Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: U srednjim skolama Srbije ukinuta latinica!Back to the roots

Uraja Hip
    Guest
    Juce u beogradskoj srednjoj ugostiteljsko turistickoj skoli profesorka sociologije oduzela je uceniku pismeni rad i dala mu momentalnu jedinicu, jer je pisao LATINICOM.Obrazlozenje tom prilikom je bilo da novim ustavom latinica UKINUTA! Navodno po recima te profesorke ministarstvo prosvete izdalo je NAREDJENJE da se odmah ima ukinuti latinica.Niko djake o tome ranije nije obavestio.Pokusao sam da nadjem objasnjenje u ministarstvu prosvete.Republicki prosvetni inspektor pred cijim sam vratima cekao od jutros kratko me je obavestio da je cirilica zvanicno pismo i da srednja skola nije obavezna te da ispisemo dete ako nam se to ne dopada.Covek koji poimence zna imena skoro svih direktora skole i "tih divnih ljudi" kako ih je nazvao nece dozvoliti nikome da blati te njegove prijatelje.Ako smo bas zapeli mozemo im se pismeno obratiti...
    Ja nisam citao pomenuti ustav.Bojkotujem isti zbog clana1. Jel su zbilja ukinuli latinicu?

Ma sluzbeno
    Guest
    u Sreddnjim skolama... UKINUTA latinica..

ali navodno ju neki toleriraju!

Mozete
    Guest
    pisati i kineski, samo drzite tu pisljivu cirlicu preko Drine.
    Opa bato, bre pisi da te nitko ne "razume".

Martin Scorcesy
    Guest

BACK TO THE FUTURE ( "napred nasi beze" )

to je
    Guest
    neka neuka ,Sigurno ti koji su ukinuli Latinicu isti su one ustase iz hrvatske koje izmisljaJU hrvaske rijeci samo da se ne pise i govori po srpski.Koliko je svijet prolupao a pogotovo ovi koji se broje medju toboze skolovanim.Vuk Karadjic je pisao pravopis i na Latinici i Cirilici , sto znaci da ove neuke sa obje srane treba protirati iz civilizacije da je ne srame.

Srpska
    Guest
    CIVILIZACIJA?
    Kakva sala.
    Pa Vuk je krao pravopis iz hrvatskog jezika.

vic milenijuma
    Guest
    krao pravopis iz hrvatskog jezika ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) vece ×××××× svijet nije video kao tebe da nije ono biljezim se s``stovanjem,iliokolo kucno lajalo sa nadguznim mahalom , ili strcek voli picek ili odi doma , ti sada nisi siguran ili trebas otici ili doci sada kojem domu kad ih ima raznih

Nego kakvog
    Guest
    ...jezika?? Da nije slucajno bio srpski?? covjece Hrvati su imali svoj jezik i svoje pismo nekoliko stotina godina prije Srba...Bascanska ploca iz 1000-te godine...Sta su ondaSrbi imali??? Kad ste vi UOPCE za cirilicu culi?? u 18?? 19-om stoljecu??

"Srbi svi i svuda"...to je jedino sta je konkretno receno od tog degenerika (iskrivljenog, rahiticara i opancara) Karadzica...

hahahamm
    Guest
    Od tog degenerika svijet je priznao pravopis a raj vas pustinjski iz iranski pustara niko nece ni da cuje , zasto vam EU odbacuje taj vas pravopis jer nij=ko nikada u svijetu nije cuo niti je igdje uvedeni takvi rijecnici od tako starog naroda kao sto ste vi ) ) skart ostaje skart.
    ) ) ) ) ) ) )

ma kakav
    Guest
    pravopis? Ma kakav svijet?

Ko je znao za Srbiju zemlju seljaka i opancara na brdovitom Balkanu?

Vas je renome u svijetu bio bolji nekad...

vidis
    Guest
    grgo , kad smo mi opancari postali vi ste tada bili amebe a mi ljudi obradjivali zemlju da bi vas stoku mogli hrvaniti ) Poslije smo imali silne muke stotinama godina dok smo vam napravili nekom vrstom koja nazalost pripada covjeku jer zvijer je uvijek zvijer i njena zvijerska cud ne miruje.Kopite ste nedavno ostavili na civiluk za nedaj boze. ) citava civilizacija vas se zgozavala niko nije htio da ima posla do ludi Srbi koji imaju urodjeno sazaljenje.Evo sad smo fala bogu razdvojini pa se poubijaste od gluposti i prljave savjesti .Vidis da bog ne spasava gresnike , zlobnike i manipulatore.Sa bogom manipulisete , idete toboze danonocno u crkvu da se prete danonocnih greha ali to ne pali ,Bog je rekao ko svijesno grijesi , grijeh mu ne oprastam i nema mijesta pod mojim carstvom.
    Nema veci vijernika a gori gresnika od vas konjusara , to i ptice na grani znaju.

Ma sta
    Guest
    se ti Malmoite sekiras i brines sta mi radimo!

Mi smo se vas rijesili i sad je problem pronaci nekog drugog za klanje... Nikako nam to ne uspjeva i zato smo malo nesretni pa poneko pozeli da se vratite da nam zadovoljite one najosnovnije potrebe... Vi ste bili najvjerniji janjci do sada...

Elemov
    Guest
    Elem, ovi manijaci sto vode zemlju, zajedno s bizmismenima i popovima, sto ce reci elita, nisu u stanju ni jedno citavo pismo da savladaju a kamoli dva. I sad, sta im drugo preostaje nego da ukinu jedno pismo i da se nadaju da narod nece provaliti da su retardirani...

Doduse, vecini srBa, koji, ako cemo pravo, nisu bas skloni ucenju, kao ni kupanju i raznim drugim elementima dusmanskih civilizacija koje zele da nas progutaju i da nam seme zatru, ce jedva docekati jednu ovakvu promenu. Osobito ako to narod udaljava od racunara, stranih medija i ostalih djavolskih rabota...

Doduse, kad malo razmislim, ova zemlja bi se i te kako ofajdila kad bi narod naucio makar cirilicu... daj sta das samo da se opismenimo...

A sto se tice skole i nastavnice - a kakve mi to nastavnike treba da ocekujemo kad nam je ministar prosvete ONAJ?! Pa u normalnoj drzavi on ne bi mogao da se uclani u folklorni ansambl koji ima probe u prostorijama prosvetnog drustva... toliko mu se ne bi dozvolilo da ima ista s prosvetom... ali kako stvari stoje i njega cemo praviti od blata...

Jer kad dodju radikali obrazovanje ce da se svede na zitija svetaca i tablicu mnozenja i AMIN! E, ako cemo pravo, za to nam i ne treba dva pisma...

Parmak
    Guest
    Ja ××××× čoeka.
    Ama Daj srbine smirse više i ne lupaj praznu slamu.

Nepismeni ste pa šta sad. Ne mora CEO SVET DA ZNA VAŠU SRAMOTU

hehahaha
    Guest
    ajde da nas konjusar uci sta je to pismenost nikada nista i ne citate do hadezeovske novine da bi mogli odgovarati iz nauka i pusiti fratru usput.

Slične teme

1. Aktuelnosti iz Srbije
    By sompompirovi in forum Politika
    Odgovora: 62
    Posljednji post: 13-02-2007, 22:15
  2. Trećina Srbije bez zanimanja!
    By PROFS in forum Politika
    Odgovora: 39
    Posljednji post: 25-01-2007, 17:21
  3. Odgovora: 0
    Posljednji post: 26-02-2004, 18:53

Pravila postanja