Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Hakeri kopirali PIN i ukrali milijune kuna

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
    Antonija Mrša
    Guest
    Računi više od pet stotina komitenata Jadranske banke koji su posljednja dva tjedna novac podizali na bankomatu Jadranske banke na Trgu kralja Držislava pokraj gradskoga kazališta do kraja su počišćeni.

Prazni računi
    Svi računi ostali su bez iznosa do dopuštenog limita, a mnogi su zašli i u crveno, potvrđeno je iz uprave te banke. U Zagrebačkoj, Erste, Privrednoj i drugim bankama tek zbrajaju koliko se njihovih klijenata koristilo tim bankomatom i za kolike su svote oštećeni. Istina je da su lopovi presnimavali podatke s kartica i krali PIN-ove. Međutim, naši klijenti mogu biti bez brige. Banka preuzima odgovornost i novac će oštećenim klijentima biti vraćen rekla je Leila Aras iz uprave Jadranske banke Šibenik.

U toj banci još ne znaju o kojem je broju prevarenih klijenata riječ, ali prema dopuštenom dnevnom iznosu od 2000 kuna koji se može podići s bankomata lako je izračunati da je 500 klijenata u samo jedan dan moglo ostati bez milijun kuna. U opasnosti su i dalje svi klijenti Jadranske i ostalih banaka koji su podizali novac na bankomatu Jadranske banke na Trgu kralja Držislava.

Bila sam šokirana
    Dobila sam plaću i otišla u kupnju u Split. Kad sam došla na blagajnu, moja je kartica Zagrebačke banke odbijena! Bila sam šokirana. Na računu sigurno imam 3000 kuna. Poslije sam provjerila na bankomatu, a potvrdili su mi i u poslovnici Zagrebačke banke da je s mog računa u dva navrata podignuto po 1600 kuna. Sa mnom je u banci bila gospođa koja se tužila da je posljednji tjedan svaki dan ostajala bez 1500 kuna. Rekli su nam da smo dizale novac s bankomata u Bugarskoj, u Sofiji požalila nam se čitateljica Perina Pribilović.

Novac u Bugarskoj
    U Jadranskoj banci kazali su nam kako je bilo još slučajeva da je novac podizan u Bugarskoj, ali nisu mogli potvrditi da je tamo završio novac svih pet stotina oštećenih klijenata. Policijska uprava Šibensko-kninska o krađama ništa nije znala.

Načelnik Odjela krim-policije Ivica Kostanić rekao nam je da Jadranska banka nije prijavila takvu krađu. Tek je prošlog tjedna 19-godišnja klijentica Erste banke iz Vodica prijavila da joj je ukradeno 726,26 kuna, i to s bankomata u Makedoniji. Prijavljen je još jedan slučaj krađe s bankomata u Bugarskoj.

Nakon objave vijesti o krađama, korisnici su opsjeli šaltere banaka u Šibeniku, ali jamstvo uprave Jadranske banke da će im isplatiti odštetu ipak ih je donekle umirilo.

@@@@@
    A bre VGSe sta je ovo?! Resili da ti ojade HR do daske
    Red oruzane pljacke FINE, pa red hight tech pljacke, pa opet FINE, pa opet...
    Kako ti to prezivljavas da mi je znati, jado jadni??? Da sam na tvom mestu, ja ne bi mogao zaspati ni tren.

Elem, da se primetiti da vam je svekoliki security sistem po bankama UZAS!
    Pa rekao sam ti ja, sto god je brzo (u trku) sve je kuso!

Vidis glupi vlajo
    Guest
    Ti i crnu kroniku stavljs pod politiku. Jeba ti tovar kevu, idi i citaj srpsku stampu, tamo ces naci mnogo interesantnijih stvari kao siolovanje djece i njihovu prostituciju. Vlase glupi, tko tebe placa da visis na ovom forumu?
    Mora da su neki ×××××ni kad ne vide da imaju vlaskog idiota koji nema pojma sa sadasnjem zivotu, mislis da jos uvjek mozes samo popusiti hrvatsku kurcinu i da ce sve biti O.K.? Nema vise toga, ×××××ne vlaski, zato idi u ××××× materinu i drzi se Bukovice, to je zemlja za tvoj mentalitet.
    Maaaaaaars, znas gdje.

Ma idi BRE, jbte
    Guest
    koja crna hronika? Ovo je preraslo crnu hroniku. Puno crne hronike vise nije crna hronika.
    Posle onoga masakra u Okucanima, ja sad ovakve informacije smatram ozbiljne.

"Nesto trulo u drzavi Danskoj"

sta hoces
    Guest
    raci - Vlajo?? Da je Hrvatska prpopala zbog tih par miliuna kuna??

Inace u EU hara Rumunjska mafija - cesto polusavaju "raditi" u Svedskoj i Danskoj... pokoji put su uspjeli, ali majcesce ih u zadnje vrijeme polove sve!

Nego Vlase, sta kazes na zaduzivanje??

Yu kao danas omladina kojoj das kreditnu karticu pa - pjevaj, trosi, zivi i plesi Zikino Kolo... dok ne dodje racun...? Ha??

pa sirotinja
    Guest
    u NDH nema drugog izlaza nego da krade.Drzavni "placvenici" pljackaju na polozajima, a mali ljudi vele...ako mogu, zasto ne, kriminalci svake vrste,politicari, crkvenjaci, vojnici i policajci,×××××,ljecnici, sudije...sve je potkupljeno, samo jadni narod nije. A kruh mu zato nije jeftiniji. Ne gledajte Hrvatsku u Splitu, Dubrovniku, Zagrebu iako ni tamo nije vecina gladuje. Hrvatska je u Zagori,Slavoniji, Zagorju. Jedna krava, dvije kokosi, muz bez posla pjanac, zena razocarana prevarena, djeca bez skole, bez sanse...mozda lopov jednoga dana ili callgirl.Ni jedno ni drugo ne traje dugo. Onda stranputica....HRVATSKA!

sta ces
    Guest
    Vlajo... ako je tako kako ti kazes.
    Ja sam osobno uvjeren da i toga ima, kako ti kazes, kao i svuda - mozda tog cak ima i malo u Srbiji? da li si se propitao?

No cjelina je bitna... Hr ide naprijed, a regionalne ce se razlike s vremenom ublaziti. One su uglavnom posljedice vaseg razaranja - i nadajmo se da cete jednog dana i vi malo stati na noge, pa da nesto platite... vidjet cemo...

Slične teme

1. Odgovora: 13
    Posljednji post: 16-10-2003, 07:54
  2. Svako po pe kuna
    By Lanser in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 26-02-2003, 23:18

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •