    0

    Pravo objašnjenje za posao na internetu daje čuvena rečenica Donalda Trumpa američkog multimiliardera kada su ga na poznatom TV show-u Davida Lettermana pitali
    šta bi radio kad bi sve izgubio i morao da počne od početka. Bez razmišljanja je odgovorio: našao bi dobru MLM firmu i pustio se u posao. Publika je počela s negodovanjem da zviždi, a on im onako bezobrazno kaže: ''UPRAVO ZATO SAM JA TU GORE, A VI DOLE''.

    Osim Donalda Trumpa kog ne poznaju samo rijetki, tu je i komentar ništa manjeg po uspjehu g. Roberta Kiyosakia koji kaže:
    Najbogatiji ljudi na svijetu tragaju za mrežama (MLM) i izgrađuju ih. Svi ostali traže posao!

    Ja sam na svoju sreću još prije 15 godina radije poslušao njih dvojicu, nego "nevjerne Tome" koje nikada ništa u životu nisu ni napravile i uglavnom "sve znaju", heh..heh, a i o takvima je govorio g. Kiyosaki. Uvjerite se i sami: http://tinyurl.com/ab6ymto

    Spostovanjem, sve najbolje i lijep pozdrav!
    Zadnji uredio Adisut : 11-03-2013 u 03:20
    Za SVAKI problemcic, postoji Rjesenje:
    Onaj ko HOCE - taj Pronadje Rjesenje,
    Onaj ko Ne zna, a HOCE - taj PITA, a
    Onaj ko NECE - taj Uvijek Nadje Izgovor...


  23. #48
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2013
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Želim samo da potvrdim da je Adisut u pravu što se tiče zarade na internetu. Svako ko se bavi ovom temom zna ko je Adisut.
    Moram da napomenem da ja ne učestvujem u Adijevim programima, ali ja radim za drugu internet kompaniju koja takođe isplaćuje redovno zarade i pravi realan novac na internetu.
    Ukoliko vas zanima koja je to kompanija, možete me kontaktirati na mejl.
    Toliko od mene za sada.

  24. #49
    Junior Member
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    14
    Rep Power
    0
    ma sve je to nekako relativno po meni
    videonadzor-alarm za siguran život
    Preventa - zaštita na radu za bolji posao

  25. #50
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2013
    Postova
    7
    Rep Power
    0
    I sama sam pokušala s nekim radom nažalost nije dugo potrajalo ali mislim da će ubuduće biti sve teži doći do fine zarade!!!

Slične teme

  1. kaj nikog nema iz dubrave
    By reds in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 24-03-2009, 09:33
  2. POSAO!!
    By BAMBINO in forum More
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-02-2009, 21:58
  3. POSAO!!
    By BAMBINO in forum Arhiva
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-11-2004, 15:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •