Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Monitor 20

  1. #1
    Dino Karayan2
    Guest
    Ima li tko iskustva s monitorima s panelima I-IPS, S-PVA, P-MVA..??...
    TN mi nikako ne dolazi u obzir...!!!
    Nisam hardcore gammer..
    U ZG sam, koje modele preporucate i gdje ih nabaviti. Limit do 3500kn..
    Svako dobro..

    P.S. kako nabaviti Dtm Race driver 3 i GT Legends..??? Imaju onu Star**** zastitu heh

  2. #2
    Dino Karayan2
    Guest
    Dok se ne javite na moj upit, htio bi dodati jos nesto, nesto sto me muci…
    Znam da na trzistu postoje vise vrsta razlicitih formata displaya.
    5:4 -rjede zastupljen, bar sam tako vidio
    4:3 -najcesce koristen
    16:10 -dolazeci i ocekivano pozeljniji za neke stvari
    I za TV format 16:9 i 4:3 - druga prica

    Cuo sam da na nekim monitorima kugla nije bas okrugla, nego vise jajasto, sto mogu zamisliti kako to izgleda pa ne bih bas volio da imam takav monitor. Svrljajuci po izboru rezolucija, uvidio sam da postoje razlicite rezolucije, koje bas ne odgovovaraju svim vrstama formata monitora.
    Pa tako kao primjer koje su cesto koristene rezolucije:
    800x600 - je identican omjer 4:3 monitora
    1024x768 - je identican omjer 4:3 monitora
    1280x1024 - je identican omjer 5:4 monitora
    1360x768 - je identican omjer 16:9 monitora
    1600x1200 - je identican omjer 4:3 monitora
    1920x1080 - je identican omjer 16:9 monitora
    1920x1440 - je identican omjeru 4:3 monitora

    E sad me muci to koji bi trebao uzeti monitor, koji svojim formatom i odgovarajucim nativnom rezolucijom, NE bi ucinio obicnom okruglom objektu kugla, elipsoidnim ili jajastim??!!

    Zato pitam bolje poznavaoce a pogotovo graficare, CAD-ase…
    Da li ja dobro razmisljam i komentiram , da sve monitori 19“ koji imaju format 4:3 i nat. rezoluciju 1280x1024, ce napraviti deformaciju okruglog objekta??!!
    Da samo monitori 17“, 19“ s formatom 5:4 i nat. rezolucijom 1280x1024 pasu zajedno i tu nema deformacije tj. da je okruglo zbilja OKRUGLO
    Naravno da o 20“ monitorima ne govorimo jer oni imaju dobre identicne rezolucije.(1600x1200)

    Ja dosad nisam imao LCD monitor. Imao sam prije 4 god. Katodnu 17“, 4:3 format rezolucija je bila 1024x768 pa nisam uocio tu anomaliju , a sad imam laptop 15“ isto 4:3 format i 1024x768 pa ni tu nemam tih problema. Pa se pitam, ako sam u pravu, , da li stvarno , da ne kazem 90% posto monitora 17“ i 19“ s formatom 4:3 i nat. rezolucijom 1280x1024, preplavilo nase trziste, to mi kupujemo a da ne uocimo.????
    Iskreno, ja do sad nisam o tome razmisljao. Ali kad sam nezaposlen, i kad trebam kupiti sebi monitor, onda se moram malo trgnuti i raspitati, kako i na koji nacin izabrati sebi monitor, da mi prikaze prirodno velicinu objekata i inih stvari..

    To je najvazniji dio oko racunala, to znam. Pa zato i molim ljude, korisnike, profecionalce, amatere tko se bar razumije u to, da li ja ispravno razmisljam.??
    Po logici, kakav format, takva rezolucija, i sve ce biti prirodno oblikovano..
    Osim ak sam neku komponentu u toj formuli nesto zaboravio ili ne znam , svakako mi recite ovdje u forumu...



Slične teme

  1. Monitor problem help!!!
    By Igor1311 in forum Hardware
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-12-2010, 04:50
  2. EM pakao ili java (Monitor)
    By Eizola in forum Hardware
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 16-09-2005, 19:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •