Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: ŠKODA OCTAVIA?

  1. #1
    DJ
    Guest
    Zanima me što mislite o tom autu?

  2. #2
    doctor
    Guest
    evo mojeg skromnog misljenja. Auto iz vana solidno izgleda, ali upitne kvalitete. Po testovima cesto se žale na losu kvalitetu i završnu obradu. Mnogo vlasnika se žali ne loš lak koji brzo gubi sjaj i ljušti se. Mjenjač redovito zapinje. Unutrašnjost je vrlo zastarjela s jadnom opremom. Sta se tice motora, svi redom imaju ubrzanja oko ili iznad 15 sekundi. Oni koji imaju bolja ubrzanja su pak preskupi s obziorm na kvalitetu auta. Za te novce se ipak moze kupit neka provjerena marka. Napredak Škode je velik, ali ne može se preko noći počet pravit kvalitetni auti. Prednosti su joj velik prtljažnik, solidna prostranost, i cijena slabijih modela. Sta se mene tice; ni da je jedini auto na svijetu nebi je kupio

  3. #3
    Calibra Zender
    Guest
    Bojim se da nemam šta dodati Doctoru. Potpisujem svaku riječ iz prošlo posta!

  4. #4
    Gost
    Guest
    Auto stvarno pruza puno za te novce,po prostranosti je daleko ispred Golfa,Kvaliteta izrade tek je nešto lošija od Volkswagenove,dok je plastika kvalitete kao u Golfa(gornja polovica armature od meke plastike,a donja polovica armature od tvrede plastike),motori su gotovo u potpunosti preuzeti od Golfaroblema sa lakom bilo je na starom modelu(trula višnja).Ako imaš novaca gotovo je sve moguće nadoplatitiod navigacije pa do kože)

  5. #5
    Initiale
    Guest
    Frend ju ima s 1.6 motorom od 100 ks i dosta je zivahna,malo trosiizmeđu 6 i 7 l,lezanje je dobro ali je dosta tvrda,unutrasnjost je ko iz golfa,ali jos slabije opremljena.Na straznjim sjedalima ima vrlo malo mjesta i uzasno su tvrda

  6. #6
    mx5
    Guest
    Tesko si zabrijao, doctore... Auto je vrlo dobar s obzirom na pare i niti jedan model nema ubrzanje vise od 15 sekundi, dok najbrzi ima 7.5 s. Octaviu RS sa 180 KS dobijes za 20.000 DEM jeftinije od slabije opremljen Golfa s istim motorom, a k tome je jos brza!!! )

  7. #7
    ruzan ko lopov
    Guest
    Znate sta! vise su nego smijesni oni komentari "kupuju skodu oni koji nemaju lovu za vw"
    Pa dobro jeste, tako je, sasvim normalno i "STA JE TU CUDNO" kvalitet za novce i to je to, kao da je to neka tajna i veliko otkrice/stvarno smijesno.
    Naravno kad bude love bice neki TDi iz VW ergele i to je to.
    Jos jedan fakat vjerovali ili ne Skoda trenutno bolje stoji i od Fiata i od rugobnog Opela koje trenutno vadi vlada dvaju zemalja iz dubioze.
    To je fakat pa vi kako god hocete.

  8. #8
    Calibra Zender
    Guest
    Mx5
    Ako je riječ o tome ko je zabrijao, onda si to ti! Ako nešto ne znaš, a vidim da pojma nemaš onda nemoj niti baljezgati!
    Škoda Octavia 1.9 SDi Clasic ima 68 konja i ubrzanje od strahovitih 19.2 do stotke i maksimalnu brzinu 163 zastrašujuća km/h!
    A najbrža Octavia RS sa 180 KS nema 7.5 nego 8 sekundi do sto!

    Dakle, prvo malo prouči podatke kad ih već ne znaš, a ne da uletiš glavom bez obzira!

  9. #9
    doctor
    Guest
    kao što rekoh, škoda je napravila veliko korak, ali do opela ili fiata ce trebat vise od jeftnije (čitaj: nekvalitetnije) sklopljenih VW-ovca. Mozete se vi tjesit kolko hocete da su to isti motori, ali nisu ovi u VW tako velike ××××××. Škoda 1.4 ima ubraznje oko 17 s, a SDI oko 19s - to su kod nas najprodavaniji modeli

  10. #10
    q10
    Guest

  11. #11
    rale
    Guest
    meni se octavia svida,cak mi ni dizajn nije los,pogotovo karavan(znam,ne morate komentirat)

    ali i ja mislim da neka jaca masina i pristojna oprema i cijena je takva da u obzir pocinju ulaziti i drugi zanimljiviji auti

  12. #12
    seyzmo
    Guest
    Inace...skoda se pretvara u Volkswagen.
    I to bas u VOLKSwagen. VW postaje luksuzni ... wagen. To ce trajati godinama, ali su vec poceli. Svaki pocetak je tezak.

    Istina, da je auto ××××××, ali... pocetak je pocetak.

  13. #13
    Serbia GTi
    Guest
    VOLKSwagen u LUXwagen.

    Trebace im 10 godina samo za gradnju novog image-a.

  14. #14
    doc
    Guest
    Nikada nece NARODNI AUTO postati luksuzni auto. Ime ga pokapa.

  15. #15
    seyzmo
    Guest
    znam da je dugo i tesko, ali cuj.. poceli su sa time. VAG se podijelio na dva dijela... to pretpostavljam da znate.

    Teoretski Skoda treba postati novi VW. Dakle VOLKSwagen, a VW postaje nesto poput audi-a samo sa puno sirom paletom.

  16. #16
    Girrari
    Guest
    A kaj bu onda sa Audijem??? Imat će opaku konkurenciju unutar koncerna, tim više što puno zastupnika (protivno propisima koncerna) drže Škodu, VW i Audi u istom salonu.
    Dođe čovjek kupiti Audija, kad vidi- VW je jeftiniji, pa naravno da bu uzel VW-a.
    Ne daleko od toga je i situacija VW-Škoda.
    Moram priznati da baš ne kužim njihovu politiku. Jedino Seat odskaće od ostalih.

  17. #17
    mate
    Guest
    Za ovog doctora koji se pravi pametan i kaže da su kod nas najprodavaniji modeli 1.9 sdi i 1.4 odgovor: 1.9 sdi na našem je tržištu vrlo rijedak a tako i 1.4 koje nitko ne kupuje. Najpopularniji motor je 1.9 TDI sa 90 i 1.6 sa 75 ili 100 ks. Kod modela nakon redizajna 2000 god. nijedna boja ne pravi probleme a unutrašnjost u opremi elegance je skroz dobra. Auto je dobar u svakom pogledu a sevisi su upola jeftiniji u prosjeku od Volkswagena.

  18. #18
    doc
    Guest
    ma ×××× te Škoda. To je samo jeftinija kopija VW-a. Češko ××××××, uvijek bilo i ostalo. Kažu da je pred 100 godina bila pojam luksuznog auta. Ma gdje, molim te? u albaniji možda. Pa kod nas je sredinom 80-tih i Lada bila luksuzni auto

  19. #19
    >OSIJEK<
    Guest
    Kazu u jednom testu,mislim da je "Auto klub"...Skoda 1000MB ili u narodu Skoda 1000 M alih B riga. )
    Neznam kakvo je sad stanje kod njih,ali kvalitetan se ne postaje preko noci.

  20. #20
    Serbia GTi
    Guest
    A bila je skoda pojam kvaliteta pre, ne bas, 100 godina!
    Sada imaju neki special edition octavie koji nosi naziv po tadasnjim vlasnicima, valjda, koji su bili zasluzni za taj kvalitet.
    U pitanju je Laurin&Klement, ako se ne varam.

  21. #21
    Capri
    Guest
    mate:

    čisto informativno da ti kažem da je servis za škodu feliciju (auto kuća cerini - rijeka) prije jedno godinu dana bio skoro duplo skuplji nego servis za vw pola(carmoto - rijeka), riječ je o osnovnim servisima, ulje filter)

  22. #22
    seyzmo
    Guest
    serbia, ne varas se.

    Eh, da.. zaboravio sam. Audi postaje (u slobodnom prijevodu) sportski luksuz - predvodi svoju grupu bivseg V.A.G.-a u kojoj su Audi (naravno), Seat, Porsche i Lamborghini. Svi ostali bivsi V.A.G.-ovci ( Bentley) su sada dio VW grupe.

    Skeptican jesam, ali tek su poceli, iako mi se vec cini da skacu sami sebi u usta.

    fuj

  23. #23
    mytbyte
    Guest
    SerbiaGT

    trebat će VW-u puno više od deset godina da naprave lux auto na razini merca ili bemba...prvi pokušaj već je rezultirao s dva neuspjeha...PHAETON ima već dvije tvorničke greške zbog kojih je 300 primjeraka vraćeno u tvornicu:

    1. Problemi s elektronikom (često viđeno i kod drugih VW-a, golfa recimo)

    2. Greška na zračnom ovjesu (Halo, Citroen, biste li nam mogli malo pomoći???)

    Nemaju šanse, reputacija im je već ukaljana...odavno???

    )

    P.S. Octavia je, ironično je to reći, zaista najljepša Škoda...eto...

  24. #24
    mate
    Guest
    Capri:
    To što kažeš može biti istina, ali ipak treba vidjeti cijene dijelova (često istih) i cijenu sata rada u servisu. Prije godinu dana u Splitu sat rada bio je 110 kuna, sada je već 190 za Škodu - što je sve bliže Volkswagenu. Servis na 15 000 naplaćuje se sat rada a na 30 000 tri sata. Za Volkswagen ne znam najnovije cijene.

  25. #25
    Octavia cup
    Guest
    Onaj tko nije isprobao škodu Octaviju bar 50 km, nema šta da ×××× o tehničkim karakteristikama i kvaliteti samog auta!A pojedinci (koji ni fiću od mustanga ne raspoznaju) neka svoje dječije priče i blatenja ostave kad budu išli na pecanje sa ostalim klincima iz kvarta!!!Lijep pozdrav pravim znalcima i ljubiteljima automobila!Dipl. ing.

Slične teme

  1. ŠKODA FELICIJA 1.9 D i PROTON 313
    By LANCER in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 18-10-2002, 22:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •