Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 76 do 80 od 80

Tema: ŠKODA OCTAVIA?

  1. #76
    piquet
    Guest
    novi combi!
    pila!!

  2. #77
    piquet
    Guest
    nitko ne komentira da je stigao novi bestseller u hrvatsku.
    još kad stigne combi!!

  3. #78
    T-IE
    Guest
    Danas sam imao prilike vozit novu Škodu Octaviju 1,6 FSI. Htio sam provozit 2,0 TDI, ali za nju je bio red ko za crni kruh pa sam isprobao ovu sa 115ks. Prvo da prokomentiram izgled; djeluje dosta ziheraški, bez nekih pretjeranih eksperimenata, ali ima dozu elegancije (subjektivan dojam). Dopada mi se što nisu toliko izraženi prevjesi kao kod strare generacije.
    Unutrašnjost djeluje jako dobro i kvalitetno. Doduše, ova je bila sa elegance opremom. Kod Golfa mi se nije dopala završna obrada, ali ovdje nema govora o nekoj lošoj završnoj obradi. Sve djeluje profinjeno i za klasu više. Jedino šta mi se uopće ne sviđa je grafika urica instrument table. Djeluje odvartno. Naoko bezznačajan detalj koji to i nije, s obzirom da u instrument tablu moraš često gledat.
    E sad, nije mi jasno zašto ju neki guraju u kompakt klasu, kad objektivno toj klasi ne pripada ni po izgledu, a bogami za srednjom klasom ne zaostaje ni po ponudi prostora, a ni kvalitetom. Jedino cijenom spada u kompaktnu klasu. Malo nepravedno i prema Škodi, a i prema ostalim konkurentima kompakt klase (Astra, Stilo 307, Megane Corolla) koji ne mogu ponuditi to što nudi Octavia. Oprema je više nego solidna. Neda mi se sad nabrajat sve šta je imala ova 1,6 fsi koju sam vozio.
    Ovih 10-ak km koliko sam ju vozio djeluje mi dosta udobna, tiha, dopada mi se volan, mjenjač. Motor me se nije dojmio. Djeluje tromo. Zato bi baš volio isprobat 2,0tdi.
    Sve u svemu auto djeluje jako ozbiljno i puno toga nudi za fer cijenu. Početni model 1,4 košta 14800€ što je skoro 1000€ jeftinije od Golfa V s istim motorom. Jedino što ju i dalje j… je imiđ.


  4. #79
    piquet
    Guest
    moram i ja otići na neku probnu vožnju.
    vizualni dojam je i kod mene potpuno isti kao i kod tebe.
    moja octavia je bila 99 redizajn i poslije su mi grafiku urica stalno samo kvarili.
    imidž. ja bi za neku količinu novaca rađe vozio octaviu nego golfa.

  5. #80
    drugmirko
    Guest

    tko kaže, da je Škoda bez imiđa? pa to je jedna od najstarijih tvornica u europi! to ni tih 50 godina rusa nemože uništit. oni bi isplivali iz dreka i bez VWa i auto im nebi bio puno drugaćiji. jer su sve osim koncernske osnove i sitne opreme, znaći dizajn i razvoj automobila na toj osnovi i uvođenje u proizvodnju napravili sami. druga generacija izgleda puno zrelije, elegantnije i skuplje od prve. nebi je ni pokušao uspoređivat s kakvim Kiama i Chevrolet Nubirama.

    da spada u kompakte kriva je mehanika Golfa... međuosovinska rastojanja, motori, širina... to kak dugi je gepek i nije tak važno. i Dacia Logan ima neka 4,4 metra i 500l gepeka, pa nije limuzina srednje klase.

    a oni bedaki, kaj misle, da je Škoda manjevrijedan auto, nek si kupe kakvog starog Golfa ili Astru! i nek uživaju! sretno im bilo!

Slične teme

  1. ŠKODA FELICIJA 1.9 D i PROTON 313
    By LANCER in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 18-10-2002, 22:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •