Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Zašto nikog ne zanima POSAO na internetu ?

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2012
    Postova
    24
    Rep Power
    0
    Četvorocifrena zarada preko neta

    Izvor: Dojče vele Veliki broj ljudi rado bi zarađivao novac od kuće. To je moguće ako posedujete računar i internet. I ako postoji fleksibilnost onih koje traže i koji nude posao

    Spisateljica Nikol Rensman radi kod kuće. U trenucima kada ne piše roman, novac zarađuje radeći preko interneta.
    Na taj način spisateljica postaje „klikvorker“, dakle, neko ko je plaćen po broju klikova. „Na internet-stranici nađem ikonicu sa nacrtanom stolicom, kada to otvorim, nađem određeni link, obradim tekst, pošaljem ga i preuzmem sledeći tekst.“
    "Koliko redova morate da napišete za tu 'stolicu'“?

    "Ovde imam 50 do 110 reči, ne znam koliko je to redova, šest, sedam, osam, otprilike.“

    "I kako ste plaćeni za taj posao?“

    "75 centi po 'stolici'. To naravno nije mnogo, ali se brzo radi.“

    Pre nego što neko stekne pravo da radi kao „klikvorker“ mora da položi različite testove na internetu. Od tih testova zavisi koju će vrstu zadatka dobiti. Naravno, što je zadatak zahtevniji veća je i zarada. Danijel Marc iz „Klikvorkera“ kaže: „Imamo saradnike koji svakog meseca zarade trocifrenu, čak i četvorocifrenu sumu.“
    Ovakva vrsta rada ne podrazumeva rad sa kolegama, određeno radno vreme, naravno, nema ni socijalnog osiguranja. Zarada iznosi od osam do 18 evra po satu, u zavisnosti od brzine kojom Nikol Rensman radi. Do sada nije imala priliku da upozna svoje poslodavce.

    Jedan od njenih klijenata je Klikvorker. Kompanija je upravo otvorila kancelariju u SAD. Koncept njihovog poslovanja veoma je tražen, kaže direktor Kristijan Rozenih. Za kompaniju širom sveta radi veliki broj saradnika. Cela ideja se zove "Kraudsorsing“ (Crowdsourcing).

    "'Kraud' znači gomila, a 'autsorsing' - izmeštanje (poslovnih procesa). Ideja podrazumeva da se proces rada ne odvija u jednom preduzeću koje zatim traži saradnike nego je reč o velikom broju saradnika koji se nalaze svuda po svetu“, kaže Rozenih.

    Novac za tu vrstu posla dolazi od privatnih investitora koji smatraju da takva organizacija rada predstavlja budućnost. „Za sada radimo samo jednostavne zadatke, postavljamo tekstove, preporučujemo slike, prevodimo tekstove. Može se pretpostaviti da će zadaci biti u nadležnosti velikog broja saradnika i na taj način će nastati sasvim nova forma rada.“

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Jos bih dodao da se u svakom slucaju slazem sa svima onima koji kazu da postoje korektne kompanije i korektni poslovi na internetu.
    Vec desetak godina sam u internet poslovima od cega je istina prvih par godina proslo u ucenju, a od prije 5..6 godina posao na internetu
    je moje jedino i GLAVNO zanimanje od cega zivim i ja i moja porodica. Nije bilo lako u pocetku moram da priznam jer na netu ima svega,
    ali zaista nisu u pravu koji sve poslove i sve ponude trpaju u jedan kos.

    Pokusao sam prije nekih 5..6 godina na nekim forumima da objasnim nasim ljudima da nije sve prevara, ali sam vidio da je to onima koji
    ne vole da rade i kojima je lakse reci,,,ma daa,,to znaam,.,to je prevara.., prosto nemoguce objasniti, tako da sam od tada odustao da
    se ubjedjujem...neka svako radi i misli i odlucuje za sebe, a oni koji su me tad poslusali danas im je posao preko interneta glavno
    zanimanje isto kao i meni.

    Nije mi potrebna reklama, niti se ovim putem pokusavam reklamirati. Ja imam uhodane poslove, imam zaista veliki broj onih koji su posli
    mojim putem, onih koji su se uvjerili u ono sto sam im govorio ali sam ovim postom htio samo da iznesem istinu. Sa skepticima i onima koji
    misle da se dovoljno negdje registrovati i cekati da im padnu pare sa neba, niti imam namjere niti imam potrebe da polemisem..hehe,
    i jedino sto nikada jos nisam saznao od takvih te koristim priliku da ih pitam: Kakav bi to posao po njima trebao da bude pa da ne bude prevara??

    Eto volio bih da mi neko od onih za koje je sve prevara objasni ali realno kakav bi trebao izgledati taj posao, sta bi se radilo u tom poslu itd,
    a da oni kazu, e to nije prevara....to je supeeer..heheh

    Spostovanjem i lijep pozdrav!
    Zadnji uredio Adisut : 06-06-2012 u 02:22
    Za SVAKI problemcic, postoji Rjesenje:
    Onaj ko HOCE - taj Pronadje Rjesenje,
    Onaj ko Ne zna, a HOCE - taj PITA, a
    Onaj ko NECE - taj Uvijek Nadje Izgovor...


  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Jun 2012
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Nisam programer i nemam puno informatičkih znanja, u zadnjih 2 godine radim PTC Pay to click, to je jednostavno pregledavanje reklama za što si plaćen. Nemožeš se obogatiti od toga jer mjesečno ako radiš sat vremena dnevno možeš zaraditi 50-100 dolara kako koji mjesec. Uz to postoje i ozbiljne stranice koje plačaju za ispunjavanje anketa, kažem ništa specijalno, ali eto za đeparac. E da ima i jedna igra koja isplačuje eure... Linkove zasad neću ostavljati jer kad to napravim uvijek me izbace s foruma, kažu da reklamiram... bilo što ako vas zanima pišite mi na PM
    Zadnji uredio admin : 02-07-2012 u 12:13 Razlog: postanje mail adresa nije dozvoljeno

Slične teme

  1. kaj nikog nema iz dubrave
    By reds in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 24-03-2009, 09:33
  2. POSAO!!
    By BAMBINO in forum More
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 08-02-2009, 21:58
  3. POSAO!!
    By BAMBINO in forum Arhiva
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-11-2004, 15:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •